Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 9 nisan 2022 ev sahibim tarafından tehdit edilmem

  istanbul'un maltepe ilçesinde narlife sitesinde kiracı olarak yaklaşık üç senedir ikamet ediyorum. iki senedir -eski-* ev sahibim ş.h. tarafından kirasını tek bir gün dahi aksatmadığım ve her sene yasal tavandan kira zammı yaptığımız evimden, tamamen keyfi olarak türlü bahanelerle çıkartılmaya çalışılıyorum. ş.h. ikamet ettiğim sitede bizim bildiğimiz en az sekiz ayrı dairesi daha olduğu halde; ihtiyaç gerekçesiyle * 16 ağustosta evi tahliye etmemiz için ihtarname çekti. biz de kendisine gerçekten ihtiyacı varsa dava açabileceğini ve davayı kazanması halinde en kısa sürede evi tahliye edeceğimizi ilettik. tabi ki dava açıl(a)madı ve bunun üzerine "b" planına geçildi.

  "b" planına göre ev "satılacak", yeni ev sahibinin de eve ihtiyacı olduğu için * evden çıkmak zorunda kalacaktık. fakat bu planda da en başından beri çok ciddi mantık hataları mevcuttu. *evin satılık ilanında -yatırımlık- olarak belirtildiği halde evde üç senedir oturan kiracıyla temasa geçme lütfunda dahi bulunmayan, aynı sitede başka bir dairede ikamet eden r.f.ö. emlakçı narcity sedat kanalıyla evi satın aldığını ve evden çıkmamız gerektiğini bildirdi. bunun üzerine kendisine de aynı şekilde yasal süreçle ilgili bilgi verdik, ancak mahkeme kararıyla, ihtiyaç durumu tespiti ardından evden çıkabileceğimizi ilettik.

  bu olaydan iki gün sonra 7 nisan perşembe günü akşam saatlerinde, r.f.ö. ve abisi olarak tanıttığı şahıs, evimin kapısına gelerek önce defalarca zile basarak sonrasında da kapıya vurarak evime girmeye teşebbüs ettiler. kapıyı açmayınca ise telefonla arayarak, yüksek bir ses tonuyla kapıyı açmamı emrettiler. tabi kapıyı açmadım, kapıyı açsam neler yaşanacaktı sizin takdirinize bırakıyorum. bunun üzerine yaklaşık beş dakika sonra telefonum tekrar çaldı ve evi temmuz ayına kadar "güzellikle" boşaltmamı, aksi durumda kapımın önüne eşyalarını yığacaklarını ve evimi kullanmama izin vermeyeceklerini belirterek çok açık bir şekilde tehdit ettiler.

  tüm bu yaşananlardan sonra cuma günü kartal anadolu başsavcılığına giderek bu kişiler hakkında; tehdit, konut dokunulmazlığının ihlali ve kişi huzur ve sükununu bozma suçlarından deliller ve tanıklarla birlikte suç duyurusunda bulundum. gelişmeler oldukça bu başlık altında paylaşmaya devam edeceğim.

  edit: kamu kaynaklarını * kullanarak -neredeyse bedavaya dağıtılan krediler, konut alımına yönelik teşvikler, müteahhitlere yönelik kıyaklar- manavdan domates alır gibi her sene üçer beşer daha ev alarak (bkz: emlak balonu), kira geliriyle yaşayan boomerlara karşı y ve z kuşağı bireyler olarak haklarımızı sonuna kadar savunmamız gerektiğini düşünüyorum. başlığı gündemde tutup destek olabilirseniz sevinirim.

 • 2. muhalif olsanız bile akp'den beğendiğiniz isimler

  (bkz: kemal kılıçdaroğlu)

 • 3. oyumu boşa atıyorum çünkü

  ben bir malım demenin en kolay yolu.

