Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 12 eylül 2021 trabzonspor galatasaray maçı

  amına koyayım ne zevkliymiş defans hatası ile gol atmak. hep bizim salaklar yapıyordu hata şimdi empati yapabildik. hiç bir bok oynamıyorken gol atıyorsunuz. çok iyi lan zevkliymiş.

 • 2. 12 eylül 2021 fenerbahçe sivasspor maçı

  fenerbahçeliler olarak hepimizin toplanıp sivas'a teşekkür etmemiz gereken maç. eğer geçen sene sivas'ı yenip bir şekilde şampiyon olsaydık, bu sene takımın başında emre, volkan, selçuk, sol bekte caner, orta sahada mhy,ozan, forvette cisse, thiam olurdu. daha da kötüsü bu kadroyla şampiyonlar ligine gidiyor olurduk ki düşünürken bile tüylerim diken diken oluyor.

 • 3. 2021 italya gp

  önde dünyanın olayı olurken mazepin bir spin attı, sonra 5 saniye ceza aldı, sonunda kendini dnf etti. adam kendi kendine dünyanın mücadelesini verdi arka tarafta. öndeki kaosa katılamayınca kendi kaosunu yarattı goatım benim.

 • 4. sevan nişanyan'ın atatürk'e pislik demesi

  karısına bok döken bir adamın, ulusun atasına hakaret etmesidir. terbiyesizlik yapan bu herifi ciddiye bile almak hatadır.

 • 5. fatih terim

  abdullah avcı'ya sorsalar adam galatasaray'dan morutan çıksın derdi.

  fatih terim morutan'ı çıkardı. pes diyorum artık.

 • 6. çalışılan sektörün bir sırrını bırakmak

  bir gün bir müşteri akşam mesai saatleri dışında arayıp klimanın bozulduğunu, zor durumda kaldıklarını söyleyip, gelmemi istedi. sofradan kalkıp bir ton yol giderek müşterinin iş yerine ulaştım.

  baktım şartel atmış, kaldırdım gerekli kontrolleri yaptım herhangi bir sorun yok.

  - borcumuz ne kadar?
  - 100 lira yeterli
  - 100 lira mı? ne yaptın ki 100 liralık, şartel kaldırmak 100 lira mı al şu 20'yi hadi güle güle

  sofradan kalkıp mesai saatleri dışında bir ton yol gitmenin, şarteli kaldırmaktan aciz bir insan olmasının bedeliydi aslında 100 lira. ses etmeden çıktın iş yerinden bodruma inip adamın dükkanının şartelini indirdim, iş hanının önünde tekrar aramasını bekledim.

  çok geçmedi zaten tak! aradı. biraz daha oyalanıp çıktım tekrar yukarı söktüm klimayı yalandan kurcaladım.

  - klimanın kartında sorun var değişmesi gerekiyor, bu nedenle şarteli attırıyor mazallah yangın çıkabilir.
  - hadi yaaa ne tutar
  - 600 lira
  - hemen yapabilirmisin?
  - tabi tabi

  klimanın kartını söküp arabaya indim bir sigara içtim yukarı tekrar çıktım ve aynı kartı tekrar takıp 600 lirayı alıp çıktım. 100 liradan kaçıp, insanların emeğine göz dikersen öpüverirler adamı.

 • 7. laiklik anayasadan çıkartılmalıdır

  turkiye laiktir laik kalacak.
  beğenmeyen ağlayarak star gazetesine yazabilir ahahahahaha.

 • 8. tayyip erdoğan'ın olası 2023 seçimi hamleleri

  meksika yapimi harika bir film var. la dictadura perfecta

  bu filmi izlediginizde, ulkemizde olanlarla alakali, cok ilginc benzerlikler bulabilirsiniz.

  diyeceklerim bu kadar.

  turkce meali : mukemmel diktatorluk.

 • 9. altay bayındır

  40 dakika köpek gibi koşan 10 arkadaşının emeğini tek bir basit hareketle piç eden kaleci.

 • 10. illegal yayın izleyen de izleten de ceza alacak

  fakirin eğlencesi sporu bile tv den aldınız..
  platformlara internet tv kere verdiniz..
  napacak millet..hepsine ayrı ayrı para mı bayılacak?

 • 11. kim kardashian'ın tüyler ürperten kıyafeti

  böyle daha güzel olmuş, en azından yüzü görünmüyor.

