Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. yardım ettiği yolcu tarafından vurulan taksici

  vefat eden vatandaşımıza allah'tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyorum.

  katili olan itin yakalandığı videoda, emniyetin silahı sergilediğini görüp, yakından incelemek için ekran görüntüsü aldım.

  görsel

  silahın orijinal halinin "blow tr 92" isimli kurusıkı tabanca olduğunu anlamam zor olmadı.

  görsel

  1 küsür sene evvel sözlükte açtığım fakat kimsenin umurunda olmadığı bir başlıkta, kuru sıkı silahları gerçeğe çeviren, gerçek silahların kaçak imalatı ve kaçak satışını yapan bazı şahıslardan bahsetmiştim. (#143827001)

  aşağıda ki videoda, ilgili silahın gerçeğe dönüştürüldükten sonraki halini izleyebilirsiniz.

  kurusıkıdan dönme blow tr 92

  gördüğünüz üzere, taksici vatandaşı öldüren şerefsizin silahının kimlerin elinden çıktığı belli.
  kanalı ihbar etmiştim o zaman ama bir sonuç çıkmadı. ya da kimse uğraşmak istemedi. bilemem. vebali uğraşmak istemeyenlerin boynuna...

  buraya kadar okuyup "iyi de bize ne bu kadar detaydan" diyebilirsiniz. ben de diyorum ki; hazır bu katil it emniyetin elindeyken bir taşla iki kuş vurulsun. sağlam bir çalışma ile bu silahın yine bu itin eline nasıl geçtiği, kimden ne şekilde aldığı, aldığı kişilerinde kimden temin ettiği gibi zincirleme bir dalga ile belki bir suç çetesi çökertilebilir.

 • 2. 2 şubat 2024 samsunspor galatasaray maçı

  geçen sene okan koçuk giresunspor'da iken gs'ye karşı 5 kurtarış yaptığı maçı kazandırdı.

  taylan rövaşata attı bize inanabiliyor musunuz rövaşata.

  stancu diye bir herif yolladık. adam oynadığı her anadolu kulübunde bize karşı gol attı. şimdi gelmiş bize florya suyu içen adam üzmez gs'yi demiş :) bu sene sizin için son fırsat. gerçekten akıl hastanesine yatarsiniz şampiyon olmazsanız.

 • 3. delil aysal

  malum ırka mensup pkk sempatizanı katil.

 • 4. hafize gaye erkan'ın görevden affını istemesi

  istifa değil affını istemiştir.

  iyice osmanlı vezirlerine döndüler. kelle koltukta çalışmak da zor.

  edit: başlık “istifa etmesi”ydi.

 • 5. 2 şubat 2024 palalı sabri'nin ölümü

  hayat böyle bir şey işte…şiddete bulaşanı, şiddet bir yerde yakalar.

  biri memur, toplam 4 kişiyi yaralamıştı.fuhuş suçu, örgüt kurmak gibi sabıka kayıtlarıyla aramızda çok rahat dolaşabiliyordu. o kahraman, biz terörist sayılmıştık.

  yattığı yerde ot bitmesin.

 • 6. idam cezası olsa rahatça cinayet işlenebilir miydi

  amerika'da idam cezası var, gayet rahat cinayet işleniyor

 • 7. idam cezası geri gelsin

  bizim gibi bir ülkede, idam cezasının gerçekten hak edene uygulanacağını sanmak çok büyük saflıktır. demokrasinin gelişmediği ülkelerde idam cezası, siyasi bir caydırma yöntemi olarak kullanılır. katile, yetim hakkı yiyene tecavüzcüye sıra gelmez.
  ayrıca mevcut infaz sisteminde en ağır suç işleyenler bile, müebbet yerine afla çıkıyorlar. ya da erken salınıyorlar. üstünkörü bir google araştırması ile cezaevinden çıktı 2. cinayetini işledi gibi ifadeler görürsünüz. ayrıca karısı dahil çok kişiyi öldürten mafya babasının çıkması için af çıkarıldı bu ülkede. idam çözüm değil, adalet mekanizmasını bozan zihniyetin ideolojik yeni oyuncağı olur sadece.

