bevankesss6
profili

 • ahsen tv muhabirinin darp edilmesi

  bundan iki ay kadar önce falan mısır çarşısından çıktık iki arkadaşız, baktım ahsen tv orada. ben de çok eğlenceli geyik bir insanım, geçiyordum yanından, reyiz gelsene dedi. böyle milleti çağırıyor zaten reyiz gelsene falan yapıyor.

  geldim reyiz dedim yapıştır sorunu. benim arkadaş da telefonla video almaya başladı o sırada. bu ters yaptı çekme falan diye. dedim yavaş, sen herkesi çekiyorsun o da bizi çekiyor. neyse soru sormaya başladı. ilk soru siyaset, kılıçdaroğlu şöyle şöyle açıklama yaptı ne diyorsun. dedim tayyip şöyle şöyle dedi ona yorum yapayım, kamerayı kapattı. sonra bir soru daha, bu sefer dinle ilgili.

  ben de buna dedim toplumun hassasiyetlerinin üzerine gidip kamera önünde insanları birbirine düşürmek nasıl bir duygu zevk alıyormusun, yine kapattı kamerayı.

  dedim sor sor. yok sen git dedi. desim hayırdır ekmek çıkmadı mı benden. millet biraz yüklendi hayırdır çocuk veriyor cevapları nereye gidiyorsun diye falan. dedim boşkoyun burda toplasa başka yerde yine aynısını yapacak. kaçtı ibne durmadı.

 • buca'da polislerin vatandaşa vahşice saldırması

  ulan videonun başını sonunu sikeyim, kör müsün amk 4-5 tane polis bir insana saldırıyor. adamın elinde bıçak yok silah yok. yanında kadın var. dört beş kişi düşmanın olsa adama öyle saldırmaz, yanında bir kadın varken hiç saldırılmaz. videonun başı yok diyorlar amk sokayım videonun başına. sanki adam videonun başında iki üç polis öldürmüş.

  videoyu çekenlerin söylediklerini duymuyor musunuz, çevreden gelenleri de mi görmüyorsunuz. yok chpli paylaşmış yok provokasyonmuş. ulan adamı linç ediyor polisler orda. polisi savunacaksınız diye beyninizi mi yediniz.

 • oversized modası

  o kadar fazla kumaş harcanmasına daha fazla dayanamazlar merak etmeyin. müthiş bir oversize modası var evet özellikle 2020 kış sezonuyla beraber. sonra 2021 yaz sezonu, şuan 2022 kış sezonu üretiminin sonlarına gelmek üzere. bir ay sonra yazlıklar için kumaşlar ölçülüp kalıplar çıkarılmaya başlanır.

  şimdi olay şöyle, normalde her beden arasında kollarda 2cm, belde 4cm, boyunda yani omuzlarda 4cm fark oynar. oversize kalıplarda 3-6-6 aralıklarıyla oynar. yani xs ile xl arasında 24 cm kumaş farkı var omuzlarda, kollarda 12cm oynar. bu da ciddi bir kumaş harcanmasına neden oluyor. standart slimfit kalıplarda 1,5cm var, regular kalıpta 2cm fark var.

  yani böyle olunca özellikle sweat'ler ve sweatshirt'lerde üç iplikli yerine iki iplikli kumaş kullanılıyor ve çoğunlukla şarbonlu oluyorlar. şarbonlu olanlar da tek ipliğe iniyor. böyle oldukça bu kumaş harcaması çok artıyor ve malzemeden kaçmaya başlıyorlar. zaten fiyatlar çok yüksek, oduncu gömlek, kanguru mont ve oversize sweat'ler çok pahalı. çünkü kumaş çok kullanılıyor, maliyet yüksek.

  zaten yavaş yavaş kalıptan da küçülmeler geliyor artık. geçen 70ten fazla sweat geldi yine fotoğraf çekimine, bana da bir iki hediye ettiler, güya oversize, aldım tam oturdu üstüme, hatta dedim bi büyüğü varsa iyi olur. dediler ki en büyüğü bu, xxl beden. yuh dedim malzemeden kaçılır da bu kadar da kaçılmaz be.

  muhtemelen 2022 yaz sezonu oversize kalıplar için son sezon olur. çünkü kumaşlar pahalılaşıyor. artık yavaş yavaş oversize'lar küçülüyor. bir de kışlıklarda malzemeden kaçmak zor, kışlık yani kalın olmalı. yazlıklarda sıkıntı yok, olabildiği kadar ince kalitesiz kumaş kullanma limitleri var.

 • lionel messi

  çok güzel top oynadı bugün. futbol budur. yenilmiş yenilmemiş kazanmış kaybetmiş umrumuzda değil, futbol budur. seyir zevki budur. izlediğimizden keyif almak budur. ekrana kitliyor insanı piç. nerden neyi sokacak, kimi nasıl geçecek, nerden nasıl pas atacak, oyunu nasıl hızlandıracak, her an ne yapacağını kaçırmamak için ekrana kitliyor insanı.

  biri dembele'yi sahaya yatırıp siksin.

