raptor2
profili

 • 10 eylül 2020 oto rapor rezaleti

  hayatımda ilk defa bu tarz bir başlık açıyorum ve desteklerinizi rica ediyorum. ölümden dönme hikayesi olarak da okuyabilirsiniz.

  10 eylül tarihinde istanbul’dan ankara’ya beğendiğim bir arabayı almak için kardeşimle beraber onun arabasıyla gittik. araç sahibi ile buluşup, arabaya baktık. gözle görülen bir problemi yoktu. iki araba, önde yeni alacağımız araç arkada kardeşimin arabası beraberce ekspertize sokmaya gittik. gözümüz arabada tabi hiç bir problem gözükmüyor.

  oto rapor hem eski hem de markalaşmış olduğu için oraya göstermeyi tercih ettik. çünkü güvenilir diye biliyorduk. keşke o hatayı yapmasaymışız. 1.500 tl olan en detaylı paketi bana 1.250 tl’ye yapabileceklerini söylediler ve ben de kabul ettim. 2005 model ve konsept bir araç olduğu için detaylı olarak incelenmesini tercih ettim.

  ekspertiz yapıldı, 22 sayfalık rapor çıktı. bana anlattılar hem kaporta hem de motor olarak raporu. anlattılar ama hızlı ve ilgisiz bir şekilde. önemli bir şey olmadığı söylendi kısaca anlattıklarında. ben de raporun fotoğraflarını çekip istanbul’daki 22 senelik ustama gönderdim. o da rapora baktı ve raporda önemli bir şey olmadığını arabayı alabileceğimi söyledi.

  oto rapor’dan direk olarak notere satış işlemleri için gittik. satışı yaptık, yaz/kış lastiği olayı malum satan kişi bana diğer 4 lastiği verecekti benzin alıp lastikleri almaya gittik. planımız sonrasında geç kalmadan istanbul'a geri dönmekti. kardeşim arkadan kendi arabasıyla takip ettiği için durduğumuzda arabanın bir şey damlattığını söyledi. eğilip baktık, arabayı biraz ileri aldık ve elimle damlayan şeye dokunup kokladığımda benzin damlattığını anladım kokudan.

  hemen oto rapor’a geri döndük. ben arabayı onların bana verdiği rapora güvenerek aldığımı bunun nasıl olabileceğini sordum. gayrı ciddi bir şekilde onlar arabaya bakarken bu durumun olmadığını sonra olmuştur diyerek tamamen kaçamak hareket ettiler. benzin damladığını gördüler ama o kısmı net. arabayı lifte kaldırdılar. altını söküp baktılar. arabaya çok benzin koyulduğunu, pompacıların pompa attıktan sonra hala benzin koymaya çalıştığını arabanın bu benzini dışarı attığını söylediler. düzken damlamadığını kasis olunca damladığını söylediler. önemli hiçbir şey olmadığını da söylediler.

  oto rapordan çıktık, 100 metre gitmeden etraftaki tüm arabalar bir anda kornaya basmaya başladı, camdan çıkıp çığlık atanlar olunca arkaya baktım ve alevleri gördüm. motor arkada olduğu için arkadan motor yanmaya başlamış. hemen durup ekspere koştum, o kadar yakın mesafedeyiz ki. araba yanıyor diye bağırdım yangın söndürücü ile söndürüldü. eksper ondan sonra hiç bir kelime etmedi bile.

  ben istanbul'a dönerken otobanda olmuş olsa muhtemelen şimdi yaşamıyordum. yanarak hayatımı kaybetmiş olacaktım. ya da kardeşim damlaları görmemiş olsa ve ben yola çıksam yine şu anda oldukça acı verici ve kötü bir şekilde ölmüş olacaktım.