 • 8. türk emeklilerinde dünyayı gezme kültürü olmaması

  aynen yoktur emeklilerimizde. halbuki otibisler bedava, bin 500t'ye osakaya kadar git gel.

 • 9. faturamı kürtçe istiyorum

  çalıştığım kurum binası tadilata girmişti. tabi ihaleyi alan müteahhit çakal yüksek kar için kaçak afgan işçiler çalıştırdı.

  neyse afgan işçiler çay içip dinlendiği esnada bizin kurum personeli kürt eleman, bunların konuşmalarına şahit oluyor.
  bunlara (afgan işçilere) kürtçeyi nereden öğrendiklerini soruyor. afgan işçiler de konuştukları dilin peştuca olduğunu söylüyor.
  bizimki "hayır kürtçe" diyor.
  onlar peştuca konuştuklarını ve afganistan'da yaygın bir dil olduğunu anlatıyor. fakat bizim kalın kafalı bu dilin kürtçe olduğunda ısrarcı...
  araya biz giriyoruz ve tartışma daha fazla büyümüyor.

  iran dilinin batı ve doğu ağzından başka bir dil konuşmuyorlar. fakat gel bu sığırlara anlat anlatabilirsen.

  bu olayı türk dili karşılığı şöyle düşünün; yörüklerin kendilerini ayrı bir etnik topluluk saymaları ve konuştukları dilin yörükçe olduğunu iddia etmesi ve bir özbek ile karşılaştıklarında "sen yörükçeyi nereden biliyorsun" diye sorması kadar saçma.
  konuştukları dil türkçedir. yörüklerin de özbeklerin de... ikisi de türk topluluğudur.

  yani sözün özü farisi bir topluluğun, (iran'da eyalet ismidir kurdistan) farisi dilinin batı ağzını zorla bu topraklarda bizlere kabul ettirme girişimidir.

  yazılan faturayı beğenmiyorsunuz siktirin gidin ait olduğunuz yere ata yurdunuza dönün.

  edit: görsel
  beni boşver keke bingöl üniversitesi yaşayan diller enstitüsü akademik makale yayınlıyor. orada da konuştukları dilin iran dili olduğu ve iranı bir halk oldukları belirtiliyor. bana inanmiyorsun, bilime inanmıyorsun eşekle fantazi yaşayan dedene inanmaya devam et heval...

 • 10. celal şengör'ün dinlere masal demesi

  bir dine inanan insanlara nasıl diğer bütün dinler masal geliyorsa, inanmayalara da hepsi masal geliyor.

  bir başka deyişle inanan insanlara var olan dinlerin %99.9'u masalken, inanmayanlara %100'ü masal. arada fark var mı yok mu istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz.

 • 11. ilkokuldaki sınıf birincisinin güncel durumu

  başarılı olmaya devam etti. fen lisesini kazandı sonrasında cerrahpaşa tıptan mezun oldu. uzmanlık sınavını verdi dünyalar tatlısı bir çocuğu da vardı. pandemi döneminde covid nedeniyle vefat etti.

  sağlık en kıymetli hazinemiz. varken insan kıymetini bilmiyor ne yazık ki. huzur içinde uyu dostum. illa çok emek gösteriyorsunuz diye çok mutlu olacağız beklentisine girmeyelim. herkes iyiyken geçen zamanın kıymetini bilelim.

 • 12. alev alatlı

  yanlış bir hayatı doğru yaşayamazsın için güzel bir örnekti.

  hayatı boyunca hep kendisi için doğru, insanlık için yanlış ata oynadı. yoksulluktan kırılan bir halk içinde karun kadar zengin öldü.

  kendisinden razı olanlardan da razı değiliz.

 • 13. muhammed kerem aktürkoğlu

  2-0 önde olunan samsun maçında bile her aldığı topu kaybediyor, şaka gibi.

  ondan sonra hala daha haksızlık ediliyor falan diyenler var. tamam şampiyonluğa giden takımın futbolcusu ıslıklanmasın eyvallah ama bu oyun ne abi.

  yanarım yanarım, bu adamı en önemli şampiyonlar ligi maçlarında 10 numara oynattı okan buruk ona yanarım. bir tane diri 10 numaramız olsa, hadi onu da geçtim mertens oynasa belki gruptan çıkardık.

  inşallah kısa zamanda bunu da üçe beşe ona bir şeye yurtdışına itelerler.

