ali palabıyık

 • şimdi sizlerin huzurunda, bazı fenerbahçeli kardeşlerimizin, hakem ali palabıyık hakkında ads fb ve gs alanya maçları sonrasında girdikleri entryleri inceleyecek ve buradan bu kardeşlerimizdeki adalet duygusu ve de arayışının ne kadar derinlere nüfuz edebildiğinin kısa bir değerlendirmesini yapacağız! o halde hemen birinci sıradaki arkadaşımızdan değerlendirmeye başlayalım.

  seyimdeolmaz:

  bugün:
  ali palabıyık'ın ads fb maçındaki yönetimini kast ederek,
  "çoluğundan çocuğundan çıksın.. !!!" (bkz: #148506212) diyor. aynı arkadaşın önceki söylemini de aydınlatıcı olması bakımından aşağıya alıyorum.

  23 ekim 2022 gs alanya maçı sonrası:
  "doğramaymış.. s.ktirin ötede ağlayın.. beter olun.. yağmurlu hava da su veren itifaiyenin hortumunu s.keyim.." (bkz: #144254557)
  ee, şimdi biz sana ne diyelim? senin kurduğun cümlelerle karşılık vermek yakışık almaz değil mi kardeşim? o halde sıradaki arkadaş gelsin.

  ddude:

  bugün:
  "3 penaltımizi çalmadı bir golumuzu iptal etti. bir golü daha iptal etti vardan döndü. ben aziz düşmanı olarak herkesten özür diliyorum. aziz başkanı geri istiyorum. bunlar bu cesareti nereden alıyor? bize yapılanlar gs ye yapılamıyor. şampiyonluk böyle kazanılıyor. aziz geri gelsin eski düzene devam edilsin."
  (bkz: #148506059)
  bu metinde geçen, "bize yapılanlar gs'ye yapılamıyor" sözüne özellikle dikkatinizi çekmek isterim. peki aynı kardeşimiz aynı hakemden ağzı yanan gs için evvelden ne demiş? o da aşağıda.

  23 ekim 2022 gs alanya maçı sonrası:
  "ya fenerin ihtiyacı yok gs nin tokezletilmesine biz zaten topumuzu oynuyoruz kazanıyoruz. bu maçta hakem operasyona çıkmış gibiydi. gs daha ilk yarım saatte 4 u bulabilirdi. ancak hakeme rağmen kazanmak zor olsa da oyundan hoca ve takım çok çabuk koptu. bu geçen senelerde bizim başımıza çok sık gelen bir durum oradan biliyorum. bu hafta içi saha dışında yapılan hırçın ve derebeyi vari açıklamalar bir işe yaramıyor aksine oyuncuları ve takımı saha icinden koparıyor. hakemlerin kimseden cekincesi yok. kulaklarına ne uflenirse onu yapiyorlar." (bkz: #144257454)

  görüleceği üzere, "bu maçta hakem operasyona çıkmış gibiydi. gs daha ilk yarım saatte 4 ü bulabilirdi." ve "hakemlerin kimseden çekincesi yok. kulaklarına ne üflenirse onu yapıyorlar." sözleri de yine aynı yazar arkadaşımıza ait. ee hani fenerbahçe'ye yapılanlar gs'ye yapılamıyordu? bunu da böylece geçmiş olalım. bir sonraki...

  evirest:

  bugün:

  ali palabıyık başlığına girdiği entry:
  "erden timur'un tasmalı köpekliğini layıkıyla yaptı bugun.. " (bkz: #148505829) bak sen şu işe? peki hakikaten öyle mi? işin aslını yine kendisinden öğreniyoruz. tabii ki aşağıdaki yorumu okuyarak.

