Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 10 haziran 2023 manchester city inter maçı

  inter 1-0 kaybetmiş olabilir fakat maçın ilk yarısını man. city'de kazanamadı.
  man. city ilk defa bir ilk yarıyı kazanamadı ve hezimet oldu bu onlar için.
  bu nedenle inter'i başarılı buluyorum.

 • 2. 11 haziran 2023 fenerbahçe başakşehir maçı

  bu amk kupasi ne zaman fener finalde olsa tenek olup fener kaybedince fa cup oluyor.
  resmen simyaci cocuklari, hemen degerini degistiriyorlar.

 • 3. kedisiz sokaklar istiyoruz

  kedisiz sokak demek , farenin ve binbir çeşit böceklerin gezdiği sokak demektir.

  sadece profesyonel düşünmeye çalışıyorum , köpek derseniz anlarım ama kediler sokakların haşere temizlikçisi ve kimseye zararları yok.

  edit ,ekleme

  @ketnipkedisi isimli yazar arkadaşım bana ulaşıp bir konuda bir destek mesajı rica etti. destek olmak isteyenler için aşağı bırakıyorum entry'i ilginiz için teşekkürlerimi sunuyorum.

  #153422379

  yardımcı olabileceğim herkese mesaj kutum açık

 • 4. cnn türk muhabirini öpen italyan taraftar

  klişe olacak ama gerçekten de bunu bir türk taraftar yapsaydı şu an sosyal medya hesaplarından tutun kimlik bilgilerine kadar afişe edilmiş, cezaevinde yıllarca çürümesi talep ediliyordu.

  sadece öpülen muhabirin tepkisinden bahsetmiyorum, bizim linç kültürü bağımlısı milletimiz herkesten önce büyük bir görev bilinciyle adamın hayatını karartmak için elinden geleni yapardı.

  eğer bir türk taraftar, italya'da bir italyan muhabiri öpse ve muhabir rahatsız olmasa sosyal medyada yine ne hayvanlığı ne orta doğululuğu ne de medeniyetsizliği kalacaktı. bu nedenle hiç "rahatsız olmadıysa taciz değildir" masalları anlatmayın. yıllardır sosyal medyada bizim milletimizin uyguladığı linç kültürünü bilmiyormuşsunuz gibi şimdi sevgi pıtırcıklığına soyunmanız gerçekten mide bulandırıcı. ayrıca ''türkler öpünce taciz için öpüyor, italyanlar sevgi gösterisi için öpüyor'' diyen ve yetmeyip türk erkeklerini medeniyetsiz eşek olarak yaftalayanlar düpedüz ırkçısınız düpedüz aşağılık kompleksine sahipsiniz. türkiye'de yaşayan 40 milyon erkeğin hepsini abaza ve tacizci olarak yaftalayıp nefret suçu işliyorsunuz. hayatında hiçbir kadını taciz etmemiş, bırakın taciz etmeyi sosyal medyadan tanımadığım bir kadına mesaj dahi atmamış biri olarak sırf türk olduğum için ben de tacizci zihniyetliyim öyle mi? yani türküm diye benim karşı cinsten birine yanaşmam taciz içeriyorken italyanlar sadece iyi niyetle yaklaşıyor? size çok ağır konuşurdum ama büyük ihtimal hesabım uçurulur. şerefsizliğin lüzumu yok, kendinize gelin.

  (bkz: riyakarlık)

 • 5. türkiye'nin en güzel mutfağına sahip ili

  damak tadına göre değişse de herhangi bir karadeniz ili olmadığı kesin.

 • 6. 1750 tl kirayı 10 bin tl'ye yükselten ev sahibi

  bişey dicem, o 1750 lik kirayi verirken hiç yüzün kızarmıyo mu ? hani bi ayakkabı ya da bi depo benzin fiyatına adamın dairesinde yaşıyorum diye düşünmüyo musun ?

  tanım : haklı olan artış.

