Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 16 nisan 2017 referandum sonucu tahminleri

  ozellikle ogrenciler arasinda parasi olmadigi icin oy kullanmaya gidemeyecek olanlar varsa 10 kadar kisiye yol+yemek saglayabilirim, evet veya hayir diyecek olmasi da onemli degil. gitsin kullansin. ben hayir diyecegim. evet diyecek olanin da bu hakkini kullanmasini savunurum. cunku demokrasi bunu gerektirir. sanirim bu da, hayircilarin zihniyeti hakkinda kucuk bi ipucu verebilir.
  biz terorist degiliz.

  yarin editleyip sozluk disi icin e-mail vericem simdi ugrasamam uykum var.

  edit: e-mail superstupidd2@gmail.com

  7kisi oldu acele edin:)

  edit2: hani hepiniz 10bin+ maaş alan beyaz yakalılardınız lan:) yoğun talep var, benden bu kadar. yardımcı olmak isteyen varsa bana yazsın yönlendireyim, nakit gönderme yok sadece bilet alıyoruz gidiş dönüş. cepteteb veya enpara hesabı olanlara max 10-20 tl de yemek parası isteyen gönderebilir. hayırlı haftasonları.

 • 2. 15 nisan 2017 antalya'da ufo vakası

  kemer yazınca "lan acaba" dedim. maps'ten baktım, beldibi bölgesinin üzerinde yer alan ormanlık bölge. 1980'lerden bu yana ufo gözlem vukuatları bitmeyen bir bölgeden yazıyor arkadaş. ufo arkadaşlar, adı üstünde (bilinmeyen).

  uzaylı mıdır nedir bir yorum yapamam, kesin olan bölge biraz sıkıntılı. ne halt dönüyor bilmiyorum ancak yazlığı sakat bir yere çaktıklarını söyleyebilirim.

  not: nereden biliyorum diyeceklere; pabuç kadar çocukken bir diğer iniş kalkış vukuatını 50 - 60 kişiyle ! beraber ağzı açık ayran budalası gibi izlemiştik. bolca ihbar ve jandarma kaydı da mevcuttu. sonra aynı yeri başkalarından da defalarca duydum. bir bok var ama...

  ilgilenenlere buradan aynı bölge ile ilgili bilindik bir vakanın linklerini ekledim
  #67477982

  edit:imla link

 • 3. cem yılmaz

  adam "çok yaşasın cumhuriyet" demiş. buradakiler açık açık neden hayır demiyor diye adama kızıyor. mal mısınız ? sosyal medyadan adam hayır yazsa ne olucak? cem yılmaz hayır dedi diye mi seviceksin adamı? bu kadar da saçmalamayın ya. adama neden etliye sütlüye karışmıyor diyorsunuz, karışınca da acık acık karışmıyor diyorsunuz s.g

 • 4. sözlükçülerin favori ilaç listesi

  insülin içerir.
  başka türlü yaşamam güç.

 • 5. 16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu

  öğrenciyim. hevesli bir hayırcı olan ev sahibim namık abi, maddi sıkıntımı görüp gidiş dönüş bilet aldı. şimdi otobüsteyim. hayırı basmaya geliyorum ulan. ev sahibi ve kiracı öğrencilerin ittifakı var oğlum ortada. cansın namık abi can!

 • 6. t3 tutanak gönder mobil uygulaması

  indirdim, sabah 6'da allahın s.ktir ettiği bir muhitte sandık görevine gidiyorum, yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.

 • 7. zafer çağlayan'ın 45 milyon dolar rüşvet alması

  çünkü siyasal islam bunu gerektirir.

 • 8. 14 nisan 2017 gazi mahallesi'nde araç taranması

  "polis arama noktasından durmayan araç" her durmayan araç taranmaz elbette ama gazi mahallesi'nin nâmı malum. sonra 'aptal polis teröristi nasıl görmemiş' diyerek kendini patlatan teröristleri kameralardan izliyoruz, iş işten geçmiş oluyor. ayrıca her gün paranoyakça terörist arayan, kafayı sıyırmak üzere olan adamları yorgan altından yargılamak bana pek sağlıklı gelmiyor.

