emperor842
profili

 • istanbul'un merkezi

  taşşakkk mı geçiyonuz lan mecidiyeköy, beşiktaş falan diyenler var.

  ilçe olarak merkez tabi ki bizans surlarının içidir yani fatih ilçesidir, bizans ve osmanlı sarayları, kapalıçarşı, eminönü, valilik, belediye, emniyet, aksaray, balat, saraçhane, beyazıt, şehzadebaşı, fatih, cağaloğlu, cerrahpaşa, edirnekapı, yedikule, samatya, hırka-i şerif, karagümrük, aya yorgi, süleymaniye, ayasofya, sirkeci, sultan ahmet, topkapı, kariye, tekfur sarayı vs vs hepsi fatih'tedir.
  istanbulda doğma büyüme bir arkadaş vardı, hep anadolu yakasında yaşamış, genelde de bostancıda yaşamış. neyse biz de gittik mi hatunun karagümrükteki akrabalarına fatihe gidiyoruz, oralarda takılıyoruz falan, bu elemana fatihteyiz diyorum sanki ilk defa duymuş gibi orası ne yaw, orda ne var ki, kim yaşıyo lan orda, en son çocukken gitmiştik gibi salak salak cümleler kuruyor. tabi bizde aslında gerçek istanbulda olduğumuzu kendisinin alaksız bir yerde yaşadığını anlatmaya çalışmıştık ta kafasında bir ampul yanmıştı.

  fakat istanbulun meydanı hangisidir derseniz pek çok irili ufaklı meydan vardır ve şurası ana meydandır diyemezsiniz eminönü, taksim, beşiktaş, üsküdar, kadıköy, bakırköy vs hepsi kendi çapında merkezdir, siyasi meydan taksimse ticari meydan eminönüdür falan felan.

 • 22 dairesi 6 dükkanı olan adamın maaşla çalışması

  söğüşleyip sömürecek yiyici bir hatunu haketmiştir, o paranın piyasaya geçip ekonomiye renk katması için hadi ablalar....