 • 12. 90'lar türkiyesini mükemmel bir şey sanmak

  90'larda şimdiki gibi dünyaya açılan internet olmamasına rağmen insanlardaki bilgi birikimi şimdikine nazaran üst düzeydeydi.
  günümüzdeki insanlar cahil kalabilmek için internette ossuruk peşindeki( instagram, twetter, tik tok, facebook,snapchat) uygulamaları takip ediyor.

 • 13. bir erkeğin eski sevgilisini unutma süresi

  cemal safi nin bir üniversitede verdiği konuşmadan alıntıdır.

  --- spoiler ---

  4 yıl erkekte sürermiş kara sevda 2 yıl hanımlarda, şimdi şuna benzetirim (gülüşmeler) çok ciddi bir konu bu ya ne diye gülüyorsunuz ki? şimdi hanımefendilerinki çam ağacının yanmasına benzetirim ayyuka çıkar alevleri gökyüzünü kaplar ama köz bırakmaz tak diye söner, meşe odunun yanışı erkeğin aşkına benzer yani meşe odunu o kadar görkemli yanmaz ayyuka çıkmaz alevleri ama yanar ha yanar yanar ha yanar

  zaten hanımlar bizden daha duygulu olsaydı hanımlar daha çok şair olurdu değil mi?
  --- spoiler ---

 • 14. çalışanların ücretsiz pcr testi yaptıramaması

  saçmalaktır.

  yalnız şu da var, lan arkadaş çok mu zor aşı olmak? ne tatlı canınız var ben anlamıyorum mrna aşıymış uzun dönem bilmiyoruz şu bu diyenler yaptıranları dangalak kendilerini çok zeki sanıyor herhalde.

  çinovak olun biontech olun ne buluyorsanız hangisi kafanıza yatıyorsa olun geçin amma büyüttünüz be.

 • 15. boş ev vergisi

  (bkz: boş kafa vergisi) mevcut sorunların yanı sıra daha fazla sorunu çözme potansiyeline sahip aslında

  edit: vergi cehennemi olan ülkede, pek çok ekonomik sorunun kaynağı devletin ölçüsüz vergilendirme sistemiyken, vergi kavramı neredeyse bazı kesimleri cezalandırma aracı olarak kullanılıyorken, yaşadığın sorunda daha fazla vergi talep etmek nasıl bir kanıksamışlık ve kabullenmişlik acaba?

 • 16. 2 çocuğu sma'dan ölen ailenin 3. sma'lı çocuğu

  ekleme:

  sma tedavisi hakkknda daha ayrıntılı bilgi geldi.

  (bkz: #127961599)

  ekleme 2:

  ailenin sağlıklı 2 kız çocuğu var. sırf erkek de olsun diye 5. çocuğu yapmışlar resmen.

  https://www.gazeteduvar.com.tr/…cagri-haber-1507935

  ekleme 3:

  miran'a hayat ol kampanyasında çalınan paraları ünsal arık anlatıyor.

  https://youtu.be/rjwbslwc2ay

  22:30'da başlıyor.

  2. video

  https://youtu.be/fmdwb3_jxra

  bakın güzel kardeşim, genetik tarama diye bir şey var artık. çocuk yapmadan evvel bunu yaptırabiliyorsunuz, riskleri görebiliyorsunuz. hadi genetik tarama yaptırmadan ilk çocuğu yaptınız, sma'lı doğdu. hastalığı öğrendiniz. eminim doktorlar ikinciyi yapmamanız hususunda sizi uyardı. ama yetmedi 2.'yi de yaptınız ve o da sma'lı doğdu. ikisi de öldü. üçüncüyü ne demeye yaptınız arkadaş? "önceden bu hastalığı bilmiyorduk." demişler. nereye bilmiyordunuz? kimse size ilk iki çocuğunuzun niye öldüğünü, bunun önüne nasıl geçeceğinizi anlatmadı mı? bir değil, iki değil, üç çocuk! üçü de sma'nın pençesinde. bu şekilde ardı ardına sma'lı çocuk yapan ilk aile de değiller, son da olmayacaklar. instagram'daki kampanyalara bakın, çoğunun abisi ablası aynı hastalıktan vefat etmiş. bu kadar yardım kampanyaları düzenleniyor, deli paralar toplanıyor, bu paralar nereye gidiyor? çocukların akıbeti belli değil ki zaten bu tedavi de kalıcı değil, en fazla 5 yıl falan uzatıyor ömrü. sizce gerçekten bilinçsiz mi bu ebeveynler, ahmak mı yoksa bu işi rant kapısına mı dönüştürüyorlar?

