moraigne2
profili

 • dev salyangozu canlı canlı yiyen çinli kız

  uzak durulması gereken kızdır, salyangozu yiyen bizim ufaklığı cips niyetine yer.

 • işçinin %15 zammını çok bulan memur

  ülkedeki enflasyon memuru etkilemiyor değil mi o(topsi) çocuğu.

  memurun tepkisi bu adaletsizliğe

  memurun asgari ücrete yapılan zamma tepkisi yok, sarışın sendikanın aldığı zam oranlarına tepkisi var, 2020+2021 yıllarında memura toplam %14 zam yapılırken başka bir gelir grubuna 2020 yılı için %15 zam yaparsan ortaya saçma bir durum çıkar.

  memur okey oynuyormuş, memur yatıyormuş diye kafa ütüleyen tayfaya söyleyim ben bir kamu kurumunda mühendis olarak çalışıyorum, araziye kontrole giderken şoförlüğüne kadar ben yapıyorum, arazide gezmekten 4 ayda bir ayakkabı değiştiriyorum.

  bu iş böyle giderse kalifiye kişiler kamuda mühendis de olmaz doktor da basar gider yurtdışına sonra ağım ağım ağlarsınız; bu köprü neden çöktü, babam neden ameliyat masasında kaldı diye.

  beyaz yakalı nefreti yüzünden kendini becerecek arkadaşlar bu enerjinizi kendinizi geliştirme noktasında kullanırsanız ilerde sizde daha güzel maaşlara çalışabilirsiniz ama bu kafa ile giderseniz daha çok asgari ücrete talim edersiniz.

  özel sektöre istifa et gel diyen tiplere de bir önerim olacak sizde kpss sınavına girerek memur olabiliyorsunuz, tabi biraz ders çalışmanız gerekiyor.

  edit: imla.