Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. game of thrones

  --- spoiler ---

  arya sonunda mazbatayı aldı

  --- spoiler ---

 • 2. 22 nisan 2019 ülkü ocakları'nın açıklamaları

  o kadar çok istiyorlar ki bir iç savaş çıkartmayı. kimse ekonomi sormayacak, ülkeyi batırdınız diyemeyecek ve yine mağdur olacaklar.

 • 3. 22 nisan 2019 sivasspor beşiktaş maçı

  şimdi galatasaraylılar olarak maçı heyecanla takip ediyoruz bunu bi' belirteyim.

  dün sizinle birlikte fener maçını takip ettik mesela. ondan önceki gün siz ikiniz bizim maçı takip ettiniz. adam gelmiş diyor ki galatasaraylılar, fenerliler başlıkta ne geziyor ?

  kardeşim süper lig 18 takımla oynanıyor. herkes birbirini takip ediyor. biz istiyoruz ki siz puan kaybedin, siz istiyorsunuz ki biz kaybedelim. şampiyon olabilecek 4-5 takım var tabi ki takip edeceğiz, kızacağız, kızdıracağız.

  o yüzden soyutlanacağınızı düşünmeyi bırakın. her maç başlığında illa bir takımın taraftarı yazıyor şu takip mevzusunu. yok fener 15.sıradaymış korkudan takip ediyorsunuz. yav fener dediğin takım 100 yıllık rakibim seni takip etmeyip oklahama city'i mi takip edicem amk ? beşiktaş'ı takip etmeyip torino'yu mu takip edicem ?

 • 4. 21 nisan 2019 kılıçdaroğlu'na saldırı

  saldıranları tanıyorum. hem de o kadar yakından tanıyorum ki... yobazın harman olduğu konya'daki dayım bu benim. gerçekten dayım yani. alzheimer olan annesine karşı merhametsiz, kardeşlerinin hakkını, emeğini gönül rahatlığıyla yerken vicdansız, namaz kılarken çıkarcı... babasını amcası öldürmüştür iki dönüm tarla için. yengesinin adı başka bir amcasıyla çıkmıştır. köylük yerde gizli kalmaz böyle şeyler. hiçbir şey olamayan oğlunu cemaatlerin yurtlarına gönderir, polis yapar. cemaat darbeye kalkışınca en azılı cemaat düşmanı o olur, yıllarca cemaatle mücadele edenleri terörist ilan eder. annesi ölünce karısı annesinin dolabındaki altınları iç eder daha cenaze ortadayken. kızı öğretmen omuştur, öğrencilerini artık dövemeyince kendi çocuğunu döver. rüzgâr yön değiştirince başını kapatır bir de. örnek öğretmen! bu dayı ve oğlu ve kızı ve aklını kocasına emanet eden karısı bir zamanlar mhp'lidir. kendini bir yere ait hissetmeden yaşayamayan bu güruh her zaman en güçlü gruba dahil olmak ister. tayyip %52 oy alınca yeğenini arar, nasıl başkan olduk ama diye. başkan kakasını altın tuvalete yaparken bizimki inek boku temizler ama verdiği bir oyla kendini başkan olmuş zanneder. güçlüden yana olunca güçten pay aldığını zanneder ama ona düşen bok temizlemekten, borçlanmaktan ve şükretmekten fazlası değildir. bir zamanlar "şerefsiz" dediğine şimdi "kankam" diyen kişiliksizleri göklere çıkarır. üç kuruşluk kârı için yapmayacağı pislik yoktur ama namaz kılar, oruç tutar, kurban keser, para bulursa hacca bile gider. duası ezberindedir. her namazdan sonra ezbere dua eder. teröristleri davul zurnayla karşılayanları iyi niyetli, artık kan dökülmesin diyen siyasetçileri terörist gibi görür. bunları mevcut iktidar doğurmadı. zaten vardılar ama evlerinin duvarında menderes'in, özal'ın, erbakan'ın fotoğrafları asılıyken bu kadar pislik ve bu kadar tehlikeli değillerdi. kılıçdaroğlu'nun -ki o da akrabamdır- yumruk yediği fotoğraftaki suratlara iyi bakın. bu nefret dolu suratlar size de çok tanıdık geliyor değil mi?

