Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 2020-2021 sezonu şampiyonu beşiktaş

  bir takım şampiyon oluyor ve tüm ülke mutluluğa boğuluyor. biz fenerbahçeliler mutluyuz çünkü galatasaray şampiyon olamadı. galatasaraylılar da mutlu çünkü fenerbahçe şampiyon olamadı. beşiktaş zaten şampiyon olduğu için mutlu. tüm türkiye mutlu yani. o zaman her sene beşiktaş şampiyon olsun. aradığımız sinerji birlik beraberlik bu değil miydi?

 • 2. 16 mayıs 2021 sedat peker açıklamaları

  ön edit: abi bana niçin hakaret edip, linçlemeye çalışıyorsunuz? lan mal mısınız amına koyayım, ben sedat peker miyim? ben adamın söylediklerini özet geçtim sadece, amme hizmeti sundum, gelip bana küfür yağdırıyorsunuz. allah kahretmesin sizi yahu.

  az evvel bildirim zilinin çalmasıyla fark ettiğim yeni açıklamalardır. biraz sonra izleyeceğim, izledikçe bilgileri editleyeceğim.

  -videonun ilk 5 dakikasında memduh bayraktaroğlu'nun sedat peker'in evine giren polisler hakkındaki şüphelerini yansıttığı videoya yanıt verdi, önemi yok.

  -5. ve 8. dakikalar arasında ruşen çakır'ın “sedat peker solcu mu oldu?” adlı videosuna şucu, bucu, sağcı, solcu olmadığını sadece 'akılcı' olduğunu söyledi.

  -8. dakikadan sonra önceki videolarında öne sürdüğü mehmet ağar ve tolga ağar hakkındaki iddialarını “bunlar sadece birer iddia” diye yorumlayan gazetecilere yönelik cevaplar vermeye başladı. savcıların neden bu iddiaları araştırmadığından, telefon görüşme kayıtlarının baz istasyonlarından çekilip niçin bu iddiaların doğru olup olmadığına bakılmadığından yakınmaya başladı. istanbul il emniyet müdürü mustafa çalışkan ile mehmet ağar arasındaki ilişkiye dikkat çekiyor.

  -mübariz mansimov ile ağar arasındaki ilişkinin çözülebilmesi için sorulması gereken soruları bildiğin savcılara öğretiyor :d yeni bir şey yok buraya kadar, önceki anlattıklarını derleyip, toplayıp bildiğin “savcılar hadisenize” diye ihbarda bulunuyor adam yahu.

  -kolombiya'dan türkiye'ye geldiğini ve sahibinin mehmet ağar olduğunu iddia ettiği 4.9 ton kokainin izmir limanında bir kimya şirketine (eğer kolombiyalılar yakalamasaydı) geleceğini iddia ediyor. sanırım öncesinde bu 'kimya şirketi' detayını daha önce söylememişti.

  -tunceli'de (bu videoda tunceli diyor, elazığ demiyor çünkü olayın tunceli'nin elazığ sınırındaki pertek ilçesinde gerçekleştiği iddia ediliyor) tolga ağar tarafından tecavüze uğradığı ve ertesi gün intihar ettiği söylenen yeldana kaharman olayını da yeniden tekrar etti. adam yukarıda da söylediğim şekilde bildiğin savcılara savcılık öğretiyor ve ilgili kurumların birbirlerine yazmaları gereken dilekçeleri onlar adına yazıyor konuşarak. nasıl bir ülkedeyiz amk, anlamadım gitti.

  -videonun 8. ve 17. dakikaları arasında geçmişteki videolarında iddia ettiği tüm olayları savcılığın araştırması sonucunda süleyman soylu'nun ve mehmet ağar'ın doğru söyleyip söylemediğinin anlaşılacağını ironik bir dil kullanımıyla vurguladı. yani aslında “eğer savcılık bunları araştırmıyorsa bilin ki yalan söylüyorlar” demeye getirdi.

  -süleyman soylu ve mehmet ağar'ın fetö davası sonrası boşalan kontenjanları fırsat bilip kendi avukatlarını savcı olarak yerleştirdiğini de iddia etti.

  -süleyman soylu'nun “gel, adalete teslim ol.” çağrısına gülerek: “senin içişleri bakanı olduğun yere geleyim öyle mi?” diye cevap verdi.

  -“sedat peker istihbarat örgütlerinden bilgi alıyor, arkasında birileri olmalı” diye iddia eden gazetecilere karşı çıkıp böyle bir şey olmadığını, her şeyi kendinin hazırlayıp planladığını söyledi. ayrıca bu gazetecilerin kendisine “suç örgütü lideri” diye bahsetmesine harbi çok kırılmış olmalı ki “asıl suç örgütü sizsiniz, siz tetikçisiniz” diye yakardı. bu gazetecileri “namusları maaşları olan gazeteciler” diye niteliyor.

