currency4
profili

 • 15 eylül 2020 akkılıç otomotiv dolandırıcılığı

  bir dostumun başından geçen dolandırıcılık olayını aynen sizlere aktarıyorum:

  " istanbul vadi park'ta bulunan akkılıç otomotiv ve akkılıç grup gibi isimlerle faaliyet gösteren mesut akten isimli şahıstan 17 haziran'da 2020 model passat ımpression için anlaşarak 5.000 tl kapora gönderdim.

  2 hafta sonra ofise çağırılıp arabanın hazır olduğu ruhsat gösterilerek inandırıldı. ödemenin tamamını şirket hesabına aktarmadan arabanın teslimatı yapılmayacağı söylendi ve ödeme geçildi.

  ne oldu ise ödemeden sonra oldu ve noterde sıkıntı çıktı denilerek o gün oyalandı. sonrasında her gün farklı bahaneler söylemeye başladılar. aradan 1 aydan fazla süre geçti ve hala araba yoktu.

  artık arabayı alamayacağımı anlayarak paramın iadesi için uğraşıyordum. en son kavga dövüş 50 bin tl iade alabildik ve hala 191 bin tl alacağım bulunmaktadır.

  arabaları perşembe akşam çekicilerle götürüyorlar, cuma günü tüm banka hesaplarını boşaltıp izmir'in yolunu tutuyorlar. muhtemelen yunanistan'a kaçacaklar.

  şu an 20'den fazla mağdura ulaştık. ayrı ayrı savcılığa verdik, hakkında yakalama kararı da çıkartıldı ancak çok yavaş hareket ediliyor, belki ses getirir diye ekşi sözlük yazarlarının desteklerini bekliyorum.

  arabalar kesinlikle ucuza satılmıyordu. muhtemelen insanlar anlamasın diye 1-2 bin ucuza ilan veriyorlardı.

  mesut akten, ramazan bahadır uğur, hacı mustafa akten, eski karısı saniye kılıçarslan ve bilmediğimiz birçok kişi örgüt halinde hareket ediyor.

  konuşma kanıtları ve banka dekontları ektedir

  görsel

  görsel
  görsel

  edit 1: herkes aracı görmeden para gönderilmez demiş ancak aracı gösterdiler. hatta 3-4 gün önce tescillenmiş ruhsatı bile gösteriyorlar. bu yolla aynı arabayı birden fazla kişiye satmışlar.

  edit 2: ödeme işlemi noterde yapılır haklısınız ancak öyle büyük bir tezgah kurulmuş ki, büyük bir bina içerisinde kocaman bir katı kiralamışlar, müşteri temsilcileri, kapıda bmw ve mercedesler.. bir şekilde inanıyorsun.

  edit 3: 241 bine passat mı olur demişsiniz. anlaşma temmuz ayında yapıldı, o zaman en ucuz passat 240 bin tl'di. istanbuldaki en ucuz araç ilanı ise 241 bine bu şahıslardaydı.

 • umrecilere tepki gösterenlerin plajlarda sürtmesi

  inançsız bir birey olarak sonuna kadar katıldığım tespit.

 • 8 şubat 2020 trabzonspor lehine verilen penaltı

  şu pozisyona penaltı değil diyen holiganları gördükçe keyifleniyorum

 • mesajlaşılan kadının 40 yaşında olduğunu öğrenmek

  mekânın asıl sahibidir.