 • 4. will smith'in oscar'dan 10 yıl men edilmesi

  ödül bile sayılır onun için. ömür boyu men edilmesi gerekiyordu.

  futbolcunun kaşı açılıp bir damla kan formasına gelse "çocuklar kan görüntüsünü kanıksamasın" diye forma değiştiriliyor modern dünyada. belki her şey güllük gülistanlık değil ama modern dünyanın vizyonu bu. insanlığın ulaşmak istediği düzey bu.

  sen çıkıp tüm dünyanın gözü önünde şiddet uygularsan rusya'nın uğradığı gibi yaptırımlara uğraman gerekir. gerisi hikâye.

 • 5. almanya'da trafiği tehdit eden köpeğin öldürülmesi

  algılayamadığım olay.
  aga o kadar polis, araç-ekipman, silahlı iğneli görevli filan getirmek yerine gönder bir belediye arabası yakalayıp götürsünler bir barınağa. hayır zaten trafiği de durdurmuşsun, bir köpeği yakalayıp araca koyamayan medeniyet mi olur mk.
  valla yazık olmuş hayvana.

 • 6. ibb ramazan etkinliğinde söylenen skandal şarkı

  nesi skandal tam olarak anlayamadım? komple içinde alkol, kadeh, sarhoş geçen parçaları yasaklayalım. ramazan boyunca ekranlarda herhangi bir kadının/erkeğin teni de görünmesin. hatta sol frame'de bu tip içerikler barındıran her şey engellensin. bu ayda alkol kullananlar da sokağa falan çıkmasın.

  benim için tek skandal, etkinlik arka planında belediye başkanının adının yazması. yazma kardeşim, etkinliği belediye yapıyor, isminizi sağ sola kocaman puntolarla yazmayın.

 • 7. koronavirüs tarihinin unutulmayan olayları

  motosikletin üzerinde giden karı-kocayı sosyal mesafeye uymadıkları gerekçesiyle durdurup, kadını motosikletten indirip yoluna halk otobüsüyle devam etmesini isteyen polisler.

  beynimi en çok yakan olay buydu. yani cumhurbaşkanlığı amblemli; içinde beş maske ve bir kolonya olan poşetin ptt aracılığıyla dağıtılmaya çalışılıp dağıtılamaması bile beynimi bu denli yakmamıştı.

  edit:
  nostalji yaşamak isteyenler için videosu:
  https://www.dailymotion.com/video/x7t6cmy

 • 8. 2022 avustralya gp

  medeniyet gostergesi olarak her yerde heineken reklami gordugumuz pist. yaris bu hafta ozgur vatandaslarin yasadigi bi ulkede yapiliyor. arap pistlerinden bi farki da bu.

 • 9. kadınlar tipe mi paraya mı zekaya mı önem verir

  gözünüzde çok büyütüyorsunuz ya bu işleri. ilişkilerde altın kural doğru zamanda doğru yerde olmak. yoksa tip, zeka, para vs sadece olasılığı arttırır. zeka diyenlere hiç aldanmayın zaten karşınızdaki kadının zeka düzeyi ne ki karşısındaki erkeğin zekasını tartabilsin.

 • 10. anın fotoğrafı

  genç yazarlardan iki ricam olacak;

  kadın resimlerini tek tek seçip başka bir başlıkta toplarlarsa biz de hepsini tek tek açıp kedi görmekten kurtuluruz.

  ikincisi ise bu kadar popüler olmuş bir başlığa hala yaran yanlış okumalar falan yazan var. allah rızası için biri amın fotoğrafı başlığını açsın artık da kimse yanlış anlamasın.

 • 11. hiç mühendis dizisi yapılmaması

  barajdiye bi dizi vardı, üç beş dakka baktım, yok bi numarası...

  halbuki selvi boylum al yazmalım'da mühendis olmasa da teknik bir adam vardı...al ordan yürü işte...bütün dizilerin yönetici takımı, 20-25 yaşında finans uzmanı oğlanlar ki gerçek hayat da öyle değil...o donu sidikli çocukların önüne çekle senedi koysan ayırd edemezler ama trilyonluk holding yönetiyorlar! ne hoş...

  bizim varoş kızlarımız da onu istiyor zaten ya, neyse...

