az kişinin bildiği muhteşem web siteleri

 • odtu hocalarindan,web programlamadan pazarlamaya,en fazla 3 saat suren ucretsiz odtu onayli sertifikali egitimler icin tık yapabilirsiniz.

 • what to watch

  izlediğiniz dizileri baz alarak size yeni dizi öneren bir site. ha, neden muhteşem olduğunu düşündüğüme gelirsek:

  şimdiye kadar izlediğim en az 10-15, belki 20 dizinin adını yazıp, önerilen dizilere baktım. karşıma ilk çıkan diziler halihazırda izleyip, beğenip, listeye koymayı unuttuğum diziler oldu. bu cepte.

  bir de got gibi, breaking bad gibi, milyonlarca kişinin beğenip benim beğenmediğim onlarca diziden bir tanesi bile öneriler arasında çıkmadı. insan gerçekten hayret ediyor.

  hiç adını duymadığım dizileri de görmüş tanımış oldum hem. tişikkirlir.

 • çalıştırmak istediğiniz kasa tıklayınca, yapılması gereken hareketleri gösteren bir site.

  hareketler;

  dambıl
  barbell
  vücut ağırlığı
  spor aletleri gibi başlıklara ayrılmıştır.

  hareket isimlerine tıklayarak videolu örneğini görebilirsiniz.

  http://www.coopersguns.com/…/exercise-encyclopedia/

 • 1-edx "dünyanın en iyi üniversitelerinden bedava dersler" sloganıyla ortaya çıkmış, üniversite düzeyinde derslerin paylaşıldığı oldukça kullanışlı bir site. zamanında biyoloji ve italyanca dersleri çok işime yaradı.

  derslerin çoğu ücretsiz olsa da, harvard gibi üniversitelerin bazı dersleri ücretli olabiliyor.

  2-edx'ten daha pratik ve bilindik bir site arayanlar için: http://ed.ted.com/

  izlediğiniz videolardan sonra konuyu pekiştirmek için küçük testler çözmenize imkan tanıyor. onlarca dille birlikte türkçe altyazı imkanı da tanıması ayrıca güzel.

  3-daha önce mutlaka yazılmıştır ama, bilmeyenler için ben tekrar yazıyorum.

  https://www.quora.com/ aklınıza gelebilecek her türlü soruyu sorabilir, alanında uzman kişilerden cevaplar alabilirsiniz. psikolojiyle alakalı sorduğum bir soruya çok doyurucu cevaplar geldiğini görünce müptelası oldum. sözlükçüler de başlığı boş bırakmamış, site hakkında aklınıza gelebilecek her şeyi cevaplar nitelikte entry'ler girmişler. (bkz: quora)

  4-"nova: science for curious minds"

  avustralya'nın en iyi bilim ve fen sitesi. konuları basitçe anlattıkları animasyonları izlenesi.

  5-"information is beautiful!"

  grafikleri sevenler görsel zekayla öğrenenler için biçilmiş kaftan. sitenin "who old are you" kısmını denemelisiniz.

  6-"ingilizceyi filmlerle öğrenin."

  http://www.abaenglish.com/…-fnci1w84cfeqk0wodoialoq

  siteye üye olduğunuzda seviyenizi seçiyor, seviyenizden emin değilseniz seviye tespit sınavına girebiliyorsunuz. daha sonra seviyenize uygun eğitici filmleri ingilizce altyazıyla izleyebiliyorsunuz.

  7- "mathway" mükemmel bir problem çözücü.. matematikle uğraşanların başucunda tutacağı türden.

  matematikten zerre anlamayan ben bile sitenin tasarımına bayıldığımdan arada karıştırıyorum.

  8- on, yirmi, otuz yıl sonrasına mesaj yollamak isterseniz (bkz: futureme.org) bizzat denedim ve on yıl sonrası için kendime dolu dolu bir mektup yazdım.

  umarım bir aksilik çıkmaz da sağ salim ulaşır bana. *

  9-oturduğunuz yerden sohbet ederek ingilizcenizi siri veya s voice benzeri bir botla geliştirmek isterseniz : (bkz: cleverbot)

  sıkıldığım zaman köşeden bir sekme açıp sıkıntımı gidermeme yardımcı olan basit bir web sitesi.

  10-"internetteki en mükemmel yer" sloganıyla yola çıkmış bir web sitesi.

  http://thenicestplaceontheinter.net/

  dipnot: siteyi açarken tırsıp laptop kamerasını bantlamaya çalışmayın.

