Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. şenol güneş

  arkadaşlar lütfen biraz daha sabredin. hocanın çok istediği yabancı sınırı gelip tarık çamdal, mustafa pektemek gibi süper starlar 4 büyüklerde hayal edemeyecekleri paraları kazanınca milli takım uçuşa geçecek. ne sabırsız insanlarsınız ya.

  süper lig seremonilerinde istiklal marşı okuyamayan futbolcu görünce hocanın morali bozuluyor, bu da olumsuz bir şekilde milli takımın performansına yansıyor. sizi biraz insan psikolojisinden anlamaya davet ediyorum.

  hoca, takımı turnuvaya iyi hazırlayamamış da ne olmuş yani. adam karın tokluğuna çalışıyor, olur böyle ufak tatsızlıklar.

 • 2. uğurcan çakır

  al uğurcan'ı götüne sok hoca. harbiden bu ne abi. galatasaraylıyım ama altay net iki gömlek daha üstün şu heriften. mert zaten tecrübeli.

  şenol'a trabzon yönetimi, "hozam uğurzan'ı oynat da satalım avrupa'ya, sana da paslarız bi zeyler." demediyse bir şey bilmiyorum ben. şu golü de yemezsin artık.

 • 3. mekancıların acısını bizden çıkarması

  arkadaş dışarı çıkıyorum cafede çay olmuş en az standart düz bir cafede 6-7 lira. bira 30 lira, yanında bişey yesem zaten iki bira bi patates 90 lira, kahveler aldı başını gidiyor, rakı falan hiç açmıyorum konusunu. tamam hayat çok pahalılaştı, tamam zam geldi birçok şeye ama bu kadar yüzde yüz artışın sebebi sadece alış fiyatlarının artmış olması olamaz. resmen pandemide kapalı kalmalarının acısını bizden çıkarıyorlar. hayır arkadaşım buna itirazım var ya. ya bizim milletimiz neden bu kadar yağmacı? abi devlet yardım etti etmedi o benim sorunum değil ki, koronayı da ben çıkarmadım, valla yeter arkadaşlar. kesin esnaf ne yapacak diyen olacak, mesaj kutuma mesajlar gelecek ama olayın özünü umarım anlayacak arkadaşlar çıkar. neden bu tarz konularda edilen zarar hep halktan çıkmaya çalışılır? vallahi bıktık be

  edit: pandeminin acısını yazacaktım sığmadı

  edit2: çoğu yazıyı okudum. gitme protesto edin diyenlere aslında katılıyorum ama gerizekalının biri mesajla gitme zorla mı çağırıyorlar yazmış. be amk o zaman karını çocuğunu alıp arada dışarda yemek yeme, sevgilini özel günde bi yemeğe çıkarma, hep evde kukumav kuşu gibi otur aq. ya adam zorla mı çağırıyorlar diyo. bunlara laf anlatamazsın. onun dışında ki herkese bi şekilde katılıyorum. şu an için gerçekten gitmemek en büyük çözüm.

  edit3: ya hay birasına sıçayım. herşey diyorum ya birayı örnek verdim. abicim sen aynı parayı alıyorsun ya da yüzde 10 zam alıyorsun ama senelerdir harcaman her sene yüzde yirmi, yüzde otuz zamlanıyor. yani her sene daha az para kazanıyorsun. ama bu mekancı, işletmeci, esnaf abiler senede örneğin 600.000 karı varsa yine 600.000 net kar almak için götlerini yırtıyorlar(sayı örnek anlaşılsın diye) yani onların derdi günü kurtarmak falan değil, istiyorlar ki aynı karı korumaya devam etsinler. ellerine net kalacak kar yine aynı olsun. buna itiraz ediyorum, umarım anlaşılıyordur. zaten yüzde seksenimiz aynı fikirdeyiz sevindim.

 • 4. 2021 fransa gp

  hamilton: bana bırakın!
  mercedes pit duvarı: sen ne yapacaksın?
  hamilton: ben de ona(max) bırakacağım.*

 • 5. türkiye'de doğan 1 milyon suriyeli bebek

  ırkçıların değil, kendi ülkesinde 2. hatta 3. sınıf vatandaş durumuna düşenlerin içne dert olmuş bebeklerdir.

