Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. o gün şampaya patlatanla mı rabbine şükredenle mi

  şampanya patlatanla amk.

 • 2. recep tayyip erdoğan

  hakkındaki görüşlerimi hapse giremeyecek şekilde belirtemeyeceğim kişi. sağlığı iyi olsun isterim. isterim ki sandıkta kılıçdaroğlu'na yenildiğini görsün.

  o değil de, depremin ilk 3 günü kilitlenip insanları kurtarmak için hiçbir şey yapmayıp üstüne interneti kesen güruh kalkmış burada sağlığı üzerinden yorum yapan insan değildir falan diyor.

  bir daha söylüyorum, o vefat sayılarına da ancak aptallar inanır, 50bin falan değil zaten binlerce değil yüzbinlerce insanın ölümüne sebep oldunuz. devleti ve kurumlarını işlevsiz hâle getirip kızılay'a güveni sıfırladınız. afad dediğiniz garabet rezil rüsva oldu, insanları perişan ettiniz. insanlar ailelerinin naaşını battaniyelere sarıp sakladı, arabalarıyla taşıdı, siz yüzbinlerce insanın katilisiniz bir de utanmadan gelip burada insanlıktan bahsetmeyin, utanmazlıkta sınırlarınızı aşıyorsunuz.

 • 3. ailenizi kk'na mı tayyip bey'e mi emanet edersiniz

  birinci derece yakınlarımı kılışdara, bize büyü yaptıran yengemgili erdoğan'a emanet ederdim.

 • 4. kamu maaş sisteminin tamamen bozulması

  kamu mühendisi 18000 lira alırken altında çalışan okuma yazma bilmeyen işçi 24000 lira alıyor.

 • 5. honda denince akla ilk gelenler

  görsel

 • 6. memur sen'in ihanet etmeyelim açıklaması

  (bkz: allah belanı versin)

  demek hakaret kapsamına girmiyordur umarım.

  edit: alttaki yazar doğru söylüyor. kadro yakmak istememiştim sadece.

  senin allah bin belanı versin ali.

 • 7. japonya'da kürt mülteci sorunu

  kürtler sömürgeci japon işgali altında yaşayıp kendi dillerini dahi konuşamıyorlar, bu faşist çekik zihniyete son vermek gerekiyor.
  jin, jiyan, azadî

 • 8. bir çiçek fotoğrafı bırak

  begonvil tarafından sarıp sarmalanmış ağaç. yıllardır burada.

  görsel

 • 9. oy pusulasına soğan patates koyan gurbetçi

  dolar/euro kuru işine geldiği için memleketini değil kendini düşünen aşağılık bir gurbetçidir.

  soğan patates salatalık koyacak kadar ülke ekonomisinin acı halini bilmesine rağmen bu yolu seçiyor şerefsiz.

  lan bu kadar da kansızlık olmaz ya. yemin ederim olmaz. düşmanlarımız yapmaz bunu. alçak herif/kadın.

 • 10. suç sayılması gereken davranışlar

  anneler günü ve babalar günü diye türetilen sömürü günleri yaklaştıkça 7/24 her platformda reklamının yapılması sebebiyle, uzun süre bu sömürüye maruz kalan annesiz, babasız ve evlatsız büyük bir çoğunluğun çektiği üzüntüyü kimsenin dert etmemesi suç sayılmalı.

 • 11. 26 nisan 2023 manchester city arsenal maçı

  şu maç sonu yayınları neden bizde yok, anlamıyorum.

  haaland taraftarı selamlarken dibinde kamera geziyor, o yürürken onunla birlikte yürüyüp adamı alttan çekiyor. sinemadaki tanrı modu efekti veriyor böyle. o coşkuyu, o hayranlık duygusunu sana görsel olarak geçiriyor.

  de bruyne'yi alıyor sonra. portre modu veriyor bu sefer. koca stat arkada flu, tam karşında bruyne sana doğru yürüyerek ve stadı selamlayarak geliyor. maestro'yla karşı karşıyaymışsın gibi. o sırada tepedeki örümcek kamera sürekli takipte zaten.

  işte bunlar hep görsel şov. şovun bir parçası.

  bizdeyse maç biter bitmez stadın anasının hörekesinden çekilen görüntüye geçiliyor. onu görür görmez kıçın donup çişin geliyor zaten.

  en fazla icardi üçlü çekerken uzaktan izliyoruz, sonra hemen gültekin'in domates suratına maruz kalıyoruz.
  bir an önce mekanı terk etmeni isteyen garsonlar gibi davranıyorlar bize.

