internaught5
profili

 • bayram namazına diye gidip dolanıp geri gelmek

  ateist tavafı.

 • umrecilerin kyk'ları kendilerinin ahıra çevirmesi

  görüntülerden anlaşılacağı üzere bir gıdım medeniyet kırıntısı olmayan cahillerin, öğrencilerin kaldığı devlet yurduna girdikten sonra kurumu kendi tabirleriyle 'ahır'a çevirmesi durumu.

  görüntüler

  hiç bu kadar hakkını vererek söylememiştim bu sözü ama bunlar hakikaten eğitilmezler.

  ekleme olarak kendi tabirleri için (bkz: ahır burası bizi burada hasta edecekler)
  edit: suçu yemek dağıtanlarda bulanlar olmuş. elbet tek tek oda oda dağıtılabilridi fakat herhangi bir yurt, üniversite, hatta lise, hatta ortaokul ve ilkokul yemekhanesinde bile tabildotta sıraya girmek neredeyse içgüdüsel bir kuraldır. toplu yemek dağıtımı 1 rezaletse bu basit kurala uyamamak kaç rezalettir sorulması lazım. iki tarafın da suçu var ama bu yöntemin seçilmesine karşın bu denli uyumsuzluk göstermek medeniyetsizlik belirtisidir. kaldı ki odalarına isteme talebinde de bulunabilirlerdi oradaki yetkililere.

  edit2: birçok kişi bu insanların yaşından dolayı görüntüleri normal buluyor. fakat bu insanların kırmızı alarmlı bir pandemiği gözardı edip menfaatleri için umreye gidip döndüğünü ve 80 milyonu riske atan biyoteröristler olduğunu unutuyorlar. farklı milletlerde ve çevrelerde aynı yaş grubunun vermeyeceği görüntüleri veriyorlarsa nedenini yaşa bağlayamayız. ne olursa olsun burada mevzu yemek sırası değil, burada mevzu yemeği daha hızlı alabilmek gibi basit bir sebep için diğer insanların can güvenliklerini hiçe sayan benciller.

  edit3: mesaj ile gayet normal ortalama bir yurt odasına "burada insan yaşar mı" tarzı tepkiler veren bir başka ulusal tehdidimizin görüntüsü geldi.
  pandemikte umreye gidip gel, ülkeyi hasta etmemen için seni karantinaya alsınlar ve "buradan hastalık kaparız" de...

 • yurtdışındakiler türkiye'ye dönmeyi düşünür mü

  yurtdışından dövizleri doldurunca ninem de döner.

 • mersin'de tartıştıkları erkeği yakan kadınlar

  2 erkek 1 kadini benzin dokup yaksaydi ulkedeki gundem nasil olurdu hayal edebiliyor musunuz? butun mecralarda onemli yer kaplardi bu haber. aylarca unutulmaz hashtag kampanyalari yuruyusler duzenlenirdi.

 • ak parti'ye oy verenlerin ortak noktaları

  zehirlenmis, egitilmez birer cahil veya beyin özürlü olmalaridir.

  bilinc seviyelerinin insanalti duzeyde olmasidir.