 • 7. kemal kılıçdaroğlu

  sözcü tv'de seçimi neden kaybettiğine dair tespitlerini anlattı. kendi tabiriyle "hiç kimse kusura bakmasın", ama yaptığı çıkarımların dayandığı mantık aşağıdaki fıkrayla özetlenebilir.
  ~~~
  temel biyolog olmuş ve pireler üzerinde deney yapmaya başlamış.
  pireye zıpla deyince pire zıplamış. ikinci deneyde pirenin bir bacağını koparmış ve tekrar zıpla demiş; pire yine zıplamış. bu deneyi pirenin tüm bacaklarını koparana dek sürdürmüş. son bacağı da kopardıktan sonra zıpla dediğinde pirenin zıplamadığını görmüş. deney sonucunu not almış: pireler tüm bacakları koparılınca duyamıyorlar.

 • 8. ev sahibinin kiraya %250 zam yapması

  kiracisina %25 zam yapan salak bir benim galiba.

 • 9. akademisyen maaşlarına seyyanen zam gerekliliği

  slayttan okuyan, torpille gelen vs diye eleştirilmekteler.
  ülkede 184.566 adet akademisyen var. hadi diyelim 100 bini öyle olsun. geriye kalan 85bin bu ülke için emek harcıyor.
  bakın eğitim ve araştırmanın geri dönüşü, diğer alanlardaki gibi kısa sürede olmaz. şoför yolculuğu sağ salim bitirirse 5 saate geri dönüşü olur, bir çiftçi belki 6 ayda sonucu alır.

  ama araştırma ve eğitim uzuun yıllar sonra meyvesini verir ve çiftçi veya şoför gibi somut bir çıktısı da olmaz. ülkenin refahına katkı sağlamış olur ve bu başarıyı belki de akademisyenlerden başka herkes sahiplenir.
  yukarıda bahsettiğimiz 85 bin insanı küstürürsek 100 yılımızı heba etmiş oluruz.

  bakın singapur başbakanı bir röportajda ne diyor;kaynak

  --- spoiler ---

  size nasıl başardığımızı söylemekten çekiniyorum ama ne yaptığımızı size anlatacağım. ilk olarak, kimsenin bize geçim borcu olmadığı, dünyada kendi yolumuza bakmamız gerektiği varsayımıyla yola çıktık. kaynakları olmayan yeni bir ülke ve zekamıza ve yeteneklerimize güvenmek zorundaydık. ikincisi, insanımıza yatırım yaptık çünkü bakırımız yok, petrolümüz ve gazımız yok. singapur'un petrol şirketi yok. sahip olduğumuz singapurlular. biz onlara yatırım yapıyoruz, onları eğitiyoruz, yetiştiriyoruz, çalışkan kılıyoruz, birlikte çalıştırıyoruz, üretken olmalarını, kendileriyle gurur duymalarını ve birlikte sonuç alabilmelerini sağlıyoruz. eğitim sistemimiz bu konuda çok şey kattı.

  well, ı hesitate to tell you how we succeeded but ı will tell you what we did. first, we started off on the assumption that nobody owed us a living, that we had to fight our way in the world. new country with no resources, and we had to depend on our wits and our abilities. secondly, we invested in our people because we do not have copper, we do not have oil and gas. there is no petroleum company of singapore. what we have are singaporeans. we invest in them, educate them, train them, make them hardworking, make them work together, make them be productive and proud of themselves, and able to deliver results together. our education system has made a lot of difference on that.
  --- spoiler ---

 • 10. afganla evlenen türk kızı

  afganla evlenen türk kızı bir elin parmaklarını bile geçmez. gidin suriyeliyle evlenen türk erkeğinin tartışmasını yapın. çünkü binlerce türk vatandaşı adam suriyeli kadınlarla evlendi.

 • 11. karadenizlilere karşı duyulan nefret

  özellikle rize ve trabzonlular,her şeyi biz biliriz havasındalar,sevmedim sevmiyorum sevmeyeceğim.

