Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 9 temmuz 2022 istanbul yağmuru

  chp bereketi ile geldi maşallah, eskiden baraj kururdu şimdi temmuz'da yağmur yağıyor, aynı bereket ülkenin başına gelsin.

  çok iyi oluyormuş böyle yazmak ya :d

 • 2. 2022 avusturya gp

  hamilton'un telsizden niye bu lastikleri seçtik sorusuna yarış sonunda bir fırsat doğacağını düşünüyoruz diye cevap verdiklerinde 34 saniye fark var nasıl bir fırsat gelecek mal mısınız dedim.

  2 tur sonra ferrari motoru patladı ve hamilton kendini yine podyumda buldu.

  kim lan bu mercedes'in falcısı? kaç paraysa ben de baktıracağım.

 • 3. kılıçdaroğlu'nun kyk borçlarını ödemeyin tweet'i

  sileceğiz dememis. ana parayı ödeyeceksiniz demiş. sonuna kadar destekliyorum.

 • 4. 10 temmuz 2022 djokovic kyrgios maçı

  bitirim ve fırlama sandığımız cokoviç'in kyrgios'un yanında hababam sınıfı ahmet gibi kaldığı maç olmakta.
  lan o nasıl çirkeflik amk, coko da bu manyakla uğraşılmaz şurada sessiz sessiz alayım kupamı gideyim moduna geçip sindi köşesinde zaten.

 • 5. vapurda mülteci döven sosyal medya ünlüsü

  gariban dediğin adam eli sikinde bekleyen sapığın teki, hiç adalar vapuruna binmediyseniz bir kere binin de bunlardan yüzlercesinin iğrenç bakışlarına mağruz kalın da sonra yorum yapın.

 • 6. kyk borçlarındaki fahiş enflasyon farkı

  kara kara düşünmeme sebep olan farktır. bugün itibariyle kyk borcum sisteme düştü. hazırlık ile birlikte toplam 5 sene okul okudum ve bu süreçte kyk kredisi almak durumunda kaldım. bugün sisteme düşen borcumla beraber şok yaşıyorum. toplamda aldığım kredi miktarı 32 bin kadar, geri ödeyeceğim miktar ise tamı tamına 100.488,52 tl. eğer eğitim hayatımın son senesinde kyk almasaydım ya da hazırlık okumadan 4 senede okulumu bitirseydim geri ödeyeceğim borç 36 bin olacaktı. anladığım kadarıyla bu senenin enflasyonu ile geri ödemek zorunda olduğum borç hesaplanıyor. yani özetlemek gerekirse 9600 tl para fazladan aldım diye 60 bin daha fazla ödeme yapıyorum.burdaki fiyat farkı insaflı bir fiyat farkı mıdır? daha doğru düzgün bir iş bile bulamayan biz gençler bu borcu nasıl geri ödeyebiliriz? yanlış anlamayın ben aldığım parayı geri ödememe derdinde değilim,sadece en azından biraz insaflı bir faiz oranı ile geri ödeseydik diyorum sadece.

  not:bu konu hakkında başka başlık açıldı ise ben göremedim ve bu sıkıntıyı duyurmak istiyorum. başınızı şişirdiysem affola tüm sözlüğün bayramını kutlarım.

 • 7. 700.000 suriyeli kardeşimiz ülkemizde doğdu

  felakete zenginlik diyor.
  algınızı sikeyim.
  siktir olun gidin artık

 • 8. 6. doz aşı randevularının açılması

  abi nasıl bir bilimsizlikle aşıya bok atılıyor anlamıyorum. ülke hem çürük hem gerzek dolu. siz çok yaşamazsınız zaten, doğal seleksiyonla elenir gidersiniz. bilimsiz herifler.

 • 9. 10 temmuz 2022 imamoğlu'nun yine tatilde olması

  yine bir çomar başlığı, yine baş çomar trakyalı.

  kimin nereye gideceğini görecen sen sandıkta. ayrıca gayet normaldir. adam mikail'e mi müdahale etsin, ne yapabilir yani .