  -dakika 29'da süleyman soylu'ya tekrardan dönüyor. soylu'nun açıklamalarına gülüyor ve soylu'nun joseph goebbels'in “büyük yalanlar etkilidir” sözüyle hareket ettiğini söylüyor. soylu'ya “büyük konuşma, her videoda canını biraz daha, parça parça yakacağım” dedi. yeni bir şey söylemedi soylu hakkında.

  -dakika 36'da abdülkadir selvi'ye de sıra geleceğini söyledi. selvi'nin kendisi hakkındaki şu iddiaları reddetti. selvi'ye fena takmış gibi görünüyor şu an, bakalım videonun devamında ne olacak.

  -“daha anlatacağız, daha çok şey konuşacağız, evraklarıyla anlatacağız. intikam vakti!” dedi. anlaşılan geri adım atmayacak. “türkiye'yi karıştırmak için yapıyor bunları” diyenleri namussuzlar olarak niteledi. dakika 41'deyim şu an. yaklaşık yarım saat kaldı. bu ana kadar önemli olan her şeyi özetledim, müsterih olunuz. :)

  - abdulkadir selvi için “sana o yazıları kimin yazdırdığını biliyorum, primci abdülkadir. sen adam değilsin. yazıklar olsun sana, sen insan mısın lan? efendilerinin sana yaz dediklerini yazıyorsun.” dedi.

  -47. dakikada süleyman soylu'ya yine dönüyor. soylu'nun danışmanı olduğunu iddia ettiği ali faik hacıoğlu'nun 1 milyon 600 bin liralık arabaya bindiğini ve trabzon'da 5 milyon tl'ye ev yaptırdığını iddia ederek “danışmanlar kaç para alıyor ya? benim bildiğim 10 bin lira bile almıyorlar” dedi.

  aynı zamanda soylu'nun bir akrabası olduğunu iddia ettiği sadık soylu'nun bahsini açtı. iddiasına göre sadık soylu çevre ve şehircilik bakanlığı'ndan hiç çıkmıyormuş. “bu adam orada bürokrat değil, ne işi var orada?” diyerek sadık soylu'nun telefon kayıtlarına bakılarak çevre ve şehircilik bakanlığından bürokratlarla günde kaç defa konuştuğuna bakın dedi. bakanlıktaki 'imar geliştirmelerinin' sadık soylu'nun elinden geçtiğini iddia etti.

  -iddiasına göre içerisinde emre olur ve kerim çoraklık isimli kişilerin olduğu bir fetö kumpası yapıldığını ve bu olay sonucu meral abla diye bahsettiği meral akşener ile arasının açıldığını söyledi. olayı bilmediğim için şimdilik böyle bırakıyorum, öğrenince düzeltirim.

  -“kemal abim var, öyle mi?” diyerek güldü ve devam etti. “biz yan yana gelsek ne konuşabiliriz ki, ortak bir dünyamız yok” dedi. aynı şeyleri babacan ve davutoğlu için tekrarladı. “onlar kibar adamlar, ben biraz şeey bir adamım” diyerek güldü.

  -dakika 52'de mehmet ağar'a dönüyor. iddiasına göre mehmet ağar emir sarıgül isimli şahsa içerisinde emir sarıgül'ün eşinin, sanıyorum müstehcen görüntülerini içeren, bir kaset verip boşanmalarını sağladığını iddia ediyor. (burada söyleyeceklerim kendi araştırmalarım. emir sarıgül'ün fatoş altınbaş ile evli olduğu ve boşandığı iddia ediliyor. olayın altınbaş holdingle bir alakası var sanırım şu haberden anlaşıldığı üzere) buraya video bittikten sonra tekrar döneceğim, çok ağır iddialar var çünkü çözmem lazım ne demek istediğini. lake van monster isimli yazar arkadaşımız bu konu için şöyle bir mesaj attı: ''ağar altınbaşların malına çökmüş kısaca. önce kaseti verip boşanmayı sağlıyor, sonra kendiyle ortak dünürü olan altınbaşlardan birilerini polislere eften püften dosyalarla aldırıp akrabayız aracılık yapayım, bunları başınıza bu mal paylaşımından getiriyor ayağına malını vermelerini sağlıyor ver kurtul hesabı. kime verdiklerini ben de anlamadım, orayı da yazarsan okey. mantığa göre sarıgüllerle yemesi lazım ama iyi çocuk falan filan anlamadım o kısmı ondan''. bahsi geçen iddia için aylar önce şöyle bir haber de yapılmış üstü kapalı şekilde.