 • 6. milli takımın yeni teknik direktörü kim olmalı

  kendileri toplansın aralarında 11 yapsın çıksın oynasınlar amonyum.

 • 7. avrupalıların türkiye'yi düşman olarak görmesi

  yaklaşık 10 milyon cahil radikal islamcı mülteciyi ülkemizde barındırıp, sürekli "vallah sataram köyü haaaa" diye onları avrupa'ya salmakla korkuttuğumuz için olabilir mi acaba ??

  bak daha bremen'de, brüksel'de, paris'de, viyana'da yaşayıp, yozgat'da, emirdağ'da yaşar gibi davranan yontulmamış gurbetçilerimizden bahsetmedim bile...

 • 8. 20 haziran 2021 sedat peker videosu

  sedat peker açsa bukadar erken açamazdı başlığı. 7 dakikalık yeni sedat peker videosu. (bkz: genç aktroller tedirgin)

  video linki

 • 9. 2022 eurovision türkiye şarkıcısı

  (bkz: hayko cepkin) tam adamıdır bu işlerin. millet sahne şovu görsün.

  taa 2007'lerde olması gerekendi aslında.

 • 10. doktorların kişisel verilere ulaşabilmesi

  şahsen ben kısıtlamıyorum fakat e-nabız üzerinden erişim kısıtlanabilir.

  edit: doktor bir yazarın mesajını sizinle paylaşayım. kısıtlayacaklar bu durumu göz önünde bulundursun.

  --- spoiler ---
  acilde çok sorun çekiliyor bu sebepten dolayı. adam bayılmış bulmuş getirmişler yada elini testereye kaptırmış mobilya ustası geldi yada daha bir çok örneği var.
  adamların geçmişine bakacağız bir şeyi var mı diye. bakamıyoruz sms onayı istiyor.
  adama diyoruz telefonun nerede. atölyede kaldı.
  yada adam direk bilinci yerinde olmuyor.
  --- spoiler ---

  edit2: e nabız bilgilerinize kimin, hangi tarihte ulaştığı da görülebiliyor. böylece hastaneye gitmediğiniz, muayene olmadığınız bir tarihte bilgilerinize ulaşan birisi olmuşsa arkasını soruşturmanız kolayca mümkün.
  görsel
  https://enabiz.gov.tr/log/index

 • 11. veyis ateş'ten ses kaydı açıklaması

  hangi telefon konuşmasına 10 milyon dolardan bahsediliyordu da kırpıp yerleştirdiler diye merak edilesi açıklamadır.

 • 12. 19 haziran 2021 sbk'nın tutuklanması

  uzun'un artık ulusal bir güvenlik sorunu olduğu sarih bir şekilde netleşti. şahsı ve geçmişte bağlantısı olduğu kişiler türkiye cumhuriyeti devletinin bekasını oldukça olumsuz yönde etkiliyor. veysi'nin bu habere sevineceğini falan da düşünmeyin. sbk'nin abd'ye ötmesi en çok veysi ve yolsuz şürekasını ağlatacaktır.

 • 13. bekçinin 5 bin 71 tl öğretmenin 4 bin 13 tl alması

  seçim sonrası iktidar el değiştirdiğinde, bekçilik müessesinin de kapanması gerektiğini ispatlayan farklı bir görüş daha.

 • 14. babalar günü

  baba olarak ilk babalar günüm. oğlum cennetten kutluyordur, öpüyordur beni. fotoğraflarınla konuşuyoruz, gülüyoruz sana sürekli.

  ben doğduğumda babamın kucağındaki halimin fotoğrafıyla, oğlum doğduğunda benim kucağımdaki ve babamın kucağındaki fotoğrafını yan yana koyuyorum, hüzünleniyorum. üçümüz birbirimize zincirleme olarak çok benziyoruz. babam burada, şimdi oğlum da burada olsaydı hayat ne güzel olurdu.

  tüm babaların babalar günü kutlu olsun.