  haber burada

  --- spoiler ---

  2 oğlunu sma'dan kaybeden çift, 3. kez aynı acıyı yaşamak istemiyor: "murat'ın kaybedecek zamanı yok"

  ığdır'da 2,5 ve 1,5 yaşlarındaki iki oğlunu 2 yıl arayla spinal muskuler atrofi (sma) hastalığı nedeniyle kaybeden sakine ve yaşar koç çifti, 3'üncü çocukları sma'lı 13 aylık murat'ta da aynı acıyı yaşamak istemiyor. murat'ı yaşatmak için 4 ay önce ankara'ya taşınan aile, yardım kampanyası başlattı. sakine koç, oğlunun tedavisi için gerekli olan 2 milyon 250 bin doların yüzde 42'sinin toplandığını söyleyerek, "önceden bu hastalığı bilmiyorduk ama şu an tedavisi var. biz bu maliyetin altından kalkamıyoruz. gözümü güne açtığımda murat’ı kaybetme korkusuyla yaşıyorum" dedi.

  ığdır merkezde yaşayan sakine ve yaşar koç çifti, 2015'te 2,5 yaşındaki oğulları muhammet'i, 2017'de ise 1,5 yaşındaki oğulları ibrahim'i sma hastalığı nedeniyle kaybetti. ölen 2 çocuklarının acısı daha dinmemişken, çiftin 13 aylık bebekleri murat'a da bir yıl önce sma teşhisi konuldu. aile, ığdır'da tedavi imkanları olmadığı gerekçesiyle 4 ay önce ankara'ya taşınıp, murat'ı yaşatmak için yardım kampanyası başlattı. sosyal medyadaki kampanyaya birçok ünlü isim destek verirken, 100'e yakın kişi de kampanyada çalışmak için gönüllü oldu. ancak murat'ın tedavisi için gerekli olan 2 milyon 250 bin doların yüzde 42'si toplanabildi.

  'zamanla yarışıyoruz'

  sakine koç, oğlunun tedavisinin bir an önce yapılmasını isteyerek, "murat, ölümcül bir hastalık taşıyor. ığdır'da tedavi imkanları olmadığı için ankara'ya taşınmak durumunda kaldık. 4 aydır ankara'dayız. murat için kampanya başlattık ancak kampanyamız ağır ilerliyor. kampanyamızın şu an yüzde 42 dilimindeyiz. murat'ın hastalığı çok hızlı ilerliyor bir an önce bu tedaviye ulaşması gerekiyor. bunun için de kardeşlerimizden destek bekliyoruz. bu tedavinin 2 yaşın altında yapılması gerekiyor. 12 kiloyu aşmaması lazım. murat 8,5 kiloda ve 13 aylık. zamanla yarışıyoruz. aksi takdirde murat'ın hayatı toprak olacak. tedavisi varken murat yaşasın, normal çocuklar gibi o da rahat nefesini alabilsin" dedi.

  'murat'ı kaybetme korkusuyla yaşıyorum'

  murat'ı kaybetme korkusuyla yaşadığını belirten koç, "büyük oğlum 2,5, küçük oğlum da 1,5 yaşında vefat etti. önceden bu hastalığı bilmiyorduk. ama şu an bir tedavisi var. maliyeti çok yüksek, biz bu maliyetin altından kalkamıyoruz. türkiye'de olan iğnenin 5'inci dozunu aldık. 6'ncı dozu için başvurduk. bu ilaç sadece hastalığın seyrini yavaşlatıyor ama hastalık aynı ilerliyor. murat'ın vücudu gevşemeye başladı. sırtında kamburlaşma oluştu. bir an önce bu tedavinin yapılmasını istiyoruz. gözümü güne açtığımda murat'ı kaybetme korkusuyla yaşıyorum. oğlumun tedavisi var ve bu ilaç da oğlumun hakkı. biz yüzde 40 dilimine milletimizin sayesinde geldik. yüzde 100’e de milletimizin sayesinde geleceğiz" diye konuştu.