 • 5. kılıçdaroğlu'na kaldırım taşı atan kadın

  bu sey degil mi ya; teyzemmm diye hitap ettiginiz "misafirperver, sicak anadolu kadini"?

  firsat bulsa iste boyle tasla 70 yasindaki adamin kafasini ezmeye calisir bu misafirperver, tontis teyze.

 • 6. 22 nisan 2019 ekrem imamoğlu bm toplantısı

  "bağırarak konuşmak marifet değildir. böyle yaparsanız, arkama yaslanır, sesiniz kısılana kadar beklerim" dedi. hahahaha, ulan ne güldüm ya. kahkaha attım resmen.

  ++

  her öneriye itiraz ediyor akp'liler. yahu ne pislik sürüsü bir zihniyetsiniz.

 • 7. 22 nisan 2019 ahmet davutoğlu açıklaması

  akp'ye sağlı sollu giriştiği açıklama olmuştur. itiraf etmeliyim ki bu kadarını beklemiyordum.

  edit 2: an itibariyle saydırmaya başladı

  edit: yalnızca akp değil;

  "seçim sonuçları gösteriyor ki mhp ile yapılan ittifak ak parti'nin kimliğine zarar verdi."

  "cumhurbaşkanı toplumun yarısıyla kopuş yaşıyor."

  "partili cumhurbaşkanlığı yeniden değerlendirilmeli."

  "ekonomik krizin nedeni kötü yönetim."

  "fetö ile mücadelede kişilere göre farklı kriterler uygulanıyor."

  "suçların şahsiliği ilkesi özenle korunmalıdır."

  "beka söyleminin sonuçlarını kılıçdaroğlu'na saldırıda gördük."

  "ak parti'nin kurulları tek görüşün onay makamı haline geldi."

  "kibirli bir dille tevazudan kopuldu."

  "cumhurbaşkanlığı sistemi toplumun ortak değerlerini yıprattı."

  "kuvvetler ayrılığı işkesi yeniden inşa edilmeli."

  "sandık sonuçlarına saygı duyulmalı."

  vurduğun yerlerden daha şimdiden ses geliyor küçük enişte, arkandayız devamhahahaaa

 • 8. kılıçdaroğlu'nun gelmesinden çok üzüntü duydum

  şehide kelle, apo'ya sayın diyenler öyle bir doldurdu ki halkı; herkes malum şahsı şehitleri çok seven vatansever, muhalefeti de terör destekçisi sanıyor. böyle bir algı operasyonuna medyasıyla, hükümetiyle herkes hizmet etti. kutuplaştırdılar ama çok da istediklerini alamadılar. bu halk ne kadar kara propagandaya maruz kalsa da çoğunlukla hala sağduyulu.

  dün kılıçdaroğlu'na saldıran iç anadolu çomarları emin olun azınlıkta, bu ülke türk'üm diyemeyen bop eşbaşkanına artık itimat etmiyor.

  edit: şehidimizin babası yeni bir açıklama yapmış; "cenazemize herkes gelebilir" demiş. acılı babanın gerçek düşünceleri için haber linki

 • 9. beşiktaş'ın sinsi gibi gelip şampiyon olması

  aynı başlık geçen sene bu aylarda fenerbahçe için açılmıştı ve sonuç malum.

  ben beşiktaş'ı biraz olsun tanimissam son haftalarda kendini o strese sokmaz ve bu akşam sivas'a puan kaybeder.

  edit: (bkz: #72405976)

 • 10. erkeklerin zeki kadın sevmemesi

  turk erkeklerinin cogu kendilerine ayakta uyutabilecekleri ve her istediklerini yapabilecek kadin istedigi icin her zaman gecerli onerme.

  toplum da onlara sadece erkek olduklari icin ustun olduklarini dikte ediyor. kendilerinden zeki ve egitimli birisini bulduklarinda isik hizinda kaciyorlar ezik hissettikleri icin. tecrube ile sabit.