 • 15. burak elmas

  alınacak başarısız sonuçların ardından teknik direktör fatih terim tarafından görevine son verilecektir.

 • 16. thy'nin arkadaşımın köpeğini öldürmesi

  arkadaşımın ekşi sözlük hesabı olmadığı için sesini duyurmamı rica etti. lütfen destek olun, bu konularla ilgili tecrübesi olanlar ise mesaj atıp bir yol gösterirse seviniriz.

  'hiç bir sağlık problemi olmayan, daha 6 yaşındaki köfte’yi havalanına getirdim. daha önceden prosedürü bildiğim için, su kabını, önceki akşam üzerime giydiğim t-shirt’ümle beraber kutusuna koydum. havalanında (daha önce olduğu gibi) benim koyduğum suyu döküp, içeri aldıktan sonra dolduracaklarını düşündüm. istanbul-toronto uçuşumda, su kabı dolu teslim almıştım köfte’yi 2 yıl önce. bu sefer köftemi teslim almaya gelen görevliye teyit için dolduracaksınız değil mi diye sorduğum da bana “ben bilmem, thy’ye sorun, ben dolduramam” dedi. tamam dedim. pearson havalanındaki thy’ye gittim. köftemi bilet ödemesini yaptığım yere sordum. aldığım cevap “tatlım, biliyorum çok zor ama covid nedeniyle biz kapağı açamayız, maalesef” oldu. ama dedim “su dökülür siz taşırken, susuz kalıcak”. “biliyorum” dedi! ve bana çok üzülmememi, merak etmememi söyledi.

  köfteme koyabildiğim kadar su koyduktan sonra, teslim ettim. istanbulda geri almak için. uçağa bindikten ve kalkış için hareket ettikten sonra, uçak uzun uzun turlar attıp kapıya geri döndü. bir kişi uçmaktan vazgeçmiş ve onu indirip, bavulunu geri vermek gerekiyormuş. bu süreç 2 saat kadar süreceğinden ve köftem için daha da zor olacağından, inecek olan yolcunun bavulu alınırken aşağıdan, köfteme su konması için yalvardım. kabul edilmedi. sadece kadının bavulunu aradıklarını ve köfteye bakamayacaklarını söylediler. istanbul’a indikten sonra, babam bavulları alırken ben büyük eşya kısmına gittim. normalde priority olan köfte, bizim 5 bavulumuzdan sonra çıktı.

  başta uyuyor sandık, ama uyanmayınca, köfte’yi taşıyan adama durmasını söyledik. uyumadığını, aslında öldüğünü fark ettiğimde, bölük pörçük hatırladığım şeylerden biri; gelen görevlinin “oluyor böyle şeyler” ve “geçmiş olsun” deyişiydi. köftemin su kabı ters dönmüş vaziyette, içi tepetaklaktı. daha sonra köfte’nin durduğu arabayı almak için gelen bir başka görevli “artık köpeğini alıcak mısın?” diye sordu. öldüğünden bir haber, kıpırdamıyor oluşuna aldırış etmeden cesedini getirdiler. sonrasında süslü sözler, “geçmiş olsunlar” ve maddi talebimi sordular. maddi talebim yok. kurallarının değişmesini, ve bu kurallar değişmediği sürece hiç kimsenin canından bir parçayı bu lanet şirkete emanet etmemesini istiyorum.'

  edit: köfte, french bulldog. normal köpeklerin yarısı kadar oksijen alabiliyormuş fiziki yapısı gereği.
  edit 2: hem türkiye hem de kanada tarafında yasal süreçler başlatılmış. fakat, x işlemi de yaparsanız veya x kuruma da ulaşırsanız daha iyi olur dediğiniz konular varsa o konularda destek alabiliriz. örneğin gelen bir mesajda istanbul barosu hayvan hakları komisyonu'ndan bahsetmiş bir arkadaşımız.
  edit 3: temelli dönüş gerektiği için köpeğini de getirmek zorundaymış. bu yol haricinde her yol denenmiş fakat tek çözüm malesef bu şekildeymiş.
  edit 4: uçuş öncesi herhangi bir sözleşme vs imzalatılmamış.

