usluyorum10
profili

 • 31 temmuz 2020 ekşi sözlük bayramlaşması

  sosyal mesafeye dikkat. birkaç entry boşluk bırakarak yapılması gereken eylem.

  iyi bayramlar.

 • şanlıurfa'daki toplu zikir töreni

  zikirden çok kertenkele dansına benzeyen görüntülerdir.

 • 25 temmuz 2019 büyük peugeot rezaleti

  şahsımla alakalı olmayan twitter'da denk geldiğim, okurken yorulduğum, sıfır km olarak satılan bir aracın arızalı çıkması veya sık sık arıza yapması ama markanın müşterisine bildiğin savaş açması olarak tanımlanacak rezalet konusudur. bu entry kaynağı olan twitter'dan güncelleme gelirse editlenecektir.

  şuraya ilk tweetin linkini bırakıyorum.

  "araba alacaklar,hele ki @peugeot marka bir araba almayı dusunenler bu floodu iyi okuyun.
  bu flood, kendi paranla rezil olmak deyiminin yaşanmış hikayesidir.

  bir beklentim yok.
  sadece tonla para verip, benim gibi kendi paranızla rezil olmayasıniz diye uyarmak istedim.
  2013'te peugeot 3008 marka aracımla kaza yaptim.aracı yetkili servise tamir ettirdim. sonra takas yoluyla diyarbakır peugeot yetkili satıcısı burç otomotiv'e verip,üstüne de 5bin lira ödeyip, sifir bir peugeot 508 aldım.

  tamircilerle uğraşmamak için sıfır araba alıyorum bu arada.
  neyse arabayı kullanmaya başladım. kullanmak dediğim de evden işe, işten eve. yani asfalttan çıkmıyorum. çok kısa bir süre sonra araba motor ısı arızası vermeye başladı. servise götürdüm parca değiştirip gönderdiler. bir süre sonra yine aynı ariza, yine servis yolları.

  her seferinde servis birşey değiştirip geri gönderiyor, ama ariza bir türlü giderilemiyor. tam 4 kez aynı arızadan dolayı servise gittim. servis arızayı kabul ediyor, ancak gideremiyor. ben sabırla sorunu çözmelerini bekliyorum ama nafile her seferinde yeniden aynı ariza çıkıyor.

  son gidişte bu kez de sorun giderilmezse dava açacağımı söyledim.soylemez olaydım.o güne kadar arızayı servis fişine yazan peugeot,bu kez servis fişine bile yazmadı.tuketici kanunu'ndan kaynaklı hakkımı kullanıp,arabayı onarmalarini veya degistirmelerini istdim.yapmadilar tabi verdikleri cevap,'git dava ac'oldu.bu süreçte araçta başka arızalar da cıktı.

  mesela ayda bir kez motor yağı eksiliyor, park sensoru arıza veriyor, vites topuzu ve direksiyonun derisi soyuluyor. son olarak da vites kutusu arızası verdi. bu arızalar olurken de araç daha 10bin km bile olmamıştı.kısacası çöpe atacakları aracı bize kakalamışlar. baktım çare yok, hakkimi mahkemede arayayım diye 2014'te dava açtım. tum servis fislerini mahkemeye verdim. dosya bilirkişiye gitti, bilirkişi üretim hatası dedi ve beni haklı buldu.

  serviste hatayı kabul eden ancak onaramadiklarini söyleyen peugeot,mahkemede pür-i pak olduklarını ve hatanın benden kaynaklandığını söyledi.sanki ben motoru açıp yağ deposuna siyanür dökmüşüm,her gün arabayı falakaya yatırıyormuşum gibi!

  neyse 2015 yılında mahkeme aracın iadesine ve paramin geri ödenmesi kararı verdi.peugeot durur mu hiç? kabul ettikleri hatayı telafi etmek yerine karara itiraz ettiler.dosya yargıtaya gitti. biz kararın onanacağını beklerken bir yıl sonra bir şok daha yaşadık. şimdi buradaki kurnazliga bakın.peugeot avukatı zaman kazanmak için kararı temyiz etmis,ancak temyiz harcı yatırmamış.yargıtay da temyiz harcı yatırılmadigi için dosyayı geri göndermiş tam bir yıl sonra.bir yıl daha kaybettik mi? ettik.

  bu arada arac surekli ariza yapiyor, ben sürekli tamircilerdeyim. peugeot ise ayak oyunlarıyla mahkemeyi yanıltma ve oyalama derdinde.ıstedikleri zamanı kazandıktan sonra temyiz harcını yatırdılar ve dosya yeniden yargıtaya gitti.

  o kadar seneden sonra olumlu bir karar beklerken bir baktık ki yargıtay kararı bozmuş. sebep? dosyada zaten var olan bilirkişi raporu yeterli değilmiş yenisini istemişler. ya sabır diye beklemeye devam ettik. bu arada yıl oldu 2019. her ay düzenli tamircideyim. yine böyle bir ariza döneminde bilirkişi ve hakim gelip aracı sanayide incelediler.