 • 12. ikinci kez askere gitmek

  347. kısa dönem olarak yaptığım askerlikten olması gerektiği gibi tam zamanında ocak 2013'te dönmüş olmama rağmen, o tarihten beri geceleri ikinci kez askere gitmek en çok gördüğüm kabus teması. genellikle yeni çıkan kanun, tek çocuk olunca iki kere gitme zorunluluğu ve baştan beri iki kezdi sen bilmiyormuşsun gibi muhabbetlerle beni askere almaya çalışıyorlar uykumda.

 • 13. 9 nisan 2022 beşiktaş alanyaspor maçı

  ilk gol maç başlamadan geldi:

  az önce zincirlikuyu metrobüs istasyonunda 15 yaşındaki çocuklar birbirine sarıldı diye çocukları "ayıp oluyor" şeklinde azarlamaya/uyarmaya çalışan birkaç boomer boyu ufak, gönlü büyük bir beşiktaş taraftarı tarafindan itin götüne sokuldu. "nolmuş 15 yaşında çocuklar sarılmışsa, ensar vakfında çocuklara tecavüz edildi sesiniz çıkmadı .mına koduklarım. oruçlu olmasam kırarım burada çenenizi. çocuklar, istediğiniz yerde sarılın, istediğiniz yerde eğlenin. yüreği yeten varsa karışsın" dedi ve beşiktaş'a doğru yol aldı. kimse de gık diyemedi.

  skor 1-0

 • 14. kadıköy'de 1900 liraya 20m2 kiralık ev ilanı

  akıllardaki tek soru: nereye sıçacak bu insanlar?

  tanım: bir oda sahibinin soygunculuğu.

 • 15. van'da öğrenciye saldıran köpek sürüsü vahşeti

  yalnız bakın bu çağda sokakta hayvan tarafından parçalanmak ya da yenilmeye çalışılmak bir utanç vesikasıdır

 • 16. suriyelilerin maruz kaldığı sistematik ırkçılık

  sistematik ırkçılığa maruz kalıyorlarsa ülkelerine dönsünler. savaş mavaş kalmadı ne de olsa. adam ülkesine tatile bile gidiyor. madem savaş var, bu adamlar lazkiye plajlarına su-27'lerin attığı roketleri izlemeye mi gidiyorlar?

  1 kelime türkçe bilmeyen suriyeli çocukları türk öğrenciler ile birlikte okutuyorlar. 6 sene önce tuzla'da bizzat şahit oldum. suriyeli çocuklar türkçe öğrenmemekte diretiyorlar. ve bunlar 1. sınıf öğrencileri. suriyeli çocuklardan birisi bir türk öğrencinin suluğunu çalıyor ve çocuk almak isteyince eline makas saplıyor. küçük kardeşimin sınıfında yaşandı bu olay ve o ara apartmanımızda oturan suriyeli ailelerin çocuklarından birisiydi yapan çocuk da.

  ırkçılık yapılıyor diyen arkadaşlar, zeytinburnu'ya, fatih'e, esenyurt'a bir gitsin bakalım kim ırkçılığa uğruyor görsün. akşam 10 11'den sonra sokakta tek gezebiliyor mu bakalım.

  edit: imla

 • 17. kazıklanmanın kaçınılmaz olduğu yerler

  kesinlikle oto sanayiciler.

  geçenlerde berberde tıraş oldum. arabaya bindim tam çıkarken biraz da stresliydim arabanın yan tarafını sürttüm.

  neyse sanayiye gittim. arabada bir şey yok da bir pasta cila yapılması lazım küçük bir yere. girdim neyse tamirciye sordum 3000 liraya yaparız abi dedi.

  benim arkadaş da yine sanayide. mecbur arkadaşı aramak zorunda kaldım. o beni bir ustaya gönderdi. usta arabayı halletti para istemedi. paralık bir şey yok dedi.