  'murat'ın kaybedecek zamanı yok'

  kampanyada ilerleme kaydedilemediğini belirten yaşar koç ise, "çocuğum fiziki tedavi alsın diye ankara'ya taşındık. oğlumuz için bir kampanya yürütüyoruz. 11 aydır bu sürecin içindeyiz. kampanyamız diğer bebeklere göre hiç ilerlemedi. halkımızın sayesinde yüzde 42'ye geldik. biz istiyoruz ki yüzde 100'e onlar sayesinde olalım. çünkü murat'ın kaybedecek zamanı yok. eğer biz şu anda 100 bin kişiye ulaşırsak, 100 bin kişi 100 tl bağış yaparsa murat'ın kampanyası bugün biter, yarın ilacına kavuşur. benim tek istediğim, herkes kendisini bizim yerimize koysun. çok zor bizim için. bizim tek istediğimiz, devletimiz ve milletimiz bize sahip çıksın" dedi.

  --- spoiler ---

  ayrıca ek kaynak (tedavi, ilaç vs hakkında bilgiler)

  https://smabenimleyuru.org.tr/…kca-sorulan-sorular/

  ayrıca

  (bkz: sma için toplanan paranın yok olması)

  ekleme:

  sma tedavisi hakkknda daha ayrıntılı bilgi geldi.

  (bkz: #127961599)

 • 17. hoşlandığı erkeğe açılan türk kızı olmaması

  bunu daha önce yaptım sayılır. açık açık hoşlanıyorum demedim ama tanımak istediğimi söyledim. hemen reddetmedi. konuştuk birkaç kez. sonra reddetti. sonrasında ilgili tüm sosyolojik analizlerinde reddettiğim bir kadın diyerek bunu diline doladı. hiç bu kız bundan alınır mı, gururu incinir mi diye hassasiyet göstermedi. mesela farklı toplum katmanlarını anlatacağı zaman bir beşiktaş'tan bir konya'dan örnek verdi. tahmin ettiğiniz gibi beşiktaş (sanırım) onun yetiştiği, konya ise benim yetiştiğim yer. ben de nasıl bir insanı tanımak istediğimi maalesef bu şekilde anlamış oldum.

  buradan da anlaşıldığı gibi karşınızdakini insan yerine koyacağınız, gururunu ayaklar altına almayacağınız izlenimini verirseniz kimse hislerini açmakta tereddüt etmez. ben kendisinin bunu konuşup duracağını düşünmediğim için konuşmayı başlatmıştım. çok daha gençtim. insanları henüz tanımamam normaldi. bu düşünce beni biraz rahatlatmıştı. sorun bende değildi. bu olayı tecrübe edinerek devam edebilirim diye düşündüm. hâlâ da bu düşüncedeyim. sonrasında kimseye bir açılma durumu olmadı ama benzer şeyleri hissedersem bunu yapmaktan çekinmem. ama bu kez daha yakından tanımak ön şartım olur. hakkında daha fazla fikir sahibi olmam gerekir. böyle yolun sonunda tanımak insanı yıpratıyor. bir daha böyle biri için üzülmek istemem. bunu hak etmiyorum çünkü.
  konya'da yetişmeme rağmen... :)

 • 18. 15 eylül 2021 beşiktaş borussia dortmund maçı

  az önce beşiktaş maçının özetini izledim, daha sonra sinan enginin açıklamalarını. bir an içimde acaba harbi bu takım dordmundu yener mi ulan diye düşünmeye başladım.

  daha sonra dordmund leverkuzen maçını izledim. hem dordmund hem leverkuzen çok üst seviyede futbol oynamışlar. sinan engin bjk gününde olursa dordmundun içinden geçer dedi. valla beşiktaş gününde olurmu bilmem ama dordmund gününde olursa bjkli kardeşlerim helva kavurmaya başlasınlar şimdiden.

  adamların oynadığı futbol çok hızlı çok dikine çok keyifli. o sarı pipi haalandın ayağına pranga vurup zıplaması engellenirse beşiktaşın maçı kazanma ihtimali olabilir.

  beşiktaşa şampiyonlar liginde başarılar diliyorum, futbol olarak bizden öndeler bari şans yanımızda olsunda 1 puan alalım. bir mucize olurda 3 puan alırsak oohhh ne de güzel olur.

  not: sergen yalçını seven, ülkesinin puan kazanmasını isteyen ve rakibi olan beşiktaşın olası başarıları ile mutlu olabilen bir galatasaraylı

  not 2: bu dordmund bu galatasaraya gelse 8+ garanti :)

 • 19. ankara'nın en romantik yeri

  bahcelievler ve emek tarafinda sakince o sari yapraklar ile yurumektir...

  12 aralik 2020 kendi cektigim foto bahceli sokaklari...