 • 12. zebani olduğunu iddia eden gençler

  zebani bile memleketimize gelince ekonomik zorluklardan ek iş yapmak zorunda kalmış.düşünün ekonomi ne halde.güzel makara yapmış gençler.

 • 13. 11 haziran 2023 mansur yavaş'ın beğendiği tweet

  şimdi herkes yavaş'ı ve imamoğlu'nu suçlamaya yeltenebilir, cesaret gösterseydiler diyerek. ama iş öyle değil. bunun örneğini demokrat dedeniz yaşattı bizel.

  akşener, kazan kaldırdı. halk tv başta olmak üzere sosyal medya dahil inanılmaz linç ve iftira kampanyası başlatıldı. kadının ne beşli çetenin uşaklığı kaldı ne de cumhur ittifakına katılacağı gibi çirkin iftiralar. gece gündüz durmadan vurdular.
  iyi partililerin tv yayınları iptal edildi. öyle bir baskı kuruldu ki manevra yeri bile bırakılmadı. hal böyle iken 2 belediye başkanı bunu yapmaya yeltenemezdi.
  yavaş, aday olmam demedi asla. gb'a rağmen olmam dedi ama görev verirse yaparım dedi. keza imamoğlu da öyle, ben kazanırım bu seçimi görev almaktan kaçmam dedi.

  dersimli çete'nin öyle bir gözü dönmüştü ki kemallerini aday yapabilmek için inanılmaz algı yürüttüler. yok döke saça kazanıyoruz, %20 fark attık gibi şeyleri dilden düşürmediler. bu adamlar, bunca iftiraya rağmen ayakta kaldı.
  akp bile chp kadar saldırmadı bu iki isme. yok laz müteahhit, yok ülkücü diye diye vurdular sürekli.

  son bir örnek vereyim, bir gazeteci 2 gün evvel yazmıştı.
  zeydan karalar, yavaş ve vahap sencer'in değişim hususunda imamoğlu'a destek vereceğini. dün ne oldu? karalar'a itibar suikasti. ne tesadüf değil mi?
  tıpkı aday sürecinde şaraplı fotoğrafları servis edilen imamoğlu gibi.
  bunlar öyle böyle bir hain değil. bunlar namussuza bile tövbe çektirir.

  ama çok da üzülmeyin.
  şimdi sıra onların. imamoğlu ve yavaş artık durdurulamaz.
  zira memlekete ihanet eden sözde liderlerini çiğ çiğ yiyecekler.

 • 14. tayyip erdoğan'ı sevmeye başlamak

  stockholm sendromu diyorlar buna ama yine de sen bilirsin.

 • 15. romelu lukaku

  sahip oldugu cenabetlik seviyesi tam fenere gelmelik ya da chp'ye genel baskan olmalik kivamda.

 • 16. ilk kez sigara içeceklere tavsiyeler

  hangi tiryakiye sorarsan sor vereceğin cevap şudur "içme" çünkü içtikten sonra geri alınamaz bir döngüye giriyorsun. pişman ola ola içmeye devam ediyorsun, bırakmaya çalışıyorsun, hep bir eksiklik hissediyorsun. bir türlü bırakamıyorsun. yani o en başta yaptığın saçma hareketi yapmasan, hayatını kurtaracaksın. ben şahsen 2-3 kere bırakmayı denedim. en uzun bırakma sürem üç aydı. üç ay sonra çok stresli bir anımda, gittim marketten bir paket sigara aldım ve marketten çıkar çıkmaz yaktım. başım döndü, ağzımın tadı kaçtı. "eehh bu neymiş be" dedim. yani ilk kez içmiş gibiydim. o gün bugündür 5 yıl oluyor. arada yine bırakmayı denedim ama onu saymıyorum. benim tespitim şudur. sigara içmeye ya özentiyle ya da sosyalleşme sebebiyle başlanır, bitirmek için ise doktor gerekir. ya ayağın kopacak, ya akciğerlerini kaybedeceksin yani o acıyı çektikten sonra artık ağzına sürmezsin. şimdi filmi geri alalım; o ilk sigarayı içmeye ne gerek var?

 • 17. 11 haziran 2023 ekrem imamoğlu açıklamaları

  --- spoiler ---
  partimin bu yönde adım atmasını ısrarla istemeye devam edeceğim
  --- spoiler ---

  dik dur eğilme, chp seçmenleri seninle başkanım.

