smyrnoff2
profili

 • cemil tugay'a izmir için bir talep bırak

  ilk olarak körfez kardeşim. işi gücü bırak bir an önce körfez ile ilgili projeler üret. körfezi kirletenlere ağır yaptırımlar uygula.

  5 milyonluk şehirde şehir hatları vapurları hariç hiç bir hareketlilik yok . arada 3-5 gemi yanaşıyor falan o kadar. istanbul için boğaz neyse izmir içinde körfez odur !

  şehir içi max 500 yat kapasiteli bir marina yapılabilir. körfezi müthiş hareketlendirir.

  deniz taksiler getirilebilir. vapurlara alternatif olur. körfeze ağırlık verilmeli!

  ikincisi hazır chp gücü eline almaya başlamışken . sığınmacılara tıpkı bolu belediyesi gibi davranmalı. yakın zamanda basmaneye uğradınız mı bilmiyorum ama afrikalılar yakın zamanda izmir'in büyük sorunlarından biri haline gelecek.

  üçüncü olarak yollar ve trafik. acilen yollara el atmalı. alsancakta vasıf çınar tekrar çift yön olmalı. konak pier'in oraya bir çözüm bulunmalı. levent marina tarafı bence yer altına alınmalı aynı şekilde alsancak gar tarafıda yer altına alınmalı. yolların bozukluğuna hiç girmiyorum çünkü izmir şu an koca bir şantiye halinde (gökdelenler vs.) olduğu için ne yapsan tekrar bozulacaktır.

  son olarak kentsel dönüşüm tabiki. kentsel dönüşüm zor iş zaten biliyorsunuz kendi öz kaynakları ile belediyeler bu işi anca örnek köy gibi yavaş bir şekilde ilerletebiliyor. kentsel dönüşümde bir şekilde aradan çıkarılmalı.

 • tunç soyer'in karısına 42 m tl'lik ihale vermesi

  ilk olarak köy koop bir kooperatif birliğidir. neptün soyer in kendisine ait bir şirket veya tek bir kooperatif değildir. bir çok kooperatif in bir araya gelmesi ile kurulmuştur. neptün soyer de bu kooperatifin başkanıdır.

  izmir büyükşehir belediyesi bu kooperatif ten yıllardır mal alıyor. daha eskiyi aratırsanız onuda görürsünüz.

  peki burada bir yolsuzluk varmı? neyi iddia ediyorsunuz?42 milyon tl lik ihale bir kere de verilmemiş. 2019 ila 2022 yıllarına yayılmış.

  ihale bedelleri ve alınan mallar da gizlenmemiş.

  ney peki şimdi bu ? yani karısı indiragandi mi yapmış? para mı kaldırmışlar ? bir işi yapıyorsanız tam yapın . adam gibi araştırın öyle başlık açın.

  hadi karısının özel şirketi olsa ihale şartlarını karşılasa bile etik değil dersin amk da bu kooperatif lan . neyle suclayacaksiniz insanları ?

  tanım: kooperatif nedir bilmeyen aktrollerin açtığı başlık.

  edit: aktroller bu aralar fena delirtiyorum. mesaj kutumu gene doldurmuşlar.

  edit 2 : özelikle ben akp li değilim diyenler!! lan okadar mesaj atıyorsunuz ihale 2019 dan beri veriliyor 3 yıldır aklınız neredeydi??????