debe başlıkları

gelismekteolanyazar18
profili

 • kavga öncesi semt ismi söyleyip gözdağı vermek

  her zaman işe yaramaz.
  (bkz: akıllı ol ulan toplu konut çoğuyuz biz)

 • erkeklerin berber sadakati

  kime gidersem gideyim yarrak gibi kestiği için umrumda olmayan sadakat.

  şansa ayda yılda biri güzel kesiyor, bir dahaki sefer ona gidiyorum ama yine japon askerine dönüyorum.

  en iyi berber en ucuz berberdir.

 • bu başlıkta türkçe düşünüp ingilizce konuşuyoruz

  you fucked up the format and eyledin viran.

 • ekşi itiraf

  çocukken çok durumumuz yoktu, babam da aksi bir adamdı. yani üst baş falan öyle çok alamazdık. annem de saolsun elindekilerle birşeyler yapmaya çalışır, diker onarır, yıkar bizi temiz temiz sokağa yollardı.
  bir keresinde kot pantolonumun dizleri çok yırtık olduğu için arka cebi söküp diz kısmına yama yapmıştı. hoşuma da gitmişti aslında, böyle havalı gibi duruyordu ve benim için bir sorun yoktu. bir gün mahallede yürürken kenarda oturan bir kızla erkeğin yanından geçtim, uzaklaşırken arkamdan konuştuklarını duydum, gülüyorlardı pantolonumdan bahsederek. şimdi şöyle geçmişe dönüp bakınca diğer çocuklar tarafından alay edilen sezercik gibi kaldığımı görüyorum o anda. duymamış gibi yaptım, yürüdüm devam ettim ama içime oturmuştu. kalbimi kırmışlardı.
  bu hikayeyi aslında hatırlamıyordum yıllardır, unutmak istemiştim bilerek ama internette dizi yırtık kot pantolon giyen bi arkadaşımı görünce aklıma geldi aniden. şimdi eminim zamanında bana gülenler de o yırtık pantolondan giyiyorlardır şu anda eğlene eğlene.
  yani demem o ki hayat acımasız ama insanlar daha acımasız, en azından siz biraz olsun merhamet ekleyin çocuklarınızın yüreklerine.

 • askere gideceklere öğütler

  konumutana kesinlikle adınızı ezberletmeyin. yani mümkünse adınızı öğrenmesin, silik olun gerekirse.
  çünkü bu herifler otoriter görünmek adına " hey sen" veya "sarı saçlı tombul " yerine "ali, veli sen gel evlat "demeyi tercih ederler.
  ha gözlüğünüz varsa siz de yarrağı yediniz, gözlüklü sen gel diye çağırırlar sürekli. ama bazen değişiklik olsun diye gözlüklünün yanındaki diye de seslenirler, bu yüzden gözlüklünün yanında da durmayınız efem.

 • sözlük erkeklerinin yakışıklılık dereceleri

  herkese şapşal gözlerle gülümseyerek bakan bebekler beni görünce ağlamaya başlıyor.

 • ssd interneti hızlandırır mı sorunsalı

  tost makinesiyle evi ne kadar ısıtabilirseniz ssd ile de interneti o kadar hızlandırırsınız.

 • erteleme hastalığı

  bu entry burada dursun bir ara detaylıca yazarım.

 • optik mağazasına isim önerileri

  (bkz: kemgöz)

 • 23 kasım 2017 askerin yemek duasının değişmesi

  bir müslüman olarak yanlış bulduğum uygulamadır. hatta yemek duası sonrası niye allah değil de tanrı diyoruz diye tartışmışlığım da vardır. çok fazla düşünmeye gerek yok.
  tanrı daha kapsayıcı bir kelime, sen tanrı dediğinde budist de hristiyan da müslüman da kendi tanrısını düşünür. allah dersek tek dine indirgemiş oluruz. nitekim askerlik görevini sadece müslümanlar yerine getirmiyor.
  daha toplayıcı, kapsayıcı bir kelime varken neden böyle bir değişikliğe gidilmiş merak etmiyor değilim doğrusu.

 • 30 haziran 2017 yaşam tarzı tacizine verilen cevap

  konudan alakasız ancak, ne zaman tv de fuhuş baskını görsem kadınlara dikkat ederim. yani orospu olarak nitelendirilen kadınlara. genelde hepsi gayet normal giyinmiş oluyorlar. ve hanım hanımcık başı açık olsa da kapalı olan kızların içlerinde ne panterler yatıyor, ne kaşarlıklar yapıyor aklınız hayaliniz durur. ne zaman müge anlıya baksam köydeki başörtülü bacımız kaynıyla ilişki yaşıyor.
  yani yakıştığı için kendini iyi hissettiği için giyinmek bir kızı orospu yapmaz, namusu 2 bacak arasında arayanlar milleti yaftalarken karısı tüpçüye bakkala veriyor ruhu duymuyor. rahat bırakın milleti.

 • odtü'de tuvaletlerin cinsiyetsiz olması

  şimdi içerden leş gibi osuruk kokusu ve sesi duyup patır patır tıkırtıları duyup öhh ulan bu ne beaa dedikten sonra içerden mini minnacık, sevimli mi sevimli bir kızımız çıkınca o gençlerin hali ne olacak. o travmaları hangi sağlık merkezi tedavi edebilecek sorarım size.

 • uzun boylu az yağlı hafif kaslı mühendis erkek

  peynir mi bu amk.
  tam yağlı olsun usta, taze mi?

 • bir kadına kırmadan küçük memeli olduğunu söylemek

  kadın siz küçük memeliyseniz neden kırılsın ki. virgül önemli.

 • gece yarısı sokakta köpek çetesiyle karşılaşmak

  siz burada yazanlara kulak asıp yanlarından geçmeyin. birinin saldırmasına bakar. bütün köpekler savunulduğu gibi uysal değil. kimse de hayatını entel olmak uğruna tehlikeye atmak zorunda değil.

 • incirlik üssü'nün abd'ye kapatılması

  olmayan şeyi niye olmuş gibi başlık açıp yazıyorsunuz amk salakları. siktiğimin türkçesini öğrenin artık. 3. sınıf internet gazetecisi gibi hit çekmeye çalışmak niye?

 • batı'nın sömürdüğü için gelişmiş olması

  geyikmiş amk. 1. ve 2. dünya savaşı da geyik. suriye ve ırağın da üstün demokrasisi için bütün dünya uğraşıyor demokrasi götürüyor. o yüzden orta doğuyu parçalayıp onlarca ülkeye böldüler. afrikaya o yüzden aids yaygın. eli silahlı teröristler birbirlerini yiyor oradada niye kimse müdahale etmiyor.
  bu dünyada herşey para üstüne kurulu ve ürettiğin ürünü satamadıktan sonra bir anlamı yok.
  ne yazık ki yurdum insanları gelişmişliği iphone kullanmaktan ibaret sandığı için görgüsüzlükten öteye gidemiyor medeniyet katsayımız.
  edit: imla

 • devlette okuyanların özeldekileri çekememesi

  çekmemek değil be güzel kardeşim. babasının parası var diye anadoluda işletme okuyacakken istanbulda bir apartman binasında alınan hukuk diplomasına laf söyleme hakkı vardır herkesin.