 • 10. 10 temmuz 2022 fenerbahçe hull city maçı

  desteklediği takım ile sahibi olduğu takım, kendi ülkesinde hazırlık maçı yapıyor ve bu takımların maçını sahibi olduğu tv kanalından tüm türkiye'ye yayınlatan bir adam var. sevilsin ya da sevilmesin, acun'a imreniyorum.
  adam football menager'ı gerçek hayatına inanılmaz uyarılıyor.

 • 11. anın fotoğrafı

  akanzi görsel

 • 12. kadir şeker kahraman mı katil mi

  (bkz: katil)dir.

 • 13. ateistlerin herkesi ateist yapma isteği

  müslümanların götünden uydurduğu bir tespit.

  bana ne lan senin neye inandığından? meyhaneleri kapı kapı gezip tebliğ adı altında utanmadan insanları taciz eden, cumaya gitmeyen çalışanlarını işten çıkaran, alkol kullanan insanları hedef gösteren, kendi mezhebinden olmayanların evinin kapısına işaret koyan müslümanlar buraya gelmiş ateistlerin tebliğci olduğunu iddia ediyor.

  ahaha lan kimsenin umrunda değilsiniz.

 • 14. tek gecelik ilişki yaşayan kadın

  uzak durulacak kadin modeliymis bak bak
  e be arkadasim, butun erkeklerin kizlarla tek gecelik iliski yasamasina tamam diyorsun da, herkes tek gecelik iliski yasarsa sen hangi kadinla evleneceksin sevgili olacaksin?
  madem cok yanlis birsey oldugunu savunuyosun, karsilasmak istemedigin duruma niye sokuyosun kadinlari.
  mantiga bak, kendi istedigini yapacak, kadini (kendi degerlerine gore) pisletecek sonra ben boylesini istemiyorum. oldu canim

  temiz toplum istiyosan yere cop atmayacaksin. ona buna yapistir sonra "ben oylesini istemiyorum amaa"

 • 15. melih gökçek'in ilber ortaylı'ya cahil demesi

  tartışmaya davet etmiş. şu özgüveni tavuğa ver savanayı esir alsın aq.

 • 16. 2022 pasaport krizi

  kendisine hızlı gelenler için yok sayılan krizdir.

  bizim millet böyle bencildir. kendine dokunmadıkça "yoğ la öyle bir şey" modunda takılırlar. bunlara iki kuruş ver, önünde takla ata ata güvercine evrilirler.

 • 17. hatalı kod yazan yazılımcıyı döven aşiret

  işte bunlar hep agile çalışmamaktan. aşiret reisine urgent meeting iletmeden önce “sonraki sprintte deploy ediyor olacağız” denilseydi bunlar olmazdı.

 • 18. türk kızının bugün çok güzelsin'e vereceği cevap

  şimdi davayı açıyorum.

 • 19. ingiliz ailenin 1 saat mercedes c180'i incelemesi

  sizler nasıl yalancılarsınız gerçekten inanılır gibi değil. ingiltere’de yaşıyorum. arabalar pahalı falan değil. kendim audi tt kullanıyorum ki türkiye’de 2 milyon fiyatı. eşimde de volvo xc60 mevcut. ben üst düzey yönetici değilim, sırf buraya gelmek için kariyerimde geri gitmeyi göze aldım. iyi ki de yapmışım. o inandığınız allah belanızı…

  ingiltere'nin araç alım-satım sitesi autotrader.co.uk'dir. türkiye'den erişim açık mı bilmiyorum, girip bakabilirsiniz.

  not: bazı yazarlar özelden hava atmaya çalıştığımı vs yazıyorlar. arkadaşlar bu arabaların değeri sizin türkiye'de clio aldığınız fiyata. ayrıca kredi faizleri çok çok az. maaşlar türkiye'de üst düzey yöneticilerin aldığı seviyede. neyin havasını atacağım ben bununla?

 • 20. arda güler

  şüphesiz ki biz onu alex'i izleyemeyenler için gönderdik.