  şimdi bir ustanın 3000 lira istediği yerde diğer usta para alacak bir bir şey yapmadık diyor.

  siz siz olun sanayiye giderken her zaman bir tanıdık üzerinden gidin.

  edit: arkadaşlar araç audi a8 quattro long. adamlar arabaya göre fiyat çekiyorlar. buna biniyorsa 3bin tl'ye para demez diyorlar. araba biraz ortalama üzerinde bir arabaysa kesinlikle tanıdık üzerinden sanayiye gidin. buna benzer birkaç olay daha başıma geldi. yani bizde standart tarifeler yok.

 • 18. tarkan'ın 80 milyona ultra lüks tekne alması

  çalmadan çırpmadan alındığı için yine birilerini rahatsız etmiş. adamlar dünya starı denilen biri için gayet normal olan eylemi bile haber yapacak kadar enteresanlar.

  hayırlı olsun, koy koy gezsin.

  açmayın yeni fuck it* linki.
  yani haber değeri yok, vaktinizi çalmasın. zaten linke tıkladığınızda töeennkk diye boş teneke sesi geliyor.

 • 19. türkler ab'ye nasıl girer

  1. nufusu 84 milyon ve her geçen gün artmaya devam ediyor
  2. asgari ücretin 300 euro bile etmiyor ve her geçen gün ekonomin kötüye gidiyor
  3. ülkene her geçen gün afgan suriyeli vs her ırktan kaçak göçmenler geliyor
  4. ülkende hukuk diye bir şey yok,

  yani kısacası say say bitmez,

  ama türkiye'nin avrupaya asla alınmayacağı gerçeğini unutmayalım, bir de şu var biliyorsunuz avrupada bir ülkenin birliğe girmesi için tüm avrupadaki ülkelerin onayı gerekiyor,

  türkiye'ye onay vermeyecek ülkeler yunanistan ve fransa vs ülkelerde var, yani onun için asla türkiye avrupaya giremez, girersede bizim ömrümüz yetmez, biz göremeyiz

 • 20. siyah sütyen vs kırmızı sütyen

  buna kırmızı cevabını veren varoştur, zevksizdir, uzak durulasıdır.

 • 21. kuantum eğitmeni peçeli abla

  bunlar gerçekten şeytana pabucunu ters giydirecek klasmanda insanlar. wolf of wall street kıvamında yetenek. mesela peçe detayı çok iyi. yani normalde ulaşılamaz, dokunulamaz bir persona fakat sana o halkaya dahil olup ‘sacred’ bilgiyi kendisinden alma ayrıcalığını sunuyor. beden dili muazzam. kesinlikle temas etmeye, belli bir seviyeden fazla samimi olmaya izin vermeyen, ama aynı zamanda dikkatle belirlenmiş (ucuz olmayan) bir bedel karşılığında kendisinden istifade edilebilen bir karakter. muhteşem işçilik var. hiç sövmeye gerek yok. böyle yeteneklere ancak saygı duyulur.

 • 22. astrolojiye inanmanın gerizekalılık olması

  lan niye bu kadar kin güdülüyo burda bu konuya, yemin ederim şu başkaldırının yarısı mevcut ekonomik sisteme karşı yapılsaydı daha farklı şartlarımız olur ses getirirdi

 • 23. yazarların sempati duyduğu kötü karakter

  tez danışmanım

 • 24. 55 bin lira vermek yerine 6 ay askere gitmek

  askerde geçirilen 6 ay ile sivil hayatta geçirilen 6 ay aynı değil. sivil hayatta 6 ay iş güç koşturmaca derken çok hızlı geçiyor. askerde her şey slow motion. ben 3 hafta gittim. ama 3 ay gibi geçti. fırsatım olsa 100 bin lira daha verirdim o 3 haftayı da yaşamak istemezdim. bizim koğuşla geriye dakika saydığımızı hatırlıyorum. böyle 1 dakika geçiyordu sanki 1 saat bekliyorduk ama aslında 4 dakika geçmişti sadece.

  askerde gerçekten zaman kırılması var. birşeyler olağanüstü. o yüzden 6 ay dediğin nedir ki hemen geçer diye düşünenler büyük bir yanılgıya düşüyor.