 • 12. türklerden özür diliyorum ülkelerine el koyduk

  akp nin ülkeyi getirdiği hal bu. ne yazık ki bedevinin ifade ettiği şey gerçek

 • 13. pkk'nın akp kazanırsa iç savaş çıkartırız tehdidi

  "20 yıldır iktidarda akp yok mu?" sorusuyla yüzlerce sayfalık cevap vermiş olacağımı umduğum saçma açıklamadır.

 • 14. chp'nin 712 sandıkta görevli bulundurmaması

  sana beş senede bir görev geliyor, alt tarafı seçime iki ay kala çalışacak geri kalan 58 ay yatacaksın ama o görevi bile yapamıyorsun.

  bu ilçe başkanlıkları ve örgütler neden var? işsiz güçsüz adamlar 5 sene boyunca cay-kahve goygoy işlerini yapsınlar diye mi var?

 • 15. 27 nisan 2023 fazıl say'ın öfkeli açıklaması

  1,5 ay önce bir kadın siyasetçi için "çek sifonu gitsin" diyerek bok benzetmesi yapan tipitipin, ilkokul 3. sınıf öğrencisinin elinden çıkmış gibi duran şiiri beğenmeyen insanlara karşı yeni hezeyanı. şairin kadın olduğunu vurgulayarak yapıyor bunu üstelik.

  bir de atatürk yüzünüze tükürürdü filan yazmış.*atatürk yaşasa senin gibi türk'e ve türkiye cumhuriyeti'ne alerjisi - bölücülere sempatisi olanların halin nice olurdu acaba önce bunu düşün.

  millet çekti sifonu üstüne. yandan yandan.

 • 16. kılıçdaroğlu'nun atatürkçülerle ittifak yapmaması

  sen onu zaferle bile ittifak yapamayan whatsapp mesajı ile ittifakı bozan inceye sor güzelim. hadi naş başka kapıya. oy bölücülerle ittifak yapmayan chp hareketidir.

 • 17. köpeğe çarpmamak için bir yaya öldüren şoför

  gerçekten dur köpeğe çarpmayayım adama çarpayım mı dediğini düşünüyorsunuz? adam refleks olarak direksiyonu kırmış orada da yaya varmış.

 • 18. bergüzar korel'in yeni rakı eleştirisi

  erbakan'ın kızı miras davası açtı.

  eşcinsellere gelince pompeii ibreti, mirasa gelince roma hukuku.

  aslında bu çifte standart, sırf rakı içtiği için kendini laik zanneden kesim için de geçerli. kendisi kız arkadaşı ile birlikte yaşar. rakısını da içer. ama konu eşcinsel evliliğine geldiğinde dinimiz amin.

  eşcinsel evliliği, dini bir konu değildir. kamusal hayatın düzenlenmesi ile ilgili bir konudur. ve evet laik bir konudur.

  bu çerçeveden bakınca söylediği bir yönüyle doğru.

  ama haksız olduğu husus şu:

  70'li yıllarda çay bahçelerinde bira satılıyordu. çayını içen çay, birasını içen de birasını içiyordu. kimse kimsenin masasına karışmıyordu.

  80'li yıllardan sonra alkolün kriminalizasyonu süreci başlar. taşradaki kentlerde bira, barlar sokağı denilen izole sokaklarda satılmaya başlandı. ardından bu sokaklar kentin dışına itildi. tam da bu yüzden de kavganın gürültünün eksik olmadığı yerlerdir.

  bu kasaba bağnazlığı, orada kalmadı. ve bu bağnazlıktan kaçmak mümkün de değil. en son nurgül yeşilçay davası buna örnek. hem kadını rahatsız ettiler hem de ekmeği ile oynadılar bu da yetmemiş gibi bir de kadını suçlu duruma düşürüp yargıladılar.

  yaşadığımız bu süreci de yok sayamayız.