 • 21. hatırlanan en eski bakkal ürünleri

  horoz şekeri vardı, yanlış hatırlamıyorsam ince bir çubuğun üzerinde. aslında sadece tatlı(ki muhtemelen glikoz şurubu içeriyordu) ve hiçbir aroması olmayan bir üründü.

  ama cazibe 10 üzerinden 8 :)

 • 22. herkesin elinde iphone 11 olması

  11 sonrası çıkan telefonlar fiyat olarak alınabilir seviyede olmadı. şu an kaliteli olsun, performans problemi olmasın, kamerası iyi olsun dediğinde fiyatlara bakınca diğerlerine göre yine en alınabilir telefon kendisi. sebebi budur.

 • 23. öğretmenler toplu istifa ederse olacaklar

  kendinden düşen evladına tahammül edemeyen, evladını yük gören, okula gitsin de evde olmasın kafam rahat etsin diyen annelerin en fazla başı ağrır.

 • 24. kaftancıoğlu'nun kurban katliamdır paylaşımı

  ben anlamıyorum. biz chp'ye ankara ve istanbul belediye seçimlerinde daha dindar oldukları için oy vermedik ki.

  biz onların dine bakışını bile bile oy verdik. hala bizim önümüze "işte kaftancıoğlu dine böyle bakıyor" diye bir şey koymak anlamsız. sizin kendi içinize dönmeniz lazım.

  "bu insanlar bu kaftancıoğluna, domuza, kurban bayramı hakkındaki fikirlerine rağmen neden chp'ye oy verdi" diye düşünmeniz lazım.

  onun yerine hala "işte kaftancıoğlu ne dedi"

  biliyoruz kardeş. onu dediğini biliyoruz. hoşumuza da gitmiyor. ama siz memleketi öyle yönettiniz ki, siz bizi öyle yok saydınız ki, siz öyle yolsuzluklar yaptınız ki, siz öyle yapılmayacak işler yaptınız ki, biz kaftancıoğluna rağmen imamoğluna oy verdik.

  hala bize kızmayın.

  biraz da iğneyi kendinize batırın. bakara makara diyen adam hala neden büyükelçi, onu söyleyin.

 • 25. doktor suratsızlığı

  3dk içinde hal hatır mı sorsun, muayene mi etsin yoksa sistemden ilaçları mı yazsın. adamlar üniversiteye girerken yarış ati gibi soru çözdü okul kazandı şimdi de diyorlar ki sen hıza alışıksın yarış atı gibi hasta bak. adamlar yine gık demeden bakıyor ama yüzleri düşüyor o kadarı da normal.

 • 26. iyi erkeklerin nerede olduğu sorunsalı

  sözüm kendini geliştirmemiş ve iyi erkekleri hak etmeyen kadınlara ,

  iyi erkek, kendini inşa etmekle meşguldür. yaşınız 30lara gelene kadar kendilerini görmezsiniz bile çünkü sizin etrafınızda uydu gibi dönmezler. sizler 20li yaşlarınızda yani dişiliğinizin en verimli dönemimde şu alfa ile mi çiftleşsem şu alfa daha iyi gibi derken o adamlar kendilerini baştan yaratma derdinde.

  eee yıllar geçiyor adam geliyor 35'e sizde geliyorsunuz 30a bakıyorsunuz. işi gücü olan, güçlü ve en önemlisi dolu bir erkek. aaa bu erkek beni alsın, tüm dünyasına beni de katsın.

  var mı başka bi istediğiniz ? iyi erkekler her zaman var, kendilerini geliştirmeye çalışırken, kendi dünyalarını kurarken yanında olan kadınlara değer verirler. onları yok sayıp 30lu yaşlara gelince bu adam sağlayıcı bana bakar dediğinizde ise o 20lik tazelere gider.

  şimdi son bi sorum var ? iyi erkeklerin nerede olduğunu az çok öğrendiniz ? gidip bu erkeklerin hakkını verecek misiniz? asla, siz yarış çizgisinde oturup kim kazanacak onu kestirmeye çalışıyorsunuz, ancak yarış çizgisinde bekleye bekleye yaşlanıyorsunuz hanımlar.

