aaburakk2
profili

 • jayjenjo isimli yazar uçurulsun kampanyası

  jayjenjo ismine sahip bu profile sahip şahıs son 1 haftada girdiği 17 entry ile sözlüğün altını üstüne getirdi. ne zaman ve nasıl yazar olduğu bilinmeyen bu şahıs, toplumun ortak ahlaki değerlerine düpedüz saygısızlık etmekte, insanları kışkırtıp birbirine düşürme amacındadır. kendisine ait olan başlıklardan bir kaç tanesini aşağı bırakıyorum. bu sayede sözlük yönetiminin de artık bu ve bunun gibi hesaplara göz yumması artık son bulmalıdır.

  (bkz: ergenliğe giren kızını utanmadan öpebilen baba)

  (bkz: kemal sunal'ın sanatçı sayıldığı ülke)

  (bkz: 32 yaşından küçük yazarlar uçurulsun kampanyası)

  (bkz: delikanlı adamın anası bacısı karısı güzel olmaz)

  (bkz: üniversiteye bakire gidip evine patlak dönen kız)

  (bkz: laikliği savunup kurban bayramında tatil yapmak)

  (bkz: toplum içinde utanmadan gülebilen kadın)

  yukarıdaki başlıklara girer bakarsanız eğer sizler de ne demek istediğimi ne için uçurulması gerektiğini hala anlamadıysanız, anlayacaksınızdır.

  sözlük yönetimini göreve davet ediyorum ve siz yazar arkadaşlardan duyarlılık bekliyorum.

  düzenleme: düşünce özgürlüğü her istediğini söyleyebilme özgürlüğü değildir. kafamıza göre şu kişi bu kişi sözlükten uçurulsun da demiyoruz. sözlük formatına uygun bir şekilde, 10 yaşındaki kızların vücutlarına bayılıyorum desem benim bu söylediklerime saygı mı duyacaksınız? istemediğimiz şeyleri söylediği için değil, söylediği şeylerin toplumun ortak değerlerine hakaret içermesinden ötürü uçurulsun istiyoruz. kemal sunal'ı veya mustafa kemal atatürk'ü sevmiyor olabilirsiniz. ancak tutup da hakaret edemezsiniz. bu düşünce özgürlüğü değildir. sözlükte, muhammedin peygamber sayıldığı dünya diye bir başlık açarsam bu düşünce özgürlüğüne mi girer? yoksa insanların ortak değerine hakarete mi? karar sizin. sözlükte kimse için kolay kolay uçurulsun denmiyor. nice troll mevcut ancak hepsine sadece kızıyoruz çünkü adam mesela diyor ki çalıyor ama çalışıyor, bu kafaya sahip insanları yazar yapmayın demiyoruz. ancak bu jayjenjo isimli yazar apaçık şekilde toplumu birbirine düşürüyor. ve de sözlükte açtığı başlıklar, medya üzerinde büyük etkiler bırakıp ekşi sözlüğün itibarını düşürüyor. insanların düşüncelerini paylaştığı platform düzenli bir şekilde itibarsızlaştırılıyor ve de ekonomi, hükümet, muhalefet vs hakkında ne söylenilirse söylensin, insanlar artık olaya şöyle bakıyor "am meme göt konuşulan, patlak eve dönen kızların konuşulduğu platformun söylediklerine mi değer vereceksin?" sözlük yönetimi sözlüğün itibarsızlaştırılmasına da aynı zamanda göz yummaktadır. bunun gibilerden gaz alıp nice daha saçma başlık açanların sayısı da gün geçtikçe artmakta.

  düzenleme 2: bu şark kurnazı arkadaş (bkz: ergenliğe giren kızını utanmadan öpebilen baba) başlığında yazdıklarını silip kaçmaya çalışmış. burada ekran görüntüsü mevcuttur.

  düzenleme 3: şimdi de (bkz: asv21şl21ş42vuplvk2-121-21v124v21l12lvi12vl214i) başlığını açarak sözlüğün formatının ırzına geçmiş şahıs kendileri.

  düzenleme 4: sanıyorum ki bu son düzenleme olacaktır. bu kullanıcı çok fazla saçma başlık açmakta olduğu için diğerlerini ekleme gereği hissetmedim. ancak söylemek istediğim şey, değerli bir arkadaşın bana gönderdiği şu mesajdır, sizlerle de paylaşmak istedim. herkese, her şey için teşekkür ediyorum şimdiden.

  gelen mesaj;

  bu tür hesaplari , sözlük moderatörleri kendileri acip, ortaligi kizistirip , gündem maddesi yapiyorlar.

  adimi kullanmadan paylasabilirsin.

 • dincilerin fazla düşünme kafayı yersin söylemi

  sözüm dindar olanlara, inanıyorum ve itaat ediyorum benim de bilmediğim şeyler var ancak bu yüzden bunun adı inançtır diyen insanlara değildir.

  sözüm, ben hacıyım, hocayım, papazım her şeyi bilirim, doğrusu budur diye ortalıkta gezinen, menfaati doğrultusunda dini kullanan çıkarcılaradır. bu kişiler ile elimden geldiğince herhangi bir konu üzerine dahi konuşmamaya çalışırım. ancak bazen denk gelir veya mecbur kalırsınız. işte o zaman nasıl bir hata yaptığınızı anlarsınız. çünkü söylediğiniz şeyleri çoğu zaman tam olarak anlayamaz bile, bildiği bir kaç şey vardır ve onları tekrar eder durur. başlık da o söylemlerin en sık kullanılanlarındandır.

  amacım kimseye sataşmak değildir. farkındaysanız dincilerden bahsediyorum yani islam dini değil sadece. çünkü bazı soruların cevaplarını karşı taraf da bilemez. onun bilmediğini de bilirsin. dindar insan cevap olarak der ki, bilmiyorum ancak yaratıcıma güveniyorum ona itaat ediyorum. bu yüzden bunun ismi inançtır der. ancak diğer şahıs o nasıl laf öyle, büyük konuşma, senin aklın almaz, git tövbe et vs gibi * laflar söyler.

  uzun lafın kısası, herkesin dinine saygı duyuyorum ancak dini kendi çıkarları için kullanan dinci kesime ne saygı ne de sevgim var.

  son olarak da, karşı tarafın da bilemeyeceği soru nedir ki arkadaş gibi bir şeyi merak etmiş olabilirsiniz. örnek vermeye çalışalım.

  yaratıcı evreni neden yaratmıştır, amacı nedir?

  evren yaratılmadan, yani kainatta tanrı dışında hiç kimse yokken dahi, benim şu gün şu sözleri yazacağım biliniyordu. bana milyonlarca şans da verilse, milyonlarca mucize de gösterilse ben inkar edecektim ve sonsuz cezaya hükmedilecektim. peki bu biline biline, insan denen canlı yaratılmak, teste tabii tutulmak zorunda mıdır? tanrı tek başına kalamamış mı kainatta?

  veya daha da basitinden, hangi kötülük sonsuza dek bir cezayı hak eder? sonsuz yani, söylemesi çok kolay ama sonsuz... inanmıyorum dedim diye bana şah damarımdan daha yakın olan, en en en merhametli olan, sonsuz ceza verebilir?

  sözlükte tek amacı espri yapmak, dalga geçmek olan, söylenilenleri okumayan arkadaşlar gelmeden;

  (bkz: nasıl ateist oldum)

  (bkz: derdini sikeyim butonu)

  (bkz: ateist olacaklara tavsiyeler)

  (bkz: sonsuz cehennem kazandım alırım bi h.o)

  dip not: ateist değilim.