  şimdi burayı tekrardan alalım. peker bu iddiasında emir sarıgül'den bahsediyor, şu mustafa sarıgül'ün oğlu olanından. ağar gidip o dönemler emir sarıgül'ün eşi olan fatoş altınbaş'la alakalı bir kaset veriyor emir sarıgül'e ve bu olayın ardından yine iddiasına göre boşanıyorlar. dolayısıyla boşanma sonrası bölünmüş mal varlığı muhabbetinden dolayı emir sarıgül'e fatoş altınbaş'tan yani dolayısıyla altınbaş holding'ten epey bir para kalıyor. peker'in iddiasına göre bu olay sonrası ağar araya giriyor fakat çözüm olmuyor. sonrasında 15 yıl önceki bir petrol davasından (iddiaya göre zaman aşımına girmiş bir dava) dolayı polisler sofu altınbaş ile ali altınbaşı göz altına alıyorlar. ali altınbaş sağlık problemlerinden dolayı serbest bırakılıyor, sonra dünürünün eşini falan göz altına alınmaya çalışıyor. iddiasına şöyle devam ediyor: sonrasında ağar, ali altınbaşı serbest bıraktırıp yanına çağırıyor ve niçin malları vermediğini falan soruyor. sonrasında yine iddiaya göre ağar, peker'in ismini zafer olarak söylediği bir emniyet müdürünü arayıp bir yanlış anlaşılma olduğunu, dosyayı yeniden incelemelerini (yani kapatmalarını) söylüyor. yani iddiaya göre ağar bu kısımda altınbaşlara şantaj yapmış. bu sırada peker'in iddiasına göre sanıyorum holdingin başında olan imam altınbaş, cumhurbaşkanı erdoğan'ın kardeşi mustafa erdoğan'a ulaşıyor ve oradan da tayyip erdoğan'ın kulağına gidiyor ve olay bu şekilde sona eriyor.

  peker bu olay için gazetecilere şöyle söylüyor: ''hani delil arıyorsunuz ya, eğer namusluysanız gidin imam altınbaş'a sorun. eğer o da namusluysa size anlatsın.''

  -''her şeyi ispatlayacağım, delilleri var. cephaneleri hemen harcamayacağım daha anlatacak çok şey var'' dedi.

  -ağar için ''mübariz'i öldürtseydin her şey bitecekti, değil mi?'' dedi. peker, mübariz'e mektup yazdığını ve ''sana yapılanları anlatacağım'' dediğini iddia etti.

  -yeni videoda 1:01:37'den başlayan kısımda yaklaşık 1 dakika boyunca gazeteci cüneyt özdemir'e şu videosunun 36:30'da başlayan sözleri için çok fena azar çekiyor. cüneyt özdemir de nasibini aldı gibi görünüyor, en azından ben /biz öyle anladık.

  -bir önceki videoda söylediği ''bu ülkede sağcı sağcı değil, solcu da solcu değil. gençler, 40 yaşından büyük adamlardan akıl almayın'' lafını yineledi ve ''40 yaşından büyüklerle oturmayın, beyninizi yok ederler'' dedi.

  -daha önce soylu için söylediklerine yenisini ekledi. ''benim polis koruma kararım normal değildi, biliyorsunuz değil mi? devlet büyükleri gibi yurtdışına gittiğimde de koruma polislerim benimle geliyordu, yani ayrıcalıklıydım'' diyerek iddialarına yeni bir iddia daha katmış oldu.

  -ağar için ''daha dur, o ataşehir'deki uyuşturucu satıcısının nasıl öldüğünü anlatacağız. hemşerin vardı ya, masa kurdun, 50 milyon euro. ölenin çocuğu dolaşmaya başlamış cesaret alıp, sağda solda anlatıyor bak sana söyleyeyim ama ben de anlatacağım, seni mahvedeceğim'' dedi.

  videoyu her video sonunda olduğu gibi ''turanı kuracağız kardeşlerim, inanın'' falan filan diyerek bitiriyor. video sonuna kadar önemli olan konuşmaların ve iddiaların tümünü sırasıyla derledim dostlar. özellikle dakika 52'de anlatmaya başladığı, ağar'ın şu altınbaş holdingcilerin parasına çökme iddiası kanımı dondurdu açıkçası. çözemediğim az bir kısmı kaldı o olayın, tam çözünce editleyeceğim o kısmı derli toplu bir şekilde.

  orayı da toparladım dostlar, sanırım eksik bir kısım kalmadı.

  sevgiler.

 • 3. fatih terim

  düşünsenize bugün göztepe 90+ da bir gol atsa galatasaray şampiyon olacaktı ve herkes bu bunağın hikmetlerini konuşacaktı. sene boyunca yaptığı fahiş hatalar konusulmayacaktı.

  şimdi ise en azından bazı şeyleri daha rasyonel tartışma imkanımız doğdu.

 • 4. 16 mayıs 2021 içişleri bakanlığı genelgesi

  yapacağınız işi sikeyim, size oy veren organizmanın eğer varsa beyin hücreelerini sikeyim. covid bitireceğiz diye milleti sinir hastası, stresten kanser yaptınız. siktirin gidin artık.