 • 27. yakalanmayacağın kesin olsaydı aldatır mıydın

  yakalanmayacağın kesin olsa kimsesiz birini öldürür müsün sorusuyla eşdeğer bir soru, ikisinin de cevabı hayır

 • 28. beyaz tenli kadın iticiliği

  beyaz tenli kadın iticiliği yok ama sürekli beyaz tenli olduğunu vurgulayıp kendini nimetten sayan kadın iticiliği var doğrudur.

 • 29. italya'da sokakta bikiniyle gezmenin yasaklanması

  mahremiyet iki taraflı işler.

  biri senin memelerini rızan dışında dikizliyorsa bu mahremiyete tecavüzdür.
  sen memelerini başkasının düşünce dünyasına zorla sokuyorsan bu da mahremiyete tecavüzdür.
  mahremiyet yazınında, yüksek sesle müzik dinlemek, içtiğin sigaranın kokusunun komşuya gitmesi bile kişinin özel yaşamına tecavüz sayılıyor.
  kamusal alanda mahremiyet olur mu?
  tabi ki olur.
  bir erkeğin fermuarını açıp sallaya sallaya dolaşması da aslında hem kamu düzenini bozması açısından suç sayılabilir hem de ona maruz kalan kişilerin mahremiyetini ihlalden ötürü suç sayılabilir.
  mahremiyetin koruduğu özel alan kişinin hanesiyle sınırlı değildir.

  özgürlük bu uygulamaya yobazlık diyen cahil beyinlerin asla anlayamayacağı bir kavram... sokakta bikiniyle gezmek özgürlük değildir. en ilkel tanımıyla.. senin özgürlüğün başkasının hakkının başladığı yerde biter.

  burada çizgiyi çekecek olan şey örftür.
  geleneksel olarak kabul edilen yaşam tarzıdır. gelenek, toplumsal kabul sizin minnak beyninizin anladığı gibi donuk ve sabit değildir. sadece değişmesi zaman alır. bir gün sokakta memeleri açıp gezmek normalleşebilir... ki gidişat öyledir. o zaman zaten böyle kararlara falan da gerek kalmaz.. anlamsız olur.

  sonuç olarak; mantıklı ve gerekçeli bir yasaktır.

  hayat porno film seti değildir.

 • 30. şaka maka doktorların süresiz iş bırakacak olması

  yakın zamanda tam organize olup süresiz greve gidilecektir. baştan söyleyelim onkoloji, acil ve yoğun bakımlar açık. tabi ki diyaliz ve kemoterapi üniteleri de. artık camideki imamlar düşünsün. gerçi günde kaç saat mesaileri var ki, düşünecek fırsat bulamayabilirler.

 • 31. lgs 2022'de gözetmen sorumsuzluğu

  yazılanların hepsini okudum ve saçma argümanlarla konuyu saptıranları gördüm.

  mesele burada öğrencinin kapasitesi değil, veli bu konuyu tartışmaya açmamış, zaten evladını göklere çıkaracak olsa netlerini de abartırdı. buradan kariyer planı yapıp insanlara ahkam kesmeyin.

  mesele şu: öğretmenlerin para karşılığı girdiği bir sınavda hiçbir şey yokmuş gibi laklak yapması.
  sen sınava konuşmak için değil, gözetlemek için giriyorsun. öğrenci ister full çeker, ister sıfır çeker, senin görevinin bununla ilgisi yok. amacın sınavın sağlıklı yapılmasıdır. görevi sadece para için alınca sonuç bu oluyor maalesef.

  sınavlarda birbirini tanıyan öğretmenlerin olması adeta faciaya davetiye çıkartıyor. ösym tekniğiyle karışık bir görevlendirme usulü şart.

  öğretmen olup sınavda sessiz kalmayı başaramayan yetişkin insanları eleştirmek yerine, ergenlik çağında stres ve gerginlikle sınava giren bir çocuğu mu eleştiriyorsunuz?

  işte siz her zaman güçlünün yanında yer alan, asıl sorunu görmezden gelen ve meseleyi sulandıran zavallı bireylersiniz.

