debe başlıkları

neanderthalensis6
profili

 • lisede en başarılı olunan ders

  biyoloji. ibnetor öğretmenimin yavşaklığı yüzünden tubitak olimpiyatlarına gidememiştim, ondan sonra bi daha ilgilenmedim. geçen sene fetöden ihraç etmişler, içim soğudu biraz.

 • 18 ekim 2018 dolar kuru

 • ittifaka oy vermek farzdır

  ne zaman birileri çıkıp bu gibilere "çüüüş, bostana girdin" diyecek. resmen dinimize sövüyor münafık şerefsizler. sözde islamcılardan hiç ses seda yok. yerin dibine batsın muhafazakarlığınız takunya kafalar.

 • son 20 yılın en gıcık lafı

  milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğsdflşzk

 • menzil şeyhinin torununun oturduğu koltuk

  içinde azıcık allah korkusu olan birisi bu görüntüleri izledikten sonra en azından nazikçe "sizin yapacağınız işi sikeyim" demelidir. yoksa ahirette bunun hesabını veremez.
  evet, bu durumda nezaketin ölçüsü budur bence.

  edit: işi ahirete bıraktığım düşünülerek eleştirilmiş. birkaç başlık altında cevap vereyim;
  1) cümlede geçen " en azından" sanırım yeterince aktivist bir ifade. netice alamayacağımı bilsem de (madde 3) bundan fazlasını yapmaya gayret ettiğime emin olabilirsiniz.
  2) bu entrynin asıl hedef kitlesi bu tip oluşumlara gönül veren/verme ihtimali olan bireylerdir. yani dindar insanlar. bu gidişe bir dur demezlerse ödeyecekleri bedelin hassas oldukları noktadaki karşılığına atıf yapmak istedim etkili olsun diye. yoksa ödenecek tek bedel bu değil elbette.
  3) kişisel kanaatim şudur ki; yaşadığımız yozlaşma artık geri döndürülebilir noktayı çoktan geçti. artık yapılabilecek herhangi birşeyin bizi kurtarabileceği inancını kaybettim. bu taraftan artık pek bir ümidim yok. bu yüzden kişisel olarak davranışlarımı öteki tarafın bonuslarına göre ayarlamaya gayret ediyorum. ahiret vurgusunun altında yatan asıl tema bu olabilir. bilemedim ben onu.

 • 30 temmuz 2016 independent gazetesi manşeti

  maşalarıyla çıkaramadıkları iç savaşı, hayallerinde yaşıyor bazı ibneler.

  bu milletin feraseti ve basireti sizin dimağınıza kalın gelir. algılayamazsınız.

  burası türkiye ulan!

  not: akpli değilim. ağır türk milliyetçisiyim.