 • 9. izmir %56 istanbul %53 hayır ankara %59 evet

  izmir'de %56 hayır mı? izmir'de %70'in altında hayır çıksın, sokaklarda eşek gibi anırmazsam şerefsizim.

  edit: ya arkadaş! yapılan araştırmanın ciddiyetsizliği ortadayken, benim yazdığım absürt entry'i amma ciddiye aldınız. ''caps aldım yarın akşamı bekliyorum'' diyenler mi ararsın? ciddi ciddi '' video çekip yolluyorsun'' diyenler mi ararsın? küfür eden kişilere diyecek bir şey bulamıyorum zaten. geçtim izmir'i, doğu ve güney doğu anadolu'da çıkan oranlar bile yapılan araştırmanın ne kadar uydurma olduğunu gösteriyor.
  türkiye genelinde hayır %50'den fazla çıksın da; olsun varsın izmir'de hayır %70'in altında çıksın.

 • 10. referandumda hayır demek için tek bir sebep

  melih gökçek'in başkan olma ihtimali..

 • 11. referandumda evet demek için tek bir sebep

  yukarıda eveti haklı gösterebilmek için yazılanların alakasız olduğu sebeplerdir.

  biri demiş ki "2002 yılında 688 adet olan ambulans sayısı 2017 de 5000 adet olduğu için 'evet'". şimdi bunun yeni maddelerle ne alakası var? tek adam olunca her gün bir tane daha mı ambulans alınacak. sen burada bariz şekilde eveti savunan akp olduğu için evet diyorsun. yani buna biz halk dilinde "takım tutar gibi parti tutmak" diyoruz. ha dersen ki "akp döneminde ambulans sayısı 688 den 5000'e çıkmıştır, bu onun gücünü gösterir" eyvallah, ama sırf bunun için bile evet denir dersen bariz saçmalamış oluyorsun.

  diğer bir arkadaş ise "darbelere dahi karşı durabilen hükümet için 'evet'" demiş. sayın çomar arkadaşım darbe eveti isteyen partiniz yüzünden olmadı mı? bu kadar darbeciyi o konumlara torpille, sınav sorusu çalmayla siz yerleştirmediniz mi? ne istediler de vermediniz mi? ondan sonra n'oldu? hoop darbe. elinizde yeni maddelerdeki kadar güç yokken göz göre göre darbe yaptırdınız, bu kadar gücü alında direk ülkeyi parçalayıp satarsınız o zaman.

  propaganda başlangıcından beri maddelerinizin ülkeye getireceği yararlar yerine insanları başka yere odaklamaya çalıştınız. en büyük argümanınız kılıçdaroğlu mesela. yok kılıçdaroğlu şöyle demiş o yüzden evet, yok fetö hayır demiş o yüzden evet. siz daha içinizdeki fetö mensuplarını temizleyemediniz millete iftira atıyorsunuz. bize o maddelerin ülkeyi nasıl geliştirecebileceğini anlatın demagoji yapmayın. anlatamıyorsunuz çünkü siz de biliyorsunuz ki elle tutulur bir tarafı yok.

  edit: ahaha sağolsun su ustunde yasayan balik uyardı, o entryleri aynı kişi girmiş. kafa bu tabii ki yapacak bir şey yok :d

 • 12. ekşi itiraf

  karım beni aldatıyor mu? kafamda deli sorular. gizli gizli sigara içtiğini biliyorum. ama o benim bildiğimi bilmiyor. geçen yataktayken telefonu istedim. facebook'u kapatarak verdi. naptın dedim elim değdi dedi. halbuki kapattığını gördüm tepki vermedim. insallah aldatıyordur lan. boşanmak için sebebim olur. sıkıldım ben bu evlilik işinden.

 • 13. survivor 2017

  ilhan daha fazla oy kaybetmesin diye sadece balık tutarken gösterilen yarışma.