 • 19. vergi kaçakçısı meslekler

  oto sanayide yer alan herhangi bir işyeri

  şaka gibi amk sanayi siteleri devletin memurlarının giremediği "kurtarılmış bölge" muamelesi görüyor

 • 20. fransa'da oy kullanmaya giden cihatçı teyzeler

  tatillerde türkiye'ye gelip euroları çatır çatır yiyecek olan teyzelerdir. bakmayın siz "din elden gidecek" safsatalarına. ak parti sayesinde euro bu kadar değerli ülkede. onlar da aynı düzen devam etsin istiyor.

 • 21. makas atarken otobüse çarpan gençler

  daha beter olmaları dileğiyle. allah'ın kekoları. umarım bir dahaki sefere tırın altına girerler.

 • 22. 27 nisan 2023 akp reklam filmi

  adana’da eşi bir yıla aşkın süre işsiz kalan ve ev kirasını 8 aydır ödeyemeyen 26 yaşındaki emine akçay, çocuklarının üşüdüğünü görünce cebindeki son parayla odun almaya gitti. o kadar az parası vardı ki oduncu ‘bacım bu paraya odun mu olur’ dedi. ama anne emine akçay ısrar etti, bir çuval odunu alıp eve geldi. odunlar ıslandığı için yanmadı. lastik parçalarını tutuşturmaya çalıştı; olmadı. emine akçay, çocuklarının ısınması için çalıştırdığı saç kurutma makinesini küçük oğluna verdi. daha sonra diğer odaya gidip, tavandaki salıncak demirine ip bağlayarak, kendini astı.
  bana; demagoji yapma ! diye msj atan şerefsiz!! senin olmayan vicdanını s.keyim

 • 23. emlakçılar battı mutlu musunuz

  kazandığı parayı bu kadar haketmeyen çok az meslek vardır. anahtarı çeviriyor evi gösteriyor 50 bin isterim diyor. başka ne istersin paşam ?

 • 24. katar ile ortaklaşa çip üretim tesisi kurulması

  ortadoğu ile ticaret dışında hiçbir müşterek işe kalkışılmamasını sıkı sıkıya tembih eden cumhuriyeti kuran kadrolara inat, girişilen yanlış ve tehlikeli bir iştir.

  petrol daha doğrusu fosil yakıt devri kapanıyor. elektrikli araç sayısı süratle artıyor. termonükleer santral gibi teknolojik enerji üretim tesisleri geliştiriliyor. fransa'daki yapay güneş oluşturma deneyi bir tesadüf değil.

  velhasıl kelam, fosil yakıt devri kapanırken milyonlarca arap, çölün ortasında su ve tarıma uygun arazi olmadan ne yapacaklar dersiniz?

  neden deli gibi türkiye'den ev, arazi ve vatandaşlık satın alıyorlar? neden diğerleri de mülteci olarak vatandaşlık alıp, ardından tavşan gibi ürüyorlar?

  türkiye neden ortadoğu ile bu kadar içli dışlı?

  ingilizler ve amerikalılar, geçen yüzyıl fosil yakıt yeni popüler olurken, tam bir asır boyunca bu işin kaymağını yediler. araplar da petrolden kazandıkları paraları türkiye'ye değil kafir dedikleri batı ülkelerine gömdüler. petrolden gelecek parayı tek başlarına yemek için ingilizler ile işbirliği yapıp türk askeri' ni çölde arkadan vurdular. askerlerimizin kafalarını kestiler, karınlarını deşip bağırsaklarında altın aradılar ve üzerlerinde işkence deneyleri yaptılar.

  şimdi de birden bire türk dostu kesildiler. ümmet bilincine vardılar bir anda.

  ortadoğu petrollerinin kaymağını ingilizler ve amerikalılar yedi, posasını da bize kitleyecekler. mahir kaynak'ın yıllardır dikkatini çektiği gibi. ülkeyi kaç defa ikaz etti adam. en büyük tehlike budur dedi. dinleyen kim?