  t: şahane açıklamalardır.

 • 18. bursa'da durduk yere yayayı ezen şoför

  dönüş esnasında adamı fark etmemiş olabilirsin ama çarptıktan sonra araç gitmiyor hala nasıl gaza basarsın. resmen cinayete tam teşebbüs.

 • 19. bekar kalıp yalnız ölmek

  evli olup çift de olsanız yine tek başınıza öleceksiniz.

  bazı eylemler bireysel yapılır.tıpkı doğmak, tıpkı ölmek gibi.

 • 20. tüm banknotların üzerinde atatürk resmi olması

  gayet normal durum.

  türkiye cumhuriyeti’nin parasında elbette ve sadece türkiye cumhuriyeti’nin kurucusu atatürk’ün resmi olacaktır.

  tarih boyunca kurulmuş tüm türk devletleri’nin paralarını görmek için müzeye gidebilirsiniz.

 • 21. 11 haziran 2023 novak djokovic casper ruud maçı

  nadal ve federer fanlarını kudurtmakla meşgul şu an djokoviç. ben üçünüde çok seviyorum bize yaşattıkları için. adam 36 yaşında size resital sunuyor ve siz bu adamdan nefret ediyorsunuz akıl alacak iş değil. bırakınca böyle seviyede oyuncu izleyemeyeceksiniz tadını çıkarın.

 • 22. hakan çalhanoğlu

  golde toptan korkup bedenini küçültüyor, topa götünü dönüyor.

  lan şampiyonlar ligi finalindesin mermi geleceğini bilsen önüne atacaksın kendini.

  siktiğimin korkağı.

 • 23. ileride evleneceğin kişiye bir cümle bırak

  beni çok eğlendiren bir başlık.

  başlığa ciddi ciddi yazanlara sesleniyorum, sizi çok üzerler.

 • 24. chp'li kadınların 4-5 kocası var

  burada türk kadını bir çöl sıçanı tarafından aşağılanıyor
  chp'li kadından kastı okumuş eğitimli çağdaş türk kadını kızı kızlarımız aslında
  buna sahip çıkan oldu mu bilmiyorum ama bunu savunan da net köpeklik etmektedir kendi soyuna

 • 25. özgür özel'in chp genel başkanı olması gerekliliği

  olmayan sikindirik gereklilik.

 • 26. temmuz 2023 memur zammı

  dünya üzerinde çaycının, temizlikçinin ,ilkokul mezunu özel güvenliğin yöneticiden, memurdan çok aldığı bir ülke yoktur çünkü alınan maaş bir statü dengesidir. temizlikçinin müdürden çok aldığı bir yerde müdür,temizlik personeline laf geçiremez ve hiyerarşik yapı bozulur. bu yüzden inanılmaz saçma sapan bir maaş sistemi var. ilkokul mezunu torpille işe girmiş özel güvenlik görevlisi bugün kelle koltukta gezen polisten, askerden çok alıyorsa , okuldaki temizlikçi öğretmenden ,müdürden çok maaş alıyorsa büyük bir hakaret söz konusudur. küçük düşürmektir. umarım bu zamlarda bu durum gözetilir.

 • 27. çalışmanın artık anlamsızlaşması

  çalışmamanın bir anlamı varsa makul olabilecek bir düşüncedir.

  geçen sene bir arkadaş patronuyla zam konusunda anlaşamamış. o gün için 12 bin gibi bir maaşı vardı. eğer istediği zammı alamazsa bırakacağını söyledi ve bir hesap yaptı: "eğer çalışmazsam evde çocuğa bakarım bakıcı parası vermem. ben evde olacağım için eşimin sabah beni işe bırakması gerekmeyeceği için kendisi işine servisle gidebilir. şu kadar da oradan kar olur. şu masrafım olmaz bu masrafım olmaz" derken adam çalışmayarak yaklaşık 8 bin lira tasarruf edebileceğini hesapladı. hatta ayda bir iki freelance bir iş yapsa onu da telafi edebileceğini fark etti. sonra bir süre restleşti patronla ve istediği zammı aldı sanırım ki işe devam etti.

  çalışmayarak da para kazanılabileceğini göstermesi bakımından ilginç bir vakaydı.
  (bkz: işe gitmek için araba almak için işe gitmek)

 • 28. ömer üründül