 • 11. osman sarıgün

  gerek vardır. boşuna hümanizm kasmayın, bu kadar ortadoğu semeliği yeter artık hakkaten mide bulandırıyor.

  sen 71 yaşındaki adamı linç etmeye gidenler arasında en önde olacaksın, elinde bidon olsa madımak’ı yakacak, rum dükkanı bulsan içeri dalacaksın ama “gerek yok böyle şeylere gençler”.

  niye ya? alemin bi hz. ömer’i, rahibe teresa’sı, keşişi biz miyiz? herif eline fırsat verilse etimi kemiğimden ayırır ama sikko isminin paylaşılması sırasında hulusi kentmen gibi moderatörlük yapalım. oldu anam.

  bizi bu salaklığa varan tatlılığımız bitirecek. herkes adını ve buzdolabında fazla beklemiş salatalığa benzeyen suratını iyi bellesin. kendisi silahsız, 71 yaşındaki adamı linç etmeye gönüllü bir neandertaldir. ve evet, isminin bilinmesine, yüzünün ezberlemesine çok gerek vardır.

 • 12. bisikletle işe gitmek şov mudur sorunsalı

  ben işe bisikletle gidiyorum. 3.9km ev ile iş arası. ankara ortamında doğrudan toplu taşıma yok aktarma yapmam lazım. otomobilim de var. yürüyerek 40dk, otomobille 20 dk trafik yüzünden , bisikletle 15dk sürüyor. geçen hafta yağmur var diye otomobille gittim, denyonun biri az kaldı çarpıyordu arabaya. çarpsa uğraş dur. maaşım dediğin limitin üstünde. 27 yıldır trafikte bisiklet süren biriyim. ben trafikte bisiklet sürmeye başladığım yıllarda sözlük ahalisinin pekçoğu ana babalarının hayallerinde bile yoktu. şov demeyelim de tercih diyelim tamam mı kardşim.

 • 13. dersim katliamı

  sadece isyancılar hak ettiklerini bulmuşlardır. tüm tunceli'ye yönelik bir harekat değildir. bir takım aşiret ağası kendisini devletten üstün görür de başkaldırırsa o başlar elbette ki ezilir.

 • 14. en son gerçekten mutlu hissedilen an

  sanırım hatırlamıyorum.

 • 15. 16 şubat 2019 vakko rezaleti

  bırakalım duygusallığı ve bıraz ortadogunun ölmüş keçi götü kokan havasından sıyrılıp, demokratik ve özgür bir ülkede, adaletli bir ülkede yaşadığımızı varsayalım...
  biliyorum, çok ama çok zor olacak bu!
  hatta ütopik bir varsayım bu ama işte, sanki insanmışız da , değerimiz varmış ve insan gibi yaşıyormuşuz gibi yapalım!
  olduğu kadar artık:

  1. bir müşteri özel bir hizmet almak için para ödüyor.
  2. müşteri hizmeti almak için istekli.
  3. satıcının elinde müsterinin para ödeyerek aldığı hizmeti karşılayacak ürün yok.
  4. satıcı ürün tedariği için zaman istiyor. müşteri bedelini ödediği hizmeti almak için zaman kaybını kabul edıyor.
  5. fırma bu urunu tedarık edemıyor. musterınin bedelini odeyere alması gereken hızmetı karsılayamıyor.
  6. musterı bu bedeli gerı istiyor. cunku satıcının ıyı nıyetlı olması, asıl memnunıyetı saglayacak urun olmadan anlamlı değil...
  7. alınmamış-alınamamış bu hızmetın bedelının gerı odenmesı hayatın normal akısına uygun olandır.
  8. bu da vakko'ya hıc yakısmamıs!
  9. aaa! pardon! turkıyenın vakkosuydu bu! cok yakışmış, bravo! aynen devam!

 • 16. fatih portakal

  bu akşamki yorumlarına “helal olsun” diyorum ve tekrar “helal olsun” diyorum.

  heykelini diksek taşaklarına beton yetmez fatih.

  süleyman soy/lu, rte ve bahçeli’nin milleti provake ettiğini söyleyebilen ana akım medyadaki tek kişidir kendisi.

  edit: parti kur oy verelim. (ciddiyim)

 • 17. behzat ç.

  bazi arkadaslar eski tadi vermeyecegini soyluyor.
  olsun arkadaslar, biz de mutsuz olalim, herkes mutlu olacak diye bir sey yok, ben amirimle mutsuzluga da varim.