 • 5. beşiktaş jean-claude billong skandalı

  lan bu beşiktaş neymiş öyle ya?

  adamlar 3 hafta önceden galatasaray'a yenilecekleri skoru bilip, arkasından karagümrük'e yenileceklerini de bilip, galatasaray'ın geçen hafta 3 farkla kazanacağını da bilip son hafta averaja kalacağız dur şike yapıp 7 tane atalım demiş.

  he skor için değil sırf yenilsinler diye böyle bi yola gittiklerini iddia ediyorsanız bişey diyemem. ancak başlığı açan arkadaş ''averaj kastılar'' demiş. yahu bu beşiktaş hatay ile galatasaray'a yenilmeden önce oynadı. kaç kaç yenileceğini, son hafta averaj ile şampiyon olunacağını nasıl tahmin edip böyle bi yola başvurur?

  not: fenerbahçe

 • 6. 22-23 mayıs 2021 yasak protestoları

  arkadaşlar, artık hafta sonu ve akşam yasaklarının protesto edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  miting, cami, toplanma, kutlama, oy toplama, turiste hizmet etme, vb. bir çok yanlı organizasyon yapılırken, kimsenin gıkı çıkmıyor.

  bizler 2 yılı aşkın süredir, işlerimizi düzenli yapamıyor, ev taşıyamıyor, dinlenemiyor, rahat rahat ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz (mobilya alışverişi, araç al sat işlemleri, haftasonu yürüyüşü vb.).

  bu kapanmanın ardında, hala akşam yasaklarını ve hafta sonu yasaklarını yapmaları tam bir kepazelik olmuş durumda. bu nedenle (bkz: #haftasonudışarıdayım) hashtag'i ile bu haftasonu cumartesi pazar saat 14.00 de insanları sokağa davet ediyorum.

  karşı gelen yasakçı ve şakşakçı zihniyete hiç aldırmayın, yakında bu ülkeye covid bahanesiyle şeriatı da getirecekler bu andavallar yüzünden...

  düzeltme: arkadaşlar bazı insanlar kafe, dükkan sahibi küçük esnafa üzüleceğimize, araç alıp satmayı dert ettiğimizi söylemiş.

  evet ticaret ile uğraşan ve işleri durma noktasında olan dostlarımız da, eğer arzu ederler ise, seslerini çıkartmakta özgürler(!).
  onlar da bu protestolara katılmak isterler ise tabiki de birlikten güç doğar.

 • 7. 16 mayıs 2021 bekçilerin kutlamalara müdahalesi

  beyinlerini kuşa taksan kuşun ters uçacağı, iki kelimeyi yan yana getiremeyecek cahil mağara adamlarının eline silah verirsen olacağı bu. götünüz yiyorsa aynı muameleyi filistin için toplananlara da yapın bakalım.

  edit: millet altta hala "yasak" yazıyor. siz akıllanmazsınız. kardeşim yasak varsa herkese vardır. neden yasağı siklemeyen belirli kesime aynı muamele yapılmıyor, milletin derdi bu.

 • 8. beşiktaş

  devre arasında, fenerbahçe; mesut özil'i 13 milyon avro maaşla, irfan can kahveci'yi 10 milyon avro bonservisle, galatasaray; mustafa muhammed'i 7 milyon avro opsiyonla,onyekuru'yu bilmem kaç milyon avro ile transfer ederken, bakın devre arasından bahsediyorum, bunlar salt devre arasında harcadıkları paralar..ki başka da bir sürü transferleri var...
  beşiktaş'ın bütçesi 900 bin avroydu..o parayla da öz evladı cenk'i aldı beşiktaş..ki cenk 300 bin avro da maaşından fedakarlık yaparak geldi..allah nasip etmedi 3 maç bile oynayamadı gerçi..
  bugün, şampiyonluk maçında, bu takım,kulübeden necip ve dorukhan'ı sürebildi sahaya..
  başka yoktu çünkü..
  ya bir daha okuyun yukarıda yazılanları..
  şimdi ben de diyorum ki; paraniza, pulunuza,alayınıza...
  şampiyon beşiktaş..
  saygı duyacaksınız..
  mayısınızı da, paralı başkanınızı da elinize alıp, saygı duyacaksınız..
  bu camia, sonuna kadar hak ediyor...
  saygı duyacaksınız..

 • 9. aynı anda 24 kızla sevgili olan öğretmen

  başlığı okuyunca reşit olmayan öğrenciler geliyor insanın aklına lakin alakası yok içeriğin, bize ne lan bundan?

 • 10. sergen yalçın

  ibrahim üzülmez'in beşiktaşı bıraktıktan sonraki 499. resmi maçında şampiyon olduk.
  500. maç antalyaspor kupa finali

  o maçtan sonra ibrahim üzülmez'i saymayı bırakıyorum.
  sergen yalçın beşiktaş'ın teknik direktörü olduktan sonraki.... resmi maçı olarak totemi devam ettireceğim.

  umarim bir 500 maç başımızda kalır başarıdan başarıya koşarız.

  ali rıza sergen yalçııınnn

 • 11. hafta sonu sokağa çıkma yasağı

  hala doğru karardır diyen bazı orospu çocuklarını gösteren karar.

  be amk orospu çocuğu millet toplu taşıma kullanıp, fabrikalarda dip dibe çalışıyorken insanların açık alanlarda gezmesi mi vakaları artırıyor?

  bunu savunanlar orospu çocuğudur. net.