  kesinlikle ayrı bir tat,ayrı bir lezzet katıyor yorumlarıyla maça. futboldan anlamayan kimseler,hakkında olumsuz yorumlarda bulunabilir fakat eski zamanlardan kalan bir alışılmışlık,bir sıcaklık ve bir içtenlik var sesinde.

 • 29. insanın içini bir anda daraltan şeyler

  turkiyede yasamak.

 • 30. abd istanbul konsolosluğunun lgbti bayrağı asması

  amerika bugün bu bayrağı meclise asacaksınız yoksa mal varlıklarınızı açıklayacağım dese bu adamlar ilk dört maddede olan bayrağın şeklini gökkuşağı bayrağı yapmak için değiştirmeye kalkar.

  6. filoya secde etmiş adamlar bu ülkenin dincileri amerika onların ana vatanı onlar ne derse o olur.

 • 31. denize kılıçdaroğlu mu düşşe kurtarırsın rte mi

  kılıçdaroğlu'nu kurtarırım, o nasıl olsa reyizi kurtarır.

 • 32. güne bir görgü kuralı bırak

  günaydın diyene günaydın diye cevap vermek.

  yolda yürürken sigara içmemek. keşke buna yasak gelse bizim cahil ve düşüncesiz halkımız başka türlü anlayamayacak yaptıklarının ne kadar rahatsızlık verici olduğunu.

 • 33. fenerbahçe 5 yıldız logosu

  şaka maka adamlar 4 takımın oynandığı ligde aldıkları kupayı şampiyonluk diye yediriyor taraftarlarına :d

 • 34. üniversitede köpek saldırısı sonucu beyin kanaması

  sevgili yazarlar merhaba,

  maalesef dün gece okuldaki sokak köpeklerinin saldırdığı arkadaşımız emre yurtsever kaçarken düştü ve beyin kanaması geçirdi.

  daha önce de okulda başıboş köpek saldırısına uğrayan onlarca kişi olmuştu. durum sadece okul değil okulun hastanesinde de ciddi durumda. kanser hastaları ısırılma riskinden ötürü ne kampüse ne hastaneye giriş yapabiliyorlar.

  kocaeli üniversitesi öğrencileri olarak bu sorunun çözülmesini istiyoruz. başka ölümcül kazalar olmasın istiyoruz. umuttepe kampüsü çok kötü durumda. köpek sayısı tehlike arz ediyor. bu tehlikenin sonuçlarını da bu kaza ile gördük.

  2022 yılında resmi rakamlara göre ağır yaralanmalı 340 saldırı ve 89 trafik kazası yaşandı. dün ise okul arkadaşımız emre yurtsever beyin kanaması geçirerek ölümden döndü. kocaeli üniversitesi öğrencileri olarak gerekli bakanlıklar ve belediyelerden yardım istiyoruz.

  üniversitemiz aynı zamanda şehrin en büyük hastanelerinden birine ev sahipliği de yaptığından. yalnızca okul öğrencileri için değil, şehrin genel sağlığı için artık yerel yönetimlerden bir aksiyon görmek istiyoruz.
  kocaeli üniversite hastanesinde, kanser hastalarını tedavi gördüğü bölümden bir görüntü:
  görsel

  hayvanlara herhangi bir düşmanlık beslemiyoruz. lütfen kendi düşüncelerini esas sorundan uzaklaştırarak, kısır tartışmalara sürenlere pirim vermeyin. öğrenciler kampüs içerisinde korkmadan yürümek istiyor.

  edit: geçmiş olsun dileklerini bildiren yazarlara teşekkürler. fakat bu edit bunun için değil. tekrarlıyorum ki öğrenciler olarak bizlerin köpek düşmanlığı gibi bir düşüncesi yoktur. başlığın altında yer alan hayvan düşmanlığına giden yazarların bizim duruşumuzla alakası yoktur. lütfen kendilerine aldırmayınız. sizden destek bekliyoruz.

 • 35. karşılıksız iyilik yapmak

  (bkz: #153379983)

  bugün bu entry debe'ye girmiş.
  karşılıksız iyilik görmenin mutlulugundan bahsediyor bu entry. yani başlığın teması olan karşılıksız iyilik yapmaktan değil.
  zaten bunu yapan yani karsiliksiz iyilik yaptım, şöyle iyi hissettim, diye anlatandan da rahatsız oluruz.