 • 25. türklerin ırkçı olmasının nedenleri

  ülkesinde minimum 10 milyon ne idüğü belirsiz afgan suri paki besleyen bir topluma ırkçı, faşist falan demek iki kelimeyle o. çocukluğudur. hee gönüllü müyüz bu duruma? değiliz ama kimseyide ülkesine sopayla kovalamıyoruz. siz istiyorsunuzki onu yapalım.

 • 26. de'lerin yazılışına takmış güruh

  bu hatayı gördüğü ilk yerde o entry'yi okumayı bırakır.
  zira yazan cahildir, görüşünün değeri sınırlıdır.
  bu kadar bir şeyi öğrenememiş, bu kadar bir şeye kafası basmayan adamın fikrinin çok önemi yoktur.

 • 27. rus kızın türk kızlarına sallaması

  ben hiç fakir bir türk erkeğiyle evlenen rus/ukrayna'lı görmedim. çürük tez, geçiniz.

 • 28. mezarlıkların hissettirdiği duygu

  rahmetli anneannemin yanında bir amca var. mezarına canım dedeciğim yazmışlar en az 10 senedir bir allahın kulu uğramıyor. her gittigimde anneannemin mezarı ile birlikte o amcanın mezarını da temizleyip belediyenin sokuşturduğu çiçekleri suluyorum ve ağlıyorum. en çok o amca için ağlıyorum.

 • 29. kötü hissedildiğinde sığınılan kişi

  8 yaşındaki oğlum...
  çok işim olduğunu ama hiçbir şeye konsantre olamadığımı söyledim geçen gün. canımın içi, bana şöyle dedi:

  anneciğim, aklını meşgul eden şeyleri beyninin bir dolabına kaldır. önemli işlerini bitir. sonra o dolabı açar güzelce yerleştiririz beraber. çünkü hepsi ortada olursa her şey iyice karışır. bu sırada istersen sana tabletimden konsantrasyon müziği açabilirim, o da yardımcı olabilir.

 • 30. evlenmenin bir başarı olup olmaması

  evlenmek degil de evlenip uzun sure evli kalmak guven, ozveri ve tecrube ister bence

 • 31. hayatı stressiz ve huzurlu yaşamak için gerekenler

  huzur isteyen kişi öncelikli olarak mutluluğu aramayı bırakmalıdır.

 • 32. akşener'in erzurum'da kalabalık toplayamaması

  erzurum gibi yobaz bir şehirde yine iyi bir kalabalık.

 • 33. içki içmenin para israfı olduğu gerçeği

  gezmek israf
  kıyafet almak israf
  yiyecek almak israf
  kilo ile almak israf
  doğalgaz ısınmak için değil soğuğun kırılması için. fazla yakarsan israf
  akıllı telefon israf
  bir kahve içmek israf
  sigara içmek israf
  alkol içmek israf

  hep bize israf , hep bize şükür.

 • 34. pakistan'da kadınların kilitli mezara gömülmesi

  ben kadinlari ölmeden gömüyorlar sandım, meğer ölülerini sikiyorlarmış. ikisi de o bölgeden beklenecek hareket en nihayetinde.

  bizim ülke de bunları baş tacı ederken eğitimli çocuklarını siktir etmekle meşgul ne kadar aydınlık bir geleceğin bizi beklediğini görebiliyor musunuz?

 • 35. kuveyt türk kredi kartıyla içki satın alamamak

  borcunuzu odemeyin, nasil olsa dini butun bir banka olarak faiz uygulamayacaktir.

 • 36. sinan oğan

  "sayın recep tayyip erdoğan'a kızıl elmacılık yakıştırıyorlar, hayır, sayın recep tayyip erdoğan kızıl hurmacıdır." diyerek yarmıştır. hahah.

 • 37. 27 nisan 2023 akit binası yangını

  metan gazı sıkışması sonrası gerçekleştiği iddia edilen yangın.

  malum kanalizasyon sistemlerinde zaman zaman metan gazı birikmesi olabiliyor.

 • 38. erkeklerin tavuk pişirip kendini aşçı sanması

  istediğiniz ülkeden istediğiniz yemeği seçin :) yapamadığım yoktur. mantı açarım siz neyden bahsediyorsunuz... kadınlar ne anlar yemek yapmaktan...