 • 14. chp'nin 31 mart'ta hezimete uğrayacağı gerçeği

  inşallah şöyle %20'nin altına düşer de görürüm ben o zaman. geçen sene kk hariç hangi adayı çıkarsa seçimi alacaklardı ama onlar naptı 12 seçim kaybetmiş adamı cb adayı yaptılar ve bu halkın umudunu ellerinden aldılar. üstüne muharrem ince'ye çekil yoksa kazanamazsın diyip adama baskı ve iftira attılar. bu malum parti her zaman diyorum konumundan mutlu iktidar olmak istemiyor diye. delege sistemini zaten anlatmaya gerek yok adamlar doğudan oy alamıyor ama delege sayısı neredeyse aldığı oy oranına göre oldukça yüksek bu da partide hangi lobinin olduğunu biliyorsunuz siz nasıl bir yapılanma olduğunu gösteriyor. dediğim gibi %20'nin altında alır ve izmiri kaybederlerse içim anca soğur..

 • 15. türkiye'de idam olsa ne olurdu

  türkiye'de kanun sorunu yok, kanunun uygulanmama sorunu var. idam cezası gelse taksiciyi öldüren psikopat, teröristler veya çocuk tacizcileri için gelmeyecek. adamlar suçun şu demeden meczupun birinin iftiraları ile kumpas kurup yüzlerce insanı senelerce hapis yatırdılar. idam cezası olsa hiçbiri hayatta değildi.

 • 16. zenci kelimesi bir hakaret midir sorunsalı

  hakaret falan değildi bu kelime yıllar yılı. sosyal medyanın peydah olmasıyla her boka duyar kasan sikindirik bir tayfa var, o tayfanın götten uydurmaları bunlar hep.

  50 yıl boyunca "eti negro" olarak üretilen bisküvi bile bu duyarcı denyo gerizekalı tayfa yüzünden "eti nero" oldu.

  türkler zencileri her daim sevmiştir, hele hele sporcu olan zencilere özel ihtimam gösterirler, ayrıcalıklı sevgileri vardır. bu amk duyarcıları yüzünden hiçbir kötü anlamı olmayan kelime ırkçılıkla bağdaştırılır oldu, "siyahi" diye sikik bir kavram çıkarıldı.

 • 17. kendini nasıl hissediyorsun

  içtenlikle sorulmuş bir nasılsın sorusuna altı gün aralıksız ağlayacak kıvamdayım.

 • 18. akp'nin %38 oy ile tulum çıkartması

  inan zerre skimde olmayan durumdur. haziran ayından beridir de siyasetten nefret etmiş durumdayım. kendi ilçemde bile chp ye oy vermeyeceğim çünkü çıkardığı adayı beğenmedim. hayırlısı olsun.

 • 19. kadınların araba kullanırken yaptıkları hatalar

  bu tarz bir başlığa yazmaya yer arıyordum. bakın kadınlar kötü araba kullanmıyor. bu yaşıma kadar trafikte tecrübe ettiklerime göre düşüncem bu. araba kullanmak teknik olarak zaten basit. uzay mekiği değil. maymunlar da kullanıyor.

  kadınlar trafikte hata yapmıyorlar. çünkü yaptıkları hata değil onların gerçeği. kendi yaptıklarının doğru olduğuna inanıyorlar. kadın trafikte kadınlığından vazgeçmiyor. bütün mesele bu aslında. o da çoğunun narsist olması. sağa sola dönerken bakmıyorlar çünkü siklerinde değil. banane o baksın düşüncesi tamamen. ego ve kibirin sonucu. arabalara da erkekler kadar bağlı değiller. aynaları kontrol etmemek, ana yollara kamikaze gibi atlamak tamamen kadının hayattaki umursamazlığını temsil ediyor. yolun ortasında durup mağazaya giriyorlar mesela. çünkü siklerinde değil. aptal değiller kötü araba da kullanmıyorlar. sadece benciller.

 • 20. cmylmz'nin rick gervais'ten pahalıya bilet satması

  korkmayın birim para hesabı yapmaya gelmedim.

