whatcanwedo10
profili

 • ilişkilerden edinilen tecrübe

  insanlar kendilerine bile yalan söylüyor olabilir. elinden geleni yaptıktan sonra olmuyorsa boşa zaman kaybetmeden vazgeçmelisin artık. kimse kimseyi değiştiremez.

 • hayvan işkencelerine cezalar arttırılsın

  dün bir hayvansever olduğunu iddia eden kadını resmen dövecektim. olayı anlatayım en iyisi. denizdeyim yüzüyorum. bir an böyle durmuşum kadının biri seni öldürürüm diye sahildeki küçücük bir çocuğa bağırıyor. olay ne biliyor musunuz? kendi sibirya cinsi kurdu (oldukça büyük ve aşırı tüylü - hayvana acıdım o sıcakta zaten-) çocuğa yaklaşıyor çok fazla çocukta korkup yerden bir şey almaya çalışıyor. kadın da taş atacak sanıp çocuğa seni öldürürüm diye bağırıyor. çocuk taş çatlasın 6 yaşında ya hu. küçücük çocuğa o tepki mi verilir?! dersin ki yavrucum o sana zarar vermez gel beraber sevelim korkacak bir şey yok. kadın o tavırla sizce bir hayvansever mi oluşturdu yoksa çocuğa hayvan fobisi mi kazandırdı? açıkçası kadın öldürürüm diye bağırınca ben duramadım. siz kime öldürürüm diyorsunuz ya diye başladım saydırmaya. böyle hayvanseverlik olmaz arkadaş. o sıcakta o cins hayvana zaten eziyet ediyorsun, kendin deniz keyfi yapacaksın diye güneşin altında hayvan seni bekliyor üstüne de sanki o hayvana çok değer veriyor gibi kıyıda bıraktığın köpeğinden biri korkunca öldürürüm diyorsun. kimsenin kimsenin çocuğuna bu şekilde tehdit savurmaya hakkı yok. annem olmasa o kadınla ben oldukça tartışırdım ama dua etsin ne çocuk benim çocuğumdu ne de annem rahat verirdi. arkadaşlar hepimiz hayvanlara saygı duyalım yaşama özgürlüklerini ellerinden almayalım ama lütfen küçücük çocuklara, daha doğrusu korkan hiçbir insana bu şekilde davranmayalım. çözüm bu değil.

 • sevgili aramayan yalnız insan

  bazı bazı çok hevesleniyorum sonra gerçekle yüzleşiyorum. günümüz ilişkileri bana göre değil. kimsenin vaktini almama gerek yok.

 • buket aydın'ın mayolu fotoğraflarını kaldırtması

  kıyamam ya selülit için mi sildirmiş sırf

 • sevgilinin geçmişini kurcalamak

  çok sakat bir olaydır. bir yandan çok merak edersin, bir yandan da öğrendikçe sinirlenirsin. en iyisi merakla yaşamak galiba.

 • starbucks'ta grande boya orta boy diyen insan

  (bkz: buradayım)
  bu benim. türkçemizi seviyorum efendim. grande demek zorunda da değilim. karşımdaki insan da türk ve ne istediğimi gayet anlıyor.

 • bir kadını kırmadan ona çirkin olduğunu söylemek

  neden böyle bir şeyi söyleme ihtiyacı duyuyorsun? beğeniler kişiseldir. senin görüşünü gerçekten bilmesi gerekiyor mu?

 • arabası olmayan erkeğin adamım diye gezmesi

  hayatı boyunca ailesinden destek almamış bir erkek üstelik mesleği gereği asgari ücret alıyorken bırakın araba almayı yaşadığı için şükür ediyordur. saçmalıyorsunuz artık gerçekten. ülkede yaşamak sadece bizim için mi zorlaştı sizi hiç mi etkilemedi anlamıyorum.

 • koca kışı tek gocukla çıkan kız

  valla koca kışı 1 mont, 4 kazak 1 sweatshirt 2 hırka, 2 pantolon 1 tayt 1 eşofman, 1 bot 1 spor ayakkabı ile çıkardım.
  (senelerdir giydiğim eşyalar çoğu ve gocunmuyorum evet)

 • yatakta iyi kadın vs mutfakta iyi kadın

  biz kadınlar hem güzel hem seksi hem masum hem becerikli olmayı gerçekten istiyoruz ama inanın biz de insanız ve 24 saat yetmiyor. hem eve bak hem çalış olmuyor arkadaşlar. ya kendine bakamiyorsun ya evine ya da işine. her işi başarabilen kadın da zaten düz adamla olmaz üzgünüm. nasıl ki biz sizin hepinizin bir clark kent olmasını beklemiyorsak siz de artık bu ekstrem isteklerinize bir sınır koyun ve seçim yapın. kariniz ya mükemmel eş olup ev hanımı olmalı ya da ev ekonomisine katkı sağlamalı. her şeyi yapamayız üzgünüm bizler de insanız ya hu.