hitlerin top sakali1
profili

 • bir kadın susuyorsa

  debeye giren entrye istinaden.

  buradan tavsiye alarak hareket etmeyin zaten ama yine de genç arkadaşların yanlış bilgi edinmesini önlemek için yazayım.

  susmak bir sike yaramaz. susmaya hak verebileceğim tek konu karsinizdakinin aşırı aptal/cahil olmasi, meraminizi anlamanıza rağmen bu bilgiyi işlememesidir. cahille sohbet yani. bunun dışında susmak bir işe yaramaz.

  "susmak seviyeyi aşağı çekmenize izin vermez" hey allahım nasıl ilişkiler yaşıyorsunuz da böyle cümleler kurmaya yanasiyorsunuz anlamak mümkün değil. iletişim kurmamak/kuramamak yüceltilecek bir şey değil. bir konu hakkında konuşun, sizi rahatsız eden şeyleri dile getirin. susarak süpürmek bir işe yaramaz. biri seviyeyi aşağı çekecekse her türlü çeker.

  "susması nedeniyle haklı çıkamamak zor geliyorsa zaten haksizsindir"

  mahkemelerde susalım en iyisi. haklı ve haksız vardır, susmak bunu değiştirmez. hatta çoğunlukla iki tarafın kendince haklı gerekçeleri vardır. haklı haksiza da indirgemek pek mümkün değil.

  ha o gün kötü hissedersin, tartışma kaldıracak durumda değilsindir, insanlık halidir. karşındakine uygun bir dille şuan tartışmak istemediğini anlatırsın, uygun bir vakitte konuyu konuşup çözersiniz.

  susun, en hakli olduğunuz anda ağlayın gibi saçma sapan tavsiyelere atlamayın. sonra vay niye ayrıldık vay niye bişey yürütmek zor. tek tekerle araba mı gider?