 • 20. vitor pereira

  valla fenerbahçe taraftarı öyle aptal öyle embesil dalyaraklarla dolu ki şaşırıyorum. koduğumun aptal primatları. ne vardı sanki babadan başka takımlı olsaydık da şu geri zekalı tayfanın entrylerini görmeseydik.

  beyninize sokayım fatih terimcilere bile razıydım şu primatlar yerine.

  utanıyorum amk sizden ya. valla yemediğiniz td yemediğiniz futbolcu kalmadı it herifler sikip attınız 10 yılda takımı piçler, çok sinirliyim. siktiniz takımı siktiniz öldü kulüp tamam yeter daha ne kurcalıyonuz amk salakları. bitti bitti dibini sıyırdınız aptal sokuklar.

  adam 6 maç 5 galibiyet 1 beraberlikle devam ediyor. bu sığırlar da hiç maç kaybetmeyeceğiz sanıyor. senin spor algına boydan gireyim huur evladı.

  "gostovoyo soğ boko çokmoloydo" hayır beke değil senin götüne boydan sokmalıydı gustavoyu. koduğumun çakma gurdiolası. aptal piç.

  siktirgit al 100 bin tlye sertifikanı geç siirtsporun başına sal bizi sal artık amına kodumun aptal piçi.

  sal bu takımı sal, bir de taktik yazmış sinirden kendimi sikeceğim aptal ergen piç yeter lan.

  amk habeş maymunlarını mutlu edemezsin ki sikikler 20 maç kazansan 21.de olmaz bu takımdan diye homurdanmaya başlıyor. geçen sene pompaladıkları olumsuz hava olmasa min 1 maç kazansak şampiyonduk.

  ama olur mu, bu aptal orospu çocukları rahat bırakır mı tabi. sikmeden rahat edemiyorlar. önce takımın anasına varana kadar sikip keyif sigarası yakmazlarsa rahatlayamaz itler. sikip atacaklar sonra oturup serdar ali çeliker izleyip "baba sutoper" diyip orgazm olacak orospu çocukları.

  fenerbahçe kapanmadan rahat etmeyecek piçler.

  koduğumun sığırları lütfen salın lütfen ya. yalvarırım siktirin gidin 1 sezonluk united falan tutun. bakın aramızda para toplayalım sarı lacivertli kanaryalı başka takım kuralım yeter ki siktir olup gidin. lütfen yalvarırım orospu çocukları artık gidin. çünkü ortada sikilecek bir takım kalmadı, 10 yıldır takım bırakmadınız. lütfen salın.

  rezil bir kitle ya, taraftarı hariç bu kulübe aşığım ama taraftarı görünce kendimi kesesim geliyor. böyle embesil bir kitle yok yok.

  not:sözlük tarihinin en küfürlü entrysini yazdığım için özür dilerim, normalde valla böyle bir insan değilim gayet sakin küfürsüz konuşurum ama delirttiler. lanetlenirsem lanetleneyim ama bu aptal orospu çocuklarına sabaha kadar sövsem için soğumaz. nefret ettirdiniz taraftarlıktan da takımdan da. size boydan gireyim şerefsiz sikikler.

 • 21. 17'lik bir kızla 37'lik bir kadın arasındaki fark

  şarap şarap şarap da şarap.

  ulan dağarcığınızdan "yıllanmış" ve "şarap" kelimelerini çıkarsak, 30+ kadınları tanımlayacak cümle kuramayacak, yolda görseniz quasimodo gibi en yakındaki yüksek binanın tepesine çıkacaksınız, koduğumun klişicileri.

 • 22. parka dökülen mangal külünden yanan çocuk

  fethiye'de gerçekleşen, 6 yaşındaki yeğenimin başına gelen rezalettir. belediye, çocuk parkının yanındaki konteynerlara, etraftaki mangal yapan et lokantalarının küllerini buraya
  dökmelerine izin vermiş.
  cocuk parkına dökmelerine izin verilmesi rezaletini de geçtik, külü kor halinde dökmüşler ve 6 yaşındaki yeğenim kum sanıp oynamak için bir anda koşup icine girmiş ve girdiği gibi çığlık çığliğa bağırış. sonuç 2. derece ayakta yanık

  oradaki lokantalar sucu kabullenmemis. soğutup döküyoruz biz demiş. gerekli yerlere şikayetleri yaptık. bir şey cıkacağından da umudum yok açıkcası. en azından içine de düşebilirdi ihtimalini düşününce bir nebze rahatlıyorum. türkiye gibi insan canının hice sayıldığı bir yerde ucundan bucağından hepimize bir rezalet , kepazelik, bela dokunuyor işte. hele cocuksan neşeyle oynayıp kosmak bile haram
  edit: mesajlarınız, iyi dilekleriniz icin , desteğiniz için cok tesekkür ederim. uzun sure önce münasebetsiz, hadsiz insanların mesajlarına artık tahammül edemediğim için mesaj alımını kapatmiştım. bugün bu olay sebebiyle açtım 1-2 tane çürük elma dışında hic kimseden kıricı , hakaretamiz bir dönüş almadım. burası gercekten iyi insanlarla dolu.

