insanokuzolmasin9
profili

 • kadıköy anadolu lisesi simitli açılış töreni

  olm bir şey sorucam size, laz hamurcunun yoğurup kürt fırıncının pişirdiği unlu mamül neden kutsal oluyor aq ya bunu anlamıyorum yıllardır. ekmeği yerden al öp duvara koy ama yerde elma gördün mü voleyi yapıştır. elma orospu çocuğu mu? kutsalmış. gören de isa yoğuruyor musa pişiriyor sanacak. diğeri de kasada. nebi kardeşler unlu mamülleri.

  edit: doğaya saygı de anlarım ama etrafına bak bakayım bir bunu savunan adamlar doğa bilinci geliştirmiş insanlara benziyorlar mı? zaten genel kanı nimete saygısızlık çok günah söyleminden yola çıkıyor. bahsettiğim kutsallık da bu. ekmek neden kutsal olsun mesela?

 • istanbulgonulluleri.org

  istanbul'un iyiliği için çalışacak gönüllerin oluşturulması için ekrem başkanım tarafından kurulmuştur. şimdi bizi göreve çağırıyorlar. başlığı yukarıda tutalım.

  web sitesi: http://istanbulgonulluleri.org/

  görev çağrısı

  edit: bir şey söylemek istiyorum. önemsiz bir şey olarak görmeyin buraya üye olmayı. 20-30 sene sonra torunlarınıza bu güzel günlerin başlangıcında ben de vardım, ben de çalışıp mücadele ettim, size güzel günler bırakabilmek için diyebilmek adına üye olmalı, mücadeleye yardımcı olmalısınız.

  edit2: 2. entryde @master of code paylaşmış, site yoğun olduğu için direkt formun linkini. ben de ekleyeyim dedim entryme.

  --- spoiler ---

  yoğunluk sebebi ile giriş yapamayan arkadaşlar

  üye olmak için direkt form doldurabileceğiniz link
  --- spoiler ---

 • kadir mısıroğlu

  bir insanın ölümüne sevinmek aşağılık bir şeydir. sevinmek az gelir. evde halay çekiyoruz aq. halaydan aşağı sevinen de aşağılıktır. ölmesin. ölür gibi olsun ama ölmesin. defalarca böyle olsun. hakkı budur.

 • 5 nisan 2019 ibb'nin evrak kaçırma görüntüleri

  nurtepe’de, 5.levent denilen yerin karşısında bulunan ibb'nin iştiraki akom ve iski binasından kamyonlara gün boyunca yüklenen evraklar kameralara takılıyor. alçaklar.

  https://twitter.com/…tatus/1114208815421980672?s=19

  edit: hala buna ciddi ciddi kılıf uydurmaya çalışan, evrak olduğunu o kadar uzaktan nasıl anladın diyenin ölmüşlerini sikeyim.

 • 24.9 milyar pixel ile çekilmiş şangay manzarası

  korkunç lan. siz tedirgin olmuyor musunuz? bugün bunu yapan, yarın senin yatak odana da zoomlar, ruhun duymaz. bu kadar uzağı bu kadar detaylı görebilmek... abooovv...

 • hasta oğlu için yaprak sarması satan anne

  ben bu ablayı unutmuştum kendi derdimden. az önce twitter'da timeline'a düştü. hatırladım ve durumdan dolayı size de hatırlatma gereği duydum.

  ablanın işleri bu ara durgun

 • evet oyu pusulasıyla fotoğraf çektiren vatandaş

  bu amını dalağını götünü yardığımın vatandaşlarına "e gel o zaman burada yaşa aq" dediğinde verdikleri kalıp cevaplar var. "düzeni kurduk", "çoluk çocuk ekmeği burda tuttu" vb. orada ekmek tutuyorsun tabii doğru diyorsun. gel bir de burada bak ne tutacaksın.

 • dedemizin mezar taşını okuyamıyoruz

  keşke okuyabilseler de bir görseler neler yazıyor amk.

  ufak iki örneği aşağıdadır.

  urfalı ahmet paşa

  --- spoiler ---

  ‘‘meşhur yevmiye (günlük) elli dirhem sulümen ve afyon ekl iden (yiyen) yüz otuz dört yaşında fevt olan (ölen) rühávi (urfalı) es-seyyid el-hác ahmed efendi ruhuna fátiha. sene 1216 muharrem "
  --- spoiler ---

  seyyid ağa

  --- spoiler ---

  huve’l-bâkî

  merhûm ve mağfûr ila rahmeti
  rabbihi’l-gafûr, karı
  zırıltısından *
  vefat eden es-seyyid halîl
  ağa’nın ruhuna fatiha
  1260 (1843)
  --- spoiler ---

  bunları okusan ne okumasan ne amın oğlu. sanki endülüs kitapları yazılı. ama diyorum ya keşke okusanız da bir beyin amcıklaması geçirseniz.

 • 2 nisan 2017 referandumu hayır çıkarsa olacaklar

  7 haziran'dan sonra ne olduysa, aynısının daha katmerlisi olacaktır. hepimizin bildiği gibi o uzun boylu olanı yenilgiyi hazmedemiyor. *