 • 17. hakan çalhanoğlu

  pres yapmazsın,
  top sürmezsin,
  şut çekmezsin,
  gol atmazsın,
  adam geçmezsin,
  sorumluluk almazsın,
  pas atmazsın,
  cesaret vermezsin,
  güven vermezsin...
  e mk sen bu takımda neye yararsın?

 • 18. mert müldür

  bizim filozof antrenmanda ve kulüp maçlarında bir buna bakmış, bir umut meraş'a bakmış ve turnuvada iddiamız bitene kadar umutu seçmiş. ve bu adama yılda 30 milyon türk lirasindan fazla ödeniyor. başka sözüm yok hakim bey.

 • 19. araba almıyoruz kampanyası

  şu sefalet rezillik normal bir ülkede yaşansa yer yerinden oynar siktiğimin düzenine halk isyan eder ama bir mısır kolombiya kadar onurlu değil halkımız

 • 20. babayla çay eşliğinde edilen sohbet

  okuyunca imrendiğim bir başlık oldu

 • 21. pfizer biontech covid-19 aşısı

  aralık 2020 de faz 3 çalışması sonuçları yayınlanan aşıdır

  güvenmemek veya aceleye getirildiğini söylemek / inanmak başka, faz 3 çalışması yok demek başka

 • 22. bizim çocuklar

  bundan 20-30 yıl önce turnuvalara katılamayan veya katıldığımızda başarısız olan milli takım oyuncularına gösterilen tepki ve şimdiki tepki arasındaki farka dikkat edin. şimdi resmen nefret kusuyoruz. çünkü son 19 yılda bu ülkenin tüm ortak değerleri yok oldu, nefret tohumları ekildi, insanlar birbirine düşman edildi.

  şahsen ben milli takımın dünya kupası maçı var diye okuldan kaçıp izlemeye giden bir çocukken, şimdi maç aklıma bile gelmiyor. veya izlerken sıkılıp kanal değiştiriyorum.

  çünkü biliyorum ki artık ortak değer diye bir şey yok. toplum yozlaştı. hakkı olmayanlar üst makamlara mevkiilere geliyorlar. 750 m dolar kredi çekip ödemeyen adam yıllarca tff başkanı oluyor.

  kimse kusura bakmasın bu kirli ve iğrenç düzen yerle bir olana kadar kimse bizim çocuğumuz değil. daha turnuva başında milyon euro prim alan oyunculara utanmadan asker ve mehmetçik benzetmesi yapan şizofren manyakların iğrenç oyununa gelmeyeceğiz. siz bizim hesaplayamadığımız paralara sahip olacaksınız diye şehit düşen askerlerimizin kemiklerini sızlatmayacağız.

  türk milleti adına bu çocukları da teknik direktörü de tff başkanını da ve tüm badem bıyıklıları da bizim çocuklar olarak görmüyor ve reddediyoruz. hadi başka kapıya.

 • 23. veyis ateş ile sezgin baran korkmaz'ın ses kaydı

  bu halk ne ses kayıtları duydu ama kimsenin kılı kıpırdamadı :)

 • 24. 50tl'ye dışarıda doymanın imkansız olması

  adam son derece haklı bir yorum yapmış, ruhu ve cebi fakir açlar eleştirmiş. bursa'da 2 sene önce 32 tl'ye yediğim iskender 65 tl olmuş adam hala köfteci yusuf diyor. sen git güzel kardeşim bim'den ekmek ve peynir al, yanına da bim cola, banka otur ye.

 • 25. survivor 2021 ünlüler-gönüllüler

  ayşe, aleynaya karşı 2 0 öne geçtiğinde aleyna atışları tekrar denerken ayşe şöyle dedi arkasından "isterese sabaha kadar denesin"

  şimdi oyun 4-2 aleyna lehine döndü.

  bu sefer gidip atış deneme sırası ayşeye geldi.

  tabi karşıdan kimse "isterse sabaha kadar denesin demedi"

  ayşe oyunu 5-4 kazanabilir ancak 2-0 öndeyken böyle küçümseyici laflar etmek ne kadar antipatik görünüyor bunu vurgulamak istedim.

  büyük laf etmeden 2 kez düşünmelisin ayşe.

