debe başlıkları

hasta ruhlu pislik3
profili

 • 10 kasım 2018 kayserispor galatasaray maçı

  güntekin yavşağı ne zaman galatasaray kazansa rakibin yapamadıklarına getiriyor lafı, ne zaman galatasaray kaybetse rakibin yaptıklarından bahseder. beşiktaş fener maçlarında rakipten asla bahsetmez. bunları görmüyoruz sanma beinsport. sana da ayar vereceğiz.

 • 6 ekim 2018 muslera'ya gösterilmeyen kırmızı kart

  pozisyon dışarda, son adam değil. topa vuruyor. topa önce vuran topa önce sahip olmuş sayılır. top muslera'da yani. kasıt yok, ayağını geri çekiyor. en fazla faul çıkar bu poziyondan. o da dengesizlikten.

  dahası; utku mu nedir daha beterini son adama yapmıştı. ona da faul bile çalınmamıştı. geçen hafta lens. pepe'nin rakibini itip galibiyet golü atması vs. cüneyt'e gelince; adam kupa maçında bir tek kendisinin verebileceği bir karar vererek rodrigues'i düşüren dany'i atmamıştı. hadi böyle şeyler hiç olmuyormuş gibi yapalım. birileri o kadar aciz bir camia ki tff başkanı kendilerinden olmasına rağmen, tvlerde kendi taraftarları yorumcular kaynamasına rağmen gerekli lobiyi yapamıyorlar da hala tff galatasaray'ı kolluyor. ya da böyle birşey yok; kronikleşmiş ağlamak a planı, çaresizce çamur atmak b planı. hangisi daha kötü ve acizce karar veremedim. ya da sonuncusu şu; siz çok güçlüsünüz sizin ceza eşiğiniz daha düşük olmalı acizliği, biraz bizi kollamaları lazım zayıflığı. kıyamam. gereken yapılsın. biz yine kazanırız.

 • beşiktaşlılara tinerci denilmesinin sebebi

  merak eden arkadaşlar için söylüyorum; bu lakabın çıkış noktası beşiktaş çarşıda özellikle akaretlerdeki beşiktaş atkılı tinercilerdendir. ancak yayılması ve çok kullanılır hale gelmesi farklıdır. birincisi; 2013 yılında sanırım bir maçta melo'ya veya ebue'ye öfkelenen beşiktaşlı taraftarlar sahaya atlarlar. ancak futbolcu dövmek niyetiyle sahaya giren taraftar sarhoşluktan kendi kendine yere yığılır. o ara çok kullanılmıştı tinerci lafı sözlük ortamlarında. sonrasında da; beşiktaşlı bazı taraftarların gerçeklikten uzak, abartılı ve akıl dışı ifadeleri de tiner metaforuyla adlandırılmaya başlandı. bir nevi tinerin halüsinasyon etkisi. şimdi ise baya baya trol oldular, o trollere verilen isim "tinerci".

  2:00

  edit: bu arada eskiden beşiktaş’a “arabacılar takımı” denmesinin sebebi de eskiden beşiktaş meydanda taksi gibi at arabalarının olmasıdır.