debe başlıkları

pekinde sonbahar2
profili

 • galatasaray

  taraftarını anlamadığım takım.

  son otuz yılda rakiplerini açıkça ezmişsin, avrupa'da bi yarı final, iki kupa yapmışsın. şampiyonluk sayın hepsinden fazla. kupa desen gırla... fakat sen salak salak konuşan diğer takımın bazı taraftarlarına cevap vermekle yoruyorsun kendi. değmez. sen her sene beşinci olsan sanıyor musun saldıracaklar?

  bu kadar tepki ölü sezonlarında bile iki yılda beş kupa almaya. başka bir şeye değil. çekemeyen çekemesin. bize ne.

 • ayasofya

  içinde namaz kılmanın kime, neye, nasıl bir faydası olacağını merak ettiğim kilise. ulan adamlar kilise yapmış, üzerine konup içindeki bütün mozaikleri vandalistçe kapatıyorsun, sonra da mağdura yatıyorsun. bu kadar barbarlık olmaz.

  sanki yer yüzündeki bütün camiler silindi, bir ayasofya kaldı.

  buranın camiye çevirilme isteğinin tek sebebi batıya, hıristiyan dünyasına karşı olan eziklik. burada namaz kılıp "çocuğu koyduk mu!" diyeceksiniz en fazla. fakir avuntusu. islamcılarnı içinde taşıdığı sonsuz ezikliğin bir başka dışa vurumu. ramazanda alkol içenlere, yemek yiyenlere saldıranların, sivas'taki oteli yakanların ortak yani. hep bu.

  sen inanıyorsun, alkol içmiyorsun, kendine dünya kadar sınır koyuyorsun, bu sıcakta baş örtüsüyle su içmeden yaşıyorsun, bunlar yüzünden kendini zorluyorsun. öfkeli ve mutsuzsun. ezikliğini senin gibi olmayanlardan çıkarmaya çalışıyorsun. ben bu kuralların hiçbirini tanımıyorum ve mutluyum. olay bu.

  son kaç yüzyıldır müslümanların ürettikleri hiçbir şey yok dünyada. yıkımdan, terörden başka bir şeyle anılmıyor müslümanlık dünyada. neden acaba? islamcılar bunu kendilerine gerçekten soruyorlar mı? "onlar müslüman değil"den öte bir yanıtları var mı?