  8 ay önce viyana'ya gelen ricky gervais'in armageddon gösterisine viyana'nın en büyük salonlarından biri olan (en büyüğü de olabilir) wien stadhalle'de kategori c'ye denk gelen bir bileti 60 euro'ya almıştım. bilet

  şu an ise 11 ay sonra aynı salonda olacak cem yılmaz'ın gösterisinin aynı kategori bileti 125 euro kategori c, sıra 11.

  yıllık enflasyonu %20 alsan bile neredeyse 1.5 katından fazla pahalı.

  sanırım bir şeylerin türklere pahalı olması için türkiye'de olması gerekmiyor.

  hangi komedyenin daha iyi olduğunu ise takdirinize bırakıyorum.

  edit: klavye hassasları için rick, ricky olarak değiştirildi. ne çok ruh hastası varmış, sanki bunu konuşuyoruz. müptelaları için, başlıkta cmylmz yazdığım da cem yılmaz aslında. sığmadı da, ondan öyle açtım başlığı.

  edit 2: bilet alıp almadığımı yazmamama rağmen “paran yoksa gitme”ciler ile “alma o zaman bak gör nasıl düşüyor fiyatlar”cılar dolmuş başlığa. konu para olup olmamasından ziyade, o gösterinin ederi. 60€’luk herhangi başka bir şeye 125€ ödemeyi sorun etmiyorsanız zengin değilsiniz enayisinizdir. ya da size göre 125€ da ediyordur, ona da söyleyecek bir şey yoktur.

  işbu entarinin amacı yukarıda belirttiğim kıyası tartışmaya açmaktır. ama bayılıyorum cağnım ülkemin fikir yobazlarına. bizde “bence” diye bir şey yok. “ya benim gibi düşünüyorsundur ya da malsındır” var.

 • 21. hafize gaye erkan

  geçen akp'ye yakın ihracatçılar "döviz kuru çok düşük" diye açıklama yapmıştı. bence bu işin arkasında ihracatçı islami sermaye var. muhtemelen lobi yaptılar. zaten hge üstünde bir operasyon var bir süredir. bu sermaye grubu gene "düşük faiz yüksek döviz politikası" için bastıracak. buradan da ihracat artacak diye düşünüyorlar.

  halk ise daha da fakirleşecek... orası belli oldu artık... ahlaki seviyesi "milletin ..... koyacağız" olan bir sermaye çevresinden bahsediyoruz.

  bu cahil ve hırslı yeni sermaye grubu ülkeyi resmen çöküşe götürecek. yarattıkları derin krizi algılayacak bilgiye ve görgüye de sahip değiller. para hırsı ve zenginleşme isteği gözlerini kör etmiş. kendi çıkarlarından başka bir şey gördükleri yok. ülkenin doğasını da böyle mahvettiler...

 • 22. taksiciyi vuran şahsın terör sempatizanı çıkması

  ayrılıkçı kürtlerin büyük bir çoğunluğu hayatta başarısız olmuş, tutunamamış, topluma ayak uyduramamış, doğru düzgün bir işi, gücü, gönül ilişkisi ya da aile hayatı olmayan genç erkeklerden oluşuyor. maruz kaldıkları propagandanın da etkisiyle bu bitik hallerinden türkleri(normal insanları) sorumlu tutuyorlar. bu öfke, kin ve kıskançlık nöbeti kendilerini kullanmak isteyen kişiler tarafından kolayca yönlendirilebilmelerini sağladığı gibi, mental sorunların tetiklemesiyle kendiliğinden topluma zarar verme eğilimi de gösterebiliyorlar.

  örnek olaydaki demli parazit için ise yapılacak şey belli. 12 yaşındaki kız çocuğu öldüren suriyeli sığınmacı ile en kısa sürede aynı koğuşa kapatılması gerekiyor.