 • 14. referandum oyu için 18 saat yol giden hamile kadın

  eşimdir.

  eşim 36 hafta+2 günlük gebe. zaten entrylerim arasında dolaşırsanız sürekli şaşkın baba gibi baba olacağım aha baba oldum, ismi öykü mü olsa rüya mı olsa yok yok rüya olacak tandanslı entrylerimle ortalıkta dolaştığımı bolca görebilirsiniz.

  işlerimiz sebebiyle gaziantep ve izmir'de yaşıyoruz. bugün ben gaziantep'deyim normalde eşimde oy vermek için yanımda olacaktı ama biraz erken bekliyoruz bebeği, sabah gelen yalancı sancı, bazı belirtiler ve ağrılarıyla sebebiyle biraz korkarak (ilk bebeğimiz) acilen doktoruna gitti, 15 dk geç kaldığı için de uçağını kaçırdı. otobüse atladı sonra. sırf oy vermek için geliyor. ciddi misin dedim? geliyorum dedi. telefonu kapattım ağladım. kendime engel olamadım ağladım. şu an otobüste ağrılarım var ama doktor nts değerlerinin normal olduğunu, doğum yolu ağrıları olduğunu ve bebeğin kendini doğuma hazırladığını söylüyor dedi. gelip oyunu atıp izmir'e pazartesi sabah geri dönecek.

  hasılı, kızımız inşallah hayırlı bir türkiye'de dünyaya gelecek.

 • 15. 15 nisan 2017 dolar kuru

  siz yine piyasalar kapalı diye keriz gibi silkelenmeyin de... bu da burda uyarı olarak dursun.

  şimdi daha önceden yazdıklarımı tekrar yazayım buraya.

  dolar, uzun değil ama orta vadede at koşturacaktır.

  hayır çıksa, üst üste seçimlerle demokrasinin altı kazılıp gerilim tırmandırılacak; evet çıksa güç yenileyen erdoğan'ın merkez bankası vasıtasıyla müdahaleleri olsa dahi yükselecektir.

  bu tür enstrümanlara kısa vadede yatırım yapılmaz. orta ve uzun vadede ise getirisini basit bir proforma analizi ile az çok kestirebilirsiniz. bunu, açık öğretim işletmeyi yata yata 8 senede okuyup bitiren biri olsanız bile yapabilirsiniz. o derece fundamental birşey yani.

  bakın şimdi yapmanız gerekeni bilale anlatır gibi anlatıcam, açılın...

  önce son 3 ay, sonra 6 ay, sonra 1 senelik değişimi gözlemlemek için, google'a tcmb kurlar yazıp entera basıyorsunuz.

  ordan karşınıza çıkan linkten sırasıyla 3 ay, 6 ay ve 1 sene önceki fiyatları çıkarıp bir kağıda yazıyorsunuz.

  ((şimdiki fiyat - önceki fiyat)/önceki fiyat) formülü ile yüzde değişimleri buluyorsunuz.

  buraya kadar olanı orta vadedeki değişimleri gösteriyor. vadeyi ne kadar uzatırsanız ilerideki tahmini dolar kurunun standart sapması da o kadar az olacaktır.

  uzun vadeli analizler için de; 1 sene, 2 sene, 5 sene, 10 sene önceki kurları baz alarak şimdiki fiyata göre gözlemleyin değişimi.

  çıkan yüzdelik dilimlerden excelde bir lineer değişim grafiği oluşturun.

  göreceksiniz ki; dolarda sürekli artma, hiçbir azalma olmamış. yani bu demek oluyor ki; dolar orta ve uzun vadede sürekli kazandırıyor.

  yatırım tavsiyesidir mk.

  büdüt: bir arkadaş "2.75 iken evi satıp dolar aldım; ama dolar sürekli artıyor. peki ne zaman satmalıyım ben bunu?" diye bir soru sordu. ona verdiğim cevabı buraya da yazayım. bu kadar ilgi göreceğini sanmıyordum bu yazımın.

  erdoğan ve akp başımızdan gidene kadar bekle. gittiklerinde çok feci likidite ihtiyacı olacak piyasada (balon ekonominin patlaması ve kriz) ve tahminimce gittikleri zaman 1 liraya yakın artacak dolar. o zaman zaten herkes satmaya başlıcak; çünkü getirisi iyi olacak piyasaya likidite vermenin.

  sattığın zaman tl'yi al; ama sakın harcama. çünkü o zamanlar piyasada çok fazla tl olacak (dolarları yüksek fiyattan almak için basılan yeni tl'ler) bu da yüksek enflasyona neden olacak. 1 - 2 sene o para dursun kenarda. zaten o kadar artıştan sonra dolar eski seviyelerine gelmeye başlayacak; dolar olarak tutmak zarar olur. tabi bu dediğim orta-uzun vade stratejisi. umarım paraya ihtiyacınız olmaz bu süre içerisinde.

  yani onu emeklilik fonu gibi düşünürseniz yüzde yüz kârdasınız gençler.

