zbartowsky1
profili

 • 22 şubat 2021 getir kuryesi saldırısı

  sevgili sözlük biliyorum bu entryi resmen karınca yuvasına döndü ancak merak edenler direk olarak tutanağı okuyabilirler. umarım böyle bir olay kimsenin başına gelmez. ayrıca buradan getir'e de değinmek istiyorum. uzun zamandır hem benim hem de çalıştığımız yerin sorunsuz olarak kullandığı bir uygulamaydı. gerçekten hiç sorun yaşamamıştık. ama getir bize bugün hiç sahip çıkmadı, hatta üzerine şikayetimizi kuryeyle paylaşarak adamın kapımıza bıçakla dayanmasına sebep oldu. şu anda belisiz bir süre için uzaktan çalışma kararı aldık. insanlar saldırıya uğramaktan korkuyorlar ve işin ilginç tarafı bütün bu olaylar polis merkezinin 20 metre yanında gerçekleşti.

  edit: sonunda karakola şikayette bulunduk, tutanak tutuldu. tutanağı da paylaşıyorum. olayın yasal olarak takipçisi olacağız. ayrıca belirsiz bir süre boyunca evden çalışma kararı aldık. herkes kendini tehlike altında hissediyor.

  tutanak

  edit: sevgili yazarlar buraya kimse kimseye boşuna küfür etmez, bağırmaz yazmışsınız ama bakın anlamadığınız bir şey mi var bilmiyorum, belki de ben de bu olayı yaşamasam hak veremezdim. adamlar gerçekten hiçbirşey yokken bağırmaya küfretmeye başladı. biz kapıyı kapatmaya çalıştık adam kapıya dayanıp açmaya çalıştı, bekleyin burada geleceğim dedi. 1 saat sonra yanına adam alıp bıçakla kapıyı yumrukladı, tekmeledi. güm güm vurdu kırmaya çalıştı çelik kapıyı. ve bütün bunlar resmen durup duruken oldu. biz iyi niyetle şikayetçi değiliz, kuryemizi değiştirin dememize rağmen adam bu durumu getirden öğreniyor ve bıçakla kapıya dayanıp "siz öldünüz, bu bıçağı size sokacağım, bittiniz siz, hayatınızı s*keceğim" dedi.

  üstedit2: bakın adam suları çıkarırken ben kendim aşağıya inip kapıyı tuttum geçebilsin diye. ortada hiçbirşey yoktu adam suları bırakıp alın suyunu lan diye bağırınca ne oluyor diye diğer arkadaşlar gelip bağırmamasını söylediler adam söylenip bağırmaya devam edince de suyu bırakıp gitmesini söyledik. sonrasında ortalık karıştı.

  aslında başlık 22 şubart 2021 getir kuryesi tarafından ölümle tehdit edilmemiz olacaktı ancak başlığa sığmadı.

  22 şubat 2021 tarihinde yani bugün saat 16 sularında getir su'dan florya'daki ofisimize su siparişi verdik. suları getiren kurye teslimat öncesinde suyu (4 damacana) park yeri olmadığını söyleyerek getirmek istemedi, sonra kendisini geri arayıp yer yoksa sonra getirebilirsiniz dedik. bir süre sonra kendisi arayıp yer bulduğunu ve getireceğini söyledi ancak kapıya gelip yukarı çıkarmam kapıdan alın dedi. bizde çıkarmayacaksa suyu almayacağımızı siparişi iptal edeceğimizi söyledik. sonra kurye de suyu getireceğini söyledi. yukarı çıktıktan sonra da alın suyunuzu vs diye bağırmaya başladı, biz de kendisine suyu bırakıp gitmesini söyledik. bunun üzerine kurye bağırıp "vermiyorum suyu lan, geri verin" diye bağırmaya başladı. "bekleyin burada gelicem ulan, bekleyin gelicem" şeklinde bağırarak tehdit etti. getire yapıtığımız şikayet bundan sonra oldu sonrasında ise doğal olarak karşılıklı tartırşma oldu. kuryeler bizi tehdit edip gittiler. 1 saat sonrasında 2 veya daha fazla kişi olarak tekrar gelip kapıyı kırmaya çalıştılar. küfürler eşliğinde ölüm tehditinde bulunlular. sizin hayatınızı s*keriz, öldünüz siz, sizi geberteceğim gibi laflar sarfettiler. polisi ve getiri aradık ancak getir hiçbir sorumluluk almıyor. bu adamlar resmen insanları öldürmekle tehdit ediyorlar, ofisimiz polis karakolunun 20 metre yanında ancak polisler de gelmiyor.

