ybkk11
profili

 • sanal kumar bağımlılığı

  ibretlik iki hayat hikayesi bırakayım düşük ihtimal olsa da belki birileri ibret alır yol yakınken bırakır ya da hiç bulaşmaz.

  birinci hikayemizin baş kahramanı memur kuzenim. kendisi evli iki çocuk babası efendi bir çocuktu. birden arabasını sattı babası sorduğunda “ev almayı düşünüyorum ondan dolayı sattım” demiş. daha sonra acı gerçek ortaya çıktı. adamın 4 milyon tl'ye yakın borcu çıktı. tüm sülale toplanıp kendi aralarında borçlarını kapattı. babası maaş kartına el koydu, tüm internet banka hesaplarını kapattı, tuşlu telefon alındı, maaşının ihtiyacı kadarını gelininin hesabına yolluyordu.

  sonuç; bir ay oynamadı 2. ayda gecede 87 bin tl gömmüş. babası evlatlıktan reddettim diyor.

  2. hikayemizin baş kahramanı liseden arkadaşım. bu arkadaşım da ilk senesinde üniversiteyi kazanan, üniversiteyi 3 yılda bitiren bitirdiği sene atanan 10 yıllık bir memur. uzun zamandır görüşmüyordum yaklaşık bir ay önce haberini aldım herif çalıştığı kurumdaki tüm mesai arkadaşlarına borç takmış, yetmemiş kuruma gelen vatandaşa borç takmış olay ortaya çıkınca başka yere atalamışlar orda da rahat durmamış görevden atılmış.

 • polis özel harekat'ın ülkücülerden oluşması

  benim 3 tane tanıdığım var üçü de sittiri boktan bölümlerden mezun. baktılar atama yok özel harekat polisi oldular. bu üç arkadaşın ülkücülükle alakaları yoktu. hatta içlerinden bir tanesi üniversitedeyken nevruz kutlamalarına katılan bir tipti.

  şimdi üçü hilal bıyıklı bozkurt bakışlı olmuş. “özel harekatçı olduktan sonra bozkurtlaşmaları” demek daha doğru olur bence.

  “para için yapılacak meslek değil, en çok ülkeyi seven fedakarlar gidiyor, yok dağlardan aldıkları hazzı saraylarda alamıyorlar” bunlar hepsi hikaye alüminyum. bilmesek,görmesek, duymasak inanacağız.

 • yeni doğan bebeğe jilet atmak

  bugüne kadar başka yerde hiç karşılaşmadım duymadım. merak ediyorum böyle bir batıl inanç başka hangi yörede var.

  eskiden bizim orada yeni doğan çoçukların sırtına ya da bacaklarına jilet atıyorlarmış. bir de tuzluyorlarmış.

  tuzlama sebebi; bebiş kokmasın, ilerde teri koku yapmasınmış.

  jilet atma sebebi; bebişteki kötü kan akıp gitsin diyeymiş.

  bu işi bizim köyde yapan bir kaç kadından biri de babaannemmiş. ben doğdum zaman annem babaannemin baskısına dayanamamış jilet atmışlar bana.

  sırtımda ve bacağımda toplam 47 tane jilet izi var.

  pis kanıp akıp gitti mi bilmem ama bu jiletlerin faydasını hayatımda bir kere gördüm. hem de ne görmek.

  polis akademisi mülakatında bu jiletler sayesinde elenmiştim. eğer elenmeseydim akademiye girmiş olsaydım mezun olacağım sene akademinin komple kapatılıp tüm öğrencilerine “fetö” damgası vurulduğu seneye denk geliyordu. jiletler sayesinde “fetöcü” olmaktan kurtuldum.

  mülakata girdiğim komisyon jilet izlerini görünce dehşete düşmüştü. kimisi “yok tinerciler sana jilet atmış” inkar ediyorsun, kimisi “kesin sen işkence gördün dikenli telden geçirmişler” diyor bir türlü inanmadılar.

  ayrıca leş gibi terim kokuyor tuz da bir boka yaramadı.

 • boğaziçili öğrenciye özelden hakaret eden polis

  abileri tarafından sırtı okşanıp “bir daha yaparsan fake hesap aç öyle yap. kendi adınla yazma olur mu?” diye nasihat verilir.

 • hugo'da küfreden çocuk

  ne zaman bu başlığı görsem tarsus’taki kazı aklıma geliyor.

  memlekette dürüst, namuslu, cesur gazeteci yok ki şu iki olayı aydınlatsın bizler de rahat edelim.

  düşünsenize tarsus’taki kazıda bu olayın videosu da çıkıyor mikemmel olur.

 • ekşi itiraf

  diğer hesabımda kız gibi takılıyorum.2 flörtüm vardı, birini terkettim diğeri çok iyi biri onu terketmeye vicdanım el vermiyor.

 • 22500 profesörü olan ülkeye geri kalmış demek

  ona bakarsan burhan kuzu da profesör.

 • evlenmek için geçerli ve güzel nedenler

  “birlikte dedikodu yapabilmek” bu nasıl bir vizyonsuzluk yarabbi olmaz olsun böyle güzel nedenler.

 • elif can yetim

  selam abi ekşi sözlükte bana bissürü laf edilmiş bu laflar psikolojimi bozdu ailecek zor günler yaşıyoruz tanıdık bir hakim varsa sildirelim.

  selam ve mahkeme kararı ile

  seni dünyalardan çok seven elif’in

 • güne bir kürtçe kelime bırak

  mesleğim gereği kürtçe öğrenmeye çalışıyorum.başlığa belki yeni kelime öğrenirim diye girdim tahmin ettiğim gibi bütün komik olmayan aptal öşexler toplanmış yine.ulan komik değilsiniz. belki birine faydası olur umuduyla kürtçe çiçekleri yazayım.

  beybûn-papatya
  berfîn-kardelen
  binevş-menekşe
  nêrgîz-nergiz
  sosin-zambak
  gulebûk-gelincik
  gulberoj-ayçiçeği
  nefel-yonca
  sorgul-kırmızı gül
  mêxik-karanfil
  kulîlk-çiçek

 • kitap okuyan insanın sorunları

  toplu taşımada hava atmak için okuduğumuzu sanan mallar.