eredgorgoroth5
profili

 • roma tarihinin en büyük generali

  julius caesar'dır. başlıkta adının geçmesi çok normal olan pompey gibi büyük bir generali, sayıca çok az olmasına rağmen defalarca tokatlamıştır. ayrıca bu amcanın galyalılar ile bir alesia savaşı vardır ki tarihte gerçekleşmiş en büyük toplu kıyımlardan birisidir ve mükemmel bir taktikle idare edilmiştir. m.ö 52 yılında 250 bin galyalı bu savaşta ölmüştür. bugünün nüfusuna oranlarsak yalnızca bir muharebede 13 milyon kişinin ölmesine denk bir kayıptır.

 • avrasya'nın anketinde chp'nin birinci çıkması

  chp merkezinde bile yapılsa 1. parti çıkmazmış. insan nerede, kimlerle, nasıl yaşadığı bilmezse böyle yorum yapar işte. olası bir durumdur ve bir sonraki seçime kadar fark daha da açılır. cebinde para olmayan adama vatan millet sakarya dersen kimse seni takmaz üstüne tokadı yersin. ülkenin en büyük sorununu beka sorunu sananlar elbette iktidardan düşer. önce sorunları kabulleneceksin. ülkenin açık ara en büyük problemi gelinen noktada ekonomi ve işsizliktir. daha sonra suriyeliler gelir. akp iktidarı bu iki problemin kendisinden kaynaklandığını kabul etmedikçe ve bu yüzden çözüm bulamadıkça çöküşü daha da hızlanacaktır. aklı olanın tahmin edebildiği üzere, durum böyle giderse bir sonraki seçimde ülkede iktidar değişimi yaşanacaktır.

 • ben mirgün cabas sorularınızı yanıtlıyorum

  kağıda neden 17 temmuz 2017 yazdın ağabey? gündem çok hızlı 2 yıl geriden geliyorum mesajı mı veriyorsun :)

 • 28 nisan 2019 gs warriors houston rockets maçı

  james harden salağının bütün normal sezon boyunca istatistik kasmak için kullandığı, herkesi nefret ettiren faul taktiğinin götünde patladığı maçtır. bu sefer gerçek faulleri bile çalmadı hakemler. az akıllansın iyi olur.

 • 2 mayıs 2018 roma liverpool maçı

  dün real madrid'e gıcık olmuştum bugün liverpool'a. kimseyi desteklememeye karar verdim finalde. resmen bayern-roma olacak finali real madrid-liverpool olarak değiştirdi 2 günde hakemler. rezillik tek kelimeyle.