 • 23. abdülkadir ömür

  üzerine gitmeyin çocuğun, o hızla koşarken görüş açısı ve keskinliği azaldığı için bir an yer sofrası var sandı oturmak için attı kendini yere.

 • 24. bekar kalıp yalnız ölmek

  bir gün aslında hep tek başına olduğunu hissettirecek biriyle yaşlanmaktansa,

  hep tek başına olduğunu bilerek ölmek yeğdir.

 • 25. 11 eylül 2021 büyük uyanış mitingi

  seviyesi aşağıdaki gibi olan miting:

  (bkz: sen de yargılanacaksın bill gates)
  (bkz: aşı karşıtlarının istiklal marşını yanlış okuması)

  2021 yılında bu tiplere laf anlatmak zorunda kalanlara sabır diliyorum.

 • 26. miralem pjanic

  entrylere baktım ne mutlu, hep galatasaraylılar fenerbahçeliler kaliteli futbol izletti türünden şeyler yazmışlar.

  futbol bu olmalı, renklere hepimiz sevdalıyız ama kalite asla tesadüf değildir.

 • 27. bu saatte hala uyumama sebebi

  yasadigim haksizliklari dizdim karsima lafliyoruz
  laf lafi aciyo

 • 28. ak parti sansüre asla müsaade etmez

  gençlik, hatta herkes sizin yüzünüzden vpn uzmanı oldu. bu müdahale etmemiş haliniz mi?

 • 29. aşının seboreik dermatiti geçirmesi

  2 doz biontech aşımı oldum ama hala hayvan gibi egzamam var.

 • 30. yaş aldıkça anlaşılan şeyler

  insan kendi yanlışlarını yapmalıymış.

  başkalarının tavsiyelerini dinlemiş ve neticesinde batırmış olmak daha büyük can yakıyor

  ayrıca; iyi niyetli sandığınız insanlar o kadar da iyi olmayabiliyor. yeri geliyor kendi annenizden babanızdan bile zarar görebiliyorsunuz. şu bir gerçek ki maalesef günün sonunda hep tek başımızayız. en yakınına bile tamamen kendini açmamalıymış

 • 31. max verstappen

  2021 italya gpsini hamiltonun üstünde bitirmiştir.

 • 32. masterchef türkiye

  burcu bu akşam komutan logar konseptiyle aramızda galiba.

 • 33. sinema tarihinin en abartılmış filmi

  çoğu kişi sevmediği filmleri yazmış.yazılan filmler arasında yüzüklerin efendisi , baba gibi filmler bile mevcut.bir filmi beğenmiyorsunuz diye o film abartılmış olmuyor.

  "x filmini izledim , beğenmedim(ya da anlamadın).ben beğenmediysem bu film çok abartılmıştır".tam olarak bu kafayla yorumlar yazılıyor.

 • 34. ilker canikligil

  ne suriyeli güzellemesi lan? suriyeli videosunda, yanında çalışan gençler sizin gibi yapıp suriyeliye yüklendi. adam gayet normal cevap verdi.

  herkes sizinle aynı düşüncede olamaz. siz, neden akpliler gibi yüzyıllardır insanlara bunu dayatıyorsunuz? bırakın da insanlar ben böyle düşünüyorum, böyle mutluyum desin, ben buyum ve kökenlerim bu desin.

 • 35. kayınbaba sayesinde zengin olmak

  (bkz: cool story bro)

 • 36. pfizer aleyhinde açılan davalar

  71 değil 71000 dava açılsa, pfizer hepsinde suçlu olsa, ben yine fda dan tam onay almış aşıyı tatava yapmam olurum aşı karşıtı kardeş. sen olma karışan yok ciğerine kuvvet.

  not: abdurrahman dilipak'la aynı kafaya ulaşmam için gerekli kimyasalı geliştirmediği için pfizer'a ben de kırgınım.