 • 26. karantinada acınan esnafın bugün halkı kazıklaması

  (bkz: acıma yetime döner koyar götüne)

  amına koyim bu esnafın dükkanı kapalı ne yiyip ne içecek bunlar dedik, karantina ve kapanma bitti dükkanları bir açtılar açmaz olaydilar.

  geride kalan 1 yılın acısını da zararını da galiba vatandaştan çıkaracak bunlar. bu fiyatlar ne böyle lan allahsizlar. size aciyanı sikeyim.

 • 27. kızı istemeye gelen damada tuzlu kahve içirmek

  ciddi bir vasatlık göstergesi. kimse de bana aksini anlatamaz bir de gelin hanımın kikirik arkadaşları kıyıdan köşeden bakıp kıkırdarlar falan böyle bayağı bir muhabbetin iki kişinin birbirleriyle hayatı paylaşmaya falan karar vermesinin ne gibi bir alakası olabilir.

 • 28. sedat peker

  şu an için öldürülmüş olması mümkün değildir. böyle bir operasyonu yurt dışında yapıp, arap polisinden, arap medyasından, her ülkeden onlarca istihbarat biriminden ve olası tanıklardan ya da yakınlarından hiç ses çıkmaması en ufak haber sızıntısı olmaması imkansız kere imkansız bir durumdur.
  adamlar daha kendi ülkelerinde mit tırlarını doğru düzgün gizleyemedi aq, bu operasyon sır kalacak öyle mi?..

  edit; adamı isyan ettirip “yaşıyorum olm” diye video yayınlattırıyorsunuz, valla helal olsun.

 • 29. türkiye'nin hiçbir konuda başarılı olamaması

  gerçekten anlamıyorum. coğrafi olarak mükemmel seviyede turistik ve bereketli toprakları olmasına rağmen ;
  - ekonomide başarısızız.
  - turizmde başarısızız.
  - futbolda başarısızız.
  - eğitimde başarısızız.
  - sanatta başarısızız.

  söyleyeceklerim bu kadar.

 • 30. ekşi sözlük bombay kan grubu veritabanı

  edit: hala kimseye ulaşılamadı, ihtiyaç sürüyor. https://twitter.com/…tatus/1405824988138160128?s=21

  bir arkadaşım adına bu entry'yi giriyorum. kan bağışı yapabilecek kişiler ulaşırsa telefon numarasını mesajla ileteceğim.

  eskişehir osmangazi tıp fakültesi hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde yatmakta olan ayşe dündar isimli hasta için çok acele kana ihtiyaç vardır.
  ihtiyaç duyulan kan grubu ve alt kategorisi : 0rh + bombay

  bombay kan alt grubuna sahip miyim?
  anne veya babanız ab rh+ veya ab rh- iken 0 rh + veya 0 rh - kan grubuna sahipseniz bombay fenotipli 0 rh+/-sinizdir.
  anneniz 0 rh + ve 0 rh - iken kan grubunuz ab rh + veya ab rh - ise annenizin kanı bombay fenotipli 0 rh +/- tir.

  yardımlarınız için minnettar kalacağız.

 • 31. uğurcan çakır'ı korumak için alternatif bahaneler

  ameliyatlı yerine geldi ve tam o sırada merkür retrosu yaşanıyordu uğurcan napsın?

 • 32. kajuyu kimler yiyor sorunsalı

  100 gram alıp, tam ayrılma noktasından ikiye bölüyorum. böylece kasede fazlaymış gibi görünüyor.
  hadi yine iyisiniz, normalde bu tarz taktiklerimi kimseye söylemem.*

 • 33. orta ve alt sınıf tatil beldeleri

  avrupalı turistler için türkiye. şu her şey dahil otellere gelen turistlere mesleklerini gelir durumlarını sorun anlarsınız hangi sınıf ve kimlere mahkumuz mecburuz...