 • 23. inci taneleri

  yılmaz erdoğan'ın dizide, her karaktere mobbing uygulayan, dünyanın en saygısız insanını canlandırdığı yapım.

  bütün dizi yılmaz erdoğan'ın canlandırdığı karakterin, sosyo-ekonomik statüsü ve eğitimi fark etmeksizin, zengininden fakirine, eğitimlisinden cahiline, kadınından erkeğine, hatta köpeğe, etrafında kim varsa laf sokması üzerine kurulu. laf sokmadığında da küçümseyici bir biçimde bıyık altından gülüyor onlara.

  adam bir tek emniyet müdürü eski öğrencisine nefes almadan yaltaklandı. ona da işi düştüğü için.

 • 24. müslüm dilberay ve bergen'i hala izlememiş insan

  inci taneler, kızılcık şerbeti vb dizileri de izlememiş insandır. ayrıca çoğu netflix us dizisine de önyargılıdır.
  bu onu üstenci, elit, modern ya da beyaz türk yapmaz, sadece arabesk kültürü ve ucuz işleri sevmediği için olabilir.
  çünkü vakti zamanında eşkiya, komiser şekspir, babam ve oğlum ya da gönül yarası gibi filmlerin ya da süper baba, baba evi, ikinci bahar, bir istanbul masalı, ekmek teknesi gibi dizilerin ve 2000'li yıllarda hollywood'un en zengin dönem yapımlarının tadını biliyordur.
  bu yüzden, bu;
  permesan peynirinin tadını bilirken, lor peyniri yemek istememek kadar doğaldır.

 • 25. dostoyevski'nin abartılmış bir kitap olması

 • 26. yazarların favori saat markaları

  iflah olmaz bir seikocu olarak görüyorum ve arttırıyorum:

  (bkz: grand seiko)

 • 27. cedric bakambu

  bayern maçında 10 dakika oynayıp gol atıp değerini 5 milyon euro yapmıştır.bayern münih maçları sayesinde 40 milyon euro kazandık

 • 28. eminönü'nde dönere 600 tl veren adamın isyanı

  2 döner 2 ayran 40$. bunun lokasyon ve yemek olarak muadilini roma'da yesen 25$ dan fazla tutmaz. çok büyük sikiş dönüyor. artık açtık, yorgunduk, fiyat sormadık daldık yedik vs yapmayın etmeyin. yaya trafiği çok olan yerlerde adamların zaten müşteri devamlılığına ihtiyacı yok. büfenin önünden günde 5 milyon adam geçiyor on binde birine saplayıp geçse yeter.

 • 29. 2 şubat 2024 alev alatlı'nın vefatı

  akp'nin entelektüel dünyadaki palalı sabrisi olarak gerçek palalı sabri ile aynı gün ölmesi ilginç bir tesadüf olmuş.

 • 30. 1 şubat 2024 recep tayyip erdoğan açıklamaları

  yıllar önce bir sokak ropörtajına denk gelmiştim iran'daki şer'i düzenden kaçıp gelmiş türkiye'ye "iran'da da her şey böyle başlamıştı, yapamazlar demiştik ama yapamazlar dediğimiz ne varsa yaptılar." izlediğimde çok etkilenmiştim ve bir aydınlanma yaşamıştım. gerçekten de dönüp baktığımda yapamazlar denen ne varsa yapmışlardı ve yapamazlar dediğimiz her şeyi de yapacaklardı. yapacaklar arkadaşlar, her şeyi yapacaklar.

 • 31. eski günlere özlem duyulmasının sebebi

  (tam sözlerle olmasa da hatırladığım bir hikayeden)

  yaşlı, fakir, perperişan birine soruyorlar:

  - bir dileğin olsa, bu ne olurdu?
  + gençliğime geri dönmek!
  - iyi de sen gençken de, fakirdin, güçlüklerle didindin durdun, nesini geri istiyorsun ki
  + evet gençken de fakirdim, özlenmez diyeceğiniz kadar zordu ama o zaman “umudum” vardı!

  aradığımız/özlediğimiz şey eski günler, çocukluk, ilk gençlik vs değil; birşeylerin yoluna gireceğine dair sonsuz “umudumuz” bence…

  (dosdoğru sözleri bulursam, editlerim)

 • 32. murat kurum'un %50 oy alma ihtimali

  burada şimdi sen objektif bir yorum mu yapmış oluyorsun?

  yada gönlünden geçeni senin mamanı vereni seçtirmek için algı mı yaratıyorsun?

  kurumun siyasi başarısıymış. ne başarısı var? bu kadar ölen insanın ahı var ahı.

  rantsal barış ile bu kadar çok insanın ölümünde baş sorumlulardan birisi. gerçi halkın da bir sürü suçu var orası ayrı.

  ama dirayetli olup halkın kötüyü bile istese sen doğru olanı yapacaksın. o zaman siyasal başarı elde edersin.

  erdoğanın parmağındaki kukla buda.

  in ali bin aliden bir farkı yok.

  he sonuçta kazanabilir buna bir şey demiyorum.