 • 37. cristiano ronaldo vs lionel messi

  messi, yusuf yazıcı ve burak yılmaz'ın takımının şampiyon olduğu lige giderek klasını ispatlamıştır.

 • 38. cevheri güven

  inandırıcı olabilmesinin sebeplerinden biri de karşı tarafın sahtekarlığına olan kesin inanç.. "darbeyi eniştemden, teyzemin kızından, haloğlundan öğrendim" diyen devlet yöneticisi mi olur lan?

  ve olayların açıkça tartışılmasını engelliyorlar.. çıksın en yetkili devlet görevlileri bir mahkemenin, araştırma komisyonunun karşısına. en küçük ayrıntıya kadar her şey sorulsun, neden izin vermiyorlar? "ben söylüyorum, böyle oldu." sana neden inanayım? valla organize sahtekarlık ve hırsızlık partisi olarak faaliyet gösteren bir yapının herhangi bir lafına inanacağıma bu adamın söylediklerini ciddiye alırım.. ha bi sümüklüye tapıyorlar orası ilginç tabii..

 • 39. pazar sabahı erken kalkmak için bir neden

  benim için cmtsi gecesi yatmamak için olan neden...

  7-8 saat uzaktaki manitayı ziyarete gidip çalan kapıyı "pazar sabahı kim bu ya?" diye açtığında yüzündeki gülümsemeyi görmektir

 • 40. irfan can kahveci

  başakşehirden sakat geldi baya bir beklendi oynadı yine sakatlandı.. bu sene yine bir maç oynadı yine sakat, atlattı deniyor giriyor oyuna yine sakat. galiba bu adam sakat.

 • 41. cristiano ronaldo

  juventus'un serisini bitirdi dediler. adam nasıl 2 tane italya ligi şampiyonluğu gördü o zaman?

  3 senede 100 gol atmış herif. gol kralı olarak da ayrılmış daha ne yapsın. bak morata'yı koydular oraya bugün yine yenildiler. juventus zaten bitmişti ronaldo kendini kurtardı. çok ararlar ronaldo'yu real madrid gibi.

  manu'ya dönüşü ve şu ilk maçı yıllar sonra tekrar tekrar izlenecektir. müthiş bir futbol öyküsü adam. youtube'da manchester united kanalı ronaldo'nun 118 golünü yayınladı. açın izleyin en baştan. her ne kadar real madrid'de rekorların bokunu çıkarmış olsa da manu hikayesi tam belgesellik oldu. olur da bu sene ligi ya da şampiyonlar ligini alırsa bütün dünya ayağa kalkıp saygı duruşu yapar. bugün bütün kafelerde manu maçı açıktı. herkes ronaldo gol attı mı ne yaptı diye takipteydi. ronaldo ve manu böyle bir şey işte. messi daha yetenekli olabilir hatta belki ronaldo'nun rekorlarını da geçebilir ama asla bir ronaldo olamaz. bütün statlara heykeli dikilecek bir sporcu.

 • 42. hesabı erkek öder bu bir görgü kuralıdır

  hesabi davet eden öder.

  eger ortak kararla bir yerlere gidilmisse hesap birlikte ödenir veya biri yemegi ödüyorsa digeri kahveyi tatliyi öder. sinemaya gidildi diyelim biri bileti aliyorsa digeri icecekleri alir, kesin bilgi yayalim.

 • 43. rıza çalımbay

  koca macta 38 dakika top oyunda kalmis… mac 97 dakika oynandi… buna futbol diyenin amk…

 • 44. ateistin inanmasını sağlayacak olay

  "kitap okumak, araştırmak ateistleri sapkınlıklarından döndürecektir."

  bu kısma kıçımla güldüm afedersiniz. hatta kıçım hala gülmeye devam ediyor. ateistlerin inanmasını sağlayacak tek olay hafıza kaybı yaşayıp beyinlerinin arap dincileri tarafından yeniden yıkanması olabilir. bunun dışında hiçbir olay yoktur.

  ve ateistler de bu arkadaşın dediklerini yaptıktan sonra dinden çıkıyor ne hikmetse. örneğin ben kur'an-ı kerim'i türkçe okuduktan sonra benim inandığım tanrı bu olamaz diyerek dinden çıktım. sonuçta malum tanrı cariyeliğe, seks köleliğine, cihata izin veren, dünya'nın düz olduğunu, güneş'in balçıkla sıvandığını spermin belde üretildiğini vs. iddia eden bir tanrıdır.

  hadislere girince zaten olay çok daha farklılaşıyor ve bir süre sonra dini ciddiye bile alamıyorsunuz. örneğin hadislerde hurma insanın halasıdır, deve sidiği yararlıdır, karga fasıktır vb. birçok hadis var.

