fotograftutkusu3
profili

 • kızların bikinili fotoğrafı instagram'da olmamalı

  bu ünlü eskileri gençken her boku yiyorlar, çeşmelerindeki su bitince kazulete dönüşüyorlar.

 • onuncu kattan bebeğini ve kendini atan kadın

  abi allahınızı severseniz evlenmeyin. şu bozuk psikolojilerinizi düzeltmek için evlenip çocuk yapmayın. inanın evlenince hayat daha da zorlaşıyor. olan günahsız yavrucaklara oluyor. eğer en küçük bir olumsuzlukta intiharı düşünecek kadar sağlam iradeye sahip değilseniz evlenmeyin.

 • doktorların tıbbi mümessillerden eşantiyon alması

  hastanede satınalma biriminde çalışıyorum. operatör doktorlar karılarından çok medikal firma çalışanlarıyla muhataplar. ameliyat malzemelerine ait şartnameleri yemlendikleri firmalara göre düzenlerler. eğer ihale kendi firmalarında kalmazsa firmayı arayıp fiyat indirimi yaptırırlar . iki üç ayda bir yurtdışı turu yaparlar. öğlen yemeklerini firma çalışanlarıyla dışarıda yerler. çalıştığım kurumda bir kaç doktor, satınalma ihalesi istediği firmada kalmayınca hastaları ameliyat etmeden evlerine göndermişlerdi. namuslu olanlar haklarını helal etsinler ama tanıdığım doktorların çoğu komisyoncudur, devletin maaşı hiçbir zaman onlara yetmemiştir.
  il sağlık müdürü hatta sağlık bakanına kadar herkes bu rüşvet çarkının farkındadır. lakin ülkemizde doktor eksikliği olduğundan şu anlık dokunmuyorlar. beyefendilere bir söz söylenince istifa edip özele geçiyorlar. ha bir de herkesin doktor olmak isteyip kazanamadığı için onlarla uğraştıklarını sanıyorlar. eleştiri alınca kıskanıldıklarını düşünüyorlar. rüşvet alıyorsunuz diyoruz, okusaydın sen de doktor olsaydın savunmasına geçiyorlar, pes doğrusu. ama yakındır borularının kesilme vakti. yeni açılan fakültelerin mezunları atanmaya başlayınca doktor sayısı çoğalacak ve artık alımlar kpss ile olacak. sonları avukatlar gibi olacak şimdiden geçmiş olsun. şu zavallı halkımız sayın hocam diye önlerinde eğildikleri doktorların gerçek yüzlerini elbet görecektir.
  son olarak on yılı aşkın bir süredir devlet hastanesinde çalışan birisi olarak söylüyorum, sağlığımız hiç emin ellerde değil. canlarımızı emanet ettiğimiz bu meslek grubunun derdi sağlığımızdan çok maddiyatsa, sonumuz allah a kalmış demektir.