 • 34. büyüdükten sonra sevilen yiyecekler

  aşure.ben bundan nefret ederdim.öyle böyle değil ama düşmanım gözüyle bakardım öyle bir nefretti.
  şimdi koy önüme 10 kase yerim gözümü açmadan

 • 35. türkiye a milli futbol takımı

  isviçre maçı öncesi, galler ve italya hezimetlerinin ardından the guardian'da bir yazıdaha kaleme alınmış kendilerine dair. ilgilenenler için çevirisini bırakıyorum.

  daha bir hafta öncesine kadar türkiye euro 2020’nin izlenmesi gereken takımlarından biri olarak gösteriliyordu. pazar günü isviçre ile karşılaşacaklar ama iki yıkıcı yenilginin ardından turnuvanın dışında kalmaları an meselesi. dahası, gol bile atamadılar hatta gole yakınlaşamadılar dahi.

  halkın öfkesini, uzman erman toroğlu şenol güneş’e ve türkiye futbol federasyonu’na yönelik yaptığı şu sert eleştirilerle özetliyordu; “bu kafada bir şenol'la, bu kafada bir federasyonla, bu kafada bir milli takım olur. her şey kokuşmuş futbolda. gerçekler acıdır.”

  peki nasıl bu kadar kötü gitti? kimse türkiye’den böylesine kötü bir performans beklemiyordu. yalnızca yenilmediler, aşağılandılar. ilk maçtaki kötü performansı azzurilerin müthiş oyununa bağlanamayacağı da galler’e karşı oynanan acınası oyunun ardından kesinleşti.

  iki mağlubiyet de şekil olarak üst tura çıkmayı hedefleyen bir takım için hazmetmesi zor cinstendi. eleme grubundaki performans iki yıl önceydi ve iki maçta toplam dört puan kaybeden fransa maçları ciddiye almadı diyebilirsiniz. türkiye uefa uluslar ligi grubunda da başarısız olmuştu fakat bu başarısızlık söz konusu maçların ciddiyeti arttırılmış hazırlık maçlarından fazlası olmadığı bahanesiyle halının altına süpürülmüştü. daha sonrasında dünya kupası elemelerinde türkiye hollanda’yı 4-2 ile ve zorluk çıkarabilecek norveç’i de 0-3 ile geçerek cevabı vermişti.

  bu kadro avrupa’nın beş büyük liginde oynayan yetenekli gençlerin oluşturduğu bir kadro. çoğu oyuncu 20’lerinde ve şenol güneş’in öğrencileri muhtemelen ileride buralarda yine bulunacaklar. bu genç ekip hala altın jenerasyon olma yolunda ilerleyebilir, ama bu şekilde kötü bir yönetimle değil.

  bu denli zengin ve çeşitli malzemelere sahipken hala tatsız bir yemek çıkıyorsa burada suç aşçıya yazar. türkiye elemelerde harika bir defansif performansa sahipti. yalnızca 10 maçta 3 gol yemişlerdi ve hiçbiri akan oyundan değildi. 8 maçı da gol yemeden bitirmişlerdi. savunma onların en önemli güçleriydi. fakat daha sonra güneş arka dörtlüyü kurcalamaya başladı. çok fazla alternatife sahip olmaz bir sorun olabilirdi ve güneş son 8 maçın yalnızca 2’sinde aynı savunma dörtlüsüyle başladı. bu aralıkta türkiye 11 gol yedi.

  merih italya karşısında kendi kalesine attığı golden sonra galler maçında kesildi. fakat yine de en kötü performansa sahip oyuncu da demek zordu. onu günah keçisi ilan etmek anlamsız ve acımasız olur. güneş’in ileri uçta 196 cm’lik kieffer moore ile oynayan galler’e karşı elindeki fizik bakımdan en güçlü ve en uzun oyuncusunu oynatmaması garip bir karardı. demiral, kaan ayhan’ın yerine sonradan oyuna girse de çağlar ve merih ikilisi işlerin yalnızca daha da kötüye gitmesine sebep oldu. güneş en büyük kozunu yani savunmasını, sinerjiden yoksun kaotik bir kargaşaya çevirmeyi başardı.