  çürümüş sistemi değil, ülkenin geleceğini ve gençlerini düşünme sorumluluğuna erişmeniz dileğiyle.

  edit: kanıt delil isteyen aklıevvel arkadaşlarımız var. türkiye'mizde her şey kanıt ve delil çerçevesinde yaşanıyor evet dostum. öyle rasyonel bir ülkeyiz ki, hayatımızın her anı kriminal bir laboratuvar tadında geçiyor. her birimiz fbı, cıa ajanıyız.

  delil avcısı sevil atasoy klişesini bir kenara bırakın ve şu soruyu cevaplayın. bir sınavda kamera yoksa öğretmenin konuşmama ihtimali yüzde kaç? her gözetmen sınavın hangi koşulda yapılacağını çok iyi bilir. bunlar sınav öncesinde hocalara açıklanır. ağzında çiklet, geviş getire getire sınava gelen, hafta sonu evde yatmak yerine para kazanayım mantığıyla sınava koşan niteliksiz bir eğitici kadrosu var karşımızda. ben salon başkanı olduğumda bile zor susturduğum gözetmenler oluyordu yahu. öğrenciye gözetmeni susturma sorumluluğunu hiç kimse yükleyemez. çocuk sınava bununla uğraşmak için girmiyor.

  daha geçen gün ösym başlığına (bkz: #139222495) şu entry'i girdim. bir arkadaş yoğurdun kilosunu yazmış bana. rasyonel zekadan yoksun, neden-sonuç ilişkisini kuramayan eğiticileri gördükçe üzülüyorum. çocuklara daha çok üzülüyorum böyle öğretmenleri olduğu için.
  kanıt yok diye şimdi çocuk yalancı mı oluyor? otorite olmak kimseyi güçlü ve haklı yapmaz. bunu o kalın kafanıza yerleştirin. yeri gelince mahkemelerde 18 yaş altı çocukların bile fikri alınıyor. hem de çok kritik davalarda.
  hayatımızı kamera odaklı yaşamaya alıştık. kamera yoksa sorumluluk yok. oh ne güzel dünya, nasıl olsa bu ergenler yalancı, hiçbir şeyi de kanıtlayamazlar, çene çalmaya devam edelim.
  ergen diye kimse aptal değildir. hepimizin ergenliği oldu, hepimiz yalancıydık o zaman. bu genelleyici zihniyet, bu üst perdeden konuşma hakkını kim veriyor size dostum?
  yeni yetme para göz öğretmenler, görev aşkıyla tutuşuyor gibi görünüp, eğitim psikolojisinden yoksun saçma sapan düşüncelerinizi ortalık yere kusmayın. önce gidip bir lisansta eksik kalan bilgilerinizi tamamlayın, bir ergenle, çocukla nasıl konuşulacağını öğrenin.

  sonuç: görev ihmali yapan herkes cezasını çekmelidir. bunca insan bir şeylerden şikayet ediyorsa- hem de yetişkin, yaşını başını almış insanlar- demek ki ortada bir problem vardır.

 • 32. bu saatte hala uyumama sebebi

  istanbul 'a yağan yağmur , şimşek ve gök gürültüsü

 • 33. d maris adisyonu

  şaşırmadığım adisyondur, sen ben gitmeyelim diye bu fiyatlar özellikle belirleniyor zaten. en son geçen haftalarda alessandra ambrosio burada tatil yapıyordu sanırım. hep diyorum cennet gibi ülke ama bize değil.

 • 34. migros boklu kurban rezaleti

  yazar arkadaşa bayağı yağlı hayvan vermişler. sanırım bunu sorgulaması daha doğru olurdu. bok cabası olmus ama allah kabul etsin. niyet önemli.

 • 35. yeni aşık olmuş kişilere tavsiyeler

  o kadını sadece içinizde yaşayın. gerçeğinden hayır gelmez üzülürsünüz.

  üstat yıldız tilbe'nin dediği gibi ; öyle güzelsin ki içimde, onu kirletmeyeceğim seninle..

