debe başlıkları

nickolantesla7
profili

 • sebze kuyruğunda i.değirmenci'ye müdahale edilmesi

  kuyruktaki halinin çekilmesinden utanan ve tepki gösteren, ancak kendisini o kuyrukta sebze alacak duruma sokan hükumete alkış tutanları görmemizi sağlamış müdahale.

 • 1 litre rakıdan 154 lira vergi alan devlet

  bizim devletimizdir kendisi. ne süper düşünsenize; gidip 177,50 lira verip 100'lük rakı alıyorsunuz ve bunun sadece 23,50 lirası rakı parası, geri kalan 154 lirası içmek için devlete ödediğiniz haraç.

  (bkz: bir kadeh bana altı kadeh devletime)

  kaynak

 • tcmb'nin 2019 enflasyon hedefinin yüzde 5 olması

  türkiye cumhuriyet merkez bankası (tcmb) tarafından yayınlanan, '2019 yılı para ve kur politikası' raporunda yer alan absürt enflasyon hedefidir. tcmb, enflasyonun öncelikle tek hanelere indirilmesi, daha sonra kademeli olarak azalarak yüzde 5 düzeyinde istikrar kazanmasının hedeflendiğini bildirdi. neye dayanarak bunu söylediğini şahsen çok merak ediyorum.

  işin komik tarafına bakın ki bu kurum, 2012 yılından bu yana her yıl enflasyon hedefini %5 olarak açıklamış! peki kaç tanesi tutmuş? hiçbiri!

  kaynak

  edit: imla

 • 5 ekim 2018 interpol başkanı'nın kaybolması

  suçlu olmadığı halde interpol tarafından kırmızı bültenle aranan ilk kişi olarak tarihe geçecektir.

  6 gündür kayıp olan başkanını bulamayan interpol'den müge anlı'ya sığınırım. şüphesiz ki anlayanlar için bunda büyük müjdeler vardır.

 • hollanda bizim 400 yıllık dostumuz

  dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu'nun, hollandalı mevkidaşı ile yaptığı görüşme sonrası sarf ettiği cümle. ardından da "bundan sonra pozitif gündeme odaklanarak ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz" diyerek portakal bıçaklama sezonunun resmen sona erdiğini duyurmuş.

  genjler artık hollanda konsolosluğu ya da onunla karıştırdığınız rus konsolosluğu önünde portakal pıçaklamak yok. ama isterseniz emip suyunu içebilirsiniz.

  kaynak

 • üretim ve verim ekonomisine geçiyoruz

  recep tayyip erdoğan'ın bugünkü konuşmasında yer verdiği vecize. bir gazeteci de kalkıp diyemiyor ki:

  bütün üretim ve verim kaynaklarını siz sattınız
  tarım ve sanayiye vurup inşaata kucak açtınız
  kamu bankalarını üretim için değil medya alımları ve yandaşlar için kullandınız
  devleti aile şirketine çevirdiniz
  devletin kasasını tam takır hale getirdiniz
  bütün bunları siz yapmışken, ekonomi süperken, bu denli büyürken, işsizlik yokken, enflasyon ölmüşken, dünya bizi kıskanıyorken falan şimdi 16 yıl sonra ne gerek vardı ki durup dururken üretim ve verim ekonomisine geçmenin...

  kaldı ki; faiz oranları bu kadar yüksek iken, insanları faizle para kazanmaktan vazgeçip üretimde paralarını riske etmeye nasıl ikna edeceksiniz?

  edit: herkes erken yerel seçimlere hazır olsun, bence bugünkü konuşmalar kesinlikle erken yerel seçimin işareti.

  edit 2: kaynak soran olmuş kaynak

 • dolar 6.6 lira olmuşken bira fıstık yapan adam

  benim o. işyerinde telefon bile çalmayınca işyerini kapatıp bazılarının şerefine içmeye karar verdim. ülkeyi cennete çevirenler, bu şişeyi size, kaldırıyorum....