  genel merkezlerini aradım, ismini yazmayacağım yetkili kişi ile görüştüm. kendisine konuyu mahkemeye taşıyacağımı belirttim. bana araştırıp döneceğini söyledi. direk kendisinden bir telefon almadım henüz. benim belki de hayatıma mal olacak bir olay yaşadım. oto rapor'un götürdüğüm şubesindeki ustalarından biri aradı. mahkemeye vereceğinizi söylemişsiniz diyerek, kendilerinden kaynaklanmadığını söylediler. benzin alırken pompacı bastırmış ve bir şeyi delmiş olabilir dediler. araba uzun süredir full benzin almadığı için olabilirmiş. çok üzülmüşler durumuma da. ben kendilerine ordan çıktıktan 30sn ile 1dk arasında alev alan araca beni nasıl bindirip gönderdiklerini sordum, cevap alamadım.

  açıkcası o kadar para veriyorum, ekspertiz yaptırıyorum ve benzin damlatırken ikinci kez geri getiriyorum, kendileri de damlattığını görüyorlar. bana hiç önemli bir şey değilmiş gibi söylüyorlar. istanbul'a geri döneceğim ve araba 100 metre (hiç abartı değil) gidemeden hem de ben içindeyken yanmaya başlıyor. ölebilirdim. kamera görüntüleri kendilerinde mevcuttur, eksperden 2. çıkışımla arabanın yanması arasındaki süre 1 dakika değildir. o şekilde beni yolladılar.

  bu konu ile ilgili olarak gerekli tüm hukuki yollarımı kullanacağım. herkesin de böyle insan hayatına kastedecek kadar önemli bir olayı duymasını istedim. o yüzden de buraya yazıyorum.

  insanlara ulaşmasında yardımcı olursanız sevinirim.

  edit 1: arabanın markasını soranlar olmuş. smart roadster.

  edit 2: götürdüğüm şubenin firma sahibi beni aradı. geçmiş olsun dileklerini iletti ve çalışanları adına özür diledi. yapıcı bir şekilde yaklaşıp arabanın tüm tamir masraflarını kendisinin karşılayacağını ve benim istediğim/güvendiğim yerde yaptırabileceğimi iletti. kendisiyle sürece devam ediyoruz. gelişmeleri burada editleyeceğim.

 • 1 nisan 2016 can dündar erdem gül yargılaması

  bence olmaması gereken yargılamadır.

  karşıt fikirde olan bir arkadaş mesaj atabilir mi? medenice anlamak istiyorum.
  demokratik bir hukuk devletiyiz. herkes de hukuğa uymak zorunda. herkes.

  ortada silah götüren bir tir var mi? var
  bu tir bu adamlar haber yapmadan önce zaten medyada haber oldu mu? evet
  bu konu ile ilgili başbakan ve cumhurbaşkanı konuştu mu? evet
  önce ilaç vardı dediler mi? evet
  silah yok dediler mi? evet
  içinden sadece ilaç mı çıktı? hayır
  silah çıktı mı? evet
  görüntüler yayınlanınca sahte dediler mi? evet
  sahte dedikleri görüntüler için dava açıldı mı? evet
  mit'in başka ülkeye silah göndermek gibi bir görev tanımı var mı? hayır
  hükümetin böyle bir görev tanımı var mı? hayır
  ister türkmenlere ister başka yere gitsin bu bizim yasalarımıza göre suç mu? evet
  uluslararası yasalara göre suç mu? evet
  bu suça hangi mevkideki insan karıştıysa yargılanmalı mı? evet
  burada bir vatana ihanet var mı? hayır (çünkü o silahların gitmesiyle vatanın alakası yok)
  burada bir casusluk var mı? hayır (konu zaten yapılan haberden önce başbakan ve cumhurbaşkanı tarafından televizyonda konuşulan bir konu)
  ortada bir devlet sırrı var mı? hayır olsa olsa hükümet sırrı var. hükümet ve devlet farklı şeyler. devletin başka ülkeye gizlice silah gönderme gibi hem yerel hem uluslararası olarak illegal olan bir görevi yok. olmayan görevde devlet sırrı olabilir mi? olamaz.

  eee o zaman bu insanlar neye dayanarak bir vatana ihanetten bahsediyor? devlet sırrından bahsediyor? casusluktan bahsediliyor?

  yani bunları diyen adamların mantığı ne argümanı ne cidden merak ediyorum biri bana anlatsın lütfen.