 • 36. tatilini kaş'ta geçiren 35 yaş üstü bekar kadın

  "çocuk sevgisi nedir bilmeden kedisiyle yalnız ölecektir" tadında bir şey demiş birisi. tabii ki de erkek kendisi. annelik duygusunu da en iyi kendisi bilir çünkü.

  bak ben evli bir kadınım ve çocuk sevgisi nedir bilmeden öleceğim. çünkü bilmek istemiyorum. çünkü çocuk istemiyorum. çünkü ne gerek var? üstelik yalnız da değilim; evli ya da bekar çok kadın var çocuk istemeyen. sizin bunu anlayacak kapasiteniz yok ama kadınlar bu dünyaya sırf çocuk doğurmak ve anne olmak için gelmiyorlar, başka amaçları, hedefleri de var çoğunun. çocuk istemeyen erkekler nasıl normalse, çocuk istemeyen kadınlar da normal.

  gelmişsin buraya çocuk sevgisi bik bik. ben olsam şöyle derim mesela sana: çocuğunu da al git!

 • 37. mutlu olmak isteyenlere tavsiyeler

  öfkeden, kinden, hırstan ( aşırı ) ve nefretten arının. ben bunların hiç birini yapamıyorum ve mutsuzum.

 • 38. pfizer biontech covid-19 aşısı

  hele şükür 4. hatırlatması açılmış aşıdır.

  siz bakmayın ilgi manyağı aşı karşıtlarının saçma salak iddialarına. adam mali müşavir, siktiğimin muhasebecisi gidip 3-5 yerden kopyala yapıştır yapıp ilgiyi çekmeye çalışıyor.

  annem coronadan öldü. dayım coronadan öldü. annemin kuzenlerinden 3-4 kişi, dayılarından ikisi coronadan öldü. bir arkadaşımın önce annesi, iki hafta sonra babası, iki ay içinde de hem ablası hem abisi coronadan öldü. aşı olduktan sonra annemin akrabalarından ve kadersiz arkadaşımın ailesinden ölen kişi sayısı; sadece 1! o da 93 yaşındaydı amk.

  bir işi de erbabına bırakın a şerefsizler. virolog değilsiniz, doktor değilsiniz, bu alanda uzman değilsiniz. çocuk doktoru kalkıp kullanmayın demiş, sıçtığımın herifi çocuk doktoru ulan. beri tarafta yıllarını salgın hastalıklara, virüslere, aşklara ayırmış yüzlerce doktor, profesör, bilim insanı var. hepsinin dediği bir çocuk doktorunun lafı etmemeli bu aşı karşıtlarına göre.

  hali hazırda daha iyisi çıkana kadar en iyisi bu aşılar. allah çıkarandan, getirenden, yapandan bin kere razı olsun.

  12 temmuzda randevusunu ailecek aldığımız aşıdır.

 • 39. babadan önce kayınpedere gitmek

  ne saçma şeylere takılıyor bu insanlar. her seferinden eşlerden biri ilk önce kayınpederine gitmiş oluyor.

 • 40. lgbt'nin tsk'da çalışma hakkı istemesi

  acayip turnusol bir baslik.

  hizli bir goz gezdirmeyle butun ordunun amerikada ikamet eden, aglak bir hoca sacmasina baglanmasina ses edemeyen ve hala bunu konusmayanlar kendileri gibi olmayanlar orduya girerse soyle olur boyle olur demis.

  ordunun en gizli sirlarini sikindirik bir cemaata acan akp, orduyu fetoye peskes ceken akp, darbe yapan genarelleri atiyan akpli cumhurbaskani onlara tek kelime laf yok. gay erkekler feminendir ve oje surerler sakalari. gercekten 3cm'e surecek akliniz yok ama fikriniz var.

 • 41. meral akşener'in 6'lı masadan çekileceği iddiası

  düne kadar ana avrat sövdükleri kadının kendi saflarına geçmesi halinde herkesi "meral düşmanı" ilan etmeye hazır olan aktrollerden birinin başlığıdır.

  milyonuncu defa gördük bu tiyatroyu. çırpınmayın boşuna. çöp kutusuna doğru yol alıyorsunuz.

 • 42. tüm memurların tekrar ak parti aşığı olması

  yanlışın var yüzde 150'ye çıktı.

  hatta bir memur arkadaşım istese veririm bile dedi. öyle büyük bir aşk doğdu yani.

  bir troll iddası.