 • bizim de kiraya göre harcamalarımız var

  7 yıldır aynı evdeyim. bir kere kirayı geciktirmedim. pandemiden dolayı işlerim aksadı, gelir akışım neredeyse yok gibi. yine aksatmadım.
  üç ay önce on gün geç yatırdım. sonraki ay da biraz gecikebilir dedim çünkü pandemi süreci durumumuz bu dedim. geçen ay ödeyemedim, üzerinden 15gün geçti, sıkışığım dedim, elime geçtiği an ödeyeceğim beni biliyorsun dedim.
  ev sahibinin dediği laf;
  yani böyle olacaksa evden çıkmanızı rica edeceğim.

  haklısın dedim kapattım.

  yazık lan bu dünyaya. harbiden yazık. yedi yıl, yedi koca yıl. bu kadar da paranın köpeği olmasın insanlar.
  hadi ben bulurum bir yol illaki, geç meç bir şekilde öderim. ama bu benim evsahibinin bir gram insanlığı olmadığını değiştirmez.

  peki ya parayı bulamayan ne yapacak bu durumla karşılaşınca.

  edit; ben sadece ev sahibinin yaptığı ayıba şaşırdığım bir olayı anlattım ama konu buralara kadar gelince editleme gereği duydum.

  edit 2; yıllardır sözlükteyim, sayısız insanla tanıştım, çok güzel insanlar zaten var biliyordum ama şu konuda bana mesaj atan bu kadar mükemmel insanlar olması da ayrıca sevindirdi. hepinize çok sarılıyorum. o kadar kötü durumda değilim merak etmeyin, sadece ev sahibinin yaptığı yanlışı vurgulamak istedim.

  edit 3; herkese iyi akşamlar. herkesin mutlu ve paralı günleri olur umarım.
  7 yıldır kirayı her ayın 15-20 arası öderim. bazen iyi kazanıyordum, param varken vereyim diye bir kaç kere üç ay peşin verdim. evdeyiz oturuyoruz, kira bu, ödenecek bunun farkındayım. ev sahibini de anlamak lazım. ama şöyle bir durum var; ödemeyeceğiz demiyoruz zaten, asla da öyle bir şey demem ama pandemi var ve bu tüm dünyanın sorunu. biraz sıkıştık, insanlık hali. 7 yıldır kirayı takır takır veren insana iki ay geç ödedi diye de çık evden denmez be kardeşim. denilmez yani bu. bu ayıptır.
  bu arada aralık ve ocak aynı geç ama bir şekilde hallettim. şubat ayınınkini vermedim bir tek, üzerinden üç gün geçti henüz aramadı. paramız olunca vereceğiz illaki. bir de sorun benim şahsi nedenlerim de değil, pandemi abi bu, milletin hali ortada. para kazandıkça vereceğiz. iki üç ay biriksin öyle verelim de demiyoruz. kaçmıyoruz. yahu 7 yıldır tıkır tıkır ödemişim, iki ay gecikti, bana diyor ki böyle olacaksa evi boşaltın. abi el insaf.
  bir yolunu bulur öderim, o dert değil, borç bulurum hallederim. bu söylenir mi, hiç mi vicdanınız yok. yani durumu benden çok kötü olan binlerce insan var. kış günü pandemi süreci bir ay geç kira verdi diye millet evden mi çıksın.

  edit 4; söylemeyeyim söylemeyeyim dedim ama bilin, o kadar garip entryler girmiş bazıları. ev sahibinin durumu iyi. kötü olsa halden anlar kanımca. der ki 'evet pandemi var, anlıyorum. sen de bizi anla bir şekilde hallet, birbirimizi idare edelim' gibisinden konuşur.
  şimdi düşünüyorum demekki pandemiden önce es kaza bir şey olsaydı, ne bileyim kaza geçirdim bir ay çalışmadım ya da battım bilmiyorum artık, demek ki ev sahibi hiç acımayacak çık diyecekmiş.

  edit 5; ulan ne kadar güzel insanlarsınız siz ya. sorun yok arkadaşlar. bir iki aylık sıkıntı yaşıyoruz. bir iki arkadaşımı arayıp sıkışığım 5-10 bin yollar mısın diyebilirim. parayı bulmak dert değil. para bu yahu, bugün olmazsa yarın bulunur, bulurum yani. o sıkıntı değil. bir iki ay insan sıkışmaz mı abi. bu ne insafsızlık, vicdansızlık.

 • apartmandaki hiçbir komşu ile muhatap olmamak

  onlar bizimle muhatap olmuyor. sanki insan yiyoruz. herife günaydın diyorsun, anasına bacısına sövmüşsün gibi bakıyor.
  sanki ben yahudi soykırımdan kaçmışım da, o da hitler taraftarı gibi yüzüme bakıyor.
  bir tanesi de değil, hepsi böyle.