  ama insanın bir baskasiyla bağ kurması, bir başkasına bir şey vermesi, özellikle de ihtiyaç duyduğu bir şeyi vermesi ya da kendine de lazım olan şeyi paylaşması yüksek bir erdemdir. tek erdemdir belki de.

  bu yüzden de ucuzlasmadan ve rahatsız edici olmadan anlatması zordur.

 • 36. tek gözlü hasta kedi

  tek gozu gormeyen, burnu akan, bizim basit bir sekilde atlattigimiz nezle sonucu hayati boyunca kor kalan ya da olen kedi. arkadasimda 2-2,5 aylik hasta bir oglancik var. evinde felcli, fib'li kediler var, yetmezmis gibi kopekler de var. sadece hasta kedi ve kopeklerine bakmak istiyor ama bolgedeki bazi insanlar kendi vicdanlarini rahatlatmak amacli hasta yavru kedileri, kopekleri de bu hayvansever, hayatini hayvanlara adamis arkadasin bahcesine koyup kaciyor. bu arkadas ne yapsin? maddi ve manevi olarak gucu nasil yetsin?
  lutfen arkadasimin yukunu azaltmak ve bu kediye yasamasi icin bir sans vermek adina bu guzel oglani kurtarin. hastalik kapmasin diye minnacik boxta kaliyor. veterinere gitti ama orada
  kalip tedavi olacak para yok. o yuzdrn evde boxta. ya fip kapip olecek ya da sizin gibi iyi kalpli bir insanin evinin en sevileni olacak. yer ankara, batikent.
  not: sen al diyen olmasin, evde 4 yetiskin kedi, 1 anne ve 4 yavru kedi, toplamda 9 kedi var su an. cok zengin olup da yas ya da kuru mama gondermek isteyen olursa adini ve adresini verebilirim ama para islerine girmeyelim. ama en guzeli bu arkadasin evindeki bu tatli oglani almaniz olur. mama aliniyor bir sekilde cunku.

  görsel

  görsel

  görsel

  edit: ilginiz, yardim istegimi geri cevirmediginiz icin cok tesekkur ederim. para destegini istemiyoruz su asamada. mama destegi olabilir ama durumunuz ortalamanin ustunde ise. memuruz, iyi kotu yetiyoruz bebislerimize. sokak kedilerini, kopeklerini besleyen arkadaslar, siz zaten elinizden geleni yapiyorsunuz. zaten zordasiniz, kendinizi daha da zorlayip mama gondermenizi kabul edemeyiz. sizden tek beklentim linki paylasmak. daha cok kisi gorsun bebegi.
  favlayan, yorum yazan herkese tesekkur ederim. henuz evini acmak isteyen ancak bu ulkede cok fazla merhametli, iyi insan var, iyi haberi verecegim burdan, umutluyum ben.

  https://sosyal.petlebi.com/…6-engelli-kediye-can-ol bu linki paylasabilirsiniz. hem arkadasimin telefonu da var.

 • 37. josep guardiola

  kenara atmisim sunu;

  https://www.si.com/…nsfer-spend-over-last-5-seasons

  bok gibi parayla yapiyor diyenler su tabloya iyi baksin. son 5 sezon net harcamasi 128m ile nerdeyse ligin dibinde. man utd ise 670m ile ikinci. ve sir alex biraktigindan beri hala ami gotu dagitmis durumdalar. pep ingiltereyi metresi yapti resmen. saygi duyun.

  ve bugun.. yine tarihin en buyugu oldugunu yine gosterdi. cok buyuksun pep cok. bir gun yuvana geri donersin umarim.

 • 38. bakanlık müfettişinin temizlikçiden az maaş alması

