dedektif sherlock holmes5
profili

 • ali babacan'ı destekleyen isimler

  20 şub 2012

  'cemaat devlete sızmış, buna kargalar güler'

  hüseyin çelik

 • yeni bedelli askerlik ücretinin 12 bin lira olması

  15 bin verdim, 21 gün yaptım. bu illetten kurtuldum ya gerisi sikimde değil,isterlerse 2 bin lira yapsınlar. gerçekten üzülmem. hatta durumu olmayan insanlar da gider güzel olur.

 • 2019 yerel seçimlerinde oy kullanmayacaklar

  bu zamana kadar bütün seçimlerde oy kullanmış bir birey olarak yapacağım eylemdir.

  yıllarca izmir'den, çankaya bölgesinden ilk sıraları kapıp, sonuçları evde izleyen cehap milletvekillerinin yerine sandıkta gönüllüler vardı. salaklık etmişiz.

  ehh artık taşşakları yayma vakti bize geçti. seçim günü güzel bir doğa turu planlıyorum.
  o gün doblocu enişteler de olmaz. mis mis.

 • mersin denince akla gelenler

  mersin merkeze hayvani uzaklıkta olmasına rağmen mersin'e bağlı olup, yaşayanların kendilerini mersinli kabul etmediği bakir güzelliğe sahip yerli muz diyarı anamur,

  çok bilinmemesine rağmen yazlıkçıların gözdesi ve keşfedilmemiş cennet aydıncık,

  ufak olmasına rağmen mersin siyasetinde yıllarca adından söz ettiren ve birbirine bağlılığla bilinen gülnar,

  incekum, boğsak, narlıkuyu gibi eşsiz beldeleri, çileği, eriği, portakalı, zeytini, narı ile özdeşleşen, göksu nehrine arkadaşlık eden silifke,

  kayısısıyla meşhur ama denize uzaklığı ve sıcaklığıyla küfür dağarcığını geliştiren mut,

  kendilerini bir türlü mersinli kabul etmeyen adana ve mersin arasında kalmış ama humusu, çorbacısı, fındık lahmacunu ve dini bileşenleriyle ayrı bir kafada olan tarsustur.

  "künefe hatay'ın oluuum sizle ne alakası var?" diyen arkadaşın 2. porsiyon takviye söylediği, bir türlü hangisinin en iyisini yaptığına karar verilemeyen eşşsiz lezzeti tantunisi, az bilinen ama öğrenenin terk edemeyeceği güzellikteki kerebiç, başka diyarlara giderken hediye etmek için icat edilmiş cezerye, karışımı bir türlü tam olarak bilinmeyen içenin tadının damağında kaldığı atom, turnip şalgamı, fellahı, suriyelisi,kürdü, yörüğüyle birlikte yaşayanı ile mersin akdeniz'in cennetidir.

 • kızların erkeklere hesap ödetme saçmalığı

  eğer işin ucunda seks varsa çekin derdi. ama düzenli bir ilişki ve evlilik amacıyla çıktığınız kadınsa topuklarınız götünüze vuraaaa vuraaa kaçın. neden mi? anlatayım:

  bir önceki ilişkimdeki kız tam bu tanıma uygun. güya evlilik muhabbeti yapıyoruz. dışarıda her yemek yediğimizde ben ödüyordum. neredeyse 10 hesaptan 9'unu ben ödüyorum, böyle böyle bir 20-30 hesap ödeyince gıcık olmaya başladım. hanımefendinin çok nadir ödediği hesap da şu: 1 çay 1 türk kahvesi 1 su = 10 tl. tek yaşayan benim, kredi borcu olan benim. ailesiyle,borçsuz yaşayan bu! neyse dedim, erkeksin olur öyle.