  çünkü türkiye halk olaya takım tutar gibi baktığı için körü körü yine oyunu kendi cellatlarına atacaktır.

 • 33. karımı çalıştırmam diyen erkek

  maddi gücü yerinde olup bunu diyorsa beni bulsun dediğim erkektir. ohhh mis gibi evimin tadını çıkarırım, atlarım arabama gezer tozarım. yerim içerim alışveriş yaparım. diğer türlü maddi gücü yerinde değilse zor. evde sabahtan akşama kadar kısıtlı imkanlarla hep aynı monotonlukta, sürekli bir şeylere sarar insan.

 • 34. 1 şubat 2024 işçilerin fabrikada rehin alınması

  bizim muhalefet de mal. şu olay üzerinden 1 aylık prim var en az. hadi herkes chp saldırıyor da, chp de saf git şu olaya açıklama yap orada, getir kendi medyanı terörist rehin aldı de. bak nasıl şenleniyor ortalık.

  neyse hepsi satılmış bizide satmışlar o yüzden otlamaya devam.

 • 35. memurların memurlarla evlenme saçmalığı

  memurun ailesini hakli cikarmis hikaye. sonucda kadin evlenmis mutlu olamamis ve bosanmis.

 • 36. kızılcık şerbeti (dizi)

  bu meto da gün gelir mihri'ye aşık olur, acılar çeker. klasik.

  en anormal ilişki gibi görünüp, en normal ilerleyen leman kayhan ilişkisi çok iyi değil mi ya? çay kahve içip dedikodu falan yapıyorlar. 10/10 valla.

 • 37. 3 ayda evlilik kararı almak

  evlenmeden önce aynı evde yaşayın abi yea geyiği yapanları çok merak ediyorum ya :) düşündüm şimdi yozgat'tan bir genç bu sayfayı okudu, döndü anasına babasına baktı, sonra sevdiceğini düşündü, aynı evde yaşamak falan? oğlum siz nerede yaşıyorsunuz amk, dünya kadıköyden ibaret falan mı sanıyorsunuz? armut armut öğütler vermeden önce keşke bir topluma, kişilere, tv'lere falan baksanız ya.

  özet: kötü karardır, 3 ayda birini tanımak çok mümkün değildir.

 • 38. aslan abartılmış balon bir hayvandır

  sen öyle zannet. ama şu kadarını söyleyeyim. donuna sıçarsın.

  suriye savaşı sırasında açlıktan zarar gören hayvanat bahçesi hayvanları avrupaya bakıma gönderilmeden önce kısa bir süre türkiyede konakladı. bu zamanda bir vesile ozel kafesi içinde türkiyeye getirilmiş bir aslanla goz goze gelme fırsatım oldu. etrafında dönemeyecek şekilde uzunlamasına özel çelik tel kafes içerisindeydi. böyle bir fırsat bir daha ele geçmeyeceği için kimseye sormadan direk kafesin yanına yaklaştım ve max 30 cm den gözlerine baktım. bi 30 sn bakıştıktan sonra bir kükredi tüm suratım tükürüğe boğuldu. sesinin kalbimden girip sırtımdan çıktığını hissettim. kıç üstü yere yuvarlandım. bakıcısından da fırça yedim.arada kafes olmaksızin böyle bir tecrubeyi yaşarsan muhtemelen hayvan seni bok soslu olarak yemek zorunda kalır.

 • 39. değersiz hissettiren erkek

  kendisi de yoğun değersizlik duyguları yaşıyordur.

  insan içinde ne varsa dışarıya da onu yansıtabilir anca.

  el iyisi dediğimiz, eşi ve çocuklarına kötü davranıp, ailesi dışındaki insanları etkilemeye çalışan, onların beğenisini kazanmaya çalışan insanların genel sorunu kendilerinin değersiz olduklarına inanmalarıdır.