 • 25. survivor 2022 all-star

  sema oyun kaybedince gerizekalı diyebilir, kapa çeneni diyebilir ya da sana burdan bi çarparım diyerek atar gider yapabilir ama kendisine asla bir şey denmez. haksız olduğu ortaya çıkınca hemen yeter artık dayanamıyorum, siz çok kötü insanlarsınız diye zırlamaya başlıyor.

  elenip gittiğin gün sevinçten göbek atıcaz sen daha kendini bi halt sanmaya devam et.

 • 26. mültecilerin açız biz dediğini hiç duydunuz mu

  tarım ve orman bakanı vahit kirişçi'nin sözü.

  “5 milyon mülteci hiç açız demiyor” demiş. bizim türkler habire ağlıyor demeye getirerek serzenişte bulunmuş… bunu söylerken hiç utanmamış, yüzü de kızarmamış.

  malum kendisi tarım bakanı ama kendine hiç sormamış; “6 ay önce 2 lira olan marul neden şimdi 25 lira, kilosu 3 lira olan domates neden 30 lira” diye…

  “biz ne utanmaz adamlarız ki halka hem zulüm ediyoruz hem de dalga geçiyoruz” da dememiş. onun yerine “açız” diyen türk milletini aşağılamayı tercih etmiş.

  kendisini 80 milyon türk’ün değil, 5 milyon mültecinin bakanı sanıyor ama bizim vergilerimizi yiyip yine bizimle dalga geçiyor…

  ya imdaaaaat amına koyayım! kurtarın bizi!

  kaynak

 • 27. 9 nisan 2022 çin'de yeni covid-19 salgını paniği

  birisi artik cengiz han'i cagirsin dedigim panik.

 • 28. jahrein'in hayvansever sömürüsü adlı videosu

  dolandırıcılık ve kara para aklama çetesini ifşa ettiğidir. tebrikler jahrein! adamlara bakın pandemi izni ile hapisten çıkıp tekrar çetecilik yapmışlar. emniyet ve yargı el ele, göreve.

 • 29. g3 piyade tüfeği

  operasyonel olmayan silahtır. mevzi silahidir. yani hareket halinde ve lojistik anlamda kısır birliklerde kullanımı zordur.

  örnek vermek gerekirse

  1. cephe hattının 10 km ilerisinde bir harekat düzenlediniz birlikleriniz de g3 piyade tüfeği ana muhabere silahı ise personel mühimmatını sanki destek gelmeyecekmıs gibi almalıdır. burda söyle bir sıkıntı doğuyor. bir adet 7.62 fişek yaklaşık 10 gr. bir adet 5.56 fişek ise 5 gr. yani farklı mühimmat kullanan bu iki tüfek g3 kullanıcısına 2 kat fazla mühimmat yükü taşı diyor. yaklaşık 200 5.56 fişek, 100 adet 7.62 fişeğe denk geliyor.