  23 ekim 2022 gs alanya maçı sonrası:
  "bu akşam onca baskıya rağmen tertemiz maç yönetmiştir.helal olsun hocam sana, bunlar onca sene okadar kayrılmaya alıştılar ki senin gibi tarafsız hakeme saydırıyorlar.sen doğru bildiğin yoldan git hocam her zaman.”(bkz: #144257864)

  görüldüğü üzere arkadaşlar kendilerini ne de güzel anlatmışlar aslında. fazla söze gerek yok. anlayan anlamıştır nasılsa. e hadi bunu da geçelim öyleyse. diğer arkadaş neler demiş ona bakalım.

  ssgnin yegeni:

  bugün "ali palabıyık" başlığına girdiği entryler:
  "men edilmesi yetmez hapis cezası çekmeli"
  "bu adam bir daha maç yönetirse ali koç istifasını hemen versin"
  "arkadaşım tarafından o...pu evladı şeklinde çağrılan hakem. tabii arkadaşımı çok ayıpladım.
  operasyon oğlu operasyon çocuğu."
  "bu adam bir daha maç yönetirse ali koç istifasını hemen versin"
  "fenerbahçe ye operasyon çeken operasyon çocuğu."
  "seni yolda görüp sağ bırakan fenerbahçeli taraftarında allah belasını versin"
  görsel
  görsel
  görsel

  görüleceği üzere adeta delirmişçesine hakeme hücum ediyor bu arkadaş. en ağır hakaretleri ettiği yetmiyormuş gibi hapislerde yatmasını hatta aleni biçimde öldürülmesini istiyor. evet, yanlış okumadınız; "öldürülmesini istiyor." peki aynı "ssgnin yegeni" evvelden ne herzeler yumurtlamış bir de ona bakalım isterseniz.

  23 ekim 2022 gs alanya maçı sonrası:
  "çatır çatır maç yönetmiştir. az ötede ağlayın bakayım." görsel

  şu aslan kardeşimizdeki derin adalet duygusunu hepiniz gördünüz değil mi? ne demişti bir büyüğümüz: "işte cesaret, işte feraset, işte fazilet, işte fedakarlık, işte mertlik, işte adam gibi adamlık!" hakikaten bu tablo karşısında insanın gözleri yaşarıyor doğrusu.

  yoğun istek üzerine ara vermeden devam ediyoruz. sıradaki arkadaşın marifetlerine bakalım şimdi de.

  sign of evil existence:

  başlık: 2 şubat 2023 adana demirspor fenerbahçe maçı

  entryler:
  “senin hakem gibi ananı avradını s…yim.” (bkz: #148497228)

  “beinsport'un maçı yayınlatan yönetmeni tam bir o…pu çocuğu. gösterdiği ve göstermediği tekrarların tamamı fenerbahçe aleyhine. mert hakan yılın golünü atmış, en az 5 kere topu alışını gösterdi, golü göstermedi iptal ettirene kadar. bu maçın yönetmeni futboldaki çeteleşmenin içinde.” (bkz: #148500770)

  “bu maç vesilesi ile türk futbolunda federasyonundan yayıncısına, hakeminden milli takımına, rakip taraftarından yöneticisine kadar bütün paydaşların anansını avradını s…yim.” (bkz: #148505141)

  aman ya rabbim. ne ayıp şey ne ayıp şey. insan şunları yazarken biraz olsun utanmalı, değil mi? en azından kendi ailesinden, sevdiklerinden utanmalı. her neyse, devam ediyor ve kendi canı yanınca böylesine çılgın atan arkadaşın galatasaray alanya maçına hangi gözle baktığını ve nasıl yorumladığını gözler önüne seriyoruz.

  başlık: 23 ekim 2022 galatasaray'ın alenen doğranması

  entry: “ali palabıyık harika maç yönetiyor, galatasaray'lıların federasyondan kapitülasyon isteğine boyun eğmediği için doğruyor deniliyor” (bkz: #144252741)

  eh, “üslubu beyan ayniyle insan” diye boş yere dememişler. bu arkadaşı da kendi pespaye üslubu ve hezeyanlarıyla başbaşa bırakıp, bir başka arkadaşa doğru yelken açıyoruz.

