bukra355
profili

 • 21 ekim 2023 mert günok'a verilen kırmızı kart

  ceza sahası dışında son adam olan oyuncu, kontrolsüz bir şekilde topa doğru yerde kayarken kendi takımının kalesine doğru giden topun yönünü eliyle değiştirmiş. kaleci olmuş, forvet olmuş, defans olmuş farketmez kırmızı kartı görür.

 • cahil kızla evlenip onu istediğin gibi eğitmek

  cicim aylarında karşının cahilliği insana şiir gibi gelse de, ilişkinin ileriki yıllarında karşının cahilliği insana azap gibi gelmeye başlar. atalarımızın "cahil inatçı olur merkep gibi, inadından yorulmaz." sözünden de anlaşılacağı üzere siz onun inadını kırıp doğruyu öğretemedikçe psikolojiniz bozulacak bir bir süre sonra kaçınılmaz olarak zaruri haller dışında konuşmayı kesip aynı evde iki yabancı olarak takılmaya başlayacaksınız.

  cahil varoş olur, onu boşamak öyle kolay değildir. cahilin rezil olma anlayışı farklıdır, gelecek kaygısı pek yoktur, neyin rezillik neyin tepki olduğunu ayırt edemez. sizi nereden vurup ne şekilde rezil edeceği, bunun sonucunda işinizin veya çoluk çocuğunuzun hayatının nasıl etkileneceği onu alakadar etmez.

 • arjantin'in zaferinin kurgu olması

  (bkz: tabi len manyak mısın)

 • boğazı düğümleyen film ya da dizi sahnesi

  (bkz: babam ve oğlum)

  sen hiçbir çocuğun büyüyeceğini görememek ne demek bunu bildin mi? hiç bilir misin bu duyguyu? hayat devam edecek, birileri yeni kitaplar yazacak okuyamayacaksın, yeni filmler çekilecek izleyemeyeceksin, sevdiğin bir şarkıyı bir daha dinlemek isterken dinleyemeyeceksin... bunlar kolay alışır insan; ama onu büyürken izleyememek, yanında olamamak, ilk kız arkadaşını göremeyecek olmak,

  baba! yüreğim yangın yeri gibi biliyor musun? gözü arkada kalmak böyle bir şey galiba...kaç gündür onu itmek istiyorum bana sarılınca, beni sevmesin diye kaç gündür uğraşıyorum ama yapamıyorum... onun hayatında yutkunamadığı bir yumru olacağım için de kendimden nefret ediyorum! ona bir oda ver baba, bir evi olsun, ama zaman zaman da çıkıp gidebileceği bir ev... ona söylemek istediğim o kadar çok şey var ki... sen söyle ona baba... ona de ki... ... .... ...

 • 15 eylül 2020 cezeri'nin ilk kez havalanması

  arabistan adına umut verici bir gelişmedir. adamlar uçan araba yapmış ve atalarından birinin adını vermişler. tebrik edilesi durumdur.