debe başlıkları

invector14
profili

 • evlilik dışı seksin normal karşılanmaması

  neden belediye başkanının yetki verdiği kişi tarafından tamam sikişebilirsiniz izni olmadan seks yapmaktan çekiniyorsunuz?

 • kadınlar neden topuklu ayakkabı giyer

  seksi çünkü olm. bu kadar basit.

 • erkeklerin %96.5'i aynı anda üç kızı idare ediyor

  idare ediyor derken evli ve 2 kız çocuğu var, veya annesi kardeşi ve halasının kızı diyorsa haklıdır. başka türlü o rakam 96,5%'e ulaşmaz.

 • felsefe ve sanat olarak video oyunları

  (bkz: knights of the old republic)

  iyiyi ve kötüyü, neye göre iyi ve kötü olduklarını sorgulayacağınız bir oyundur. (bkz: the sith lords) diye ikinci bir oyunu da vardır, ikisini de tavsiye ederim. oyundan bir enstantane:

  yeni bir şehre gelinir, bir dilenci görülür. şehirde bir çok dilenci vardır. adam açtır. siz adama 5 kredi(bkz: republic credits) verirsiniz. adam 5 krediyle giderken başka bir dilenci gelir, adamı döver, elinden 5 kredisini alır. adam artık hem aç hem yaralıdır. iyilik yaptığınızı düşündüğünüz aksiyonlar kötülüğe sebep olabilir mesajı çıkarılır...

 • neden bir milyon tank üretmiyoruz

  çünkü tanka ihtiyacımız yok. tankla ne yapacaksın?

  onun yerine 1 milyon tane eğitimli genç üretsen nasıl olur? veya 1 milyon tane mikroçip üretip satsan, ülkeye bi sikim faydan dokunsa nasıl olur?

 • en büyük hayali ev almak olan kitle

  1987 doğumluyum, mutlak hayalim 3 eve sahip olmak, birinde oturup diğer ikisini de kiralayacağım, ve o kiralarla geçineceğim.

  olm çalışmamak gibi bir şey nasıl hayaliniz olmaz lan?

  9-6 pazartesi mesaisi tarafından gönderildi

 • meltem banko

  mahkemelerin işi gücü yok mu bu kadının osuruklu götüyle uğraşıyorlar?

 • ideal erkek boyunun 1.95-2.05 arası olması

  (bkz: ideal ekşicinin gerizekalı olması)

  böyle başlıklar açmayın artık olur mu?

  rica ediyorum bak.

 • bir miktar döviz ile sonsuz miktar para kazanmak

  daha iyi fikir vereyim:

  ekvatorda, yani yerçekiminin en zayıf olduğu yerde 1 ton altın alıyoruz. sibirya veya alaskaya falan gidiyoruz, yerçekiminin en güçlü olduğu yerde altınımız daha ağır çekiyor haliyle, aynı hacimdeki ama daha ağır gelen altınımızı satıyoruz, ve profit!

 • yazarların ateist olma hikayeleri

  kuran okumaya başlamadan önce çok iyi bir müslümandım. insanlara islam adına iyilik yapardım, camiye giderdim, müezzin veya imam olabilecek kadar biliyordum ibadet etmeyi, bir kaç kez arkadaş grubumuza imam oldum beraber namaz kılarken.

  sonra dedim ki, ben bu kuran'ı arapça okuyorum falan, türkçesini niye okumuyorum, okuyup anlasam ya? sonra kuran okumaya başladım.

  kafama yatmayan, aklımın almadığı ayetlerle karşılaştım. bunları not aldım, her birini önce anneme babama, sonra da hocalarıma sordum. bazı konularda tatmin edici cevaplar aldım (örneğin kadınla erkeğin eşit olmaması, faizin yasak olması), ancak bazı konularda hiç tatmin edici cevaplar alamadım(kölelik, 4 eşlilik, eşcinsellik, allah'ın küfretmesi, peygambere özel ayet olması, öldürmenin caiz olması, kuranda bulunan bariz çelişkiler). bu tatmin edici olmayan cevaplardan sonra internetten de bir çok kaynağı araştırdım, özellikle multi-müslüman olan sayfalarda. tatmin olmadım.

  kurana olan inancımı yitirmeye başladım, çünkü islamı bilenlerin açıklayamadığı saçmalıkta ayetler vardı içinde. kuran'da olması gereken "yeter ve gerek koşul" durumunun var olmadığını farkettim, zira bazı yazılanlara karşı "sadece kurana bakmak yetmez, hadislerle desteklenmeli" gibi cevaplar aldım, örneğin namazın kılınma şekli.

  sonra diğer dinleri araştırmaya başladım, aynı saçmalıkların diğer dinlerde de olduğunu gördüm, ve dinler arası "araç olarak kullanma" özelliğinin de ortak olduğunu gördüm.

  sonuç: agnostiğim, yaratıcı büyük ihtimal yok, varsa da bize müdahele etmiyor artık, ya umrunda değil ya da böyle olsun istiyor.

  öbür taraf diye bir şey büyük ihtimalle yok, varsa da yalnızca iyi insanlar oraya gidecek, kötüler gidemeyecek, dininle imanınla inancınla alakalı olmayacak.

  artık dinim iyilik dini diyebilirim, insanlara hayvanlara bitkilere iyi ol, kendine iyi ol, zarar verme fayda sağla.

  eğer islam sırf allah inancım olmadığı için (ki allah inancını benden alan kitap olan kuran bundan sorumludur) beni cezalandıracaksa, iyi bir insan olmama rağmen, sokayım öyle dine. istemiyorum öyle din. benim gibi düşünenleri cehenneme yollasın.

  biz orayı cennetten daha güzel hale getiririz merak etmeyin.

  eğer afterlife varsa ve tayyip erdoğan ile aynı tarafa gönderilirsem de söyleyeceğim tek şey olur:

  (bkz: bele adaletin içine soxum)

 • selahattin demirtaş

  teröristlere silah taşıyanları biliyoruz. bu silahları video ile ispatlayan kişinin başına neler geldiğini falan da biliyoruz. kimse kimseyi kandırmasın.

  bir sözüm de muhaliflere gelsin, pkk'yı ve akp'yi bitirmek istiyorsanız hdp'ye ihtiyacınız var, enayilik yapmayın, ayrıştırıcı olmayın.

 • sahibinden.com'da satılan stüdyo daire

  küçük bir tadilatla büyük bir tadilata hazır hale getirilebilir, ve bu büyük tadilatla bina yıkılıp sıfırdan başka bir bina dikilebilir mesela.

 • 9 numara denildiğinde akla gelen ilk isim

  (bkz: hakan şükür)

 • hdp'ye oy verenler şimdi neler düşünüyorlar

  ben "hdp değil mhp satacak bu ülkeyi" dedim diye akrabalıktan red etmeye yeltenen akrabalarım oldu. gerizekalılıkla suçlandım, vatan hainliği ile suçlandım, pkk sempatizanlığıyla suçlandım, suçlandım da suçlandım.

  sonuç? haklıymışım. şimdi, aynı akpli kurmayların "fetö bizi kındırdı" demesi gibi bunlar da "bahçeli bizi kandırdı" diyorlar. ulan sığır, ben uyarırken bi sesini kesseydin de dinleseydin. yaşımız küçük (<30) diye bilgisiz mi olacağız illa?