 • 18. ekşi itiraf

  bir sevgi istiyorum.

 • 19. 11 bin 500 lira maaş alan ibb çalışanı

  üst edit: adam hayatını ortaya koyan orgeneralden daha fazla maaş alıyor. orgeneral maaşı 11 bin lira. sanırım bu yüzden "bayrak bize emanet" diyordu. bu da belgesi

  üst edit2: (bkz: kelebek omru) adlı arkadaş uyardı: 8 bin liralık avans düşüldükten sonra 11.500 almış, ayrıca yaklaşık 3 bin lira da haciz ve trafik cezası kesintisi yapılmış. yani toplamda 22 bin 500 liraya geliyor maaşı.

  geçtiğimiz gün video çekip, "ekrem imamoğlu, seni başkan olarak tanımıyorum" diyen zattır. daha önce 11 bin 500 lira maaş aldığı yazılıp çizilince, kendisi öyle bir maaş almadığını, bunun yalan olduğunu söylemişti. aşağıdaki hesapta bugün maaş bordrosu yayınlanarak kendisine yanıt verilmiş. detaylarına bakmak için:

  kaynak

  zorunlu edit: bu kişi ispark müdürü ya da genel müdürü değildir. sadece ispark'a bağlı işletilen marina ve helikopter pistlerinin sorumlusu... ulan bütün istanbul iştiraklerini yöneten ibb başkanı 24 bin 500 lira maaş alıyor bu memlekette. halen kalkıp da 11 bin 500 lira az bile diyor insanlar. siz kaç para kazanıyorsunuz güzel kardeşim?

 • 20. burak yılmaz

  seni yuhalayıp aldırmayanlar yüzünden 4 yıl üst üste şampiyonluktan oldu beşiktaş. iyi akşamlar.

 • 21. 22 nisan 2019 süleyman soylu basın toplantısı

  yıllar önce fetö'nün bayrağını taşıyan içişleri bakanı soylu'nun şimdilerde pkk terör örgütünü adeta bir örgüt yöneticisi gibi yönlendirdiği gözümüzden kaçmiyor. ne zaman kendi başarasizligini örtmesi gerekse, ne zaman terör beka diye türk milletini tehdit etmesi gerekse hemen pkk çikiyor adam icin terör eylemi düzenliyor.

  bugün saat 1 gibi düzenlemesi muhtemel basın toplantisinda "kk'ya saldiriyi ben yapmadim ama yapılanlari da destekliyorum, bize oy vermeyen herkes terörist" konulu bir konusma yapmasi bekleniyor desek yalan olmaz.

 • 22. tunç soyer'in bisikletle işe gitmesi

  hay sikicem ne tarafa gittiğini amk. hepiniz adamın foyasını ortaya çıkardı. açıklıyorum gerçeği, tunç soyer bisikletle ananın amına gidiyor. adam işe gidiyor denince tam olarak işe gidiyor anlıyor amına kodumun memuru ya. yemin ediyorum deliricem. ulan sikik, izmir büyükşehir belediye başkanı sağa sola gitmek için bisikletini kullanıyor işte. mevzu bu.

 • 23. sözlükçülerin en sevdiği pokemon

  (bkz: balbazar)

 • 24. bozkurt ulumasını tüm dünyaya duyurmak istiyorum

  ülke nat geo wild belgeseline dönmüş haberimiz yok.

 • 25. devlet bahçeli

  1987'den beri siyaset yapıyormuş. 32 yıl yani. bugün 71 yaşında, ve tam 32 yıldır yaşadığı ülke medenileşmesin, insanlar bir araya gelmesin, birbirlerini sevmesin, herkes herkese düşman olsun, kimse mutlu huzurlu insanca bir yaşam sürmesin diye bıkmadan usanmadan çabalıyor bu adam. müthiş bir azim, inanılmaz bir ülke ve ülke insanı nefreti. ve bunun adına "milliyetçilik" diyorlar.

  tanım: kendisini, yaşadığı ülkeye her türlü kötülüğü yapmaya adamış kişi.