  galaksinin yerlisi:

  başlık: 2 şubat 2023 fenerbahçe'ye operasyon çekilmesi

  “dualar himmetler devam ediyor. ofsaytımsı operasyonlar devam ediyor.“ (bkz: #148501209)

  “temiz olmayan ligden temiz şampiyonluklar çıkmaz.” (bkz: #148505916)

  başlık: fb'nin iptal edilen golünün en net görüntüsü

  “(#148533299) sen beter ol diyecem de bundan daha beter olamazsın :)

  türk futbolu ölmüş ölmüş. beinsports şahıs'ın yalvarmasıyla tr'de hizmet veriyor yoksa o bile çekip gidecek.

  türk futboluna acıyorum. 6sarayın şampiyonluk itemleri sahadaki oyunu değildir. saha dışından şampiyonluk alıyorlar.” (bkz: #148538044)

  ah be kardeşim; sana hiç kimse bu kadar derinlere dalma demedi mi? bak sonunda ne hale geldin. belli ki incinmişsin. ne diyelim, allah yardımcın olsun. bu son derece hassas “adalet savaşçısı” kanımca gs doğrandığında da feveran etmiş, ortalığı ayağa kaldırmıştır. ne dersiniz? hep beraber bakalım mı? hadi bakalım o halde.

  başlık: 23 ekim 2022 galatasaray'ın alenen doğranması

  “ağlamayın benide ağlatacaksınız hüüüüğğ” (bkz: #144255302)

  tüh, gördünüz mü? yine sükutu hayale uğradık. neyse, ümitler başka bahara artık. devam ediyoruz…

  ramset:

  başlık: 2 şubat 2023 adana demirspor fenerbahçe maçı

  entry: “burda fanatik himmetspor lılar golde el var yazmış.nerenizle gördünüz lan ele çarpmayı,ele top ele çarpsa ads oyuncular anlık reflek gösterirdi 4-5 ads oyuncu var orada fanatiklik bir yere kadar biraz onurlu olun.” (bkz: #148522049)

  “elle oynama yok.

  olsa ads li oyuncular itiraz eder hakeme hemde ne itiraz burda el olduğunu savunanlar neyin peşinde anlamış değilim.

  fizik kanununda etkinin tepkisi diye kural vardır .

  ele çarpan toptan sonra olan golde bir futbolcunun itiraz etmemesi fizik kurallarına aykırı.

  burda bazı embesilleri kralın üzerinde kaftan var diye algı yaratıyorlar ama kral çıplak.“ (bkz: #148536002)

  arkadaş, özellikle mert hakan'ın iptal edilen golü üzerine yoğunlaşmış ve bu yönde kamuoyu oluşturma gayreti içerisinde. burada hakemin kararına yönelik açık bir itiraz olduğu gözlerden kaçmıyor. geçelim aynı arkadaşın alanya maçı yorumuna.

  başlık: 23 ekim 2022 galatasaray'ın alenen doğranması

  “hakemler doğru maç yönetince zor maç kazanıyorsunuz.” (bkz: #144256603)

  tövbe estağfurullah. bu defa da olmadı, gördünüz mü? yahu bir kere olsun beni yanıltın arkadaşlar. lütfen, sizden rica ediyorum. evet, sıradaki…

  somurtkan antepli:

  başlık: 2 şubat 2023 adana demirspor fenerbahçe maçı

  “hakemin inanılmaz kötü niyetli olduğu maç. bu lig biterse bitirenlerin awk.” (bkz: #148497326)

  başlık: şubat 2023 fenerbahçe'nin iptal edilen golü

  “allah belanızı versin. malum takımı el birliğiyle şampiyon çoktan yapmışlar galiba, biz boşuna maçları izliyoruz.