  getir'in acilen çalıştırdığı elemanlarının sabıka kayıtlarını kotrol etmesi gerekiyor çünkü bu adamlar resmen çete olmuş durumlar.

  edit1: polis geç de olsa sonunda geldi.

  edit2: kapıdaki izleri ekliyorum, kamera kapı önünü çekmediği için ne yazık ki video alamadık. karakola şikayet ve ifade vermek için gidiyoruz. ayrıca 2. gelişlerince adamların birinin elinde net olarak bıçak vardı.

  görsel

  görsel

  edit3: arkadaşlar adama hiç birşey demedik, suları bırakıp gitmesini söyledik ve adam bağıra çağıra konuşmaya başladı. devamında getir'e şikayet ettik, iyi niyetten ötürü de adam işinden olur vs diye şikayetçi olmayacağız bize bundan sonra başkası su getirsin dedik. ancak adama haber verilmiş olacak ki 1 saat sonra 2 kişi bıçakla kapıya dayandılar. bakın çelik kapı olmasa bugün burada belki de cinayet işlenecekti. ve tüm bunlar olurken getir'in söylediği şey bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok. adamlar gelip "evini adresini biliyoruz, sen öldün geberteceğiz" diyor. burada kadınlar genç insanlar, çalışıyor. akşam nasıl eve gideceğiz diye korkudan titreyenler var.

  edit4: bakın sayın sözlükçüler ofisten 4 kişi polis eşliğinde karakola gittiler adamlardan şikayetçi olmak için, görüntü alamadık panikten. gerçekten yaşamadan anlaşılacak birşey değil. adamlar bıçakla geldiler elimiz ayağımız birbirine dolandı. kapıyı kilitledik bekliyoruz. gelen polisler tutanak tutmadan direk karakola götürdüler arkadaşları.

  edit5: hadi ben diyelimki yalan söylüyorum, bir insanın kapıyı kırmaya çalışıp insanları ölümle tehdit etmesinin, adresinizi, isminizi biliyoruz demesinin, bıçakla gelmesnin anlamı ne olabilir . lütfen bir düşünün.

  edit6: destek veren, iyi dilekte bulunan herkese teşekkür ederim. inanmayan sözlükçülere ise söyleyebileceğim birşey yok çünkü söylediklerimi yeterli bulmamış olabilirler. şüpheyle yaklaşmak hakları. şüpheyi azaltmak adına elime geçen bütün delilleri ekleyeceğim.

  edit7: kurye 'nin arabayı park etmek için yer yok demesinden sonra, kendisini geri arayıp yer yoksa sonra getirebilirsiniz dedik. sonrasında kendisi arayıp yer bulduğunu getireceğini söyledi. sonra kapıya gelip yukatı çıkarmam alın kapıdan dedi. bizde çıkarmayacaksa almayacağımızı siparişi iptal edeceğimizi söyledik. sonra kurye de suyu getireceğini söyledi. yukarı çıktıktan sonra da alın suyunuzu vs diye bağırmaya başladı, biz de kendisine suyu bırakıp gitmesini söyledik. bunun üzerine kurye bağırıp "vermiyorum suyu lan, geri verin" diye bağırmaya başladı. "bekleyin burada gelicem ulan, bekleyin gelicem" şeklinde bağırarak tehdit etti. getire yapıtığımız şikayet bundan sonra oldu, sonrasında olan olaylar da malumu.