 • 16. 15 nisan 2001'de sözlüğe entry girilmemiş olması

 • 17. eyalet sistemi

  oyumun rengini en baştan söyleyeyim; "hayır"

  ama ben eyalet sistemine karşı değilim. bıktım anasını satayım maraş'ın bilmemne ilçesinin bilmemne köyünde yaşayan adamın verdiği oyun beni marmara'da yönetmesinden. türkiye eğer mutlu bir gelecek istiyorsa öyle ya da böyle eyalet sistemine geçmek zorunda. aksi durumdaki çözümlerin tamamında bir veya birden fazla kesim mutsuz oluyor.

  peki ben neden hayır veriyorum? çünkü tayyip'in kafasında eyalet sistemi olduğunu sanmıyorum. varsa bile o eyalet sisteminde dengelerin her seçimi yine sünni müslümanların kazanacağı şekilde ayarlanarak bölünme gerçekleştireceğini düşünüyorum. bunlar egeye, marmaraya "tamam, siz kendi kendinizi yönetin" diyemezler. dedikleri anda oralar abad olur, gerisinde yaşanmaz çünkü. sorun eyalet sistemi ya da üniter devlet sistemi değildir. sorun siyasal islamdır, sorun cehalettir, sorun insanların özgürlüğünün değil, köleliğin peşinde koşturmasıdır.

 • 18. muhaliflerin 18 yaş alerjisi

  çalıştığı şirkete 18 yaşında müdür gelse o çocuğu dinlemeyecek, askerde 18 yaşında komutanı olsa takmayacak, aile babasıysa, bir gün 18 yaşındaki oğlu "baba artık bu evin reisi benim, sen kenara çekil." dese belki de oğluna tokadı çakacak adamların, sırf siyasi rant uğruna, aynı 18 yaşındaki çocuk eğer milletvekili olursa onun ülke yönetimindeki katkısına saygı göstereceğini iddia ettiği bir başka trol başlık.

 • 19. hayır çıkınca nasıl kutlayacağız sorunsalı

  kutlamayın arkadaşlar, hayır çıktığında provokasyon olma ihtimali çok yüksek.

  oturun oturduğunuz yerde. ümit özdağ aylardır bas bas bağırıyor kontrollü kaos planı var diye.

  taşkınlık yapmayın, taşkınlık yapana mahal vermeyin. itidalli olun.

 • 20. türkiye'nin son 15 yılının tek cümlelik özeti

  "hiçbir şey eyleme geçen cahillik kadar korkutucu olamaz. "

  konfüçyus

 • 21. halk pazarındaki teyzenin referandum yorumu

  son saniyedeki binali yıldırım yorumu az kalsın yataktan düşmeme sebep oluyordu.

  "hele o başbakan. allah belanızı vere, rezil oldular, bütün dünyaya rezil oldular."

  hahahhahsaudhasludflmxsfdhcxdısc.

 • 22. sinema tarihinin en orijinal türk karakteri

  (bkz: vecihi)

 • 23. 32 milyon dolar verseler domuz eti yer misin

  evet, 32 milyon dolara domuz eti yerim. cunku burdaki pek cok arkadas gibi ben de hayatim boyunca para verip yedim, bir de uzerine 32 milyon verilecekse bana, "sadece" domuz eti de yiyebilirim.
  ve hatta, babami bile yerim. evet yerim, bence mantikli ve sundan da eminim ki eger ben 32 milyon dolar icin babami yemezsem ve babam bunu ogrenirse bana "mal misin oglum sen" diye sorar. ben de mecburen "evet" demek zorunda kalirim.

  ben evet demeyi sevmem. mal olmayi da sevmem.