  edit: nerede el arkadaşlar. sırf fenerbahçe düşmanlığınızdan el var top ivme aldı filan yazmanıza gerek yok. gerçek bir tanedir.(bkz: #148497090)

  evet, arkadaş doğru söylemiş; gerçek bir tanedir. eğilip bükülmez, takımın rengine, adına göre şekil değiştirmez. şimdi bu kıymetli kardeşimiz bizi bu sözleriyle tutarlılığı, dobralığı hususunda oldukça ümitlendirdi dersek yalan söylemiş olmayız herhalde. o halde “gerçeğin, sadece saf gerçekliğin” aşığı olan bu arkadaşın bir de gs alanya maçı yorumuna bakma sırası gelmiştir diye düşünüyorum. evet, huzurlarınızda işte o yorum.

  başlık: 23 ekim 2022 galatasaray'ın alenen doğranması

  “olmayan doğranmadır.
  (bkz: ağlama melis)” (bkz: #144258325)

  melis mi? gerçekten şoklardayım. yine, yeni, yeniden bir hayal kırıklığı. olsun, bizim kitabımızda ümitsizliğe yer yok arkadaşlar. buradan hemen uzaklaşıyor, ümidimizi bir başka arkadaşa bağlayarak yolumuza devam ediyoruz.

  viento:

  başlık: ali palabıyık

  “büyük o…pu çocuğuymuşsun. şu güne kadar sözlükte hiç bir takımın hakem muhabbetine dahil olmadım. hakem diye ne ağladım ne başka takımlara “oh canıma değsin” dedim.

  ama bu herif harbi satılmış.” (bkz: #148504991)

  hah, sizleri bilmem ama ben bu arkadaştan oldukça iyi elektrik aldım. her ne kadar ağzı biraz bozuk olsa da yine de son derece saf, temiz bir tarafı var gibi geldi bana. ne yalan söyleyeyim, kendi centilmenliğine dair atıfları bana son derece samimi, içten duygularmış gibi geldi. o yüzden sizleri de daha fazla heyecana sevk etmemek adına hemen arkadaşın kutusuna… pardon, yorumuna şöyle bir göz atalım. işte bu kıymetli kardeşimizin gs alanya maçı yorumu huzurlarınızda.

  başlık: 23 ekim 2022 galatasaray'ın alenen doğranması

  “galatasaray'ın alenen a..na koyayım. (ahahah)

  ağlayın ibneler. ağla! ağla! ağlamayan fenerli.” (bkz: #144258576)

  oh, my god! bu neydi şimdi? kendimi bir kez daha aldatılmış, bir kez daha küçük düşürülmüş hissediyorum. şu andan itibaren kendimi sorgulamaya başladığımı, hatta kendimle ciddi bir hesaplaşmaya giriştiğimi bile söyleyebilirim. itiraf ediyorum; bu arkadaşlar, maalesef benim uzun yıllar boyunca zihnimde ve kalbimde oluşturduğum o değerler dünyasını temellerinden sarsmayı başardılar. fakat yine de son bir kez şansımı denemek istiyorum. belki bu kez… evet, belki bu kez neden olmasın? işte huzurlarınızda “may i count on you”. hadi bakalım!

  may i count on you:

  başlık: 2 şubat 2023 adana demirspor fenerbahçe maçı

  “bakın daha iki gün önce aynı şekilde beşiktaş'ın golünü verdi, fenerinkini iptal ettiler. işte böyle bir organizasyona karşı mücadele ediyoruz.”

  “3 metre ofsaytta bile kaldırmıyorlar bayrağı, belki vardan gol verirler diye.”

  “vardakiler batsuaiyi'nin kündesine çağırmayıp elle oynamaya çağırdılar. işte bu kadar adaletsiz bir düzen var.

  takımı ligden çekmezseniz adam değilsiniz.”

