debe başlıkları

rahmi pinkfloydoglu3
profili

 • midtown madness

  2000 yılında babamla gidip 20'tl ye bir bilgisayarcıdan orjinal olarak almıştık. eve geldik taktık cd'yi. çalıştırmadı. meğersem eski ofis bilgisayarıyla oynanmıyormuş. daha iyi birşey lazımmış.

  o oyunu oynatabilcek bilgisayarı ancak 2004'te alabildim. zira 2000 yılındaki kriz şartlarında babam işleri batırdı. aynı bu sene benim de batırdığım gibi. haha. ticari zeka bizim ailede hiç yok. amcam da aynı krizde batırmıştı işlerini.

  neyse yeni bilgisayar aldığımda bu oyunun ikincisi çıkmıştı. o derece eskimişti yani. ama ben yine de içimde kalmasın diye taktım oynadım. ama o da ne. bu sefer de direksiyonsuz olmuyor. microsoft direksiyon setinin fiyatlarına baktım. o zamanın parasıyla 300 lira. o kadar para kalmadı bizde. çünkü hepsini bilgisayara harcadık.

  o direksiyon setini de 2008'de anca alabildim. bu sefer de yeni aldığım bilgisayar eskidi. ben bu oyunu hiçbir zaman keyifle oynayamadım.

  sene 2019. dirt rally oynuyorum. ama bu sefer de logitech g29 olmadan keyifli olmuyor. ve bilin bakalım yine kimde para yok??

  haha of course me aq

 • daft punk kasksız

  arda turan kızsız

 • ekşi sözlük kapanırsa diye yedek buluşma adresi

  ekşisözlük kapanamaz. çünkü serverları yurtdışında. ancak şirketi kapatırlar. domaini engellerler. kanzuk'u içeri alırlar. sedet e kırmızı bülten koyarlar.

  ama ekşisözlük vpn ile ilelebet yaşıyacaktır.

  edit: herkes serverlar istanbul'da diyor. reuter server sağlayıcıları var. ama ana dizin yurtdışında. bir etohum toplantısında seneler önce sedetle sohbetimizde öğrenmiştim.