demosthenes7
profili

 • 1 milyon tl param olsun asla çalışmam diyenler

  emek sarf etmeden falan. bu lafları bırakın artık. kapitalist sistemin son aşamasına kadar geçerliydi bunlar. bu aşamada zaten çalışmaktan kastın ya köleliktir (maaşlı) ya da sömürü üzerinden artı değer yaratmak (sermayedar). ikincisi çok az sayıda insan. o düzeninin devamı için öyle konuşacaktır normal. ama ilkiysen kölelik düzeninde çalışmayı kutsamayı bırak.

  (bkz: working is so overrated)

 • 670 lirayla gül gibi geçiniyorum diyen adam

  adamin gül gibi gecinmesi bizim sayemizde. bizim vergileri ona aktarıp militan besliyorlar. sonra da birlik olup anamiza kufrediyorlar. su ulkede orta sinif kadar acinasi bir zumre yoktur.

 • sevgilinin ailesinin ev talep etmesi

  daha bu birinci aşama. ikinci aşamada yanında sandığın kız da sana yüz çevirecek. kızlar bu baskılara genelde fazla direnemez ve sonunda ailem ne yapayım der işin içinden çıkarlar. bu arada zaten beyni yıkanmış olur. belki ev istemenin iyi bir fikir olduğuna bile karar verebilir. yani anlayacağın daha turpun büyüğü heybede.

 • a haberin düzmece röportajlarında halkını satanlar

  röportajlar iki kamerayla yapılmakta olup, konuşma sırasında kamera açıları değiştirilmektedir. sadece bu yönüyle bile türkiye tarihinde bir ilk olabilir. ayrıca konuşmacıların söylediklerinden metinler üzerinde çalışıldığı rahatlıkla anlaşılabilmektedir. bu röportajlar sokaktan akpli çevrilip yapılan röportajlardan farklıdır. dile hakimiyetleri sıradan bir vatandaştan daha iyi olduğu gözlemlenebilen konuşmacılar, akp politikalarını derli toplu denebilecek bir üslupla kendi yaşantısı üzerinden deneyliyormuş gibi olumlayarak görevlerini tamamlar. böylelikle parti söylemleri doğal görünen diyaloglar yoluyla tekrarlanarak topluma propaganda edilir.

 • zeynep alkan

  zeynep böyle kafana göre başlık açamazsın bazı kurallar var.

 • alım gücünün düştüğünü gösteren küçük detaylar

  eger kucuk ayrani daha da fazla kuculturlerse shot boyutuna gelecek. bu millete ayran shotla kafa bulduracaklar oraya gidiyoruz.

 • ekonomi kötüyse avm'ler nasıl dolup taşıyor

  ben de bu konuyu çoktan beri düşünüyordum. sonra kasalara yaklaşıp insanları dinledim ve türkçe konuşmadıklarının farkına vardım.