  hikaye şöyle başlıyor. öncelikle kamu işçisinin maaşı memurdan her zaman fazlaydı. ama bu kamu işçileri yola asfalt atan tıkanan kanalizasyonunu açan kitlerde elinde alet edevat olan madendelerde çalışan vs. yani yıpranma payı ve hayati tehlikesi olan işlerdi. ayrıca memur bunlarla pek aynı ortamda çalışmazdı. gelelim dönüm noktasına. taşeron firmalardan kamuya torpilliler seçilerek taşeron işçi alımı yapılıyor. 10 sene önce bunlara asgari ücretten ortalama %20 fazla maaş verirlerdi ve hepsi bu işi almak için can atar araya bütün nüfuzlu adamları koyardı. yani bu adamlar bu maaş razıydı. (o dönem en düşük memur maaşı 2.7 asgari ücretti. )ayrıca taşeron olarak çalışırken iş garantileri yoktu. memurun bir dediğini iki etmez işlerini en iyi şekilde yaparlardı. zaten yaptıkları sabah yarım saat erken gelip oda ve masa temizliği yapmak. ardından gün içinde dosya ve çay getir götür yapmak. yanılmıyorsam 2015 gibi bu insanlar hallerinden gayet memnunken mevcut iktidar politik karar alarak tüm taşeronları kadroya alacaklarını açıkladılar.. zaten niye almasınlar ki her biri kendi adamlarıydı. velhasıl hepsi kamu işçisi oldu ve memurla aynı ortamda çalışmaya başlandı. ilk başlarda maaşları pek göze batmıyordu ancak son 5 yılda memura enflasyon oranında zam verilirken bunlara hep enflasyon üstü zam verildi. kamu kurumlarında iş barışı inanılmaz derecede bozuldu. maaşları arttıkça iş yapmaz oldular. bunların ocak haziran maaşı 22 bin tl. bu maaş merkez müdür maaşına denk maaş arkadaşlar. ayrıca memur maaşı 11200. bu çay dağıtan arkadaşların maaşları temmuz aralık döneminde 28-30 arası olacak. memurun maaşı 22 olur mu muallak. eğitimli insan düşmanlığı bu ülkeye yapılmış en büyük kötülüklerdendir. memurun birçoğu maaşım az daha artsada kültürel etkinlik yapabilsem kendimi geliştirebilsem çocuğumu ilave kurslara göndersem derken. bu arkadaşların büyük çoğunluğunun öyle bir derdi yoktur. en büyük derdi arabasına hangi modifiye yapacağıdır. en iyi ihtimalle altın alıp yastık altı yapmaktır. kimse kusura bakmasın ama bunlar gerçekler. bunlar siyasi iktidarın bile isteye yaptığı tercihtir. geçmiş olsun.

 • 39. depresyonu anlatan en iyi söz

  depresyon, hayatta kalmak için savaşan bir bedende, ölmeye çalışan bir zihinle yaşamaktır. *

 • 40. anitta'nın kapalı çarşı paylaşımı

  aklıma gürcistan'da yürüyüş yapan 2 türk kadınının oradaki bir inşaatta çalışan türk kekolar tarafından laf atılarak taciz edilmesini getirdi. bu ülkede halkın yarısı böyle maalesef.

 • 41. tsk'nın göçmen istilasını seyretmesi

  çünkü tsk bu yönde talimatlıdır. içeriden de kimse karşı çıkmaz, çünkü vatansever subaylar ergenekon ve balyoz davalarıyla tasfiye edildi. baştaki; ülkenin demografik yapısını bozmak, ülkeyi araplaştırmak için özellikle alıyor suriyelileri, afganları. ülkeyi türk kimliğinden uzaklaştırmak; kendisine oy vermeyen seküler kitlenin nüfustaki oranını azaltmak; milli birliği olmayan, yobaz, gerici bir toplum inşa etmek istiyor. karadeniz ve iç anadolu bölgesindeki, kendini milliyetçi zanneden geri zekalılar da bunu göremeyip hala oy veriyor.

 • 42. novak djokovic

  micheal jordan basketbol için neyse tenis için de djokoviç öyledir. sırf sırp diye sevilmeyen ,şu başarıları federer yapsa yüzyılın sporcusu ilan edecek batı medyasina ders vererek ,roland garrosu alarak, 23. şampiyonluğuna ulaşacak,wimbledonu da alarak tartişmaları tamamen biterecek tenis efsanesi....

 • 43. çocuğunuza vereceğiniz ilk öğüt

  çocuklarınıza 'arkadaşlarının ona verdiği sırlarını mezara kadar taşımaları gerektiğini' öğretin. bu kaliteli bir davranış şeklidir.

  .. ve kaliteli davranışı parayla satın alamayacaklarını öğretin.

