debe başlıkları

mea culpa1
profili

 • 2 temmuz 2016 kamil koç rezaleti

  olayı yaşayalı bir kaç saat oldu,hala sinirden kendime gelemedim.

  kız kardeşimle bayram tatili için memlekete (uşak) annemin yanına gideceğiz.genelde otobüsle gidersek anadolu ulaşımla ,veya sefer zamanı iyi denk gelirse,uygun olursa uçakla gideriz.bu sefer bilet almakta biraz geç kalınca,bu opsiyonlarda yer bulamadık; ilk defa kamil koçtan otobüs bileti almak durumunda kaldık. sefer gece yarısı 00.59'da (cumayı cumartesiye bağlayan gece).kadıköyden servisi kullandık,bizi saat bir e doğru kamil koç dudullu terminaline getirdi.

  terminal inanılmaz kalabalık,insan kaynıyor.hadi bayram önü istanbul'da otobüs terminallerinde böyle durumlara alışkınız,otobüslerin avrupa yakasından anadolu yakasına geçmesi filan derken yoğun trafikten dolayı 1 saat ve daha fazla gecikmeler olabiliyor.

  saat oldu üç,terminal büyük,acayip bir sirkülasyon, sürekli otobüs giriyor çıkıyor,ortam tam bir kaos, terminale girdi denilen otobüsler terminalde yok; karmakarışık,kimin ne yaptığı belli değil.bu sırada görüyorum,bir sürü insan artık çıldırmış,avazları çıktığı kadar ortada figüran gibi dolaşan,muavin/görevlilere bağırıyor.kavga,gürültü gırla.

  saat dörde doğru, ki sürekli ayaktayız,kalabalıktan oturacak yer yok,bizim otobüsün terminale girdiği anons ediliyor.terminalde o sırada bulunan yaklaşık 10-15 kadar otobüsü kontrol ediyorum,tekrar dolaşıyorum,yok bizim otobüs.sonra terminalin dışına şöyle bir çıktım,ne göreyim,bir 10-15 kadar otobüste terminalin dışında yolda kuyruk vaziyette terminale giriş yapmayı bekliyor.

  koştum o kuyruğa doğru,arka sıralarda ön camında uşak yazan otobüsü gördüm "00.59 otobüsü mü" diye muavine sordum; "evet abi" yanıtını aldım.bende en azından oradan artık bineyim otobüse,otobüsün içinde terminale girmeyi bekleyeyim diye düşündüm.çünkü kız kardeşimle yaklaşık 4 saattir ayaktayız,bittik.yine bir koşu kız kardeşimi terminalin içinden alacağım oradaki otobüse götüreceğim.aldım kardeşimi,bir koşu yine otobüse,ulan otobüs kuyrukta yok! kaybolmuş!

  dedim gitti ulan bu bizi almadan.terminale döndüm,7-8 metrekare bir yazıhane düşünün içinde bir banko,arkasında 3 memur, 20 kişiyle bağırış kıyametteler.ben sinirliyim,kardeşim dedi dur sen ben sorayım dışarıda bekle.baktım içeride bizimki sinirlendi,içeriden bizi almadan gitmiş abi deyince bende şarteller attı.avazım çıktığı kadar bağırmaya başladım "nasıl anons yapmadan,terminale girmeden kafasına göre gider lan,yolcu bekliyor burada! yirmi muavin burada ne işe yarıyorsunuz,yetkilisi kim buranın?" diyorum, cevap "yetkili yok".

  elim ayağım titriyor sinirden,ne yapacağımı bilmiyorum,çevirdim telefondan 155'i anlattım polis memuruna durumu "bu adli bir durum sayılmaz ama yine de bir ekip göndereyim,siz birde 175 tüketici hattını arayın" dediler.175 i aradım,kayıt oluşturdum,üstüne birde kamil koç un çağrı merkezini aradım bir şikayet kaydı daha.bu arada yazıhanedeki sorumlulardan! bir arkadaş basıp giden şoföre nihayet telefonla ulaşmayı başarıyor ve telefonu konuşsun diye kardeşime veriyor! kardeşim senin yolcuların tam mı şu an otobüste diyor şoför evet diyor :) kardeşim bak diyor 25-26 da kim var,şoför diyor falanca siz misiniz? evet diyor kardeşim sen nasıl kafana göre bizi almadan gidersin? şoför şu an yoldayım dikkatim dağılıyor deyip telefon görüşmesini sonlandırıyor!

  baktım polisler gelmiş,4 kişi ekip,durumu anlattım,kardeşim biz ne yapalım diyor polis memuru,bugün buraya belki aynı sebepten 5. gelişimiz! diyor bu adli vaka değil,bizim işimiz değil,haklı da aslında.yine de sağolsunlar yardımcı oldular,terminalin yetkilisine! ulaştılar.yetkiliyle de görüştük sonuçta çözüm yok,başka o gün için otobüslerde yer yok kamil koç seferlerinde.sağolsunlar! bilet ücretimi iade ettiler.

  aynı veya benzer durumda bugün bir sürü insan vardı hele bir tanesi koltuk değnekleriyle saatlerdir bekleyen yaşlı bir amca.artık bacaklarımın ağrısına dayanamıyorum diye feryat ediyordu.bir diğer aile küçük bebekleriyle yine kamil koç un beceriksizliklerinden dolayı ortada kalmış.

  sonuç olarak insanlara bayram öncesi bu rezaleti yaşatmaya kimsenin hakkı yok,bu kadar basit işleri beceremeyen adamlar bu insanları mağdur etmeye tabii ki devam edecekler.