 • 12. hatayspor

  çok zekice bir şike, rakibinin 6-7 puan önündeyken bi maçta 7 atayım da averajla son maçta şampiyonluk belli olacak olursa avantajımız olsun şikesi. cidden kim tasarladıysa mindhunter haklarını alsın.

 • 13. otel fiyatlarında turistlere indirim yapılması

  enjoy i'm vaccinated furyasının son icraatlarındandır.

  ingilizlere sağlanan %43 indirim
  almanlara sağlanan %71 indirim

  türkiye'deki bu otellerde eğer türkseniz kapitülasyonlardan yararlanamıyorsunuz.

  kaynak

 • 14. mayıslar bizimdir

  galatasaray'ın kadrosu kötü falan değildi, masal anlatmaya gerek yok.

  beşiktaş yokluklar içinde şampiyon oldu, galatasaray varlıklar içinde olamadı.

  ama bir beşiktaşlı olarak, bu deyişle dalga geçilmesini doğru bulmuyorum.

  galatasaray'la şampiyonluk yarışı gerçekten dert oluyor, adamların öyle bir kültürü var.

  fenerbahçe ile daha rahat mesela. 2015-16 sezonunda son 3 maça girerken 73-70 ilerideydik puanlarda. herifler pat diye başaşehir'e bir yenildi, normalde stresli geçecek osmanlıspor maçı şampiyonluk maçına döndü. (ligin son maçı konya deplasmanıydı ve ikili averajda gerideydik)

  galatasaray ile çekişirken, gerideyken bile son ana kadar bırakmıyorlar.

 • 15. kadıköy'de linç edilen adam

  (bkz: kadın terörü)

  kamera görüntüleri ile taciz olayının yalanlandığı iddia ediliyor. iddia doğru ise şimdi bu adamın itibarını kim iade edecek? orada bulunup car car öten amına kodumun feministine ve meriçlere ne ceza verilecek? iftira atan kadına ne ceza verilecek? fazla düşünmeye gerek yok, hiçbir ceza verilmeyecek çünkü bu ülkede bir erkeğe tacizci iftirası atıp elinizi kolunuzu sallayabilirsiniz. popülist meriç ve feminik götler arkanızda ne de olsa.

  edit: mahkeme kararı verilene kadar (bkz: masumiyet karinesi) geçerlidir. medeni olan tüm toplumlarda önce mahkeme kararı beklenir, ondan sonra mahkemenin uygun gördüğü ceza devlet tarafından kesilir. halk kafasına göre suçu kesinleşmiş veya kesinleşmemiş birisini sokak ortasında linç edemez. linç etmeye kalkarsa anarşi doğar. anarşinin doğduğu yerde kanunlar işlevini yitirir, kanunların işlevini yitirdiği yerde sorunlar baş gösterir. beyinsiz ortadoğululara bunu yıllardır anlatamadık gitti.

 • 16. van'da köpeklerin 6 yaşındaki çocuğu parçalaması

  orospu evladı köpektaparlar tarafından umursanmayacak olandır. ama çocuk kendini savunmaya çalışıp köpeklere taş atsaydı cani ilan edilecekti.
  edit: çoluğunuzu çocuğunuzu yalnız sokağa salmayın derim. köpektaparın birinin attığı mesajda resmen kendi eliyle birini öldürüp, köpekleri o öldürdüğü kişinin etiyle besleyecek izlenimi verdi. bu herif aramızda dolaşıyor.

 • 17. ak parti'den önceki türkiye

  1994 yılında iski genel müdürünün kendi firmasına ihale vermesi büyük olay olmuştu. sorumlular cezalandırılmıştı.

  2021 yılında kendi firmasına ihale veren bakan için soruşturma bile açılmıyor.

 • 18. milli savaş uçağımızın ilk fotoğrafları

 • 19. ümmet bizden liderlik bekliyor

  tek bir dileğim var;

  bunların yargılandığını görmeden allah benim canımı almasın.

 • 20. galatasaray

  bir beşiktaşlı olarak tebrik etmek istediğim takım. lig 1 hafta daha uzun olsa kesinlikle şampiyon olurdu. mayısların takımı olduğunu gösterdi. bu ligde şampiyonluk yarışına girdiğin zaman seni en zorlayacak takım galatasaraydır. kupa kazanma alışkanlığı genlerine işlemiş. seneye yeni bir rekabette görüşürüz ebedi dostumuz.

