disbudak1
profili

 • supernatural

  goodbye sam. goodbye dean.

  çok mu muhteşem bir diziydi? değildi. çok mu iyi rol yapıyorlardı? hayır. çok mu iyi senaryo ve konu işlendi bu 15 senede? hayır.

  ama işte bu 15 sene.

  ıphone henüz yoktu bu dizi başladığında. dokunmatik telefonlara karşı bir önyargı da vardı hatta. android telefonların da piyasaya girmesiyle nokia telefonlar bir anda dominasyonunu yitirdi.

  sosyal medya kavramı bile daha yeni çıkmıştı. facebook ile başladı, daha twitter yoktu ortada. instagram çok basit bir uygulamaydı. youtube da abuk subuk çözünürlük fakiri videolar vardı. her şey internete taştı bu 15 yılda. lost diye bir efsane geldi geçti. sonra diğerleri. heroes, prison break, game of thrones, himym, tbbt, breaking bad...

  lebron cleveland'da çırpınıyordu daha. boston süper üçlü devrini başlattı bu sürede. garnett, pierce ve allen ile. sonra miami ile lebron, wade, bosh. sonra warriors curry, thompson, green.

  ronaldinho barcelondaydı hala. cristiano ronaldo manchester united'da idi. sonra messi vs ronaldo yılları. schumacher hala yarışıyordu supernatural yayınlanırken.

  george bush hala başkandı bu dizi başladığında. sonra obama yılları. arap baharı hareketleri oldu daha, libya, mısır. kaddafi devrildi. mübarek gitti. gezi olayları... işid belası başladı. suriye savaşı... o kadar terör olayları. doğa olayları. volkan patlamaları depremler, fırtınalar, seller.

  giden 15 yıla bakıyor insan. bir daha yüzünü görmeyeceğimiz ne çok insanların düğünlerinde poz verdik. yollarımızın ayrılacağını bilmeden ne çok insanlara ömrümüzün bu parçasını verdik.

  hoşçakal sam. hoşçakal dean.