aydasevisen4
profili

 • rte'nin iyice köşeye sıkışması

  artık var olan bir durum.

  iyice sıkıştı köşeye. oylar eriyor fakat durduramıyor. ne yapsa ne etse hangi tuşlara bassa hepsine birden de bassa giden oyları durduramıyor. ekonominin çökmesi, pandeminin berbat ötesi yönetilmesi derken iyice sıkıştı.

  ayasofya ile başladı olmadı, doğalgaz müjdesi dedi olmadı, ekonomi ve yargı reformları dedi olmadı, terör mevzusunu kaşıdı olmadı, ittifakını genişletmeyi denedi olmadı, boğaziçi direnişinde kendi saflarını sıklaştırmayı denedi olmadı, yeni anayasa dedi olmadı, kongrelerde her gün chp'ye yüklendi olmadı, uzay dedi ay dedi olmadı, terörle alakalı müjde dedi ama olay fiyasko oldu.

  bugüne kadar işe yarayan tüm teknikleri deniyor ama bir türlü bu sefer olduramıyor.

  kemal kılıçdaroğlu, özellikle 2019 yerel seçimlerinden sonra oldukça sert ve etkili bir muhalefet yapmakta. kılıçdaroğlu'nun her açıklamasında recep tayyip erdoğan daha da agresifleşiyor. daha da geriliyor. gerildikçe hata da yapıyor. 2019 sonrasının yıldızları imamoğlu ve yavaş ile beraber chp tarafı oldukça etkili muhalefet gütmekte. zaten sert konuşan ve belli bir kesimi elinde tutan iyi parti ile beraber babacan, davutoğlu gibi isimler de muhakkak bu eriyişte önemli bir rol oynayacaktır öyle ya da böyle.

  bizim için yolun sonu aydınlık.

  edit: @apathetic adlı yazar uyardı, yerli araba ve togg denemesini unuttum. onu da denemişti.

  edit2: bir yerde harf hatası olmuş. onu da düzeltelim dedik.

  edit3: birçok yazarın haklı uyarısı sonucu bir ifade değiştirildi.

  edit4: yazım hatası düzeltildi.

 • 18 yıllık akp iktidarını sakın unutma videosu

  sakın unutma!

  hatırla, sakın unutma başlığıyla yayınlanan ve bazı akp olaylarını kronolojik olarak görüntülü, kanıtlı gösteren video.

  böyle videoları chp, iyi parti yapıp millete izletmeli...

 • cumhurbaşkanımızın talimatıyla

  midemi bulandıran söz öbeği. her birinizden, hepinizden utanıyorum. tek düşündüğünüz cebiniz ve dalkavukça davranışlarınız. insanlık tarihinin yüz karasısınız her biriniz.

 • sayısal loto büyük ikramiyesinin kasaya kalması

  hayırlı işler yıldırımcığım dedirten bir gelişme. sayısal loto, özelleştikten sonra çılgın sayısal loto ismini alıyor ve sayı içeriği 1-49 arasında 6 bilene değil 1-90 arasında 6 bilene kalıyor. böylece 28. defa devrediyor bu çılgın sayısal loto. hasılatın tümü bir sonraki çekilişe eklenmiyor. çoğunluğu kasaya gidiyor. vatandaşa dağıtılacağı belirtilen ikramiye tutarı da biriken meblağdan az oluyor. oynanan kolon sayıları da açıklanmadığı için şirketin kasası vatandaşa dağıtmadığı parayla dolmuş oluyor.

  --- spoiler ---

  milli piyango'nun yaptığı çekilişlerde 1-49 arasındaki rakamlarda 6 tutturma ihtimali 14 milyon birdi. şimdi ise 1-90 arasındaki rakamlarda 6 tutturma ihtimali 622 milyonda bir. yani neredeyse imkansız. büyük ikramiye vatandaşa çıkmıyor hep kasaya kalıyor. 28. çekilişte 6 tutturan olsa 67 milyon 518 bin lira alacaktı. 29. çekilişte ise büyük ikramiye 68 milyon 79 bin lira oldu. 561 bin lira eklenmiş. hasılatın tümü bir sonraki çekiliş ikramiyesine eklenmiyor, çoğu kasaya gidiyor. vatandaşa dağıtılacak ikramiye tutarı da birikenden az oluyor. oynanan kolon sayıları da açıklanmıyor. şirketin kasası vatandaşa dağıtmadığı parayla doluyor.
  --- spoiler ---

  kaynak

  edit:@tommati yazar hatırlattı sağolsun, kaynak unutmuşum, eklendi.