 • 26. ahmet kural'a 16 ay 20 gün hapis cezası verilmesi

  bir ceza yargılamasında 2. duruşmada karar verildiğini ilk defa duyuyorum a dostlar. hayli enteresan.

  duruşmada ahmet kural'ın tanık dinletme ve olay yerinde keşif yapılması talepleri reddedilmiş. bir olayın açık bir şekilde ortaya konulmasından, tarafların adil yargılanma hakkının yerini bulmasından kim, neden rahatsız olur?

  bu karar istinaftan döner. esastan dönmese bile eksik incelemeden döner. at fava.

  edit: ilk duruşmada bile karara çıkıyor yea diyen arkadaşlar. biz de avukatız, biliyoruz dosyaları. sanık müdafii delilim var, toplayın/dinleyin diyorsa bu talep yerine getirilir. bu dosya itiraz reddedilerek kesinleşsin, adam değilim.

 • 27. çocuğu dinden ve dindarlardan uzak tutmak

  çocuğum olursa yapacağım eylem. hatta 18ine kadar elimden geldiğince din ile ilgili söylemleri dahi yasaklayacağım.

  imam hatipmiş, kuran kursuymuş, bilmem ne vakfıymış yok. temiz beyin için çocukları bu tip şeylerden uzak tutmak gerekiyor. 18inden sonra neye inanmak istiyorsa inansın, sorumluluk noktam ne ise onu sonuna kadar kullanırım.

  çocuklar çocuk kitabı okumalı.

  edit: bakın arkadaşlar, ben çocuğum inançsız olsun yada inançlı olsun arzusunda değilim. lakin benim din olarak anlattığım şeylerin 180 derece zıttını gören bir çocuğa verecek cevabım yok sadece.
  din demek güzel ahlak demek diyeceğim, yalancıların talancıların din üzerinden yürüdüğünü görecek ve soracak, ben bu çocuğa ne diyeceğim?

  din diyecek, yaradılanı yaradandan ötürü sevin diyor, e babacım kimse kimseyi sevmiyor, bu nasıl oluyor diyecek. ben bu çocuğa ne diyeceğim?

  baba diyecek, allah yeryüzündeki hayvanlar benim sessiz kullarımdır demiş, biz onlara neden bu kadar kötülük yapıyoruz diye soracak. ben bu çocuğa ne diyeceğim?

  baba diyecek, şu vakıfta, şu kursta arkadaşlarıma kötü şeyler yapıyorlar, geçen gün internette gördüm, neden böyle oluyor diyecek. ben bu çocuğa ne diyeceğim?

  velhasıl, cevaplarına sahip olmadığım şeyleri sorsun istemiyorum bana. o yüzden evimde din ile alakalı şeyler konuşulsun istemiyorum. eğer konuşulursa inançsız bir çocuk olacaktır ve ben bunun kendisinin karar verebileceği birşey olsun istiyorum.

 • 28. ibb'nin 14 milyon liraya web sitesi yaptırması

  akp'li istanbul büyükşehir belediyesi'nin yaptığı bir ak icraat. ibb sitesini 14 milyon tl’ye yapan şirketin yk başkanı çağatay kalkancı aynı zamanda ibb genel sekreter yardımcısı ve başakşehir spor'un başkanvekili imiş.
  sitedeki 6 tane videonun tanesini 900 bin tl’ye yapmışlar. ne zaman mı? siz domates kuyruğunda hükümeti alkışlarken.

  kaynak

  yeniçağ gazetesi yazarı murat ağırel de konuya ilişkin haber yapmış ve faturayı da paylaşmış. faturadaki tutar 13 milyon 629 bin lira (eski parayla 13 trilyon 629 milyon lira). daha da ilginci faturanın 17 nisan tarihinde kesilmiş olması. belli ki yangından mal kaçırmışlar. ilgili haber

  zorunlu edit: bazı arkadaşlar mesaj atıp tutarın normal olduğunu, çünkü başka hizmetleri de kapsadığını savunuyorlar. oğlum kafayı mı sıyırdınız acaba? bu para, o günün kuru ile 5 milyon dolar yapıyor... 5 milyon dolar!!! ayrıca ihale zaten usullere uygun yapılmamış, çünkü ihalede yer almaması gereken kalemler de eklenmiş. ve en önemlisi, ihaleye tek teklif verilmiş. ama siz yine de g.tünüzü yırtarcasına savunmak için bir şeyler arayabilirsiniz.

