sadesoda011
profili

 • 21 eylül 2022 ekrem imamoğlu davası

  hâlâ daha hakaret ettiyse cezasını çekecek kafasında olay ve dosya hakkında en ufak bilgileri olmamasına rağmen ahkam kesenler için özet geçeyim:

  2019 yılı kasım ayında süleyman soylu kaybettikleri istanbul seçimleriyle ve imamoğluyla ilgili açıklamalar yaparken "avrupa parlamentosu’na gidip, türkiye’ye gidip şikayet eden ahmağa söylüyorum. bunun bedelini bu millet sana ödetecek." şeklinde bir ifade kullanıyor.

  bunun üzerine imamoğlu da açıklama yaparak "asıl seçimi iptal ettiren ahmaktır." ifsdesini kullanıyor. soylu'nun açıklamasından hemen sonra yapılan bu açıklama zaten gazetelerde de 'imamoğlu'ndan soylu'ya yanıt' benzeri başlıklarla yayınlanıyor.

  imamoğlundan soyluya

  buna rağmen bu açıklamadan uzun bir süre de geçtikten sonra imamoğlunun bu ifadeyi ysk üyelerine yönelik sarf ettiği iddiasıyla ceza dosyası açılıyor.

  sözün muhatabının ysk üyeleri olmadığı açıkça ortada. dolayısıyla dosyaya bakan hakimin işi çok kolay tabi bağımsız bir yargıdan söz edebilseydik. yargının bağımsızlık seviyesi düşünülürse iki yönde de karar çıkabilir.

  imamoğlunu istanbul'a değer katan işler yaptığı ve akplilerin hakkından gelecek bir tip olduğu için beğeniyorum. sorunların üstünü örtme çabası, trabzonlu olması ve bazı konularda hayal kırıklığı yaratması nedeniyle beğenmiyorum. ama bu yargılanmanın haksız olduğu aşikar.

  tanım: istanbul büyükşehir belediye başkanının yargılandığı ceza dosyası duruşması