mavimercimek4
profili

 • covid-19'a yakalanmayanların ortak özellikleri

  test yaptırmamış olmaları.

 • ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  şans eseri şu sözlükten bulduğum üç tane ef-sa-ne kadın arkadaş var. tam bir çiçekler. dertleşiyoruz. dertlerimize hep birlikte küfür ediyoruz, çözüm arıyoruz, en olmadı hayırlısı buymuş diyoruz. uğraşsan o dörtlüyü yan yana koyman imkansız. ama ne güzel oldu anlatamam. diyeceğim o ki burada gerçekten güzel insanlar var. ama bazıları da av peşinde. dikkatli olun kıps.

 • ekşi itiraf

  her şey herkes için çok zor, bir tek bana kolay.

  tek başıma bir hamilelik geçirdim, bin bir sıkıntıyla. doğumda da annem yanımdaydı, hastanede “baba” mevzusundan kaynaklı sorun yaşadıkça gerildi. onun gerginliği elbette ki bana patladı. yetmedi, aile olmak bana göre değil diyen adam o akşam çocuğumu göreceğim diye hastaneye geldi. utanmadan. annemle bu şahıs karşılaşınca tabi ki arada yine patlama bana oldu. bir gün sonra bu şahsın annesi ve koz kardeşleri geldi bebeği görmeye. konu ister istemez bu şahsın yaptıklarına evrildi. ve onca şey yaşamama rağmen, onca krize rağmen, kaynanama anne diye hitap ettiğim için yine annem bana patladı. sütüm gelmedi, çocuk kilo kaybetti, dikişlerim kanadı, şekerim kötü gitti... ömrümde geçirdiğim en kötü haftaydı. tek tesellim, iki tane pırıl pırıl çocuğumun olması ve onların sağlıklı olması. şu andaki en büyük motivasyonum onlar için ayakta kalmak. ama bu haftayı unutmam. hele hele bu hayatımdan çıktığına şükretmem gereken şahsın “annen konforu bozuldu diye bana kızıyor.” demesini, annemin “zor gününde ben geliyorum ara onlar gelsin o zaman.” demesini hiç unutmam. ikisi de bana olan bakış açılarını belli etti. yük. bu his iğrenç bir şey. ve ben ayağa kalkar kalkmaz bu insanlardan sonsuza dek kaçmak istiyorum. sonsuza dek.

 • ramazan ayında edepsizce giyinen türk kadını

  ramazan ayında neden herkes çizilen davranış sınırları içinde olmalıdır bunu anlayamıyorum.

  saygı denilen şey dini ritüellere eşlik etmek değildir. sadece dinini yaşamak, ibadetini yapmak isteyeni engellememektir. şimdi şort giyen hanım kızımız gelip sana "oruç tutma" demiyorsa derdin ne?

  ben gerçekten bu bencil kafayı anlamıyorum, anlayamıyorum. inanmayan, farklı inanışta olan binlerce insan senin ibadet ayına eşlik edecek, kapalı giyinecek, sokakta yemeyecek ve içmeyecek, gece gezen davulcuya katlanacak. peki ya sen karşılığında ne yapacaksın? hiçbir şey. çünkü saygı sadece size duyulmalı, diğerleri saygıyı hak etmiyor değil mi?

  çok güzel. aynen böyle devam.

  tanım: kendini farklı göstermeye çalışmayan kadındır, amacı saygısızlık değildir.

  edit: arkadaş yazdığı ilk entryi silmiş. gücendik sana naif anarsist.