 • 24. cem yılmaz'ın eski eşi bize helaldir

  adam mitralyoz gibi geziniyor sanırım ortalarda, şimdi de fatih portakal'ın eşine hallenmiş. umarım bunun babası, bi' hata edip mührü yanlışlıkla ''hayır''a basmaz.

  allah muhafaza. hanımı oğlana kaptırmış olur ki, neresinden baksan trajik.
  ve büyük günah.

  aman dikkat.

  #anneniyedirmeyiz!

 • 25. evet'in %50'yi geçmesinin imkansız olması

  imkansız denemez. şöyle ki;
  doğuda bir çok ilde sandık görevlisi olarak çalıştım. özellikle köylerde dönen oyunlar dudak ısırtacak cinsten.
  "bilmem kim emmi gurbette getir onun yerine ben atayım" cümlesini duydum. izin vermeyince de "her zaman yapıyoruz sen kimsin" diye olay çıkarmaya kalkmışlardı hatta. sandığı yaşlıların evlerine götürmeye çalışanlar gördü bu gözler. jandarma titiz çalışıyor ama 5-6 köy bir ekibe bağlı olunca yetişemiyorlar haliyle.

  hatta doğuda bir çok il merkezinde ana muhalefet partisi sandıklarda yok. çünkü teşkilatları 3-5 kişiyi geçmiyor.

  her zaman dediğim gibi; doğu da nüfus az diye önemsenmiyor ama her seçim bu söylediğim hileli oylar yüzünden gidiyor bence.

  özetle herkes oyuna sahip çıksın.

 • 26. kadınların yalnız kalma nedenleri

  guclu erkegi cok yanlis anlamak.

  hic feministlik yapamayacagim. feministlik kocayi bulana kadardir diye bosa dememisler.*

  yeni yeni erkek cinsi yasanilan bitakim garipliklere isyan etmeye ve red pill dedikleri bi akimi benimsemeye basladi. onlara gore alayimiz orospuyuz ama kedi canini onlarin. dogru tespitleri icin haklarini teslim eder ve yazima devam ederim...

  ıste az once o adamlara laf dokundurdum ama pekte haksiz degiller. adina gudu de evrim de psikoloji de ne dersen de. biseyler dogru. o yuzden kadinlar olarak bize ne dusuyo bu durumda? gercek mutlulugu bulmak icin neye ne anlam yukledigimizi kesfedip bunu duzenlemek.

  ey kraliceler ve prensesler azicik durust olalim. adamlarin tipleri isleri kaslari paralari guc gosterileri ve piclikleri hosumuza gidiyo. gitmese keske ama gidiyo. adamlar bizi iplemedikce agzimiza ettikce gozumuzde buyuyolar kiymete biniyolar sonra onlarin icinde yatan sevgiye ve sefkate muhtac o kucuk cocugu bulup onun pesinden kosuyoruz. orada sevgi ve sefkate muhtac kucuk bi cocuk yok. karsinda dogrudan yarak kurek bi herif var ve adamin derdi simiti donut'in icinden gecirmek. anlayalim sunu bi. sonra sokak ortasinda kaldirima yatirip doven adamlara kopek oluyoruz disiler olarak. olmayalim. olmayacagiz.

  buradan size bi bildiri yayinliyorum.

  1) guclu adam seni doven degil sana el kaldirmamak icin kendi disini sikan adamdir. hic kendimizi kandirmaya gerek yok. fiziksel siddet konusunda en ezik dedigimiz erkek bile bizi yamultur. benim oynatamadigim bavulu esim bim poseti gibi salliyo. ne dedim guclu erkek. adamlar bize vurmuyo cunku vurmayi hayvani bi gudu olarak gorup kendilerini tutuyolar.

  2) erkekler nasil o kadar netler anlamiyorum ama netler. her laflarinin hareketlerinin altinda bi sey arayip delirtiyoruz bence yapmayalim.

  2.1.) bu netlik banada biraz bulasti cunku benim adama naz yapayim derken ayari kacirdim heralde adam beni terketti asfghsga

  2.2.) evet diyosak evet hayir diyosak hayir olarak anliyolar.

