emfuzi5
profili

 • ali koç'un antremana helikopter ile gelmesi

  antrenmana helikopterle gitmesi gayet normal de sahanın ortasına futbolcular antrenman yaparken inmesi tamamen rezillik.

  edit: mesaj atıp sahaya inmedi diyenler için geliyor sıradaki link

  https://www.facebook.com/…ujbzmdf1/?mibextid=ng2npd

 • u19 takımı gs'lileri bilerek sakatlasın istemek

  başlık sınırı olmasaydı tam hali şöyle olacaktı,

  7 nisan 2024 tarihinde oynanması beklenen süper kupa finaline u19 takımıyla çıkma kararı alan fenerbahçe'nin bir kısım taraftarlarının, bu maçta galatasaray'lı futbolcuları u19 oyuncularının bilerek sakatlamasını istemesi.

  öncelikle örneklerle başlayayım;

  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel

  şimdi arkadaşlar, kendi takımınızı rakip takımdan nefret etme derecesinde savunuyorsunuz bunu bir yere kadar anlıyorum. içten içe rakip takımınn sakat/cezalı oyuncuları olunca seviniyorsunuz, bunu da anlıyorum. hadi bunları hep rekabetin bir parçası olarak kabul edelim.

  fakat 18-19 yaşındaki çocukları, sırf galatasaray şampiyon olmasın diye sahaya futbolcuları sakatlamak için göndermek istemek nasıl bir manyaklığın ürünüdür?

  daha birkaç hafta önce trabzonda yaşananları ne çabuk unuttunuz? o futbolcuların kariyeri, hayatı, ailesi umrunuzda değil mi? hadi geçtim, kendi 19 yaş altı oyuncularınızın böyle bir iğrençliğe alet olmasını istemek nasıl bir sapkınlıktır?

  bir başkan çıkıyor, hakemleri rahatsız edin diyor, birkaç hafta içinde ankara'da bir hakem dövülüyor.

  başka yönetici çıkıyor, trabzon'da neler olacak göreceğiz diyor, taraftar kale direğiyle futbolcu kovalıyor, futbolcu sahaya giren holiganları dövüyor.

  yahu bu şiddetten, nefretten beslenerek, kendi çıkarlarınız için böylesine histerik isteklerde bulunurken sağlıklı olduğunuzu düşünüyor musunuz gerçekten?

  bakın bu işin artık boku çıktı, hakemleri, federasyonu baskı altına almak için gerilimi beslemek, tırmandırmak ile başladı, devamında şiddete döndü. şimdi de açık açık linç etmeye doğru ilerliyor.

  içinde bulunduğunuz manyaklığın farkına varın lütfen.

 • peugeot pişmanlıktır

  (bkz: #128883008)
  (bkz: #116596954)
  (bkz: #116558518)

  yukarıdaki entrylerimde peugeot 3008 model aracımda yaşadığım kronik problemlerden bahsetmiştim.

  kısa bir özet geçmeden önce aracımla alakalı biraz bilgi vereyim size. 2017 model peugeot 3008, allure paket, otomatik ve dizel.

  aracımın garantisi devam ederken ilk problemi yaşadım, park ettiğim yerde motor bloğunun altında yağ damlaları görmem üzerine istanbul haramidere'deki peugeot deniz otomotiv'e başvurdum. kurbütör kapağından yağ kaçırdığı tespit edildi, kapak contaları vs bir sürü parça garanti kapsamında değişti. araç garantisi devam ederken aynı problem 2. kez tekrar etti. yine garanti kapsamında onarıldı, aynı parçalar değişti.

  aracımın garantisi bitince aynı problem üçüncü kez tekrar etti, yine yağ kaçırıyordu, motor bloğunun etrafı yağ içindeydi. deniz otomotiv kesinlikle garantiye sokamayız demesine rağmen psa genel müdürlük ile görüşerek garantiye alınmasını sağladım. çünkü son yapılan onarımdan bu yana henüz 11 ay geçmişken aynı problem devam etmişti. yapılan işlemlerin ayrı ayrı garantisi olması gerekiyor takdir edersiniz ki.

  fakat 2021 yılının sonundaki bu son onarım ile bitmedi ne yazık ki çilem. birkaç gündür yine aynı noktadan aynı yağ kaçırma problemini yaşıyorum dördüncü kez.

  bu sabah peugeot deniz otomotiv'e tekrar ulaştım randevu ve bilgi almak için. ismini paylaşmak istemediğim hanımefendinin verdiği cevap çok enteresandı, bir önceki onarımdan bu yana henüz 9 ay falan geçmiş olmasına rağmen, aynı problemin tekrar etmesi garanti kapsamında değerlendirilmesi anlamına gelmiyormuş. gerekçe olarak da bir önceki onarımın ücretsiz yapılmasıymış, yani ücretli yapılan onarımlara 1 yıl garanti varmış, ücretsiz yapılan onarımlara garanti yokmuş. bak hele.

  sonuç olarak problemin çözülmesi adına ilk önce psa genel müdürlüğe ulaşacağım. umarım çözüm bulurlar yoksa ben bu ipin ucunu bırakmam.

  okumayanlar için özet geçiyorum, peugeot pişmanlıktır.

 • eve kadar bırakan erkek

  birini yıllar yıllar önce metrobüs ile 12 durak giderek evine kadar bırakmıştım.
  şimdi üç aylık bir kızımız var.

  mutlu musunuz??

  ben mutluyum baba olmak çok güzel ulan. akşam olsa da eve gitsem özledim kızımı yine.

 • istanbul'da hırsızlık olaylarının artması

  geçen yıl evime giren hırsızdan sonra gelen olay yeri inceleme ekibi parmak izi dahi almadı. sebebini sordum, "hırsızlar öğrendi artık eline çorap geçirmiştir" gibi abuk sabuk varsayımsal bir cevap verdi.

  o an anladım zaten hırsızın aranmadığını bulunsa dahi dişe dokunur bir sonuç olmayacağını. noldu? ifadeler tutanaklar falan sonuç? birkaç ay sonra karakola gidip ehliyetim bulundu mu dedim. gitmişken hırsız olayında bir gelişme var mı dedim. polisten fırça yiyip yok kardeşim bişey olsa ararız seni zaten dediler.

  memleketin emniyet teşkilatı bu hale olunca siz daha çok anlarsınız hırsızlık arttı diye. yahu polislerin o hırsızları yakalama ya da hırsızlığı durdurma gibi bir aksiyon planı var mı allasen? varsa bilelim cidden