  "ben değersiz biriyim, bana değer veren, benimle evlenmiş kişi benden de değersizdir, benim çocuğumsa o da değersiz ve önemsizdir haliyle" şeklinde bir inanca sahiptirler, tabii bütün bunlar bilinçaltında gerçekleşir, bilinçüstünde kişi neden öyle davrandığının farkında değildir genel olarak.

  kısacası, insanın birlikte olduğu kişiye gösterdiği saygı, kendisine duyduğu saygının yansımasıdır.

 • 40. sanayide hiç kadın çalışmaması

  "feministlerin uğramadığı başlık"mış, te allam.
  geldik evladım, geldik...

  çalışıyoruz gayet, iyi de kazanıyoruz.
  sanayide iş var, para da var. sadece daha çok imam hatipe değil, meslek okullarına yönelmesi gerekiyor eğitim sistemini kurgulayanlarin.

  meslek liseleri candır. annem motor meslek lisesinde 11 yıl çalışmıştı matematik öğretmeni olarak (80'ler ve erken 90'lar)
  az da olsa kız öğrencileri vardı okulda. mis gibi motor ustası yetiştiriyordu okul.

  kalifiye mavi yakalıların beyaz yakalılardan çok daha iyi kazandığı bir dönemdeyiz ve emin olun sanayiler kadınlar için gayet güvenli yerlerdir (20+ yıllık sanayi tecrubemle konuşuyorum)
  kızlarınızı gönül rahatlığıyla sanayilere yönlendirebilirsiniz*

  kadından kaportacı da olur, vinç operatörü de olur, bobinajcı da, mekaniker de.
  sadece kızlara salak influencerlara özenmeyecek kadar düzgün bir temel eğitim verin ve bunu mesleki eğitim ve deneyimle taçlandırın.
  unutmamalı ki komünist rusya'da kadınlar her türlü mavi yakali işte erkekler kadar aktif çalışıyordu.

  bir işin "usta"sı olmak, saygı ve güven duyulmak, katma değer içeren üretim zincirlerine katılmak filan manevi olarak çok doyurucu olaylar gerçekten. ekonomik özgürlük ise bambaşka bir muazzamlık.
  isterim ki kızlarımızın hepsi bu güzellikleri yaşasın.
  özgüvenle, özdeğerle, yüksek bir özsevgiyle kanatlarını açsın bu hayata...

  kirli eller, temiz para demektir sanayide.
  benim de ellerim tiner, boya içindedir hep.
  kızlarımızı yeni gelin sunumlarına özendirerek değil, doğru bir değerler sistemini empoze ederek büyütmeliyiz.
  kızlarımıza, ellere sinmiş sanayi kirinin oldukça saygıdeğer bisey olduğunu öğrenmeliyiz.

 • 41. galatasaray

  sürekli aynı şeyi yapıp farklı sonuçlar beklemeyelim. geçmişimizden biraz ders çıkaralım.
  ozan kabak satıldığında galatasaray’ın kasasında ekstra para olduğunu bilen kasımpaşa diagne gibi kazma bi adamı 10m€ya sattı.

  bugün yine aynı seneryo ; rıdvan yılmaz için 5m€ bonservis 1.6m€ maaş isteniyormuş.
  kardeşim bizim takımın en önemli 3 oyuncusu (mesela apo kerim) bu parayı almıyor

  rennesden assingnon (ne sikimse) için 10 m€ bonservis istiyorlar.

  adım gibi eminim bu rıdvana galatasaray dan başka herhangi bir teklif yoktur.

  burası galatasaray kardeşim bu büyüklüğün farkına varın. erden timur bu büyüklüğü çok iyi bilen biri. adamın kafasını kimse karıştırmasın çekeriz nagatomo tarzı kiralık birini ya da almayız çokta önemli değil.

  bizi bek oyuncusu şampiyon yapmayacak. geçen sene adekubbeyi aldık sıçtı batırdı unutmayın.