 • 21. sedat peker'in giderek sempatikleşmesi

  çünkü şu anda kendi derdinde ve muhalefetin desteğine ihtiyacı var ve onu da almış gözüküyor.
  düne kadar mafya lideri olduğu için ekşi sözlük ahalisi tarafından ana avrat dümdüz gidilen adam şimdi sözlükte che guevara muamelesi görüyor.
  ilkesiz muhalefet iktidarın en büyük destekçisidir.

 • 22. fenerbahçe

  ölüm kalım maçına çıksa ölecek takım. hem türküm hem fenerbahçeliyim hem de muhalifim. dünyada bu kombinasyona sahip kim varsa allah hepimize sabırlar versin, bizim çektiğimiz çile değil başka bir boyut.

 • 23. 2 bakanın erdoğan'ı tasfiye edeceği iddiası

  hissediyorum, mağduriyet

 • 24. tarihe karışmış taksim mekanları

  çoğu 2010 öncesinde gençliğimde anı olarak kalmış mekanlardır...

  küçük beyoğlu’ndaki arka sokak, en son soulfly konserine gittiğim yeni melek, bir tarafı kafe diğer tarafı bar olan klan, anadolu pasajı’nın arkasında muhteşem makarnaları olan cognato, mcdonalds’ın sokağında ilk kez açılan ve burn biraya abandığımız kafe pi, kedileriyle sakin sıcak bir ortamı olan orta kahve, hala aynı duruyor mu bilmediğim south park ve mihrimah kafe, asmalı’ya doğru giderken sağda güzel yemekleri olan barcelona, eski halleriyle içinde sinemalar, dükkanlar olan halep pasajı ve atlas pasajı, galatasaray lisesi sokağında şimdilerde türkçe pop eskiden rock/metal takılan 45’lik, rockbarlar mojo, pendor, kraft bir çırpıda aklıma gelenler...

  şimdiki gençler çok şanssız, keşke o zamanları rahat rahat yaşasalardı... harçlıklarımız neredeyse bir hafta yetiyordu bunların hepsini gezmeye... muhtemelen şimdi para kazandığımız halde gitsek bir günde baya para gider ki; böyle yerler de kalmadı sanırım...

  edit: indigo, degustasyon, inci pastanesi, joker, nayah, parantez, akdeniz, atatürk kültür merkezi, roxy, dogz star, haydar, haymatlos, beyoğlu hayal kahvesi, cambaz, küçük otto, katharsis, machine, jazz stop, viktor levi, sanat kafe, white mill, pulp, peyote, rock stop, caravan, kemancı, kiki, kloster

  halen açık olanlar: limonlu bahçe, babylon,mephisto, dorock,arsen lüpen

 • 25. 2021-2022 fenerbahce teknik direktör adayları

  löw gelsin bence de.vasat almanya milli takımını bile kaç kere şampiyon yaptı.
  samatta,thiam,tisserand,caner,cisse gibi dünya yıldızlarıyla 30. haftada şampiyonluğunu ilan eder.

  gelsin de görün ebenizinkini bakalım cocu’yu mumla arıyor musunuz

 • 26. bülent börekçilik tartıda hile rezaleti

  oha kafaya bak. kutuyu devlet hayrına vermediği için normalmiş tartmasi.

  kuyumcu da altını kutusuyla tartsin o zaman. siz ne yiyip içiyorsunuz ya.

 • 27. 16 mayıs 2021 süleyman soylu'nun müjdesi

  kendisiyle ilgili iddialar havada uçuşurken hükümet konağı müjdesi veren kişi eylemidir.

  48 binlik nüfusun olduğu yere gereksiz lüks binalar yaparak iş yaptıklarını sanıyorlar. millet aç, intihar ediyor, zerre umurlarında değil.

 • 28. ali koç

  bir tek 37 sene sonra gelecek olan trabzonspor şampiyonluğu kaldı. onu da görüp gönül rahatlığıyla bırakabilir bence görevi.

 • 29. sedat peker

  o kadar kalas, dangalak, nerede ne konuşması gerektiğini bilmeyen münasebetsiz bir siyasetçi güruhu var ki, hayatı cemaat evlerinde geçmiş, sanattan kültürden uzak tipler, insan içine hiç çıkmamış, nerede ne söylenmesi gerektiğini bilmeyen münasebetsiz tipler. maden işçilerine ''güzel öldüler'' diyen mi dersin, yardıma ihtiyacım var kanser hastasıyım diyen gence herkesin içinde para veren mi dersin ,
  çocuğa, -şimdi ramazan sana çikolata veremeyiz- diyen bakan mı dersin. neler gördük son 20 senede. gazeteci diye toplum önüne çıkartılanlar ise 3 kitap okumuşluğu olmayan yandaş salaklar sürüsü , bu ülkede ıq seviyesi 90 altında zır cahil adamlar üniversitelerde profesör, üstüne üstlük televizyonlarda her halt üzerine söyleyecekleri var bize bu cahil profesörlerin, sanatçı diye geçinenleri zaten hiç anlatmayalım.

  ancak bu kabadayı , mafya ya da suç örgütü lideri dediğimiz adam ülkenin ortalama gazetecisinden, profesöründen, siyasetçisinden, sanatçısından fersah fersah önde. nasıl bir zamana denk geldiysek artık. sizi bilmem ama şu adamın konuşmalarından sonra bunları düşündüm. adam turnusol kağıdı gibi yüzüme çarptı bunları.

  tanım : ülkenin elitlerinden(!) daha gelişmiş kabadayı.