 • 45. kadınların yakışıklılar ile evlenip pişman olması

  ne ağladınız amk..

  kızlar, zenginler ile çıkıyor, yakışıklı ile evleniyor, komik adamlara veriyor, piç tercih ediyor vs vs vs..

  iyi de baba, kusura bakma ama sende de hiç bir numara yokmuş..
  yakışıklı değilsin..
  paran yok..
  güldürmüyorsun...
  piçlik, heyecan, ekşın yok...

  sonra neden abaza kaldım diye milleti suçla dur..
  kabahati biraz da kendimizde arayın...

 • 46. 1 tl'nin ne işe yaradığı sorunsalı

  (bkz: geleneksel para)

  literatüre yeni bir kavram kazandırdın.

 • 47. #öğretmenmaaşıyetmiyor

  çocuğumun öğretmeninin mutlu olması kendini donatabilecek maddi imkanlara sahip olması benim için önemli. öğretmenlerin aldığı maaşı yaşam şartları gözönüne alındığında çok yetersiz buluyorum. yıllardır öğretmenlerin tatiline, maaşına takıp 'yetmiyorsa kapı orada' şeklinde yaklaşan zihniyetin eğitimi hiçe saydığını, bu insanlara haksızlık ettiğini düşünüyorum. eğitim ailede başlar okulda devam eder. okulda iyi bir eğitim almayan çocuk kendi başına zaten hiçbir şey öğremez hayatı boyunca. belirli bir düzen olmalı, her şey kümülatif ve yerli yerinde öğretilmeli. çocuklarımıza bir hikaye kitabı bile okumadan önce kendimiz okuyup zararlı bir öğe barındırıyor mu bakıyoruz, düşünün öğretmenlik ne kadar emek yoğun bir meslek. gelişi güzel bilgi zalimin eline verilmiş bir kılıçtır, kimse tek başına 'kafasına göre' kendini eğitemez. eksik öğrenir ve eksik bilgi bilmemekten daha tehlikelidir. ayrıca öğretmen dediğin şey bir ilkokul ortaokul lise öğrencisine sadece bir şeyler öğretmiyor, idol de oluyor. çocuklar model alarak öğrenir. ülkede anne babalar sadece karnını doyurup okula yolluyor çocuklarını, kimse kusura bakmasın durum bu kadar içler acısıyken öğretmenleri başımıza taç yapmamız mecburi. hadi vefa anlayışınız yok, bari pragmatik düşünün. öğretmenler ve okul olmasaydı bunca yıldır kim bilir daha neler görüyor olurduk bu topraklarda.

 • 48. 12 eylül 2021 türkiye sırbistan voleybol maçı

  2021 avrupa erkekler voleybol şampiyonası son 16 turu maçı. son şampiyon sırbistan ile daha önce hiç çeyrek final görmemiş türkiye a milli erkek voleybol takımı'nın maçı. kazanan taraf çeyrek finalde hollanda-portekiz maçının galibiyle karşılaşacak.

  başlama saati: 21:30
  yayın: trt spor yıldız

  (bkz: #127594941)

 • 49. ustaların çok basit olduğu halde yapamadığı işler

  yok gider meyili, yok pvc detayı, yok vidaların yalama edilmesi.. arkadaşlar, bunlar çok komplike problemler.

  adam dümdüz zeminde fayans deseni takip ettiremiyor lan. yani, bir karo düşünün ki üst yarısında yanlamasına devam eden bir sarmaşık çiçek deseni olsun, alt yarısı da boş olsun; adam onu yanyana dizmeyi beceremeyip arada bazılarını ters döşüyor.

  bu, bebeklerin silindiri, küpü filan daireden, kareden geçirmeye çalıştığı en temel uzay/şekil idrakından mahrum kalmış, çürümüş beyin demek. bu beyinler kontrolsüz, bu beyinler aramızda, bu beyinlerin bir kısmı aşı karşıtı.

 • 50. olimpiu morutan

  hoca çıkarır şimdi babeli alır onun yerine merak etmeyin, kimse ondan öne geçemez gs'de.

  edit:oha
  edit2: yemin ederim gs kulübesinde değilim, sadece takımın başındaki dinozoru tanıyorum. kaybedicez bu maçı bu arada.