novus tempus3
profili

 • izlenen en iyi oyunculuk performansı

  gezi direnişi sırasında basında kabataş olayı olarak adlandırılan, zehra develioğlu isimli kadının "belden yukarısı çıplak, ellerinde deri eldivenler giyen, başlarında siyah bandanalar bulunan 70-100 kişilik grup tarafından kendisi ve bebeğinin 52 saniye boyunca dövüldüğü, ayrıca üzerlerine işendiğini" anlattığı performans...

  novus bonus: halka hizmet, hakka hizmettir! bilgisayar marifetiyle yarattığımız işte o adamlar!

  hem senaryo, hem oyunculuk dallarında izlediğim en iyi performanstı.

  yeri gelmişken, olayın nasıl sonuçlandığını da yazayım:
  1800 saatlik mobese kamera kayıtları...
  450 saatlik tem kayıtları...
  60 saatlik güvenlik şube müdürlüğü kayıtları...
  60 saatlik toma kayıtları...
  toplamda 2560 saatlik kamera kayıtlarında olayla ilgili en küçük bir görüntü bulunamadı.

  üzerine işendiğini iddia eden zehra develioğlu'ndan, dna testi için üzerinde idrar olması gereken kıyafetler istendi. zehra develioğlu bu kıyafeti -olmadığı için demek ki?- teslim etmedi.

  bebeğini adli tıp muayenesine getirmesi talep edilmesine rağmen, muayeneye getirmedi.

  bu başarılı performansı, kamuoyunun gönlünde kendisine en iyi film, en iyi kadın oyuncu, en iyi kurgu, en iyi özgün senaryo dallarında oscar ödülünü getirmiştir.

  en iyi kostüm, en iyi görsel efekt ve en iyi sinematografi dallarındaki ödüllerini ise görüntüleri aylar geçmesine rağmen kamuoyu ile paylaşamadığı (!) için kıl payı kaçırmıştır. (gerçi en iyi kostüm, deri pantolonlulara da gidebilirdi. kamooon!)

  bu arada, bu özgün yapım sayesinde; elif çakır en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü almış, balçiçek ilter, ismet berkan, abdülkadir selvi, sevilay yükselir, nihal bengisu karaca ve tabii ki nagehan alçı en iyi yardımcı rol ödülünü aralarında paylaşmışlardır.

  tabi bundan önceki yıllarda hazretlerinin attan düşmesini konu alan "atın intikamı" isimli aksiyon filmi, hazretlerinin "allah affetsin" temalı komedi/drama tarzındaki yapımı, bülo'nun "kozmik oda: bena suyikast düzenenleyecekler" adlı yine komedi/drama tarzındaki filmi, en birinci kahraman, en birinci komando, en birinci mareşaller mareşali kişinin "2000 yıllık türk ordusu: bir tek beni esir aldılar" isimli drama/kahramanlık temalı filmi ve bahsetmeden geçersek tarih karşısında mahçup duruma düşeceğimiz "ver yetkiyi gör etkiyi: faiz ve dolarla mücadele" konulu komedi filmi de önceki yılların adları tarihe altın harflerle kazınmış performansları olarak gösterilebilir.

  ayrıca gösterime geçtiğimiz haftalarda girmiş olan "new york macerası: biden'a niyet, destici'ye kısmet" isimli komedi yapımını da kesinlikle tavsiye ederim.

  edit: yukarıdaki mizahi cevabın yanı sıra, şu oyunculuk performanslarını da eklemek isterim:

  kuzuların sessizliği - anthony hopkins / dr. lecter - tüm sahneleri
  cehennem silahı - mel gibson / detective riggs - roger ile ilk tanıştığı sahnede, roger'ın "silah var!" diye kendisinin üzerine atladığında, roger'ı alaşağı ettiği sahne, çatıdan atlayan adamı kurtardıktan (!) sonra, karşıdaki dükkanda silahı kendi ağzına sokup tetiği çekmek üzere olduğu sahne, yamaçtaki evin sütununa pick up'ını bağlayıp evi yıkmak üzere harekete geçtiği, delirmiş olduğu sahne. ancak kendisinin de filmde yer yer söylediği şekilde "ben deli değilim!". evet ben bir cehennem silahı fanatiğiyim ne var? *

  edit 2: okuyun ama öyle pek de beğenmeyin sevgili okurlar. sonra durduk yerde başımıza iş açılmasın, bizim de "novus harikalar diyarında: adliye" isimli drama filmimiz çekilmesin, ne lüzum var şimdi, di mi ya?

 • #tayyiperdoganistifa

  yargılanacak

 • fahrettin koca'nın yazacağı kitaba isim önerileri

  rakamları inceltme sanatı: fahrettin katsayısı