 • 30. 1 mayıs 2021 beşiktaş atakaş hatayspor maçı

  la olum saçma sapan şeyler yazmayın. çok komik gözüküyorsunuz. ben 36 yıllık beşiktaşlıyım. bizim takım bahsettiğiniz kurguyu yapacak kapasitede bir takım değil. mac oncesi aciklamalar sebebiyle sergen fena gaza getirmisti takimi, goller erken geldi rakip dağıldı. hepsi bu.

 • 31. galatasaraylılar olarak beşiktaş'ı tebrik ediyoruz

  bu başlığı neredeyse dört yıl önce beşiktaş'ın avrupa'da fırtına gibi estiği yıllarda açmıştım..
  bugün rakip olarak bir lig şampiyonluğu sonrasında yazmak nasipmiş..
  vay be çocuklar yıllar nasıl geçiyor...
  biz yine metin oktay ruhumuzla tebrik edelim.
  neredeyse tamamı leş bir sezonda, ülkece çok az şeye mutlu olabildiğimiz şu dönemde birden bire heyecan yaşadık... o kadarı bile güzeldi..

  tebrikler beşiktaş..

 • 32. 15 mayıs 2021 şampiyonluk kutlamaları

  bizim cadde de bir kaç kişi kutlama yapıyordu ileriden polis arabasının geldiğini görünce filistin filistin diye bağırmaya başladılar.manzara kara mizah gibiydi...

 • 33. 21.00-05.00 arası kısıtlama kararının mantığı

  seküler insanların hayat tarzına müdahale etme fırsatını kaçırmamak.

 • 34. takımı 3-1 yenilen kalecinin sevinmesi

  ben muslera'nın ilk defa bir kaleci ile maç sonrasında tokalaşmadığını gördüm. onca şey yaşanmasına rağmen hep gider tokalaşırdı.

  ortada sevinecek bir durum yok. performans filan demeyin. oyunda da gereksiz yere karaktersizlik yaptı. yenilen takımın kalecisi zaman geçirmez. ya ben buraya neden yazıyorum nerde bu adamın başlığı.

 • 35. 200 liraya oyunu satan kadın

  millet çıkıp kılıçdaroğlu'na kızıyor da adam ne yapsın işte muhatap bu.

 • 36. bitcoin

  bu piyasada olup da "anaparamı çektim sadece karla devam ediyorum" demeyen kimseye rastlamadım, demek ki içerde kimsenin parası yok sadece karlar var, şalvarbank gibi mübarek.

 • 37. 17 mayıs 2021 kademeli normalleşme kararları

  eyy restaurant sahipleri, genel esnaf takımı: zerre kadar üzülmedim, itiraz edip sokaklara dökülmüyor, yazar kasa fırlatmıyorsunuz ya, beter olun!

  t: uber saçma yasaklar.

 • 38. vincent aboubakar

  adam sakatlandı bjk çöküşe başladı. teşekkür edeceğiniz yerde küfür ediyorsunuz. o kadar emeği var lan.

 • 39. 250bin türk gencinin abd'ye gitmek için başvurması

  geçenlerde almanca öğrenmek için udemy kurslarına bir göz atayım dedim. lan bir baktım ki binlerce almanca öğrenen genç farklı farklı hocalardan ders alıyorlar, şok oldum. durumun bu kadar vahim olabileceğini hiç düşünmemiştim.

  o gençlerden birisi de benim temelde. bu seçimleri de kaybedersek ve bu ucube düzenden kurtulamazsak en kısa sürede ülkeyi terk etmek adına planlarımı şimdiden hazırlamaya koyuldum. yok arkadaş olmuyor, ne kadar çırpınsan da olmuyor. benim olmam gereken makamlarda tipini siktiğimin vasıfsız bir badem bıyıklısını görünce artık midem bulanıyor.

  yolsuzluk almış başını gitmiş, nepotizm allah-u ekber dağı seviyesine çıkmış, hukuk ve adalet desen hak getire, mafyalar yönetimde cirit atıp bürokrasiyi ele geçirmiş, ülke parsel parsel satılıyor, kişisel hak ve özgürlükler hiçe sayılıyor, kadınlar öldürülüyor, hayvanlara her türlü işkenceler yapılıyor, ulan hepsini geçtim. lan bu ülkede erkek çocuklarına tecavüz ettiler yurtlarda.