  3) egoist ve narsisist adam yatakta iyi olabilir icgudulerimizi heyecanlandirabilir bilir ama oyle adam bizi sevmez. kendi varligina ve egosuna tapan insani doyuramazsiniz.

  3.1.) hadi bi cilginlik yapalim dedik bari baktik adam ben kadinlari iplemiyorum bende cok coolum diye gezen biri iste onu oynatin. bunu yapsaniza ya benden artk gecti ama siz yapin. gorsunler dunyanin kac bucak oldugunu. uyguladigi taktikleri yemis gibi yapin o bu kadin bana tapiyo nihahah derken tum narsisizmini yikin gidin. belki bi kendilerine gelirler.

  4) virginia woolf okuyup feministlik yaparken evlilik mevlilik hayalim yoktu kariyer kadini olacaktim. evlendim. kariyer yapicam derken esim destegim oldu. sonra hamile kalinca o kariyeri kendi ellerimle ittim. kadini kulucka makinesi goren hastalikli bi toplum oldugumuz dogru olsada anneligin cok farkli bi duygu olusuna bu gibi densiz soylemlerin camur atmasina musade edemiycem. gunes balcikla sivanmaz.

  4.2.) kendine tapan erkegi degil ailesine tapan erkegi sevin. her doguran kadinin anne olamiyacagi gibi her bosalip dolleyen adamda baba olamaz. ıyi bi baba olacak erkek iyide bi koca olacaktir.

  ...

  su red pill seylerini okuyun yinede. edilgen davranin ve gucu ele gecirin. bizim annelerimiz boyle yaptilar hep. aman beyim canim beyim beyim ne derse odur dediler ama beylerin son lafi hep kadinin lafi oldu.

  bi erkekte potansiyel gorduysek onu sekillendirmek bizim elimizde. ıpleri tuttugunu sansin varsin himaye ettigini sansin. erkege ozguveni yanindaki kadin asilar. asilayin. zamane erkekleri zaten duzgun erkekler hep. siz ozguven verin o o ozguvenle sisip degissin. zaten adamin kendine olan guveni geldikce adama daha cok asik oluyosunuz. deneyin.

  ...

  basliktan uzaklastim ama simdi hic uzulemem. ayda yilda bi yaziyorum zaten. bide kizim uyandi galiba ben gideyim.

 • 27. 15 nisan 2017 cumhuriyetin son gününü yaşamamız

  yanlış önerme*
  (bkz: türkiye cumhuriyet'i ilelebet payidar kalacaktır.)

 • 28. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  milletin yalnızlığına bak. başlığa 7 bine yakın entry girilmiş. oysa sokakta biri birine saati sorsa olay karakolda biter.

 • 29. referandumdan hayır çıkacağına inanan ekşici

 • 30. evetle hayırı aynı kefeye koyamam

  üstteğmen nazlıgül daştanoğlu 2010 yetmez ama evet referandumu sonrası fetö kumpası ile iftiraya uğrayıp tsk'dan atıldı, gururuna yediremedi 4 yaşındaki oğlunu anasına emanet edip kafasına sıktı.

  unutmadık hayır

  (bkz: efendiler yarin cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz)

 • 31. chp kadıköy teşkilatının toplu evet istifası

  "toplu istifa" diye başlık açıp sadece bir geri zekalının istifasını içeriğe koyan algıcı orospu çocuklarının iddiası.

 • 32. 15 nisan 2017 preet bharara hakkında suç duyurusu

  afedersiniz sabah.

  iyi de, abd'de başkanlık yok mu?
  hani başkanlık iyiydi amk.

  bak teröristler daha fazla başkanlıkla yönetilen ülkelerde.

 • 33. fransa'da geçen muhteşem filmler

  fransız yeni dalga'nın ilk örneklerinden...

  godard'a selam olsun.

  (bkz: à bout de souffle)

 • 34. türkiye'den siktir olup gitmek

  oyunuzu kullanın öyle gidin nereye gidecekseniz.