  zaten kötü olan durumu türkiye’nin gol yememekten başka bir oyun planının olmaması da perçinledi. ortasaha ikilisi ozan ve okay da hayal kırıklığı yarattı. önceden çok disiplinli ve çalışkan bir görüntü veren ozan-okay ikilisi, kondisyon yönünden zayıf ve genel itibarıyla gergin gözüktüler.

  güneş tecrübeli ve uzun zamandır bu seviyelerde olan bir teknik adam. 2002 dünya kupası’nda takımını üçüncü yapmıştı. zaten bu durum bazı tercihlerini hiçbir şekilde açıklanamaz hale getirmeye yetiyor. italya ve galler maçlarının hiçbir bölümünde, ne defansif olarak ne de hücum tarafında bir şeyler yapabilecek gibi gözükmedi türkiye. takımın akılda kalacak bir anı bile yok.

  türkiye’yi izlemesi gerçekten can sıkıcıydı, türkler için gerçekten moral bozucu bir deneyimdi. günlerinde olsalar neler yapabileceklerini bilmek durumu daha da kötüleştiriyor.

  fakat ufak bir teselli notu, korkunç başlangıca ve turnuvadaki belki de en kötü iki performansa sahip türkiye için teoride hala gruptan çıkma şansı mevcut.
  en iyi 4 üçüncü bir sonraki tura yükselecek. isviçre’yi bakü’de yenmek diğer gruplardan çıkacak sonuçlara göre bir üst tur bileti anlamına gelebilir. -5 averajla hiç kolay değil, ama imkânsız da değil.

  türkiye bu mucizevi görevi tamamlarsa hikâye turnuvanın fiyaskosu durumundan, son anda uyanan bir tarafın hikayesine dönüşecek. isviçre’yi yenecek güce sahipler fakat güneş’in de üzerinde düşeni yapması şartıyla.

  eskiden öğretmen olan teknik direktör güneş için bu artık son şans. öğrencilerini savunmaya, topa sahip olmaya, saldırmaya ve özgüvenlerini yeniden keşfetmeye nasıl ikna edeceğini bulmak için birkaç günü var. aksi halde 2002’de kazandığı başarıdan sonra buradaki kara leke güneş’in itibarı için de bir utanç olacak. türkiye için nostalji zamanı değil artık.

 • 36. merih demiral

  klasik türk milliyetçiliği ile aşırı derecede şişirilmiş bir balondur.

 • 37. engin altan düzyatan'ın 525 m usd dolandırılması

  detaylari okudum 90 milyon pakistan rupee dolandirilmis, yani 575 bin dolar yapiyor.
  haber yanlis.

 • 38. ozan tufan

  kendisini yerde bulunca hakem düdüğü çalmadan topu direkt eline alıyor. bunu türkiye liginde de sürekli yapmakta ama "salak adam" burası fenerbahçenin ambarı değil, hakem faul vermeyip sarı kart görsen ne olacak. birisi bu salağı uyarmalı.

 • 39. şanlıurfa'da 7. kattan atılarak öldürülen köpek

  bu tür suçlar insanların adli sicil kayıtlarına mahkeme kararı ile kalıcı olarak işlenmeli ve böyle bir psikopat iş başvurusu yaptığında insanlar kiminle çalışacaklarını görmeli, evlenecekleri zaman da yine karşı taraf böyle biriyle evleneceğini bilmeli.

 • 40. kalitesiz insanların övündükleri şeyler

  - memleketleri
  - mensup oldukları ırkları
  - mal varlıkları
  - sosyal medya takipçi sayıları
  - eşlerinin meslekleri veya statüleriyle

  övünenler ekseriyetle çin malları gibi kalitesiz oluyorlar.