 • 29. mansur yavaş'ın parmağı var mı araştırılsın

  sabah ilaç saatini kaçırmış bir ihtiyarın beyanıdır.

 • 30. devlet bahçeli ekşi'de yazar olsa kullanacağı nick

  dibini dövdüren.

 • 31. sıla gençoğlu

  ahmet kural: "buradan açıklıyorum. kendisi hem erkeklere hem kadınlara psikolojik ve fiziksel şiddet uygulamayı çok sever."

  bu açıklamanın yüzde 100 doğru olduğunu düşünmekteyim.

 • 32. kılıçdaroğlu'nun sucuk fiyatını yükseltmesi

  bunun gibileri her gördüğümde aklıma aysun kayacı geliyor.

 • 33. 2019 ramazan ilk dayak piyangosu

  bir sürprize imza atılıp istanbul'da gerçekleşecektir. sonrasında sakarya, konya, kayseri, erzurum ve bayburt dayakların yeniden sayımı için itirazda bulunur.

 • 34. 21 nisan 2019 levent gök saldırı görüntüleri

  yurtdışında yaşayan birisi olarak çok utanıyorum yemin ederim.
  sanki benim türk olduğumu bilen herkes,bana bakıp dalga geçiyor gibi geliyor.
  insanlara “yaa arkadaşlar bunlar benim ülkemi temsil etmiyor,bunlar bir avuç satılık orospu çocuğu” diye bağırmak,olayları anlatmak istiyorum.

  edit :imla
  edit 2 : yurtdışında yaşadığımı özellikle belirtmemin sebebi olaylar burdan daha net görünüyor ve gerçekten bize olan önyargıları için üzülüyoruz.
  nasıl sen suriyelilere kızıyorsun zaman zaman münferit hadiseler için,hep bir önyargın var,hemen hemen aynı mevzu. yoksa yurtdışında yaşamam tabii ki seni alakadar etmiyor amın oğlu.

  edit3: arzik76 nickli arkadaş bana diyor ki özelden yazdığı mesajda: aşağılık kompleksi var sizde, bu ülke sizin değil, utanmana gerek yok diyor.
  şimdi güzel kardeşim senin o aşağılık kompleksi dediğin şeye biz utanma,sıkılma,ar,namus diyoruz. siz rafa kaldırdığınız için bu kavramları size boş geliyor ve her ne olursa olsun size normal geliyor. mesela başka ülkede yaşayan bir ingiliz vatandaşı,londra’da yaşanan kötü bir durumla ilgili bize açıklama yaparken utanabiliyor. bunlar tamamen insani,vicdani durumlar. sizde bulunmayan mevzular anlamazsınız.ayrıca ülkemden utanmıyorum sevgili akkurt ve çomar kırması beyefendi,o yumruk atanın benim ülkemde yaşamasına ve ona bu cesareti verdikleri için utanıyorum.

 • 35. kara deliklerin yuttuğu ışığa ne oluyor

  kara deliğin içi ışıl ışıl olsa bile biz göremeyiz, zira bizim görebilmemiz için ışığın oradan çıkarak bize ulaşması lazım. zira göze ışın gelmezse göremezsin. bunun dışında ışığın yoğunlaşarak maddeye dönüşme ihtimali de mümkün. e=m.c^2 formülüne göre bir enerji olan ışığın yoğunlaşarak maddeye dönüşmesi "teoride" mümkün görünüyor. ancak gözlemleme imkanımız olmadığı için sadece teoride cevap vermem mümkün bunlara.

 • 36. konyalı avukattan saldırganları savunurum beyanı

  affedersiniz konya.

 • 37. damadım ol birlikte çok güçlü oluruz diyen işadamı

  yapılmışı var aslında. (bkz: berat albayrak)

 • 38. ibb.istanbul'un 13 milyon tl'ye yapılması

  yapan şirketin yönetim kurulu başkanı, başaksehirsporun başkan vekili imiş aynı zamanda. vay vay vay. paranın nereden geldiği belli oluyor. fakirden alıp zengine vererek hırsızlığa yeni bir boyut katmış lavuklar.

  doğruluğu ibb tarafından teyit edilmesi gereken bilgi.

