mermize2
profili

 • tanrıyla konuşma içeren şarkılar

  (bkz: uyut beni)

 • zeki müren'i kulağımın onda biriyle dinlemem

  sözlüğün kutsalları var. onlara en küçük bir laf söylersen çomar olursun. misal erkan oğur. kötü bir şey söyle, 'bak şurdan siktir git' bkz'leri beşer onar verilir.
  seçimlerde chp'ye oy atmayacak mısın? o zaman 'kesinlikle akapeli ve çomarın önde gideni'sindir. başka bir şansın yoktur.
  ya da ne bileyim, yavuz çetin'i beğenmiyor musun? 'hassiktir lan, sen kimsin de yavuz'u beğenmezsin?!' diye yapıştırılır.
  leyla ile mecnun güzel bir dizi değil dersin, 'siktir git amına kodumun çomarı. sen git de huzur sokağı izle' denir.
  spotify'a o kadar da iyi bir uygulama değil dersin, müziği youtube'dan 5 liralık kulaklıkla dinleyen köylü olur çıkarsın.
  yani onlardan değilsen, öteki olursun. nasıl akapeliler chpli'leri yargılar, öyle yargılanırsın. yetmez, linç yersin bazen... bunları çıkıntılık yapmak için söylemiyorsundur da üstelik. olur ya, sevmeyebilirsin. öyle aman amanlık bir durum yok bunda...

  zeki müren konusu da aynı şekilde. ben de zeki müren'i sevmem, fakat alaturka musikisiz yaşayamam. alaturka dinleyeceksem trt sanatçılarını açarım. çünkü usûle uygun okurlar. arabeske kati suretle girmezler. rock star havaları yoktur. kimdir bunlar? mustafa sağyaşar, yaşar özel, suat sayın; yeni dönemin harikulade seslerinden bekir ünlüataer, kadınlardan mine geçili, vs... sevdiğim eserleri bu isimlerden dinlemeyi yeğliyorum. çünkü zeki müren o şarkıları okunması gerektiği gibi okumuyor. bunu mektepli kime sorarsanız sorun, benimle aynı kanıda olacaktır.

  o yüzden bana da 'hassiktir oradan lan, sen git serdar ortaç dinle amına koduğumun çomarı' diyeceksiniz, canınız da sağ olmasın, ama durum bundan ibaret. sevdiğiniz her şey, herkes eleştirilebilir. bu da dünyanın en sıradan işi.

  hadi hayırlı tıraşlar.