zencirella6
profili

 • nizamülmülk'ün kadınlar hakkındaki sözü

  kadının o devirde ne işi vardı!?

 • 3. havalimanına uçak inememesinin sorumlusu

  sorumlusu papua yeni gine’nin tarım ve orman bakanıdır.

  edit: başlık sahibi neden kaçtı ki? ss alan varsa paylaşsın.

  edit 2: entry’i twitter’dan kopyalayıp yapıştırdığı için silmiş.

 • iran'ın cesareti nereden geliyor sorunsalı

  herkes sizin gibi ülkesine ezik muamelesi yapmıyor koçum. adamlar o gözünüzde dev görünen amerika'yı bombalıyor şu an. ekonomimizi, rahibi iki gece misafir ettik diye bir günde doları iki katına çıkararak bitiren amerika'yı.

  edit: büyük ve güçlü olana itaat etme güdüsü ile açılmış bir başlık. iran kim yeaa biz bile amerika'ya bir şey diyemezken iran nasıl olur bu kadar cesaretli olup amerikan üslerini vurur? 1. dünya savaşında yeni türk devleti, itilaf devletlerini tek bir savunma cephesinde yendiğinde, sarıkamış'ta tek mermi atmadan donarak şehit olan 80.000 asker, kaybedilmiş bir sürü cephe ve savaş gücü olarak neredeyse tükenmişken de dünyanın bütün büyük güçleri karşımızdaydı. iran 6 bin yıllık bir medeniyet. senin düşündüğün düşünmemiş olabilirler mi?

 • kürtler istanbulda akp'ye oy verebilir

  reis demirtaş’ı azad edip akp’den istanbul adayı yapsa bile kürt’ler oy vermeyecek.

 • ingiliz aksanını sevdiren insanlar

  (bkz: benedict cumberbatch)
  (bkz: sherlock)

 • ekşi itiraf

  geçen gün bir annenin kucağından 1,5 yaşındaki kızını kurum bakımına vermek için aldım. bildiğin annnenin kucağından aldım. bu ne kadar kötü hissettiriyor anlatamam. dilekçesini yazdı ve bir daha kızını eline alamadı. çocuğuna bakamadığı ve çocuğuna devletin daha iyi bakabileceğini bildiği için o imzayı attı fakat gözlerinde ki çaresizlik... 10 yıl yaşlandım. kız çocuğunu alıp kurum arabasına bindik illerideki marketten süt aldım çocukcağızın boğazından bir lokma bir şey geçmemişti daha. biyolojik babası belli olmadığı için kızcağızda bir baba figürü oluşmamış haliyle beni babası sandı baba diyip duruyordu. çıkarabildiği iki-üç kelimeden bir tanesiydi bu. içimin nasıl yandığını anlatamam. başını göğsüme koyup gözlerini huzurla kapattığı an gözlerimden yaşlar dökülmesin diye kendimi zor tutuyordum. nihayetinde ayrılık vakti gelmişti o artık çocuk evlerinde yeni ailesi ile yaşayacaktı. ama o kadar zor oldu ki ayrılmak. beni bırakmıyordu bende onu bırakmak istemiyordum ama bu işler böyle yürümüyordu. onu o odada bırakıp boş koridorun sağır edici sessizliğini ayak seslerimle yararken o kızcağızın ağlayışı, bağırışları da ayak seslerime eşlik ediyordu. iki gündür aklımdan çıkmıyor. o an ağlayamadıklarımı ağlıyorum durup durup. bu dünya çok kötü bir yer.

  edit: stajyer sosyal hizmet uzmanı