 • 35. bir filmin tekrar tekrar izlenen sahnesi

  son aylarda taktığım sahne harry potter -deathly hallows part 2

  severus snape'in adamlığını dibe vurduğu sahne. alan rickman'ın şahane oyunculuğu. seri boyu snape'e küfreden insanların, snape için ağladığı sahne.

  --- spoiler ---

  dumbledore : "lily? after all this time?
  snape : always... "

  diyerek adamlığını noktalamıştır.

  --- spoiler ---

 • 36. vapurda evetçi amcaya karşı izmir marşı söylemek

  dayı o kadar gocunmuş ki sonunda hışımla "ben hayır verecektim, size inat evet vereceğim" diyor. "hayır" verecek olan adam ne izmir marşı'ndan rahatsız olur, ne de birkaç "hayır"cıya kızdı diye gidip "evet" verir diye düşünüyorum. lakin olayın ilk kısmı videoda yok o yüzden kesin bir yorum da yapamıyorum.

 • 37. 15 nisan 2017 goldman sachs ref. anket sonucu

  dünya'nın en zengin yatırım fonlarından biri olan goldman sachs'ı bilmeyenleri göstermiştir.

 • 38. ekşi sözlük'te mesajlaşmanın çaylaklara açılması

  önüne gelen çaylak hesap açıp küfür yağmuruna tutabilir yazar olmadığı için engellenme korkusu da olmaz sonuçta yeni bir çaylak hesap 10 saniye uzağında. desteklemedigim olay.

  edit: aklıma bi çözüm geldi. çaylaklar yazarlara facebooktaki mesaj istegi gibi bi sohbet baslatma istegi atabilirler. yazar da isterse cevap verir konuşur istemezse reddeder sohbet başlamaz.

 • 39. pizzası süper olan mekanlar rehberi

  kesinlikle dominosda değildir

 • 40. milletin %55'ine çomar demek

  yanlış söylemdir. %45'ine çomar diyoruz.

 • 41. galatasaray

  4 sene önce stadında schalke bayrağı açan görgüsüz beşiktaşlıları kızdırmış avrupada en başarılı türk kulübüdür.
  http://hizliresim.com/brbj9v

  aynı kulübün görgüsüz taraftarının juventus, real madrid bayraklarını açmışlığıda vardır.

 • 42. hdp tabanının evet demesi

  her seçimde tekrar edilen olmayacak dua.

  ulan her seçimde mi "hdp akp ile anlaştı" zırvaları... her seçimde yüzünüzün kara çıkması ama ısrarla her defasında gene "hdp'nin akp ile anlaşmış olmasını umut etmek". yahu herifler "hdp tabanı"nın şehirlerini dümdüz etti, ölen sivillerin sayısı belli değil, eşbaşkanları milletvekilleri hapiste... ama evet, hdp akp ile anlaştı ve eyalet sözü alındı ve son dakika evet diyecekler he... büyük resmi gene gördünüz, sizden de bi' şey kaçmıyo. bravo!

 • 43. 2023'te ilk 10 ekonomiye giremeyince söylenecekler

  eyyyy dış güşşşler, eyyyy kılışşşdar, büyük ve güçlü bir türkiye'yi engellemeye çalıştınız, bu hayırcı hayınlar olmasaydı şimdi çoktan ilk ondaydık ama yılmayacağız, beraber yürüdük, beraber ıslandık biz bu yollardaaaa, şimdiiiii kefenimizin üstüne birer de columbia mont giydik de çıktık tekrar yola. bakınız şimdi ilk otuzdayız (!), hedef 2071, hedef ilk 5 diyoruz, hedef yedinci köprü, hedef beşinci havalimanı diyoruuuuz, bizimle misin türkiyeeee? (yağmur bastırmıştır, bağrışan halka beleş plastik şemsiyeler atılmakta, insanlar büyük bir huşuyla şemsiyelerden birden fazla kapmak için kıyasıya yarışmakta, sağındaki solundakini bu uğurda tepelemekten çekinmemekte ve coştukça coşmaktadır)

 • 44. 15 nisan 2017 rte'nin seçim yasağını delmesi

  delinmedik tek kulak arkamız kaldığı için şaşırmadığım gelişme.