  “tekrarlatsana penaltıyı eyyamcılar. bir de kırmızı kart verin şimdi.“

  “onyekuru kalecinin eline vuruyor sarı kart yok.“

  “adam geliyor topa sahip olan ferdi'ye çelme takıyor sonra da kendini yere atıyor gs yosmaları gelmiş penaltı diye ağlıyor alışkınlar tabi lehlerine böyle kararlara.

  sonra altay topu çizgi üzerinde tutuyor, topun tamamı çizgi dışında değil, top ele gelmeden havadaki halinin screenshot'unu alıyorlar kırmızı diye ağlıyorlar.

  bu arada hakem valencia'da yapılan faule dr sarı kart vermiyor.

  hakem ince ince değil kalın kalın göstere göstere doğruyor feneri.“

  “hakem yüzünden güzelim futbol boşa gidiyor. şu hakemle 3 gol atsan 2'sini iptal eder, 4 tane yedirir.

  utanmaz gsliler de ferdi'ye faul yapılan pozisyon ile altay'ın çizgide tuttuğu top ile algı yapma peşinde.

  kusura bakmayın da bugünki ali'yi hiç bir şekilde aklayamazsınız.“

  “adamın karnına çarpan topta da ikiye bir atağı kestiler eyyamcılar“

  “jesus diyor ki ben taa oradan görüyorum sen pozisyonun dibinde göremiyorsun.

  jesus'un gösterdiği tepkiyi maç sonu gösterip şu herife düdüğü astırıp emekli etmezseniz adam değilsiniz. böyle aciz yönetim olmaz defolun gidin.“

  “burada iş sadece yönetime düşmüyor şanlı fenerbahçe taraftarı. yasal seviyede bütün tepkimizi koymamız gerekiyor artık.“
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel

  başlık: hukukçu fenerbahçeliler derneği

  https://mobile.twitter.com/…tus/1621207443890966528

  fenerbahçe spor kulübü'ne çağrımızdır:

  şerefli tarihi ve şanlı armasıyla kulübümüzü; karanlığa saplanmış, operasyon çetelerinin elinde oyuncak olmuş ve şampiyonu masa başında belirlenmiş bu ligden çekmeniz dahi alacağınız her türlü radikal kararı destekleyeceğimizi bildiriyoruz

  şeklinde çağrıda bulunan taraftar grubu. diğer taraftar gruplarının da desteği ile kulübün yönetimin gereğini yapması dileğiyle.”
  görsel

  başlık: selçuksportshd

  “yapılan adaletsizliklere ali koç'tan daha çok tepki vermektedir en azından.”
  görsel

  başlık: ali koç

  “eğer basiretsizliğine devam edip yine mıy mıy yaparsa, haftaya bunu göndermeyen, protesto etmeyen fenerbahçe taraftarının da aq.“
  görsel

  başlık: atilla karaoğlan

  “federasyonun fenerbahçe'yi saha dışına çekmek için yeni hamlesi. dünkü maçın sıcağı ile hem bunu fener maçına verdiler hem de erkan özdamar'a maç verdiler.“
  görsel

  başlık: erkan özdamar

  “federasyon dün geceden sonra bugün yaptığı atamalar ile fenerbahçe'nin alnını kaşımaya devam ediyor.

  maalesef hak ettikleri tepkiyi gösterecek bir yönetimimiz yok. biz daha çok galatasaray şampiyonluğu izleriz bu basiretsizlikle.“
  görsel

  görüleceği üzere arkadaş maçı izlememiş, adeta yaşamış. hem de bütün hücreleriyle yaşamış. inandığı adalet uğruna her yola başvuruyor, çağrılar, duyurular yapıyor, aktiviteler planlıyor. ne yalan söyleyeyim; severim böyle adamları. sanki benim ruhumdan da bir parça taşıyormuşçasına ısındım ona. sizler de ısındınız değil mi? ısındınız, ısındınız. hadi öyleyse, geçelim gs alanya maçına ve bu saygıdeğer adalet şövalyesinin o gün neler yaptığına.

  başlık: dursun özbek

  entry: “megafonu erdem'den alıp ağlamaya devam eden gs başkanı.