  sanayide yapılan keşfin raporuna da itiraz etmezler diye dusunduk.oysa yanılmışız bilirkişi, arızanın üretim hatası olduğu ve bizim hakli olduğumuz yönünde rapor verdi.10 bin lira da değer kaybı biçti.onca yillik kabus bitti, derken bi baktik ki peugeot ikinci rapora da itiraz etmis. neymiş efendim, ariza kullanici hatasıymış. ulan iki ayrı raporda da benim hatam olmadigi bilimsel olarak ispatlanmış.

  daha ne istiyorsunuz yani kuran'dan ayet mi getirelim, ekmek kuran üstüne yemin mi edelim sizi inandırmak için?peugeot'un sacmaligi yuzunden temmuz ayında karar verilmesi gereken duruşma 2019 yılının aralik ayına ertelendi.iyi ihtimal aralik'ta karar verilse bile dosyanın yargıtaya gidip gelmesi 2020 yılı sonlarını bulur.

  karar lehime çıksa bile 60 bin liraya aldığım arabayi geri verip, 10 bin lira değer kaybı ile 50 bin lira para alacağım. o arabanın bugünkü değeri 3 katına cıktı.yani o parayla araba alamam @peugeot ise davayı kaybetse bile arabayı alip, bana 50 bin lira verecek, biraz tamir makyaj yine daha pahalıya başka bir mağdura satacak. iste buna gönlüm razı olmadığı için bu kadar şeyi yazdım. bilin ve aldatilmayin istedim. benim başıma geldi, sizin başınıza gelmesin istedim. arabam halen arızalı.mesela geri vitese girmiyor.dusunun bir arabanız var ve park bile edemiyorsunuz.

  düşünün her ay sanayidesiniz. ben 6 yıldır vu belayı çekiyorum. 6 yıldır halkımın verilmesini istiyor, adalet arıyorum. arabayı satarken bin takla atan peugeot ise 6 yildir halen mahkemeyi kandırmakla, oyalamakla meşgul. araba mahkemelik olduğu için satamıyorum ve hiç birşey yapamıyorum. kısacası 6 yıldır paramla rezil oluyorum.
  o nedenle arkadaşlar,
  gidin en kötü arabayı alin ama size bedava bile verseler asla ve asla peugeot almayın.

  hem paranıza, hem sinirlerinize, hem zamanıniza yazık. ben paramla rezil oldum ve 6 yıldir mahkemelerde sürünüyorum.bari sizin başınıza gelmesin. bir araba parası kadar da tamircilerw vermek istemiyorsanız gidin at arabası alın am asla peugeot almayın."

 • serkan çınar

  yaklaşık 30 saniyede bir maçı durduran hakem.

  bu adamın yönettiği herhangi bir maçın zevkli geçme ihtimali yok. her ikili mücadelede düdük çalıyor.

  edit : bir galatasaraylı olarak ben utandım hakemin yerine. böyle rezil bir yönetim görmedim ben.

 • huawei mate x

  katlanabilir telefon böyle olur diyerekten samsung'un eline veren cihaz.

 • android telefonların kapalı iken alarm çalmaması

  huawei mate 9 dan bildiriyorum. çalıyor arkadaşlar.

  ayrıca nokia telefonlar çalıyordu eskiden. bir yazar üstte çalmıyor demiş. hem alarmı çalar hem de alarmdan sonra açılayım mı diye sorardı.

 • 2018 almanya gp

  hayatında ilk defa f1 izleyip burada spikere (bkz: serhan acar) laf atan ergenleri gösteren başlık olmuştur. sana ağır küfür ederdim de neyse.

 • nihat sırdar

  bu adamdaki iş ahlakı tam anlamıyla ülkenin özeti bence. herkese laf yetiştirip eleştirir ama kendisi neredeyse her hafta birkaç yayın arazi olur.

  edit: sevgili nihat sırdar umarım buraları okursun, görüldüğü üzere ciddi şekilde insanlar soğumaya başlamış yayından ve yapılmayan yayından.

 • pınar'ın üretim tarihinden önce süt satması

  pınar tarafından yapılan açıklama

  başlığı nasıl açacağımı kestiremedim. olayın özeti, üretim tarihi gelmemiş ürünün markette satılmasıdır. dün (29 mart 2018) akşamı çekilen fotoğraftaki sütün üretim tarihi bugündür. yani adamlar olayı aşmış gelecekten süt getiriyor.

  bu konudaki yasal düzenleme muhtemelen buna izin veriyordur ama ortada net bir aldatmaca var. taze diye alınan ürünler kimbilir kaç günlük.

  kaynak: gıdadedektifi yeni kaynak

  edit: asıl şaşırtıcı olan instagramda neredeyse üç yorumdan birinin sadece pınar kullanıyordum demesidir.

 • mehmet aydın'ın uruguay'dan yayınladığı ses kaydı

  bu da jet fadıl gibi tek seferle yetinmeyecek belli ki.