 • 39. 26 nisan 2023 erdoğan'ın zehirlenmiş olma ihtimali

  amerikanın,avrupanın en işe yarar adamını kim niye zehirlesin zırvalık

 • 40. yaprak sarmasını bir üst noktaya çıkaran detaylar

  pişme esnasında şöyle güzel salçalı bir sos yapıyorlar üstüne. nefis oluyor.

 • 41. bir insanın sizi sevmediğini nasıl anlarsınız

  zaman ayırmamasından.

  sevdiğimiz kişiler için nasıl da müsait olmayı başarıyoruz ama.

 • 42. 27 nisan 2023 fenerbahçe açıklaması

  (bkz: arif deli olum bu)

 • 43. kk'yı her eleştirene ak troll diyen zihniyet

  bunu yazanların çoğunun profiline bakıyorum. hiç sekmiyor hdp’li hesaplar. bu şekilde insanları sindirip, istediği şekilde kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar. tam terörist kafası.

 • 44. ali şansalan

  2011 yılında yaptıkları şikeden hala ceza almamış iki takımın başkanlarının yaptıkları lobi çalışması sonucunda 30 nisan 2023 tarihinde oynanacak beşiktaş-galatasaray derbisine atanan hakemdir.

  yapay zeka, algoritma falan derken şikecilerin en büyüğünün maşası olarak mhk başına atanan lale teyzeleri bu takımın rezil rüsva futboluna rağmen şampiyon olabilmesi için elinden geleni yapmaktadır. bu hakem ataması da bunun en büyük göstergesidir.

  saha dışı tüm kirli oyunlarınıza rağmen büyük şikecinin kardeşi küçük şikeciyi deplasmanda dominant bir oyunla yenip tüm çeneleri kapatacağız.

  son yılların en temiz ve en anlamlı şampiyonluğunu kutladıktan sonra ilk iş maşa lale teyzenin bütün kirli oyunlarını ortaya çıkartıp işin içine dahil olan herkesin yargılanmasını sağlamak olmalıdır.

 • 45. filozoflardaki kadın düşmanlığı

  daha 1950'li yıllara kadar kadınların hayvandan farkı yoktu ki zaten. sırf filozoflar değil, toplumun her kesimi kadını salt çocuk doğuran, evde kocasına hizmet eden biri olarak görüyordu. dinde de bu böyleydi, siyasette de her durum ve şartta.

 • 46. 27 nisan 2023 şırnak'ta pkk'nın köylüleri taraması

  şu olayda bile chp diye sayıklayanların ta amına koyayım. utanmaz şerefsizler.

 • 47. erdoğan gibi bir lider 100 yılda bir gelir

  iyi, bir 100 yıl rahatız yani.

 • 48. 5 tl'lik banknot ile alınabilecek şeyler

  20 tane market poseti

 • 49. oğlunuzun başka erkeklerle evlendiğini düşünün

  başlığı okuyunca birden heyecan yaptım.

  şu dünyada kaşlı gözlü döşü kıllı bir erkekten daha seksi bir şey varsa o da iki tane kaşlı gözlü döşü kıllı erkektir.

  damatlarım

  tamam medeni kanuna göre erkek erkeğe evlenemiyoruz. ama günün birinde evlenirsek ancak bir tanesi ile evlenebileceğiz. daha evlilik hakkının kendisi ortada yokken iki tane birden alma ihtimalinin dile getirilmesi oldukça heyecan verici.

  heyhat! başlık yanlış açılmış. adam bir erkek diyor. bir

  neyseeeee

  "kardeş tren var dediler geldik" diyerek, sivas'a gitmek farz oldu artık!

 • 50. 27 nisan 2023 artıbir araştırma seçim anketi

  seçim gününe doğru millet ittifakı'nın oylarının yüzde 55-60 arasında olacağı, seçimin ilk turda tamamlanacağını gösteren ankettir. ülkemiz için kim hayırlıysa o gelsin. enerjisiz, nursuz, uğursuz hortlaklar da artık toplumun cebinden elini çeksin.