  çocuklarınıza düşmanına karşı dahi seviyeli olmasını öğretin. çünkü bu çağda kalitesizlik, ucuzluk, basitlik vs. paçalardan akıp çok kolay bulunuyorken, seviyeli' ve 'kaliteli' olmanın çok çok önemli olduğunu öğretin.

  çocuklarınıza kalplerini hep temiz tutmalarını öğretin. iyi niyetin dönüp dolaşıp mutlaka onu bulacağını öğretin ama bununla birlikte gözlerini ve kulaklarını dört açmalarını öğretin.

  insanların doğruları olabileceği gibi yanlışlarının da olabileceğini öğretin. hiçbirimiz mükemmel değiliz, masum hiç değiliz.

  başına gelen kötü insanların, kötü olayların mutlaka bir ders içerdiğini, üzüldüğü gerçekleşmeyen şeyler için ileride iyi ki gerçekleşmemiş diyebileceğini öğretin.

  sabır, sahip olunabilecek en önemli dayanaklarından biridir, sabırlı olmayı öğretin.

  mazlumun ahını almamayı öğretin, ama merhamet etmeyene merhamet edilmeyeceğini de öğretin. gerektiğinde katı ve gamsız olmayı da öğretin ki yara almasınlar.

  hayatta herhangi bir şeye fazla tutunmamak gerektiğini öğretin.

  en önemlisi en değerli olanın kendileri olduğunu, kendisini sevmeyenin başkasını samimiyetle sevemeyeceğini öğretin.

  saygı, içindeki özsaygıdan beslenir. kendisine saygısı olmayanın başkasına hiç olamayacağını öğretin. saygı görmedikleri yerde kalmamayı öğretin.

 • 44. araba sürerken olmasından en çok korkulan şey

  ara sokaklardan geçerken bir yayanın aniden yola atlama ihtimali.

  edit: yazım yanlışı

 • 45. arda güler

  bu çocuğu 15-20 milyon euro'ya satan fb'ye ihanet eder.

 • 46. ilkay gündoğan

  kendisine türk oğlu türk diyenlerin yanlış anladığı bir durum var. biz ilkay'ı kötülemek ya da karalamak için alman olduğunu iddia etmiyoruz. almanya'ya vefa borcu olduğuna ve kariyeri için de doğrusunu yaptığına da katılırım ancak insanların seçimlerinin sonucu olur. almanyada doğmuş büyümüş ve almanyaya hizmet eden birinin alman olarak anılmasından daha doğal bir şey yoktur. böyle dendiğinde alınılması da gereksizdir.

  tanım: bugün şampiyonlar ligi kupasını kaldırmış başarılı alman futbolcu

 • 47. kırsal bölgelerde trt izlendiği için oyumuz düşük

  koskoca seçimden çıkartılan sonuç buysa, sana az bile yapmışlar ne diyelim.

 • 48. özgür demirtaş

  11.06.2023 tarihli videosunu izledim, bizim zaten bildiklerimizi kendi deyimiyle ilkokul mezunlarının anlayacağı şekilde anlatmaya çalışmış. dedikleri yapılır yapılmaz bir tarafa bırakıyorum ama bir noktayı es geçiyor hoca: bu toplum özünde kötü bir toplum. kimsenin şu düzelsin bu düzelsin diye bir derdi yok ki. çoğu insan ekonomi kötüyken daha iyi kazanıyorsam daha kötü olsun diyor, bir kısmı teneke arabam, bir kısmı yastık altındaki altınım, bir kısmı dededen kalma çorak arazim değerlendi diyor; bir kısmı da hak etmediği maaşı arttı diye seviniyor. (kamu işçisi olup günde 30 dk bile verimli çalışması, katkısı olmayan, ilkokul mezunu bir tanıdığım 22.000'e çıktı maaşım ne yatırım yapayım diye sordu). insanlar bu durumdan belli ki memnun ve de karakterleri böyle, fazla zorlamasak mı hocam biz üzülüyoruz sonra.

 • 49. en güzel erkek parfümü

  ysl la nuit de l'homme

 • 50. zeki kadın mı eğlenceli kadın mı

  erkek değilim ama olsaydım eğlenceli kadın derdim zekilerin ya da kendisini zeki zannedenlerin egosundan kibirinden nefes alamıyorum evlat olsa sevilmezler nokta.