saykodeli5
profili

 • 21 eylül 2022 rusya'dan kaçışların başlaması

  aha yarra yedik. ev ve kira fiyatlarını 2-3'e katlayın.

  zararı bize olacak olay.

 • türkiye cumhuriyeti'nin tehdit altında olması

  görünen köyün kılavuz istemeyeceği durum.

  28 temmuz 2021 itibariyle sokaklarda artık türklerle karşılaşamayacak seviyedeyiz. bazı mahalleler, bazı semtler, bazı ilçeler tamamen işgal edilmiş durumda. basında bahsedildiği gibi 3,5 milyon kaçak göçmen yoktur. bu sayı çok çok fazladır, adamların kimlikleri, isimleri bile yok ki net sayıları olsun.

  inanmayanlar, nezih muhitinde yaşayıp pek dolaşmayanlar veya anadolu'nun küçük yerlerinde olanlar birgün istanbul, ankara, izmir veya sahil beldelerini gece-gündüz gezip tabloyu görebilir. kiraların ucuz olduğu mahallelerde türkler bıkmış durumda.

  kaçak göçmenlerin sayısının gerek doğumla gerek yeni kaçak geçişlerle hızla artması sebebiyle türk milletinin önümüzdeki yıllarda azınlık olacağı açıktır. bu kadar yüksek sayıda kışkırtılmaya müsait ve ülkeye aidiyet hissetmeyen vahşi yabancılı bir toplumun, iç ve dış güçlerce rahatlıkla kullanılabileceğini herkes bilir.

  önce iç karışıklığa, ardından zayıflamış ulusun dış müdahaleye açık hale gelmesi vatana ihanettir. seçim bekleyecek zamanımız yoktur. sanayide çalışanmış, çobanmış, ekonomiymiş hiçbirinin önemi yoktur. bu en önemli güvenlik sorununun çok acil yetkililerce bertaraf edilmesi gerekiyor.

 • caner erkin

  ısterse agziyla kus tutsun 150 asist yapsin bu ona teknik direktor dahil herkese giydirebilecegi anlamina gelmez.

  disiplin olmazsa orada civiklik olur.

  zarari faydasindan cok olan oyuncu. ne faydasi var o da tartisilir. defansta tirt, hucumda tirt. ee.

 • yurtdışı merkezli sansürsüz sözlük projesi

  türkiye'den girişi yasaklanacağı için porno siteye girermiş gibi girilecek, çatır çatır yazılacak, adam akıllı webmaster'ın elinden geçecek sourtimes projesi. "güç bende istediğim gibi at koştururumcu" anlayıştan uzak anonim insanların önderlik etmesi gerekiyor.

  niye bu çileyi çekiyorsak.

 • seçimden sonra pkk saldırılarının bitmesi

  çok ilginç bir doğa olayı. sabah sabah internette biraz gezinirken, aziz nesin'den alıntılar paylaşan sarı saçlı bir kadına denk geldim. biraz paylaşımlarına baktım ve terörü lanetleyen açıklamalarından sonra akp'ye verdiği oyun fotoğrafını çektiğini gördüm. şüphesiz ki bu düşünceli kardeşlerimiz pkk saldırılarını bıçak gibi kesmiştir. bir ateist olarak allah onlardan razı olsun diyorum. pkk saldırılarının başlama sebebini de bu idrak yetenekleriyle çözeceklerinden şüphem yok.