 • 39. hayattan kopmak isteyenlere oyun tavsiyesi

  (bkz: rus ruleti)

 • 40. 22 nisan 2019 kağıthane'de bina çökmesi

  aynı zamanda akbelediyeciliğin çöküşüdür.

  2 sene önce yapılmış bina bugün yerle bir oluyor. bunun gibi onbinlerce yapı var.

  istanbul’a yapılan bu ihaneti biz affetsek tarih affetmeyecek.

  edit: bina kaynaklı değil, kazı kaynaklı imiş çökme. sorumlu aynı kalsa da sebep farklıymış.

 • 41. ersun yanal

  yatsın kalsın göztepe'nin 300, bursa'nın da 400 haftadır maç kazanamamasına dua etsin.

  şu iki takım alt tarafı 2 galibiyet alsaydı bildiğin akhisar ve fenerbahçe'den sonra ligden düşen 3. takım kim olacak tartışması yapılıyor olacaktı şu an.

 • 42. 2019 2020 sezonu fenerbahçe teknik direktörü

  üstteki yazarların fanatik gsli teknik direktörleri fenerbahçeye aday göstermesi eksik futbol bilgilerini göstermektedir. bence fenerbahçeliliğinizi sorgulayın öncelikle

 • 43. ysk'nin istanbul büyükşehir seçimini iptal kararı

  olmamış olaylarla ilgili başlık açmak direk uçurulma sebebi olmalı. gerçi kime söylüyoruz aq.

 • 44. aksaray'da flamingoların tüfekle vurulması

  flamingoların aksaray’da ne işi varmış?

  şaka bir yana elalemin adamı bu kuşların asil duruşunu ,inceleme altına alıyor,kas yapılarını inceliyor. ilginç duruşlarının adını :
  “pasif yerçekimsel duruş mekanizması" koyuyor.

  diğer tarafta bi amına kodumun oğlu,tüfekle bu güzelim hayvanlara ateş ediyor.
  yani dünya üzerinde aynı oksijeni tüketen insanların,bu kadar tezat iş yapması ve götlüğü yapanların genelde bizim ülkemizde bulunması çok enteresan değil mi?

 • 45. ukrayna başkan seçimlerini komedyenin kazanması

  neden olmasın? diploması vardır en azından. en azından promptera bakmadan konuşabilir.

 • 46. yakın o evi diyen kadının gözaltına alınması

  ulan kadın "yakın o evi" diye katliama azmettiriyor, bir diğeri kafam kadar taşları arabalara atıp cinayete teşebbüs ediyor. bir dangalak da çıkıp bunların tutuklanmasına cadı avı diyor. cadı avı masum insanların bok yoluna gittiği durumlarda kullanılır, masum mu şimdi bunlar?

 • 47. osman sarıgün'ün akp üyesi çıkması

  allah başlığı açan suserdan razı olsun.

  ben de ldp ocakları başkanı sanıyordum.

 • 48. 27 nisan 2019 fenerbahçe trabzonspor maçı

  ilk maçta bu durumda bile 4 tane atarız diyen fb'lilerin ss'leri hala elimde.iki üstte yazarın yazdığı saçma cümlede bulunan gereksiz özgüvene hiç gerek yok.fb'nin bu sezon kaybettiği tek büyük maç trabzonspor maçı.dağılmış bir fb takımı karşısında aynı senaryo tekrarlanabilir,umarım hakemin konuşulmadığı güzel,zevkli ve trabzonsporun kazanacağı bir maç olur.

 • 49. ülkücülerin türkiye'ye faydaları

  mahalle aralarında kavga olunca gelirler. varsa yoksa itlik kopukluk serserilik işte. sokakta köşe başlarında dikilip biz kadınlara laf atan da bunlar. bir anda uzaya çekilseler yokluklarını huzur şeklinde hissedersiniz.

 • 50. kılıçdaroğlu'nun bulunduğu evi yakın diye bağırmak

  bir gün bütün değer yargıları değişecek ve yargılananlar yargıç, eziyet edenler de suçlu sandalyesine oturacaklardır ve onlar o kadar utanacaklar, o kadar utanacaklardır ki utançlarının ve suçlarının ağırlığı yüzünden ayağa kalkamayacaklardır.
  oğuz atay