  aynı iş yerinde çalışıyoruz. öğle yemeğine gidiyoruz. hesap ödemeye giderken "benim multinet bitti de sen öder misin?" diyordu. "ertesi ayın yemek parasının yatmasına 10 gün varken nasıl bitiyor?" diye soramıyordum. meğersem hanımefendi ailesini dışarıda yemeğe götürdüğünde buradan ödüyormuş. e diyorduk aramızda paranın lafı olmasın ödeyelim.

  doğum günüm geldi, düşünmesi yeter diyorsun da gitmiş sikimsonik bir markanın tişörtünü almış, neyse dedim düşünmüş. ben yine de onun doğumgününde güzel bir hediye aldım. yıldönümü geldi. yine gittim afilli bir hediye aldım, bu yine vasat bir hediye. bak "yine düşünümüş" dedim.

  sevgililer günü geldi, hayatımda ilk defa gül aldım, şık bir kolye aldım. verdim buna. "ehehe hadi sen de ver artık akşam oldu" dedim "ben sen almazsın diye düşünerek almadım" demez mi? ağzımdan aynen şu ifadeler çıktı: "bu zamana kadar hangi özel günün hangi hediyesini almadım sen ömür boyu sana köle olacak keriz mi arıyorsun?" dedim. şok oldu. sonrasında güzel bir kavga ve ayrılık. iyi ki ayrılmışım.

  sürekli benim arabamla gezme olayını söylemiyorum. evinden alıp evine bırakırdık. sırf bunun yüzünden arabaya tüp taktırmıştım amk, şaka yapmıyorum. ha bir de, bir ara paraya sıkıştım "param altında bozduramam" gibi tepki almıştım.

  abi düşünsene bugün bunları yapan kız yarın ev kredisinde, araba kredisinde ya da herhangi bir ödemede "erkek değil misin öde" der. emin olun der.

  şimdiki ilişkimde aramızda paranın lafı olmuyor. bazen yemeği ben ödüyorum bazen o, bana ayakkabı alıyor, ben de ona özel günler dışında ufak sürprizler. bazen bir kahveyi ben ödüyorum bazen afilli bir kahvaltıyı o. bazen bir günü sabahtan akşama kadar o karşılıyor, bazen de ben.

  kim ne ödemişti, ne zaman ödemişti hiç hesabını yapmıyoruz. birbirine sevgi ve saygı budur aga, paylaşmaktır. evlilik muhabbeti geçtiğinde kenardaki parasını söyler, beraber üstesinden geliriz der. "ev çok pahalı nasıl alacağız?" diyorum, "ikimiz de çalışıyoruz biraz da aileler destek çıkar ufak 1+1 de olur" diyor. evlerimiz uzak, "metrobüse bırak o trafiğe tekrar girme" diye defalarca diretiyor.

  ben bunu sevmeyeyim ne yapayım ha söyleyin?

  bulacaksanız böyle insan bulun. biz keriz değiliz amk, hayat müşterek.

  edit: özelden güzel mesajlarınız için teşekkürler. umarım benzer hayat görüşüne sahip kızları siz de bulursunuz. bunu okuyan kızlar lütfen siz de bir ömür beraber geçirmeye niyet ettiğiniz adama yardımcı olun. bugün bir çiftin haftada1 gün yapacağı aktivite alkol ve sigara olmaksızın en kötü 200 lira tutuyor ya. denize havuza konsere giderken daha da katlanıyor. bunları düşünün. haaa benim öyle niyetim yok,tek gece benimle yatacak adam ödesin diyorsanız hakkınızdır, sikin! o zaten her şeyi göze almıştır *

  edit2: arkadaşlar eski sevgilimle ayrılma kısmını gördükten sonra sizlere de rahatlama gelmiş, vallahi bana da öyle bir rahatlama gelmişti. şimdikinin kıymetini biliyorum, ilk görüşmeye kendisi davet etti. ben tuvalete gittiğimde(gerçekten işemeye gitmiştim) beni davet ettiği için ilk hesabı o ödemişti. her şey güzel gidiyor. bakarsınız günün birinde "evlendik ya la" diye editlerim.