  ağla başkan dinliyoruz.“
  görsel

  evet, sizi bilmem ama ben bittim arkadaşlar. insanlara olan bütün inancımı yıktı bu adamlar. bir süre inzivaya çekilip, her şeyi unutmak galiba en iyisi olacak. siz siz olun kimseye benim gibi itimat etmeyin. yoksa sonunuz hep böyle hüsran olur.

  ben yoruldum hayat, gelme üstüme
  diz çöktüm dünyanın namert yüzüne
  gözümden gönlümden düşen düşene
  bu öksüz başıma gözdağı verme
  gözümden gönlümden düşen düşene
  bu öksüz başıma gözdağı verme…

  son söz:

  sanmayın ki tenakuza düşenler yalnızca bu birkaç kişiden ibaret. bunlar sadece bir çırpıda bulduklarım. örnekler o kadar çoğaltılabilir ki büyük ihtimalle bir noktadan sonra şaşırır kalırsınız. velhasıl, esasen adalet diye en çok kim feveran ediyorsa, adaletin tecellisinden en çok ürken kişiler, gruplar da galiba onlar oluyorlar. herhalde bu durum mezarlıktan geçerken ıslık çalan bir insanın ruh haline tekabül ediyor. haydi sağlıcakla...

 • galatasaray- alanya maçında sırtını sıvazlayanlar, şimdi etmedik küfür bırakmıyor. amaç adalet aramak değil, çıkar sağlamak.

 • şahsi şovunu yapmak için sahaya çıkan br adet operasyon çocuğu.

  boey'in adamın formasını tutup bırakma süresi faule bile yetmez, hadi yetti desen kaleye var 60 metre, muslera da anında çıktığı için topa daha yakın. ne net bir faul var ne de bariz bir gol şansı. sana göre faulse bile bariz gol şansı denmesi mümkün olmadığı için maksimum sarı verebilirsin.

  sonraki hiçbir pozisyonu yorumlamaya gerek yok. orada kırmızı çıkmasa bu maç 7-0 falan biterdi çünkü. bu maça gitmek için evden 3'te çıktık, evimize şimdi girdik. sen şov yapacaksın diye günümüz berbat oldu.

  umarım bu yediğin haklar en acı şekilde senden çıkar.

 • ben gerçekten ömrümde niyeti bu kadar bariz bir hakem yönetimi görmedim.

  araştırılsın araştırılsın deniyor ya gerçekten bu şahsın galatasaray maçlarında yaptıkları dayanak gösterilerek bir şeyler araştırılsa altından neler çıkacak çok merak ediyorum.

 • 3 sene once gs-fb maçında linnes in belki de öldürülmesine sebep olacaktı bu şaibeli hakem. lanet herif.umarım düdük astirilir, ama ali koc ve nihat ozdemir görüşmesi sonrası hakemligi devam ettirilecektir, eminim

 • bir besiktasli olarak hayretler icinde kaldim. %100 faul var galatasaray lehine rizenin golunden once. bu kadar ahlaksizlik olamaz.

  tanim: federasyondan aldigi emirleri yerine getiren musvette.

  edit: adana demirspor macinda balotellinin son dakika attigi gole faul vermeyen de bu karaktersizdi. bu adamin niyeti cok belli.

  edit 2: rize'ye gol attiracagim diye gs'ye attirmis olan gerizekali. neye niyet neye kismet allah'in sopasi yok iste. gs'nin hak ederek kazandigi mac.

 • van persie tosic olayının olduğu maç bu herifin hakemliğini bitiremedik de bari beşiktaş ile ilişkisini bitirelim. yetti lan, yıllardır ne zaman seri yapsak, bu gg gelip operasyon çekiyor. yeter, yeter, yeter.

 • beşiktaş’ın net golünü iptal etti. adana’nın son attığı gol net faul. görevini yaptı!

 • saha bir kişi girip bu adamı dövmemesi kadar garip bi şey yok

 • bu adamı mütemadiyen fener'i doğrarken görüyorum hala hakkında fener'i kolluyor muhabbeti yapıyorlar. ben bu kadar riyakar ve düşük seviye bir topluluk görmedim.