  ne ülkesi be olm? burası bizim ülkemiz değil. burası açlıktan ağzı kokmaya başlamış, zift gibi bir varoluşa sahip, leş zihinli, kraldan çok kralcı saray soytarılarıyla, saray ahalisinin. saray ahalisinden ya da şakşakçılarından birisi benim götümü sikse şikayet edebileceğim, hakkımı arayabileceğim hiçbir mecra olmadığı gibi devletin beka sorunu haline gelirim lan sikilmiş götümle.

  edit: yazım hatası

  edit 2: saatler sonra ne yazdım diye tekrar bir okudum da bildiğin delüzyon geçirmişim o ara amk. bir an kendimi 2017'de zannederek yazmışım, hızımı alamamışım aq. ruh dengemi, psikolojimi bozdular abi, ara sıra error veriyorum böyle, kusuruma bakmayın siz. umutsuzluk aşılmak istemem kimseye ki umudunuzu yitirmeyin de zaten. çünkü tükeniyorlar, azalarak bitiyorlar. az kaldı az, bu kez harbiden gidecekler. çok az kaldı, az daha sabredeceğiz.

 • 40. cyle larin

  hatay maçında attığı dört gol sayesinde averajla şampiyon olduk. bırakın tüm sezonu bir tek bu bile yeterli.

 • 41. alarm olmaya uygun şarkılar

  nedense aklıma ilk gelen, şebnem ferah-günaydın sevgilim
  bu kadar enerjisi yüksek bir şarkıyla uyanmak güzel olur. hatta hemen ayarlayayım ama önce sabah kalkacak bir iş bulmak lazım *

 • 42. rachid ghezzal

  2020-2021 sezonunun içinden geçerek beşiktaş'ı şampiyon yapmış olan kiralık katil,büyücü...

  bu adamın evrakı son anda yetiştirildi ve lisansı çıktı.

  tff'ye evrakını yetiştiren kuryeci abiler motosiklet ile şampiyonluk kupasını stadyuma getirsinler.

 • 43. 16 mayıs 2021 who direktörü açıklaması

  son varyant daha hızlı yayılıyor ve daha ölümcül vol 4582.

  eskilerinden farksız olan açıklama.

 • 44. amerika'nın yozgat'ı neresidir sorunsalı

  (bkz: wyoming)

 • 45. jean-claude billong

  rezil performansının ardından kadro dışı kalmasına rağmen bugün kariyerinde ilk kez kamerun milli takımına çağrılmış futbolcu. kadir çetinçalı daha önce aboubakar'ın kendisine milli takım sözü verdiğini iddia etmişti.

 • 46. kızıl saçlı beyaz tenli yeşil gözlü kız

  kara kaşlı kara gözlü bir delikanlıyla dna'sını harcayacaktır.

 • 47. fatih terim'in şl'de maç başına puan ortalaması

  arkadaşım orası şampiyonlar ligi, 50 küsür maç oynayıp puan ortalamasını 2 yapsa zaten gs'nin şampiyonlar ligi kupası olurdu. 3 tane kupa kazanmış zidane'ın bile ortalaması 2. ancelotti 1.7, klopp 1.76, wenger 1.6, allegri 1.5, lucescu 1.2. üstelik elemeli maçlar da varken burdan bok atmak tam bir aptallık. pirlo'nun ortalaması 2.2 ama adam juventus'un başına gelmiş en kötü teknik direktör.

  yani siz puan ortalamasına değil, fatih terim'in avrupa'da türk kulüpleri için koyduğu çıtaya bakın. senin kulübün "biz bu formayla uefa'da çeyrek final oynadık" diye reklam yaparken adam o kupayı kaldırdı.

 • 48. leyla ile mecnun

  tabii ki illegal yollardan takip edeceğim dizi. leyla ile mecnun için bile olsa acuna para kazandıramam kusura bakmayın.

 • 49. ücretli covid-19 aşısının başlama gerekliliği

  "fakirler ölsün mü" diyen şovmenler de ortaya çıktığına göre olaysız dağılabiliriz artık.

  şimdi zenginler mi ölüyor amk? zenginlerin hepsi yurt dışında oldu zaten aşısını. fakirler ölmekle kalmıyor, hayatta kalanlar da mahkum gibi eve hapsediliyor.

  2 doz aşı parası mı zenginlik göstergeniz? o kadar parayı bile veremeyecek olan adam da sırasını bekler aşısını olur diyoruz işte. sanki ölüme terk ettik herifi.

 • 50. hdp'li türkiye cumhuriyeti bakanı

  olmuşu var. 2015'te geçici hükümet kurulmuştu. ve o geçici hükümette akp'ilerin dışında bilin bakalım kimler vardı? hatırlamak istemeyebilirsiniz ama ben yine de hatırlatayım: kalkınma bakanı müslüm doğan ve avrupa birliği bakanı ali haydar konca. evet ikisi de hdp milletvekiliydi.

  tanım: meclis'te vekillikleri oluyorsa hükümette de bakanları olabilecek partinin durumudur.