  2. hareketli birlikler tüfeklerini kullanırken gerekirse yürüyerek , koşarak, ayakta atışlarda yapabilmelidir. meskûn mahal operasyonlarında kullanıcı genelde sabit bir mevzi olmaksızın hareket halinde önce kendisinin, sonra timinin can ve mal güvenliğini korumak, görevi ifa edip sabit bir mevzi olmadığı için alanı terk etmek zorundadır.
  3. gaz pistonu yoktur. yani tam otamatik tüm tüfekler her atış anında mermi yoluna aldığı fişeği patlatıp açığa çıkan gaz sayesinde kendi kurulumunu icra yayının yerine getirmesi prensibi ile yapar. animasyon bu hareketi yaparken, açığa çıkan gaz direkt olarak mekanizma adı verilen iğne grubuna geldiği için silah barut artıkları ile mekanizmasını kirletir. yani atış yapıp bakım yapmazsanız silahınız tutukluk yapar. ki bakım yapsanız bile bu tutukluluk yapma ihtimalini çok yükseltir.
  ak-47 animasyonunu izlerseniz gaz pistonu adı verilen her atışta gazın basıncını mekanizmaya verip, gazın kendisini ve barut artıklarını önleyen sistemi görebilirsiniz. ak-47yi bu kadar popüler yapan olay tamamen budur. ve ne kadar önerilmese de gerçekten çok uzun süre temizlemeseniz bile atış yapmaya devam edersiniz.mekanik bir sorun olmadığı sürece.
  zaten nato üyelerinin ürettikleri yeni nesil silahların hepsinde bu gaz pistonu olayı artık var. eski tip m4 m16 rifle gibi tüfeklerde yoktu. ayrıca merak edenler için yerli yapım mke, kale grubu ve sarsılmaz marka tüfeklerde gaz pistonuna sahip. bu yerli savunmaya artı yazar.

  gelelim silahın olumlu yönlerine.
  1. atış hattı çok pratiktiktir. yuvarlak olduğu için tek yapmanız gereken halkaları birbirine doğru şekilde oturtmaktir. buda kullanıcıya atışlarda kolaylık sağlar.
  2. hedefe nüfuz ettiği zaman yıkıcı bir güç açığa çıkar. 862m/s hızla namludan çıkış yapar çekirdek. ak-47 de ise bu hız 715m/s dir.
  3. düşmanın neresine gelirse gelsin kopartır atar. yakında sıhhiye birliği yoksa ölüm kaçınılmazdır. 5.56 tüfeklerde bu böyle değildir. yaralamaya yönelip olarak dizayn edilmiştir.
  4. mevzi kullanımında düşmanı yaklaştırmama şansınız yüksektir. daha uzak mesafelere atış yapmanız mümkündür. her ne kadar etkili menzil 400 mt. denilse de 401. metrede öldürücülüğünü yitirdiği için değil optik nişangah olmadan hedefe sağlıklı atış yapılamayacağı için bu mesafe belirtilmiştir. yani arpacık hedefi fazlası ile kapatır nisan almakta zorlanırsınız.
  5. kahraman türk silahlı kuvvetlerine yıllarca hizmet etmiştir. soysuz vatan haini teröristlere göz açtırmayan, şanlı ve şerefli kahraman türk askerine yoldaş olmuş. dolunay yalnızlığında ne kadar soğukta olsa namlusu ateşleyince kalpleri ısıtmış yaren olmuştur.
  en iyisini hakeden türk ordusuna dua ile.

 • 30. kitlesi en niteliksiz dizi

  diriliş.

 • 31. tarım ülkesinde aç kalmak

  toprağa taş atsan taş yetişecek ülkede çarşı, pazar fiyatları. türkiye'nin fakirleşme süreci son derece hızlı. pazar fiyatları inanılmaz

  halka derhal kişi başına 500 tl aylık gıda çeki dağıtılmalı. yoksa açlık asgari ücretle geçinenler için kaçınılmaz..

  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel

 • 32. şehirler arası otobüs fiyatlarının çıldırtması

  bayram tatilinde köyüne gitmek isteyen çomarın yaşayacağı şok ise paha biçilemez. içimin yağları eriyor. üni çağında yarı aç tok gezen, ayak kokusu sarmış yobaz yurtlarında parasızlıktan sürünen ama ekşide durmadan akp güzellemesi yapan genco, sen de nefesi kokan ailenin yanına bayram tatili için giderken gururla istersin babişkodan artık bu otobüs bileti parasını.

 • 33. ilk buluşmaya 1.0 motor arabayla gelen erkek

  (bkz: böyle bir başlık neden var)

 • 34. bartu küçükçağlayan

  ekranlarda görüp görebileceğim en itici insanı dağhan külegeç sanırdım ama bu adam başka bir iticilik seviyesi.

