johncoffeyy1
profili

 • 12 ocak 2021 hepsiburada.com rezaleti

  ön edit: rezalet bir arkadaşımın başına geldi, aynen aktarıyorum

  peşin edit: internetten pek alışveriş yapan biri değilim ve malumunuz insan bazen muz cumhuriyetinde yaşadığı gerçeğini unutabiliyor arkadaşlar o yüzden ilk virtual taşı en consoomer olanınız atsın lütfen, teşekkürler.

  hepsiburada üzerinden 23.11.2020 tarihinde 724 554 927 sipariş numarasıyla beta plus teknoloji firmasından asus vp249qgr marka monitör siparişi verdim. ürün elime 25.11.2020 tarihinde ulaştı. kurulumunu yaptıktan sonra monitörün arızalı olduğunu gördüm görsel ve aynı gün sistem üzerinden ürünü en yakın tarihte teslim alacakları şekilde yani 7 aralık'a iade talebi oluşturdum. ancak ürünü 10 aralık tarihinde benden teslim almaya gelebildiler ve 15 aralık günü iade talebimin olumsuz sonuçlandığına dair geri bildirim aldım görsel firma tarafından belirtilen gerekçe ise cidden çok komik cinsten ''ürün sıfırmış, kutusu açıldığı için geri iade alamıyorlarmış, garanti kapsamında servise yollamam gerekliymiş.'' hepsiburada cephesi ise satıcının bu hak ihlaline arka çıkarak iade için yetkili servisten doa raporu almam konusunda diretti.

  fakat ürün tekrar elime ulaştığında ise işler daha da trajikomik bir hal almaya başladı, kutunun ağzı bile bantlama gereği görülmeden açık bir şekilde tarafıma geri kargolanmıştı. kargoyu getiren arkadaşa tutanak tutturmak istediğim de işe yeni başladığını dile getirip beni telefonda başka bir hepsijet çalışanıyla görüştürdü ve yönlendirmeleri doğrultusunda tutanağı oluşturdum.(bu arada telefondaki kişiye bu işin bir formu yok mu a4'e olur mu diye sorduğumda ise size nasıl bir şey yapalım, sizinki nasıl olsun gibi alaycı bir tavırla karşılaştığımı da belirtmek isterim) görselgörsel

  ve kutunun içini açtığım da ise... bingo! kötü paketlemeden ötürü yeni hasarlar mevcuttu(ki ben bu hasarların satıcı firma tarafından art niyetle, bilinçli bir şekilde verildiğini düşünüyorum. sırf ürün yetkili servisten iade için onay alamasın diye... ve öyle de oldu) nurtopugörsel

  tabi hemen aradım hepsiburadayı durumu izah ettim. bu noktada servis raporuna ihtiyacım olmadığı, tutanağın yeterli olacağını dile getirdiler ve adıma bir iade kaydı oluşturup elimdeki tutanağı kendilerine ulaştırmamı istediler. öyle de yaptım fakat sonuç yine ret görselgörsel servis raporu yokmuş '':)''

  en son lanet olsun böyle işe dedim ve ürün elime ulaştığı gibi yolladım yetkili servise(sms infocomm). tahmin edin ne oldu??:)??uzun bir aranın ardından aradılar ve dediler ki ekranı hasar almış, kullanıcı hatası olduğu için doa raporu veremiyoruz ama dilerseniz 1090 lira karşılığı tamir edebiliriz :) garantili ürünü :) kullanmadığım ürünü :)

  son bir kez daha aradım hepsiburadayı ve çözüm merkezi tarafına durumu 38. defa en başından izah ettim. ah'lar vah'lar eşliğinde biz size döneceğiz deyip saatler sonra aradılar ve aa siz 2. defa tutanak tutturmamışsınız ürünü en son teslim alırken o yüzden bizim yapacak bir şeyimiz yok dediler ve kendilerini olaydan sıyırdılar. ben nasıl ya?? diye meramımı anlatmaya çalışırken telefon suratıma kapandı. ya da hat da kopmuş olabilir şimdi günahlarını almayayım :)

  sonuç: 1550 lira versem satın alamayacağım bir sinir stres harbi, uykusuz geceler, yerine alınmış ekstra monitör harcaması, bozuk monitör ve türkiye'de yaşadığım gerçeğini iliklerime kadar hissetmem.

  kendilerinden bir talebim yok çünkü telafisi olmayan şeyler yaşattılar sağ olsunlar. sadece şu başlığı okuyup bi 10 kişi bile bu şark kurnazlarından alışveriş yapacakken vazgeçse o bana yeter. hepinize mağduriyetsiz günler dilerim, kalın sağlıcakla.

  ha unutmadan bu da yorum kriterlerine uymadığı gerekçesiyle onaylamadıkları yorumum :)