  11-fosil satın almak isteyenlerin ziyaret etmesi gereken sitelerden. ciddi ciddi fosil satılıyor. bakınız: tarih öncesi çağlarda yaşamış bir balinanın dişi.

  12-"mühendisler için yemek pişirme" http://www.cookingforengineers.com/

  "analitik zekaya mı sahipsiniz? yemek yapmayı seviyor musunuz? o halde gelin." sloganıyla yola çıkmış bu site de. tariflerde bir farklılık ararsanız:

  yemek tariflerini hedefe daha yakın ve sistematik bir biçimde anlattıklarını söyleyebiliriz.

  13- dünya mutfağından yemekler pişirmeye bayılanlar için mükemmel bir site:

  sırf güzel tasarımı için bir şans verilebilir.

  ----------------------------------------------------------------------
  listemizi iki adet türkçe siteyle bitirelim:

  14-"kendi biranı yap, özgürlüğün şerefine!"

  butikbira.com, evde kendi yaptığı birayı yudumlamak isteyenler için kitler satıyor. bir "koyu renkli bira" hayranı olarak en kısa zamanda "stout bira kiti"ni deneyeceğim. stout bira kitini ve size en uygun olanlarını incelemek için:

  15- envai çeşit hammaddeyi, yiyeceği, şurubu, pirinci, makarnayı bulabileceğiniz; herhangi bir kategoriye sokamadığım site.

  kullanışlı duruyor.

 • freecodecamp.com
  programlama öğrenmek isteyenler için çok müthiş bi site. 123. parttayım yardırıyorum. bana katılın. inanılmaz bi communityleri var günün her saati hangi probleminiz olursa olsun 5-10 kişi çözmek için büyük çaba sarf ediyor. bence ilgilenenler bi baksın.

 • bunlardan biri kesinlikle http://ipetcompanion.com/ dur.

  canli olarak barinaklarindaki kedilerle oynayabiliyorsunuz, az once washington'daki bir barinakta kedileri maymuna cevirdim. ne de tatlilar.

  oynanabilen belirli oyuncaklar var, kamerayi hareket ettirebiliyorsunuz, zoom yapabiliyorsunuz, fotograf cekebiliyorsunuz. kac kisinin bekledigi, ortalama ne kadar bekleyeceginiz filan hep gozukuyor. bir seferde 2dk oynayabiliyorsunuz.

  abd'de isteyen barinak bu tur sistemi ucretsiz bir sekilde kurdurabiliyormus, bu sistemin sahiplendirmeyi arttirdigi gozlemlenmis. sunu farkettim ki adamlarin barinaklari bizim otellerden daha konforlu. bizim barinaklara kamera gelse oralarda yasananlari gormemek icin acamayiz bile.

 • bu web siteleri, sözlükte en çok kişinin takip ettiği başlıklardan biridir ve buradan bir web sayfası yazdığınızda binlerce kişinin olay penceresini yakmış olursunuz.

  hiçbir +18 uyarısı vermeden en çok okunan başlıklardan birinde, tıklandığında erekte penis şeklinde hareketli saat gösteren bir web sayfasına link verilmesini sözlük standartları içinde doğru bulmuyorum. konuyla ilgili sözlük yönetimine de bilgi verilmiş ve şikayeti yapılmıştır.. umarım hem entry hem de sahibi hakkında gereken yapılır.

  sözlükte elbette +18 içerik ya da yetişkin içerikli bilgi, link verilebilir. sansüre sonuna kadar karşıyım. ancak bu alenen, kör gözün parmağına ve hiçbir bilgi verilmeden yapılmamalı.

  sözlükte verilen ve öncesinde konu ile ilgili uyarı verilmeyen bir linke tıklıyorsunuz ve karşınıza erekte bir penis görüntüsü çıkıyor. bu linki sözlükte bulunan bir çocuk, iş yerinde patronun yanında bir vatandaş, kız/erkek arkadaşıın yanında sözlükte dolaşan biri açabilirdi.

  bir üstteki entry ((bkz: #60201042)) için yukarıdaki uyarımı dikkate alınız.

 • her çeşit ambiyans efektine tek elden ulaşabileceğiniz sitedir. kar, tekne sefası, yağmur, üniversite, kamping, tren vs vs.
  http://defonic.com/night.html

 • konularına göre tasnif edilmiş e-dergi arşivi: click here

  konularına göre tasnif edilmiş e-kitap arşivi: click here

 • türkiye'de yaşayan bir birey iseniz can güvenliğiniz hakkında bilgi almak ve olası tehlikelerden korunmak için: http://turkey.usembassy.gov/