 • 41. istanbul depreminden sağ çıkma rehberi

  tası tarağı toplayıp marmara bölgesinin dışında bir yere taşınarak olası bir istanbul depreminde ölme riskinizi %99 oranında azaltabilirsiniz.

  ekleme yapalım acımasız olmuş, yok ben bırakamam istanbula asla kata diyenler ise avrupa için tekirdağ kırklareli bölgelerine, anadolu için ise bolu sakarya zondulgak bölgelerine giden köy yollarına (evet kırsal köy yolları) yakın yerlere taşınmalılar, zira öyle bir deprem sonrası istanbulun tüm ana arterleri her yönden bloke olacak, yapılması gerekli en mantıklı şey deprem şoku biter bitmez elzem olan tası tarağı bir an önce toplayıp araba ile bu yollar aracılığı ile istanbulu ivedi terketmek.

 • 42. italya-türkiye maçının animasyonu

  bu aksam makarnaya koyuyoruz derken iyi,
  hindi tekmelerken kotu...
  ah su ortadogu ikiyuzlulugu...

 • 43. milli marş yuhalamak

  an itibariyle isviçre marşı okunurken bakü’de sığır taraftarlarımızca yapılandır.

  kaynak

  aptallık, geri zekalılık, hayvanlıktır. bir milletin kutsalına saygısızlık yapmak bize yakışır mı?

  bazen utanıyorum, cidden utanıyorum, bizden utanıyorum.

  bu nefretten beslenen cahil sürüsü ülkenin kanser hücreleridir.

  edit: aha 2-0 gerideyiz ve yemin ederim üzülmüyorum.

 • 44. chp'li belediyeler taş üstüne taş koymadı

  tipik akp yalancılarından birisinin sözleridir.

  bu herif fetullahın elini öpmek için binlerce kilometre yol almayı göze alan, 2019 seçimlerinde ''mansur yavaş'ı seçerseniz faturalarınızı pkk getirecek'' diye alçakça bir laf eden, birkaç yıl önce kucak kucağa oldukları hdp'lilere lanet ve beddua ederek ''lanet olsun sizin oylarınıza'' diyen bir tip.

  kayseri'de herkes bunun ne halt olduğunu bilir.

 • 45. geceye bir baba sözü bırak

  keşke babamla yaşadığım bi anım ve bana dediği bi söz olsaydı. annem bizi büyütürken uzaktan izledi sadece.

 • 46. bizim ülkemiz niye türkiye gibi değil

  gezip gördüğü yurtdışı burundi galiba.

 • 47. sergen yalçın

  derdi para, transfer yetkisi olmayan ama kulüpten haber alma önceliği için yönetimdekilerin tetikçiliğini yapan bazı muhabirler yüzünden iftiralara kurban edilmeye, taraftar gözünde itibar suikastine uğratılmaya çalışılan teknik direktör.

  bu adam ne dedi?

  "beni kontrat korumaz. taraftar korur.
  "derdim para değil."
  "ben başarı sağlayacak kadro isterim."
  "ben görevdeyken arkamdan başka hocalarla görüşüldü."

  bu adam, yönetimde kendisini 2 kupaya rağmen halâ istemeyen kişiler olduğunu biliyor ve bunlarla çalışmak istemiyor. arkasından kuyusunun kazılmasını istemiyor. açıktan sergen hoca'yı karşısına almaya bazı yerleri yemeyen adamlar basındaki tetikçilerle sergen hoca'yı lekelemeye çalışıyor. şampiyonluk törenindeki mide bulandırıcı görüntüler halâ hafızalarda.

  o stadyumlar elbet taraftara açılacak sevgili yönetim.

  hodri meydan.

 • 48. evlenilecek erkek burcu

  hiçbiri.. bak gene aklıma geldi az yengeç burcu erkeği başlığına girip biraz daha gömeyim *

 • 49. 30+ yaşında olup kendini hala genç gören erkek

  gençtir çünkü. saçmalamayın.

 • 50. evlenip ev kurmanın çok zor olması

  evlenip ev kurmanın zorluğuna karşı elimizde büyük bir koz var: evlenmemek.