 • 45. 5 akp'liyi hayır'a ikna etmiş olmam

  yarın gerçekleşecek "afganistan mı, modern türkiye mi?" oylaması öncesinde yaptığım stratejik nane. son seçimde akp'ye oy vermiş 5 kişi yarın hayır diyecek. o sandıklardan gümbür gümbür hayır çıkartacağız inşallah.

  edit: hayır vereceklerinden şüphem yok. kudurun.

  edit2: arkadaşlar, bildiğiniz üzere iki tür akp'li vardır. ilki beyni dahil bütün uzuvlarını erdoğan'a teslim etmiş olanlar. bunları ikna edemezsiniz, ya siz onu öldürür ya da o sizi. ikinci tür akp'liler ise erdoğan'ı sevip akıl ve mantık kavramlarından nasibini alabilmiş olanlardır. ben ikinci türe giren akp'lilerle konuştum.

 • 46. 1s2 2s2 2p6 bana bir şey ifade etmiyor diyen tip

  kimya lan bu her boku da bilmeyin. işte bu yüzden ülke yarı cahille dolu. her şeyden azar azar bilgisi var, hiçbir şeyden tam bilgisi yok. gidin bir konuda uzmanlaşın, ona kafa yorun. sonra neden bilim insanı yok, tabi olmaz. analiz, sentez yapacak bilgi yok ki adamda. bir yerden sonra ben bu işi çözdüm diye bırakır bu gerizekalı tipler.

  şu zinciri bilmediği için etrafındakileri cahillikle suçlayan yarı cahiller doluşmuş burya. s.ktirin lan!

 • 47. günde 3 şınav 3 mekik 1 barfiks çekmek

 • 48. recep tayyip erdoğan

  şimdi buradaki herkes yaptığın çoğu şeye bir çok şey demiştir iyi veya kötü ama benim sana sorum bambaşka.

  istiklali neden bu hale getirdin?

  çoğu sadece haberlerden bilir ama biz istanbulda doğup büyüyen insanlar hatırlar beyoğlunu ve taksimi taaa belediye başkanıyken bitirmek istiyordun sen.

  ne oldu zamanında beyoğlunda? sen kasımpaşada yaşarken sık sık çıkıyorsundur istiklale diye tahmin ediyorum? bi güruh kabul mu etmedi sizi? dışladılar mı allah aşkına noldu bi söyle beyoğlunda?

  bir kız grubu mu tersledi ne oldu? bir yere mi girmek istediniz dışladılar sizi?

  ne oldu o zamanlarda? neden bu nefret? nefret diyorum çünkü asfalt falan derken direkt beton döktürdün istiklale?

  ben inanmıyorum tramvayın falan oraya tekrar geleceğine çünkü bildiğin beton döktürmüşsün o yola.

  hiç yaşamayalım hayatımızı dimi? anılarımız kalmasın bizim hiç?

  belki çoğu insan farkında değildir ama senin en güçlü silahın anılarımızı öldürmendir.

  ne yaptı şu istiklal sana allah aşkına vakit bulursan bunu söyle bana?

 • 49. chp evet akp hayır deseydi yine de evet der miydin

  bu sorunun dürüst cevabı anayasanın ne kadar kötü olduğunu gösteriyor.

  ben yine hayır derdim. kişiye değil sisteme oy atıyoruz.

 • 50. evet çıkarsa koalisyonun bitecek olması

  referandumda evet çıkarsa;
  3 tane it gibi dalaşan siyasi parti yerine tek bir parti başta olacak(-tabi tek parti derken komple meclis tek partiden oluşmayacak, 1 başkan ve aldıkları oya göre meclise dağılacak 600 vekil olacak) ve bunun da görev süresi 5 yıl olacak.

  türkiye tipi başkanlık nedir? kafası çalışan bilir.
  mesela 1 başkan var, 3 tane de bir şey içmek isteyen kişi var.
  birinci kişi oralet, ikinci kişi çay, üçüncü kişi kuşburnu içmek istiyor.
  başkan da diyor ki 'hepiniz bok için'
  bitti.

  ömrün geri kalanı çöpe gitti.