  bu sene fikstürde sadece 1(bir) maçımız var.
  diğer maçlarda sike sike rakipler kapanacak. kapanan rakibi açabilecek bekte teo hernandez gelmeyecekse kimse gelmesin. bu götü kalkıkları hiç almayın. aslan gibi kaan var barış var.

  son olarak reale 5 5 diye bağırdığımız maçta sol bek rieraydı kardeşim unutmayın

  yangın yapmaya gerek yok rahat olun burası galatasaray

 • 42. 4 yaşındaki çocuğa yumruk atan adam

  bu sefer videonun en güzel yerini kesmeyip devam ettirmişler ve çocuğun babasının adama tekme tokat nasıl daldığını göstermişler.

  t: yumruğun sonrasında çocuğun babası tarafından amel defteri kapatılan adam.

  not: babası olmayabilir belki. sonuçta biri dövmüş bu sığırı.
  not 2: olay rusya'da yaşanmış diyorlar.

 • 43. evi olmayana kız vermem diyen baba

  2 ay önce kuzenime kız istedik. kayınpederi olacak denyo “oğlanın evi var mı? ben kızımı kira köşelerinde çürüttürmem” dedi. bunu diyen adam 47 yaşında eyt ile emekli olmuş ve doğduğu günden beri ev sahibi olamamış. kızı istediğimiz evde 20 yıldır oturduğunu söyledi ama ev onun değil, avrupa'da yaşayan bir akrabası sırf ev boş kalmasın diye kirasız buna vermiş. 47 yaşına gelmiş ve 20 yıldır kira ödemediği halde ev sahibi olmamış biri 24 yaşındaki bir gencin evinin olmasını istiyor.fıkra bu kadar…

 • 44. dünyadaki en iyi kendini savunma cümlesi

  "naptım ya, anasını babasını mı öldürdüm?". (biri bana gereksiz kin güttüğünde)

 • 45. 30 yaş üstü erkeklerin patatese dönmesi

  5 kilo patates 200 tl. bence değerli.

 • 46. telegram'da kedilere işkence eden grup

  * adlı arkadaştan gelen mesajı aynen paylaşıyorum.

  "hocam merhaba. elemanların nerede yaşadıklarını, yüzlerini, arabalarını vs. buldum sanırım. konuyla ilgili bulduğum ipuçlarını paylaşırsan belki bu katillere ulasabiliriz.

 • 47. berber fiyatlarının çıldırmış olması

  oğlanla benim tıraşa 250 verdim. içinde sakal, yıkama vs yok. klasik tıraş, yanları makineyle inceltip üstleri makasla kısaltıyor. hepi topu yarım saatte bitiyor. bu arada duvarda fiyat tarifesini de göremedim. onu da asmamışlar. denetim sıfır, vergi neredeyse yok. allaha emanet.

 • 48. bir kadını azdırmanın yolları

  kadının size azacağı varsa cuma namazı sonrası bim'in açılmasını beklerken karşılaşsanız bile azar. yemekle suyla bir insanı tavlayabilirsiniz de azdırmak zor biraz.

 • 49. ölmeyi problem etmeyecek seviyeye ulaşmak

  bi hafta önce amcam genç sayılabilecek bi yaşta vefat etti. birden akciğer kanseri olduğunu öğrendik ve dördüncü evreydi. içki ya da sigara içmezdi. nasıl ve ne zaman geç kalınmıştı, bir anda koca ev ölüm döşeği oldu. bize söylememişlerdi bu durum bizim için daha ani ve şok edici olmuştu.
  çok ağladım çok yandı içim, kuzenlerimi düşündüm. şimdi ölmek kolaydı artık onlar için çünkü zaten babaları gitmişti, belki kavuşmak ümidiyle ölmek vardı artık. çok acı fakat şimdi ölsem amcam orada işte sanki yabancılık çekmem. sevdiklerimiz öldükçe ölüm bize zor gelmez olur gibi, kavuşmak var serde.

 • 50. 3 şubat 2024 fatih erbakan'ın ittifak açıklaması

  tüm illerde aday çıkaracağı açıklamasını yaptıktan bir gün sonra vazgeçtim açıklaması yapacaktır. (bkz: dejavu)