 • 43. hasta çocuğu muayene etmeyen ttb'li doktorlar

  baştan sona kurgu video.
  videoda hasta çocuğu muayene etmeyen bir doktor yok.
  çocuğunu al git diyen bir doktor da yok.
  kadının iddia ettiği gibi saldıran küfreden bir doktor da yok.
  hatta hastanenin ordasında bas bas bağırarak kendini çeken bir kadından başka hiç kimse yok.
  öyle kurgu ki arada bir gözünün ucuyla telefona bakıp nasıl göründüğünü kontrol ediyor.

  yanında bir çocuk var, uzaktan gayet normal görünüyor. acil bir durum varsa zaten acil servis açık, orada baktırabilir. acil bir durum yoksa grevdeki doktorun odasını basıp muayene için zorlaması zaten hukuken suç teşkil eder. böyle bir risk almış olacağını sanmıyorum. sadece kendi kendine acıklı ve ağlamaklı bir ses tonunda bağırarak video çekmiş. sağlık çalışanlarını iyice beyaz türk gibi gösterebilmek için de "partim var, hemşireler balosu var" diye bir şeyler sıkıştırmış.

  anlaşılan o ki yerli goebells doktorlara karşı yeterince kışkırtma yapamayınca siparişle video çektirmiş. kurgu düzeyi kızılay'da acıklı bir hikayeyle dilenen kadınların bir veya iki tık üzeri.

 • 44. sade maden suyundan keyif almaya başlanan yaş

  maden suyundan hoşlanmaya başlanan evre, kanımca insan yaşamında bir dönüm noktasıdır. o zamana kadar pek sevilmez, sevilse bile sıkça ihtiyaç duyulmaz. ve öyle bir dönem gelir ki markette kendinizi 24'lü maden suyu kolisini sırtınıza yüklerken bulursunuz. artık dolabın bir köşesi ona ait olur. her şeyi yiyip içmekten bıkılır fakat maden suyu hayatınızdan bir daha asla çıkmaz. zira hayat sizi maden suyunu herhangi bir anda arzulayacak kadar yoğurmuştur.

 • 45. siirt fıstığı ile antep fıstığı arasındaki fark

  netflx karşısında siirt
  güzel bir tatlı içinde antep

 • 46. finlandiya başbakanı'ın rock festivali fotoğrafı

  şöyle bir hatunun başkan olduğu ülkede,
  çiçek bile solmaz. maşşallah.
  20 senedir badem bıyıklı görmekten imanımız gevredi be. şansımızı s.kim.
  neyse, takibe alayım ben bunu.

 • 47. çorabı koklamadan kirli olduğunu anlamanın yolu

  çorap, çorap çekmecesinde değilse kirlidir.

 • 48. 400.000 dolara yatırım önerileri

  önce samimi bir öneri mesajı yazdım, sonra sildim hepsini.

  hocam sen geçen gün rus kadınlarının handikaplarını sordun. belli maaşla çalışan pratisyen hekim olarak, maddi olarak da iyi olmadığını belirttiğin gerçekliği ile, birkaç gün içerisinde 400.000 dolara nasıl eriştin, bize izah eder misin?

  tavsiye arıyorsan, parayı nasıl aldıysan, öyle kazanmalısın. ticaretse, aynı yoldan devam et. troll ise, yine aynı yoldan devam et. sıkmaya başladı burası cidden.

  ekleme gereği duydum:
  özelden belirttiği maaşını hiç harcamadığında 38.5 yılda bir araya getirebileceği para için, "400.000 dolar para mı alla aşkına" dedi.

 • 49. gerçekten sevseydi arar mıydı sorunsalı

  insanlara enjekte edilen çarpık kişilik anlayışı yüzünden.sevmek,sevdiğini söylemek aşağılık bir davranışmış gibi bir tabu var.

  karşındakini sevdiği halde, bile bile uzak tepkili davrananlar bile var.o yüzden aramayabilir,siz arasanız dahi açmayabilir.

  böyle anormaller işte.

 • 50. eğitim seviyesi arttıkça kişide artan şey

  eğitim seviyesi arttıkça, insan ne kadar cahil olduğunu bir kez daha teyit etmiş oluyor..