  (bkz: new low)

 • 35. bilerek taksiye çarpan cip sürücüsü

  şu görüntülerden bile % 1.000.000 jip sürücüsü haklıdır herhalde diyebilriyorsam, gerisini siz düşünün

 • 36. çamaşır makinesinin çamaşırları sadece döndürmesi

  sadece döndürmüyor. her yıkamada çoraplarımdan birini vergi olarak da alıyor.

 • 37. 5 dk yol için 435 tl isteyen taksici

  orospu çocuğu derken az diyormuşuz
  dolandırıcı,gaspcı orospu çocuğu demeliymişiz

 • 38. 9 nisan 2022 gaziantep fk trabzonspor maçı

  hamsik gerçekten çok büyük topçu, orkestra şefi gibi yönetiyor takımı.

 • 39. yazarların askerde kullandığı silahlar

  poşet olduğum için birliğin internet kafesinin yönetimi bana verilmişti. counter strike oynarken tüm silahları kullandım. hava atan tüm bordo berelilerden daha fazla terörist öldürdüğüm doğrudur.

 • 40. istanbul'da boydan boya yürümesi en zevkli cadde

  ağaçlı yol.
  çarşıdan stada.

 • 41. cilde iyi gelen şeyler

  seks. ulan gerçekten seks yapan insanı anlayabiliyorsun ya. parıl parıl parlıyor cilt. hatta yaydığın veya yayılan aura bile olumlu yönde değişiyor.

 • 42. bu saatte hala uyumama sebebi

  rüyamda bu saatte uyukluyordum kapı çaldı ve korktum. kalktım koridora yürüdüm kapının çelik kilidini kapadım. koridordan odama geçerken ocakta çayı unuttuğumu gördüm. altı yanıyordu. çaydanlıkta su buhar olmuştu. uyanmasam ne olacaktı bilmiyorum ama tesadüfen rüyamda kapı çalmasından ve bu vesile ile ocağı açık unuttuğumu görmemden daha da korktum.

  şimdi ışığı kapayamıyorum. allah'ım çok teşekkürler ama doğa üstü şeyler olmadan yol göster insan tırsıyor. amin.

 • 43. yeni biriyle tanışmak

  belli bir yaştan sonra çok zor oluyor ya da samimiyetsiz

 • 44. mansur yavaş'ın yeni kaseti

  adam bile pişmandır söylediklerinden ama bu başlık altında hala adam haklı diyen primatlar var. eşber yağmurdereli'nin yaşar kemal'in tırnağı olamayacak, geberip gittiğinde ailesinin bile hatırlamayacağı primatlar. yazık size yazık. herkese terörist yaftası yapıştırmayı da bu iktidardan öğrendiniz. oy moy yok sizin adayınıza. size bu kafalarla bu iktidar fazla bile. bokunuzda boğulun amk.

 • 45. mevlüt çavuşoğlu'nun gurur veren nato fotoğrafı

  en son hillary clinton 'a birisi çaak yapıyordu 10 milyon mültecimiz oldu.

 • 46. trendyol'daki akıl almaz çocuk fotoğrafı

  çocuk istismarı aklınıza sadece çocuğa baş örtüsü taktıklarında geliyo amına kodum iki yüzlü orospu çocukları. bu fotoğrafta bal gibi çocuk istismarıdır.

 • 47. evlilikte eğitim farkı problem olur mu

  eğitim farkı o kadar değil de, vizyon ve görgü farkı büyük problem olur asıl. denk olduğunuz insanlarla evlenin.

 • 48. justin bieber'ın takım kıyafeti

  görsel

 • 49. rahatsız edici bir film

  (bkz: funny games) üzerine tanımam. izlerken ayrı gerildim rahatsız oldum bitince daha çok etkisi oldu.

 • 50. zelenski'nin 20 bin türk'ü katleden örgütü övmesi

  konuyla alakalı herhangi bir fikrinin olduğunu sanmadığım sadece tüm tuşlara basarak bölüm geçmeye çalışan devlet adamlığı nedir bilmeyen birisinin açıklamasıdır.