outclassed9
profili

 • uzay dondurucu soğuksa güneş neden soğumuyor

  ısı iletimi için madde gerekmiyor mu? uzayda da madde yok. gezegenlere ısı iletimini de radyasyon üzerinden sağlıyor. basit fizikle düşününce bu kadar. alanı olan gelir anlatır.

 • almanya'ya göçen 2 bin 993 türk doktor

  ben rakamlardan durumu pek anlamiyordum, sonra ankara'nin 2. buyuk ilcesinin buyuk bir hastanesinde epey sure randevu bekleyip nihayet gidebildigim gun sadece 1 tane gastroenterolog oldugunu gordugumde durumu anladim.

  danisikli dovus mudur, kabul edilebilir kayip midir bilmem ama turkiye, savasa girip neredeyse kiyma makinesinden gecirilmis ukrayna gibi bir jenerasyon hediye etti avrupa ve abd'ye. birbirinden koklu fakultelerden zehir gibi doktorlar, bilgisayar muhendisleri, elektrik ve makine muhendisleri, endustri muhendisleri, matematikciler istatistikciler fizikciler, hem dogrudan piyasa hem de akademi anlaminda adamlara sifir maliyetle dunyalari hediye ettik.

  dogumundan yetismesine 0 kurus katkida bulunduklari binlerce odtulu, itulu, bogazicili, hacettepeli, ankara tipli vs ogrenci ulkelerine girdi, mortgage kredilerine girip ev aldi, araba aldi, para da sistemden cikmamis oldu boylece. vergilerini verirler, suc islemezler, kamu hizmetlerine katki saglarlar, firmalara fayda saglarlar... dunyanin en karli ticareti amk. kar marji %500, hatta yetmez %1000.

  belki de reflumu cozecek hoca su an dusseldorf'ta cocuklarinin cantalarini hazirlamis sabah kindergartena birakacagi saate alarm kuruyor. kaliteli nufus ihracati - kalitesiz nufus ithalati kadar buyuk bir hainlik olamaz. asml olacak ulkeyi don dikme pazarina cevirdiler cebirle.

 • 17 aralık 2023 sokak köpeklerinin flamingo avı

  köpek sevdası yüzünden tilkiler, sincaplar, tavşanlar gibi naturel hayvanları kaybettik yetmedi, insanlar öldü yetmedi şimdi ülkede yaşayan endemik ve göçmen türlerin bile soyunu kırıyoruz.

 • istanbul'da kiracısını silahla vuran ev sahibi

  sorumlu devlet
  ölen kiracı
  hapise girecek olan ev sahibi
  sıfır zararla sıyrılan yine devlet.

  helal olsun, 150 boyutlu satranç oynadılar bu barınma konusunu halka yıkıp.

 • ballon d'or 2023'ü hak eden futbolcu

  haaland iyi bir 2. olacak. racona göre bu yıl ballon d'or messi'ye verilir. racon budur. haaland bu raconun gerçekleşmesini büyük maçların çoğunu ghostlayarak sağlamış oldu sağ olsun. sene başında çok golcü başlasa da ilerleyen kritik maçların hepsini boş geçerek üzerindeki kamuoyu ilgisini kırdı. finalde gol atmış olsa kimse messi diyemezdi. artık diyebilir.

 • 3 milyon 313 bin 701 suriyeli vatandaş

  ümit özdağ'la taşak geçerken pek bir keyifliydiniz.

 • greta thunberg

  annesi malena ernman eurovision'a gönderilmiş bir opera sanatçısı, babası svante thunberg aktör, dedesi olof thunberg de yönetmen. bu kızın doğal biçimde mevcut konumuna geldiğinde, bir gün ansızın okulu asıp kürsüye çıktığına inanıyor ve destekliyorsan bundan 10-20 sene sonra ömer tayyip erdoğan'ı sahnelerde gördüğünde vızıltı yapmayacaksın. bilal'in vakıflarına da, ahmet burak'ın sevim tanürek ''talihsizliği'' sonucu ingiltere'ye bir tur atmaya gitmesine de laf etmeyeceksin. ya olduğunuz gibi görünün, ya gördündüğünüz gibi olun.

 • balyoz ile hayvan öldüren kasap

  çocuk gibi bela okumayı, bu çağdan bıktık demeyi kesin. 500 sayfa aynı temennileri okuyoruz. bunun yerine hep beraber sormamız gereken şeyler var:

  1- bu şahıs kim?
  2- ne zaman tutuklanacak?
  3- iş yeri mühürlenecek mi?

 • bisiklet fiyatlarının kimseyi çıldırtmıyor oluşu

  türkiye bisiklet sürmeye müsait bir ülke değildir. şehirlerinin çoğunda bisiklet yolu yoktur(buna başkenti bile dahildir), bisiklet yolu olan şehirlerde de o yollardan motorsiklet geçer, araba geçer, köpekler etrafına dizilip saldırır.

  bu nedenle bisiklet türk halkı için bir lükstür. fiyatlarıyla da yalnızca meraklılar ilgilenmektedir. birkaç ay önce 4000 tl'ye ortalama bir bisiklet aldım. doğru düzgün hiç süremedim. yakın tarihte de öyle bir beklentim yok.